automoto.ee foorumid

Täisversioon: Jawa 360 -69
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2 3
Ajalooline hetk! Minu esimene Jawa. Jawa sõitis tehasest välja aastal 1969. Läbisõit on 1500 km!! Vaja ainult originaal sumpasid, värvida Volvo 117ga, hankida paagipõsed ja maalida ilutriibud! Palun öelge mulle, kui midagi pole originaal peale sumpade!
[Pilt: jawa3605vh.jpg]
originaali kohta ei oska öelda,
aga igati ilus masin.
Esiporikas.
Mis esiporikal viga on?
Mini Kirjutas:Mis esiporikal viga on?


Esiporikas on vale. Selles on asi. Ta peaks olema juba kitsas väiksem. Lehvik porikat ei pandud sellel aastal enam minuteada külge. (kahjuks ei ole ka kursis, kuna ta täpselt ära kadus)

Kroom osadega on sul jama küll, nimelt paagi külgi raske saada, summuteid rahval pole korralike, need maru defkad va poekaubana.

Samas läbisõidus kahtlen täiega. Vanakurat seda teab palju õige ls on. 1500km vaevalt. Usun rohkem, et 15000 oleks õigem. Neid uusi spidokaid saada roppu moodu rahva käes, kui raha on. Kurtnas neid näinud küll oma 300eeki tk tutikas.

Kuidas dokkidega muidu lood on? on olemas?
Siis oleks küll eriti super, muidu ei kõlbaks masin vaid doonoriks, sest legaalselt sõita sellega ei saaks.

Edu ehitamisel
Praegused summutajad on küll kobedad, kuigi nad ei ole originaalid!
Esiorikas vahetuski koos paagi ja muude vidinatega 69. aastal.

[/quote]

Kuidas dokkidega muidu lood on? on olemas?  
Siis oleks küll eriti super, muidu ei kõlbaks masin vaid doonoriks, sest legaalselt sõita sellega ei saaks.
[/quote]
kas neid dokke siis teha ei anna? või läheb liiga kalliks?

Kuidas dokkidega muidu lood on? on olemas?
Siis oleks küll eriti super, muidu ei kõlbaks masin vaid doonoriks, sest legaalselt sõita sellega ei saaks.
[/quote]
kas neid dokke siis teha ei anna? või läheb liiga kalliks?
[/quote]


Loomulikult annab.

Kuid mina küll enda närvirakke selle peale ei raiskaks. Lihtsalt liialt idiootsus seda ARKI paluma minna. Enne ostaks dokkidega jawa.
Noh mul nende dokkidega eriti vast probleeme ei teki( leidub mõne tuttav)

esiporika üritan saadaSmile
http://www.projectjawa.com/tallila.php

mulle tundub, et siin on sama porikas, sama aasta ja sama paak!!

http://www.saunalahti.fi/~hetal/
On küll jah, no ja siis? Kui Sa neid pilte tähelepanelikumalt uurid, siis kindlasti märkad, et seal on ka tagatuli ning silindripead valed. Esiporika vahetamine võtab aega umbes kümme minutit, nii et taastatud tsiklite puhul ei saa taolistes asjades kunagi kindel olla.
Nii käisin 2 minti tagasi väljas ja mõtlesin, et vaatan mis aasta masin on....
Vaatan siis ilust seda väljalaske aastat ja... 19.. ja edasi trükitud pole:/
see pole mingi ime, et ei ole löödud aastaarvu plekile, paljudel Jawadel olen seda tähele pannud, 70-ndate Jawadel oli veel nr 7 kirjutatud kuid viimast numbrit polnud tihtipeale löödud!
Mul oli 1969 aasta Jawa 360/350 ja sellel oli küll see lehvik porilaud ja kroomitud külgedega paak.
tänan nüüd jälle targemSmile
Aga kui mul väljalaske aastat pole kuidas ma siis arkis väljalaske öelda saan? Kus ma seda väljalaset vaadata saan?

Bling Bling

unimüts Kirjutas:
Mini Kirjutas:Mis esiporikal viga on?



Samas läbisõidus kahtlen täiega. Vanakurat seda teab palju õige ls on. 1500km vaevalt. Usun rohkem, et 15000 oleks õigem. Neid uusi spidokaid saada roppu moodu rahva käes, kui raha on. Kurtnas neid näinud küll oma 300eeki tk tutikas.


Edu ehitamisel

Läbisõit ON tõesti 1000-1500 vahel, nagu minu jawa mootor. See jawa oli ka sõbra vanaisa oma. Masin jäi umbes 10 aastat tagasi kuuri tulekahju kätte. Ennem seda oli sõitnud 1000-1500. Peale tulekahjut tehti asi sõidukorda ja siis seisis jälle kuuris, kuna dok.-id kadusid ära. Tules hävinesid esimene kumm, võimalik et esimene porikas, velg, spidomeeter jne. Sipdomeeter on uus, millel läbisõit on väga suur.

Nii et loo moraal, ära hakka oma 15000 ajama, kui ei tea mis teema on.
Mini Kirjutas:Aga kui mul väljalaske aastat pole kuidas ma siis arkis väljalaske öelda saan? Kus ma seda väljalaset vaadata saan?

Esiteks - väljalaskeaasta peaks mitmetel mootorratta detailidel peal olema. Uuri põhjalikult oma isendi generaatori staatorit, süütelukku, regulaatorit, pirne, signaali jm detaile. Julgen öelda, et enamikel liikuritel (jalgrattast veoauto ja tankini) kannavad mingid üksikdetailid kindlasti aastaarve. (Kuskilt mäletan, et JAWA signaalil olla nagu aastaarv peal.)

Teiseks - mingi kindla margi korral on selle margi huvilised tihti koostanud tabeli, kus on kirjas isendite valmistamise aastaarvud ja sellele vastavad raami- ja mootorninumbrid. Äkki on ka JAWA korral keegi selle töö ära teinud? Esmalt võiksid alustada uuringuid kaasfoorumlase Unicman käest, kes on suur JAWA entusiast.
Lehti: 1 2 3