Võsasae ost
#81

(05-05-2024, 10:29 AM)honkomees Kirjutas:  ...
Ehk nõudmised on piisav võimsus (alates 2 KW) ning just vana ja väga tiheda heina niitmise võime. See ei sõltu alati (mitte ainult) võimsusest vaid ka masina ehituse, reduktori eripärast, väändest. 
...

Kas niidad kolmnurgaga või tamiiliga? Kas tamiil peab olema automaatsöötel või suudad hoida võsakat  Flexiblade hambulisi jõhve kuhugi vastu puruks tõmbamata lõikamas?

Ükski võsakas ei suuda lüüa läbi 30+ cm ülemeetrist kaart paksu heina ilma, et kaare lõpuks poleks toss väljas. Aga 45+kuubilisi peab muidugi vähem tagasi hoidmaSmile

Sinu valikust võtaks tolle 50-kuubikulise Echo. Nendega on vähe garantiiprobleeme (mitte, et neid ei oleks, aga siiski vähe).  Küll peaksid nii kallist soetust käima passitamas, et kas Sinu mõõtude juures võsakas ikka kätte istub. Traksid traksideks, aga kämbla mõõt määrab nii gaasitrikli mugavuse ja kui see ikka hästi näpu alla ei istu, siis pole võimsast mootorist kuigi suurt rõõmu. Echo on väikese kämblaga mehe riist üldiselt...


Stihl on üldiselt hea asi, aga Sinu viidatut tuleb kõvasti tagasi hoida heinamaal.  Sama kehtib ka pisema Echo kohta - suurema ülekandearvuga reduktor tähendab väiksemaid pea pöördeid samadel vändapööretel ja see ei ole heinas mitte eeliseks. FS 460 hakkab juba looma looma, mida naljalt kinni ei hoia.
Vasta
#82

(06-05-2024, 01:30 AM)ak75 Kirjutas:  Pöidlagaasiga on jah. Ja suht lühikese võlliga. Samuti on ilmselt rohuketta jaoks ketta "nurk vale". Tal polnud neid heina laskmise kettaid ja katteid komplektis ka. Võsa jaoks on väga ok.
545FR on suht igalpool 899,00- hetkel. Miks mitte siis VLT asemel mõnda teist butiiki proovida. Suurematest Mehka ilmselt on Teie kandis ka.
Selge siis! Aga kui pikk kasutuskogemus sellega on?
Meie kandis on Mehka ainuke variant, noh Stokker ja ehituspoed ka veel.
Metsakaupmehes on sellele echo 520-le hea hind (koos saatmisega). 

Hea oleks muidugi kuulda sõltumatuid remondimehi!
Vasta
#83

(06-05-2024, 08:27 AM)v6sa Kirjutas:  Kas niidad kolmnurgaga või tamiiliga? Kas tamiil peab olema automaatsöötel või suudad hoida võsakat  Flexiblade hambulisi jõhve kuhugi vastu puruks tõmbamata lõikamas?

Ükski võsakas ei suuda lüüa läbi 30+ cm ülemeetrist kaart paksu heina ilma, et kaare lõpuks poleks toss väljas. Aga 45+kuubilisi peab muidugi vähem tagasi hoidmaSmile

Sinu valikust võtaks tolle 50-kuubikulise Echo. Nendega on vähe garantiiprobleeme ...  Küll peaksid nii kallist soetust käima passitamas, et kas Sinu mõõtude juures võsakas ikka kätte istub. Traksid traksideks, aga kämbla mõõt määrab nii gaasitrikli mugavuse ja kui see ikka hästi näpu alla ei istu, siis pole võimsast mootorist kuigi suurt rõõmu. Echo on väikese kämblaga mehe riist üldiselt...
...
Aitäh!
Niidan enamasti tavalise peaga tamiiliga, kui hein tamiilikaitsmel väga raskeks läheb siis ka teraga, võtab vähem ette.
Minu kogemus 2,3 kW masinaga näitas, et läbi lüüa jõuab kui kinni ei mässi aga endal saab jõud rasket heinakuhja liigutada otsa.
Kindlasti passin, samas Su jutt väikse kämbla masinast mulle meeldib, mina ostan töökindaid naiste poolelt nr 8 või 9!

