automoto.ee foorumid

Täisversioon: Riga võrr töökorda!
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.

FastFreak

Niisiis.. minu esimene postitus Big Grin
Sain siis ühelt sõbralt endale tema vana võrri. Ta oli seda enne natu tuuninud omal ajal.
Asi oli muidu enamvähem töökorras aga oli vaja kokku panna..
Lenks ja muud asjad külge ja mootori kallale.
Üritasin siis sädet saada, mis aga ebaõnnestus.
Kuna sõber pole juba ammu võrriga tegelenud siis ta ei osanud mind ka eriti aidata.
Teine teadjamees ütles mulle et mingi paha lugu on siduriga vms..

Sai siis mootorilt 1 kaas maha kruvitud!
Pilt 1
[Pilt: SA403193.JPG]

Pilt 2
[Pilt: SA403194.JPG]

Proovisin siis igatmoodi neid hammasrattaid keerata.
Ratta pööramisel alguses ei keerelnud ükski. Võtsin väikse maha ja siis pöörles see suurem, kui ratast keerasin.

Ise siis mõtlen, et asi on selles et vaja on sidurit vajutada ja siis peaks kõik töötama nagu peab, aga ma ei saanud siduritrossi normaalselt paika ja siina ta ka jäi eile.

Selline loll küsimus ka veel, et kuidas rigat käivitada? St. kas käima lükates on vaja vajutada või peal hoida sidurit või saab ka ilma?

Sergei!
Riga peaks ikka ilma sidurita ka käima minema. Kontrolli kontaktide vahet ja puhasta see suruõhuga.
Kui muidu ei jõua, hoia algul sidurit peal, lükka hoog sisse ja lase sidur lahti, saab mootor piisavalt pöördeid ja läheb käima. Ilma sidurita võib ka seda sama teha. Aga peale käima lükkamist hakkab mootor kohe omal jõul vedama, kui seisma tahad jääda ilma et välja sureks, hoia sidurit all, kuni uuesti liikuma tahad hakata (võib tahta jalgadega aitamist). Käivitamise ajal anna gaasi ka. Ja seda pole vast vaja mainida, et bensiinikraan peab lahti olema.

FastFreak

Tegelikult tahaks teada saada, kas need hammasrattad, mis pildil on peavad liikuma käimalükkamise ajal või ei? Nagu enne ütlesin, et mõned profimad mehed ütlesid, et sädet pole sest on mingi sidurijama.. mingi asi mootoris ei liigu Sad
FastFreak Kirjutas:Tegelikult tahaks teada saada, kas need hammasrattad, mis pildil on peavad liikuma käimalükkamise ajal või ei? Nagu enne ütlesin, et mõned profimad mehed ütlesid, et sädet pole sest on mingi sidurijama.. mingi asi mootoris ei liigu Sad

Need hammasrattad peavad liikuma, sest mis muidu mootorit ringi veaksBig Grin

FastFreak Kirjutas:mingi asi mootoris ei liigu Sad

See mingi asi võib olla kolv.
Ma kahtlustan, et äkki on Sul mootor kokku jooksnud üldse...
Kui sinu Rigal on kett peal, sa sidurit all ei hoia, siis mis teeb tagumine ratas?
Kas käib vahelduva eduga ringi (st. korraks käib, siis on nagu kinni jne.)?
Kui jah, siis peaks kolb lahti olema, kui ei, siis on tõenäoliselt kolb kinni.
Võtta silindrikaas maha ja vaata, mis olukorras on kolb + rõngad. Kui kolb paistab lahti olema, siis ootab ees sind "suurem töö" ja pead terve mootori lahti võtma, ja vaatama mida teeb keps all pool...