automoto.ee foorumid

Täisversioon: Keevitus
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Mida räägitakse Inverter MIG kohta? Ma kujutan ette, et sellise riistapuuga saab kehva 1x240v liiniga ka tööd teha, kuna toite kasutegur on nii palju suurem.

Näiteks selline: http://www.sirina.lt/suvirinimas/telwin_...MigMAg.htm, (hind 30 000.- Sad)
Või odavam http://www.nationalwelding.com.au/Unimig...welder.htm 35%@160A
Võib-olla on sellest juba räägitud, aga küsiks - kust saaks co2-te ilma et muutuks AGA orjaks?
Võru gaasikontorist.
http://www.elmemesser.ee/
(31-07-2009, 20:01 PM)vootele Kirjutas: [ -> ]Võib-olla on sellest juba räägitud, aga küsiks - kust saaks co2-te ilma et muutuks AGA orjaks?
tere.
selline rumal küsimus et vaja keevitada mõningaid torusid mis ei pea kõvasti kinni olema kuid kas on võimalik valmistada ise elektrod keevitus või on kellelgi pakkuda mõnda odavad kuskil?
Kui keevitust lühiajaliselt vaja, siis mine võta tööriistarendist - saad odavamalt hakkama.
aga mis arvate neist elektrod keevitustest mis maksavad mingi 1000-1500 kuna kahjuks pole tööstusvoolu ja raha ka napib
Nendega kannatab keevitada küll, kuid mees peab parem olema! Andmetes lubatud 3-4mm elektroodi ei kannata - max 2,5 reaalne.

(12-08-2009, 11:18 AM)oneway1992 Kirjutas: [ -> ]aga mis arvate neist elektrod keevitustest mis maksavad mingi 1000-1500 kuna kahjuks pole tööstusvoolu ja raha ka napib
http://www.osta.ee/9463630
sealt saadaval üks eeldatavasti odavam keevitus-ö
Kuna see teema näikse üsna informatiivne olevat, siis vast ei pahadata, kui ma oma küsimuse siin all ära küsin.

Kas kellegi on kogemust, mida kujutab endast inverterkeevitus Telwin Force 125?

Praegu on Stokkeris ahvatleva hinnaga saada...
http://www.stokker.ee/mv10/

Enamasti keevitan vähe tummisemat plekki ja lahjemat gabariitset, vahel harva mõni sirts plekki. Oluline on, et ma saaksin kogu kola pakkida kokku ja minna mujale - mul puudub statsionaarne töökoht...

See inverter on samas hinnas, nagu trafod, kas ta on ka sama nigela kaarega kehvema voolu korral?

Mul mureks just kehv vool. Trafo (suisa 4 erinevat olen proovinud) kleebib ja tatistab, hoolimata keevitajastToungue ja elektroodidest.

Nädalavahetusel sai rendist võetud Kemppi inverter ja see suristas 80 A mõnusasti nurkraudasid kokku... Ei kleepinud, ei tatistanud. Isegi mina suutsin täitsa viisaka välimusega (ja pidamisegaCool) õmbluse tekitada.

Selle hinna eest muidugi kvaliteetkaupa ei saa, aga oskab keegi sellel inverteril välja tuua mõne puuduse? Peale selle, et maksimaalne vool on väike ja seetõttu tuleb suurte asjade kallale minemist tõsiselt kaaluda.
Need täidistraadi asjad ühed parajad nikerdised.
Ei, ma mõtlesin ikka seda pulga inverterit.
Ehk siis seda:
http://www.stokker.ee/products/product/8..._komplekt/