Muidu oleks kaldunud husku poole aga töökindluse osas ei tea (sellele sobivaid trimmipäid ja saekettaid, rohuteri on ka varus). Ja olen rohkem kubatuuri kui ülesforsitud kW usku.
Vasta
#84

Kasutajaogemus: Echo srm-420es
Viis hooaega kasutusel olnud ja hooajaga ca 20l bensiini läbi lasknud. 10l aastast võsa (võsakettaga) ja 10l heina ( kolmikteraga)
Jõust pole puudu jäänud  ja otse piinama kah mõistus ei tõtta.
 Vahetult peale garantiiaja (5a.) lõppu murdusid sarved pooleks. Õnneks ei ole kallis osa- ca 18 eur. 
Mootori ega muuga probleeme pole esinenud.
Vasta
#85

Küsimus:kuidas peab võsakas tasakaalus olema?
Vasta
#86

(06-05-2024, 23:29 PM)mutikas Kirjutas:  Küsimus:kuidas peab võsakas tasakaalus olema?

Ma ise ei tea, kuid wikipedia teab.

"Rakmeid vajavatel lõikuritel on rakmete kinnitamiseks mitu pesa, et oleks võimalik reguleerida vastavalt inimesele sae tasakaal."

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta
#87

(06-05-2024, 23:29 PM)mutikas Kirjutas:  Küsimus:kuidas peab võsakas tasakaalus olema?
Ehk on mõeldud, et sa võsaka tasakaaluasendis tööd tehes ei pea teadlikult pidevalt tera allapoole suruma, ega üles tõstma. Liigutad üles-alla ikka, aga liigutus ei vaja pingutust, mis paneks sellele mõtlema.
Vasta
#88

Tasakaalus on tasakaalus st et sirge seljaga seistes on võsaka ketas vm tööorgan tööasendis mõne cm kõrgusel maast, ei tõuse ega lange maapinnale.

Aga seltsimehed, palun jagada kasutajakogemusi eelmainitud Husqvarna 545FR, Echo SRM520 ja 420 nig Stihl FS411 raske rohuga võitlemisel - hein krt kasvab mühinal, varsti peab hakkama mööda orukaldaid turnima.
Võib ka pakkuda oma alternatiive seks otstarbeks kuni 900€ piires.
Vasta
#89

Mul on SRM420 vist äkki olnud üle 5a juba. Heina niidab enam vähem, saab pikapeale kassitapust ka jagu. Heina niidab poolemeetrise läbimõõduga, siis ei pea edasitagasi lahmima. Seda katet ma ei kasutagi, lasen mõne kivi peal parajaks kui liiga palju välja tuleb. Mootorit pole sellega veel kokku lasnud
Võsa jaoks on vars natuke pikk aga sp ei hakka mitut riista ostma
Kõige paremini niidab 2.5mm tähega, kõvema taimestiku jaoks sh vaarikad/võsud peab midagi jämedamat vaatama

Selle aja sees olnud 2 häda. Käepide on kehva kinnitusega (Laguneb kergelt laiali) Nüüdseks loodetavasti parem disain. Karburaatori nõel jäi 1 korra kinni, ujutas mootori üle ja aru ei saanud mis jama on. Peale karburaatori lahti lammutamist töötab siiani, anomaalia... Oleks siis oksiidi või sodi olnud, perfektselt puhas kõik.

Ise võtaks 520-ne. Ei kaalu oluliselt rohkem ja on võimsam
Vasta
#90

Ajan homme selle käima, siis muljetan, kuda võttis. Kui ketas terav, siis ei ole loogiline, et paksu heina ei võta. Minuarust maksis see eelmisel aastal 500 kanti, kui soetasin. Aga ei mäleta kahh. Kahjuks siia temasse ei kirjutanud. https://www.stokker.ee/vosaloikur-srm-420tesu-x-series-echo-c-24347245-echo
Vasta
#91

Silmaringi avardamise mõttes küsin, et miks seda kõrget heina on vaja trimmeriga niita?
Vasta
#92

(07-05-2024, 18:02 PM)Peeter2 Kirjutas:  Silmaringi avardamise mõttes küsin, et miks seda kõrget heina on vaja trimmeriga niita?
Varem niitsin vikatiga, nüüd enam ei viitsi. Traktoriga ei saa niita, kas liig äkilised nõlvad (veeren iga aasta vähemalt korra niites alla kui natuke ebaõnnestunult astun) või liig pehme koppel, poolde kummikusse vajub sisse. Tõsi seal on põuasuvede lõpus teine-kolmas niide ka traktoriga teha aga sügavaid rööpaid on täis ja mitu korda on õnnestunud traktor ära uputada. Praegu on need traktorirööpad veel vett täis ...
Vasta
#93

(07-05-2024, 08:23 AM)Mihkus Kirjutas:  Mul on SRM420 vist äkki olnud üle 5a juba. Heina niidab enam vähem, ... Ise võtaks 520-ne. Ei kaalu oluliselt rohkem ja on võimsam
Käisin täna Stokkeris, müüja soovitas heina jaoks just 420, suurem, tugevam ja aeglasem reduktor toimib ühtlaselt. 520 suurema võimsuse ja kiiruse pidada heina sees poole kaare peal alla tõmbama, ütles et see rohkem võsa jaoks kus kiirus tähtis. Kus Püha Tõde on?
Vasta
#94

Püha tõde on Sinu kasutusmustris. Kui Sa suudad hoida kaare tõmbamisel etteandmise kiirust sedapalju aeglasena, et hein ei hakka kaasa kerima, siis pole seda turunduse mulli vaja. Aga kui oled harjunud rammima kiiresti jõuga läbi, siis ilmselt jah, väiksem mootor läbi suurema ülekande teeb sama välja. Jaksitud mõlemad seegaSmile

Kütusekulus ilmselt vahet ei tule: suurem joob omasoodu, aga väiksem ilmselt oluliselt alla ei jää - sama koguse heina läbinärimine sama ajavahemiku jooksul nõuab ikka täpselt sama palju energiat mõlemal juhul. Väiksema mootori väiksem janu realiseerub alles väiksema (= suuremale alamõõdulise) koormuse juures.

Hakkama saavad kindlasti mõlemad, suuremaga on mootoris varu rohkem.

Suurem on raskem ja kallim.
Vasta
#95

(07-05-2024, 19:53 PM)v6sa Kirjutas:  Püha tõde on Sinu kasutusmustris. Kui Sa suudad hoida kaare tõmbamisel etteandmise kiirust sedapalju aeglasena, et hein ei hakka kaasa kerima, siis pole seda turunduse mulli vaja. Aga kui oled harjunud rammima kiiresti jõuga läbi, siis ilmselt jah, väiksem mootor läbi suurema ülekande teeb sama välja. Jaksitud mõlemad seegaSmile
...
Suurem on raskem ja kallim.
Eks mu vana ja jõuetu Stihliga saab ka aeglaselt liigutades niidetud, ikka tahaks kiiremini ... Üllataval kombel müügimees soovitas odavamat, tavaliselt ikka pakutakse kallimat kui paremat.

Käisin ka Mehkas (müüvad kõiki marke), seal tuttavat Mehka küla meest kohal polnud aga ajasin juttu remondipoisiga ja too soovitas Huskut, ehkki tema jaoks remontida olevat mugavam Echot aga selle varuosadega probleeme. Stihli ei pakkunud ...
Vasta
#96