Täidistraadil on oma koht, kuid seda keevisõmbluse cmhinna arvelt.
Kahjuks ei oska antud inverteri kohta midagi kosta, aga kirjutan ikka, nagu kombeks!Smile
Inverteri kohta ei oska, aga nende väikeste odavate trafoga elektroodi-keevituste kohta pole mul midagi head öelda, vb niipalju, et on kenad vaadata, kerged lohistada ja ei maksa eriti palju. Aga tundub, et keevitustööd ei taha isegi palgaliste keevitajate käes teha. Sad
Inverter on ikkagi intelligentne aparaat, peaks kontrollima oma tegusid, voolu/pinget jne, mitte plärtsutama ja elektroodi kinni tõmbama pidevalt nagu nendel trfodel. Mõtlema paneb muidugi niivõrd odav hind, aga eks võimu on ka vähevõitu.
Ise ostaks küll enne inverteri kui sellise väikese odava trafo-keevituse, kui muud võitu ei saaks, vähemalt oskaks siis teinekord sellisele küsimusele paremini vastata. Toungue Ja eks müüjad oskavad/tahavad ka ehk aparaati iseloomustada . Rolleyes
Keevitus-see on tegelikult "imelihtne" arvavad mõned. Aga peale sädeme tekitamise oleks tarvilik meelde tuletada ka füüsika seadusi ja eriti (OOMI.eesti keeles)seadust. Sest 1. eeldus on keevitusseadmesse sisse lasta KORRALIK pinge(V) ja vool(A).. siis saame ka keevitusseadme teisest otsast korraliku voolutugevuse, mis on võimeline metalli sulatama. 2. eeldus on kõikide elektriliste ühenduste tugev ühendamine. 3. eeldus on võimalikult lühikesed ja jämedad kaablid nii seadme toitmiseks kui ka keevitamiseks.(Kui el. kilp asub maja ühes otsas ja garaaz teisel pool maja, siis tavalisest 220 V seinapistikust saate voolu kandelambile või akulaadijale, aga mitte enam keevitusele) El. kilbist võtke eraldi toide keevitusele otse liini kaitsme tagant ja siis saate alustada praktilisi õpinguid keevitaja raskes töös.Nii et palju sädemeid ja tulekustuti alati käe ulatusse. Ps. sädemeid nimetati vanasti "sepa kirpudeks" püksi sattudes läheb käsi kohe sügama.Big Grin
eks ta plekki keevitab ikkaCool
ma omale ostsin telwin 164, sellega saab ka vähe jämedamat elektroodi kasutada.
Odav on küll, kui atra keevitada ei ole vaja ja piirdud poisi jalgratta keevitamisega, siis käib küll.
To Võsa seal ju elektroodi jämeduseks 2,5mm,sealt lahuta 1,5või viletsama pingega kohas 2 maha saad reaalse elektroodi läbimõõdu millga keevitada saab.Kui 220v keevitusel on voolutugevuseks 150a võib juba selle ostmise peale mõtlema hakata.
kui osta, siis juba korralik. väga nadi on kui näiteks nädalavahetusel tekib vajadus korra 3mm elektroodiga vähe paksemat rauda keevitada ja seda ei saa teha, sest keevitusel on max 80A. kui raha vähe soovitan vaadata kasutatud invertereid-esab, kemppi või fronius. liigub neid vähe ja seda ka põhjusega. tõenäoliselt viimane keevitus mis sul osta tuleb.
Kiidan kasutaja #Madism# mõtteviisi. Kuna ikkagi suurem voolutugevus saavutatakse ikkagi 380-V seadmetega, on võimalik trahvo-keevitusega saavutada väga häid tulemusi kui asud LIINI alguses ja oled mõõtnud pinge "V" mis on tühijooks ja siis mis on pinge(V). läbi keevituse kui elektrood on juba" kinni" ja samas ka ampertangid- ampermeeter mis näitab voolu(A). See on rusikareegel aga samas "INVERTER" sõna juba muudab seda. googeldage...aga edu "sädemepritsijatele" Alati ei ole süüdi aparaat ja valmistaja ..... Probleemi lahendusega tuleb alustada iseendast ja oom (eesti keeles ) seaduset Ps. On olnud juhuseid kus võrgu pinge on kohe peale alajaama 420-V-3faasi ja siis keevitus läks LOLLIKS. ja enam ei keevitanud vaid lõikas minimaalse regu peal(poolautomaat co2). Väga pikk jutt , aga ... kutsekoolis makstakse meistritele lihtsalt palka. Tänan lugemast.
Kaks eelnevat üsna sisukad postitused, tänan.

Ma alustasin oma juttu just sellega, et mul ei taha voolu jätkuda. Ehk ohmu seaduse korduvast esiletoomisest pole palju kasu - ma juba tean seda. Ning seetõttu on igasugused odavad trafod minu jaoks kasutud. Kahjuks...

Kuna mul on korralikku keevitust teenusena võimalik sisse osta üsna lähedalt, kuid alati pole võimalik keevitatavat asja väikese vaevaga keevituse juurde viia, siis mõne lihtsama punkti või õmblusega võiks kodus hakkama saada...

Kemppi on küll kõva sõna, kuid neid näikse üsna väha liikuvat kasutatuna.
Lihtsalt praegune pakkumine Stokkeris on psühholoogiliselt vastuvõetava hinnaga.Rolleyes

Küsima hakkasin seepärast, et võtsin ühel nädalavahetusel rendist Kemppi inverteri. See siristas ka minu olematu vooluga rõõmsalt ja suurama osa oma keevitustest tegin 60-70 A vooluga ja 2,5 mm elektroodiga (inverteri maksimum oli vist 150...). Selle järgi tekkis mulje, et minu majapidamise väiksemad keevitused võiks sihuke pisike asjandus ära teha. Korralikku keevitustööd paksema raua kallal sellega ilmselt ei keevita, aga plekki või konstruktsiooni fikseerimispunkte küll...

Küsiks nüüd nende mahavõetavate mm kohta: on see isiklik kogemus?
Ehk antud juhul peaks siis lubatud 2,5 mm asemel arvestama 0,7 mm elektroodiga (peenemat pole näinud lihtsalt)? Või on see pigem traadikeevituse/hea keevituse võrdlusest tingitud ettevaatusele sundiv jutt?

Igatahes tänud, ilmselt pean sellest "suurepärasest" pakkumisest siiski loobuma ja jätkama kasutatud kobedama asja otsimist... Kui kellegi on mõne saadavaloleva kohta vihjeid anda, ootan huvigaWink
See on isiklik kogemus elasin samuti liini lõpus.Oma keevitus andis mingi100a vist aga sõbralt sain laenuks 150a se ja see keevitas nagu siidi.Kasutatud traadikeevitustest kiidan kõige rohkem Poola päritolu aparaati,nime ei mäleta,aga kui vaja võin järgi uurida,aga see oli 380.Kas sul pole 380v võõtta või miks sa uurid neid 220v asjandusi.