(07-05-2024, 19:29 PM)honkomees Kirjutas:  
(07-05-2024, 18:02 PM)Peeter2 Kirjutas:  Silmaringi avardamise mõttes küsin, et miks seda kõrget heina on vaja trimmeriga niita?
Varem niitsin vikatiga, nüüd enam ei viitsi. Traktoriga ei saa niita, kas liig äkilised nõlvad (veeren iga aasta vähemalt korra niites alla kui natuke ebaõnnestunult astun) või liig pehme koppel, poolde kummikusse vajub sisse. Tõsi seal on põuasuvede lõpus teine-kolmas niide ka traktoriga teha aga sügavaid rööpaid on täis ja mitu korda on õnnestunud traktor ära uputada. Praegu on need traktorirööpad veel vett täis ...
Trimmeriga suvisel ajal vehkimine on päris vastik tegevus, isegi siledal maal. Lugedes ülalolevat tekkis kujutluspilt bensumootoriga puldist juhitavast nõlvaniidukist. Pole mõelnud-uurinud?
Vasta
#97

(08-05-2024, 23:46 PM)ak75 Kirjutas:  ...
Trimmeriga suvisel ajal vehkimine on päris vastik tegevus, isegi siledal maal. Lugedes ülalolevat tekkis kujutluspilt bensumootoriga puldist juhitavast nõlvaniidukist. Pole mõelnud-uurinud?
Vastik võib-olla mitte aga aega võtab tohutult ... mul silma järgi sellist trimmeriga niidetavat maja ümber ca 0,7-0,8 ha ja traktoriga saab (ka piisavalt järskudel nõlvadel) niita umbes 1 hektari jagu, see on ikka kord nädalas või 10 päeva tagant tehtav aga trimmeriga niidetavast osast jõuab enamuse 2 korda suve jooksul üle käia ja õunaaias 3-4 korda, seal vaja käia ja ei taha jalgu kastemärjaks saada.
Puldist juhitav nõlvaniiduk? Videosid olen vaadanud ja jätab üsna ulme mulje, lisaks videos sellised kunstlikud nõlvad a la teetammid, ühtlased, hooldatud, siledad aga mul looduslikud mätaste ja maa seest turritavate suurte kividega ning viljapuude ja põõsastega nõlvadel. Ei kujuta ette, kuidas see aparaat toime tuleb ja kuidas tema juhtimisega toime tuleb. Kindlasti peaks see aparaat olema roomikutel ja tõusunurgaga alates 60 kraadist. Lisaks hind ... see paistab olevat enam-vähem uue auto hinna kanti seega vaid maastikuhooldusfirmade rida.
Vasta
#98

Läheb ehk liiga targutamiseks, aga miks sa seda teed? Mul on kogu krunt 1 hektar ja isegi seda ma ei viitsi täielikult ära niita. Kuigi sile maa jne.
Vasta
#99

(09-05-2024, 09:05 AM)Peeter2 Kirjutas:  Läheb ehk liiga targutamiseks, aga miks sa seda teed? Mul on kogu krunt 1 hektar ja isegi seda ma ei viitsi täielikult ära niita. Kuigi sile maa jne.
Mulle ei meeldi kooselu rästikute, puukide jm elukatega, lisaks lihtsalt harjunud lapsepõvest saati, et maja ümbrus on ikka niidetud-hooldatud, tol ajal läks kõik lehmadele-hobustele ette. Umbrohi a la võililleseemned või ohakad levivad aiamaale ja abikassa lillepeenardele jne.
Suvel õudne pilt kui rinnuni kulu maja ümber nagu Venemaa külas ... Paari aastaga kasvab niitmata alale ka võsa, jube ju.
Sama nagu meie riigi maastikukaitsealad, kõik mis kukub peab jääma õudseks läbimatuks räbastikuks. Nn Eesti ajal võttis talumees metsast valitud palgid-puud ja hoidis metsaaluse puhta, praegu lageraie või selline mõttetu "elurikkus" kus enamik taimi-loomi ei ela.
Vasta

Veel üks kogemuste küsimine.

Kuidas on heina niitmine spets võsalõikuse mudeliga (võimas, lühike võll, kiire ja väiksema nurgaga reduktor 25vs35 kraadi) keskmist kasvu inimesel, kas tekib palju ebamugavusi? 
Tehti väga hea hinnaga pakkumine aga käes hoidmine on üks asi, mõnda aega tööd tehes võib ilmneda probleeme.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne