automoto.ee foorumid

Täisversioon: Isetehtud lumepuhurid
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
Huvitav, palju meie seltskonnas neid on, kes ise lumepuhuri valmis teinud või seda tuuninud? Teema on praegu üsna aktuaalne.
Riputan siia mõned videod, kust saaks malli võtta.
http://www.youtube.com/watch?v=NGwcCaz-M...re=related
http://www.youtube.com/watch?v=3zeGDh8Us...re=related
Traktorile http://www.youtube.com/watch?v=J2VJ5Tdy8...re=related
Pole küll isetehtud kuid hea test siiski.

http://etv.err.ee/index.php?05593526&video=557
Möödunud talvel, kui lund oli oi, oi, kui palju, oli lumepuhuri soetamise mõte peas küll. Kevade lähenedes see siiski taandus, et ega järgmised 10 aastat seda lund niikuinii ei ole.... aga on küll ja vaata et rohkemgi. Ja talv pole ju kalendri järgi veel alanudki.
Iga kord, kui käsisahaga lükkan, tuleb jälle see vana teema meelde.

Olen mõelnud, et see vigur peaks olema universaalsem, et saaks siis ka kasutada, kui lumelükkamist ei ole. Näiteks ATV-ga sümbioosis!
Sahaga ATV-on olemas ja ega iseehitamine ka võimatu pole, aga tahaks sahale lisaks veel lumefreesi-puhurit ka.
Kas selliseid on olemas, või on keegi ise meisterdanud?
(13-12-2010, 15:04 PM)autorestauraator Kirjutas: [ -> ]Möödunud talvel, kui lund oli oi, oi, kui palju, oli lumepuhuri soetamise mõte peas küll. Kevade lähenedes see siiski taandus, et ega järgmised 10 aastat seda lund niikuinii ei ole.... aga on küll ja vaata et rohkemgi. Ja talv pole ju kalendri järgi veel alanudki.
Iga kord, kui käsisahaga lükkan, tuleb jälle see vana teema meelde.
Arvan et mõnedki(tuhanded) majaomanikud mõtlevad 100% sama, mida sinagi! Basilio kaasa arvatud...
Sellest ka kuri plaan katsuda asi ise käepärastest materjalidest valmis ehitada. Natuke hiljaks jäänud küll see üritus, aga nagu öeldud, talv alles algab!
Aga et mitte puusalt laskma hakata, tasub hoolega kõrva taha panna, mida teised enne teinud on. Paha ei tee ka kõvad vaidlused. Nii selgub valu ja vaevaga tõde! Big Grin
ATV, millel ees sahk ja taga puhur oleks ülikõva lahendus! Ainult vanakuri ise võiks niisugust riista peatada! Lumi igatahes mitte! Väiksema lumega kohas kimad kiiresti edaspidi ja kui saha jõud enam üle ei käi, ründad aeglaselt tagurpidi.
ATV-l ei ole vist jõuvõtuvõlli taga? Või on? Alternatiiviks oleks eraldiseisev mootor puhuri jaoks.
(13-12-2010, 15:04 PM)autorestauraator Kirjutas: [ -> ]Olen mõelnud, et see vigur peaks olema universaalsem, et saaks siis ka kasutada, kui lumelükkamist ei ole. Näiteks ATV-ga sümbioosis!
No mida Sa saaksid sellise universaaliga Meriväljal veel lisaks teha??? Kokkuriisutud puulehti naabri aeda lennutada, oksapurustajast tulevat multši ühtlasemalt aeda laotada, teoorias saaks sellega ka küülikutele haljasmassi lõigata, kui suveks nuga alla installida, mis veel? Turvast saaks ka lõigata, oma lehmadele allapanuks. Cool

Sul vist ei ole ei lehma, küülikuid, raba ega liiga suurt heinamaad või parki. Ikka va vana hea labidas ja ATVle käru sappa, millega vajadusel liigne lumi kuhugi kaugemale ära viia. Tunduvalt lahedam on ju isekallutaja-käru, vajutad "ateka" peal nuppu ja lumi tuleb ise maha Wink Minu arust on linna oludes eramaja tingimustes mistahes lumepuhur jms tehnika täiesti ebavajalik. Nende kitsaste, vaevu edasi liikuvate masinate efektiivsus on olematu, käsisahk ja klassikaline lumelabidas on tunduvalt efektiivsemad. Tõesti ainus koht, kus oli sellisest võimsast isesõitvast masinast räigelt kasu, oli eelmine talv ülisuure (3000 ruutu) lamekatuse puhastamine: viskas lume kohe keskkatuselt üle serva alla. Aga masin maksab ka 30K eeku. All sahkas kokku ikkagi "klassika" sest suurt lagedat parklat pole mõtet sellisega isegi mitte püüda puhastada.

Freesi mõte on maal ja siis ka traktori taga ning vähemalt 1 meeter laiana, 76 senti, nagu need võimsad käsifreesid on, see on tegelikult hale. Rääkimata maale mingi pool-mõttetu ATV ristata sama pool-mõttetu kitsa puhuriga mis läheb kokku maksma "megatsiljon"senti, kui reaalselt teeks kordi aastaringsemalt ja universaalsemalt tööd mingi moodne Hiina 4WD traktor 1,4 meetrit laia freesiga ja seda "peaaegu" sama raha eest. Kabiiniga teeliikluskõlbulik 4wd 40hj hiinlane, laadur, laadurile sahk ja frees kokku letihinnas 278400 eeku käibekaga.
Tüüp lammutab tehasepuhurit. Konstrui on hästi näha. http://www.youtube.com/watch?v=CFgXk6G5KhM
(13-12-2010, 16:21 PM)PlyVal64 Kirjutas: [ -> ]
(13-12-2010, 15:04 PM)autorestauraator Kirjutas: [ -> ]Olen mõelnud, et see vigur peaks olema universaalsem, et saaks siis ka kasutada, kui lumelükkamist ei ole. Näiteks ATV-ga sümbioosis!
No mida Sa saaksid sellise universaaliga Meriväljal veel lisaks teha???
...

... Nende kitsaste, vaevu edasi liikuvate masinate efektiivsus on olematu, käsisahk ja klassikaline lumelabidas on tunduvalt efektiivsemad.

No jaa! Kes Priiduga jõuab vaielda!
Sa unustad ära ühe lihtsa asja: mina tean oma sünniaastat....
Siiamaani ongi seda lund käsisahaga lükatud ja lumevangi pole ka jäädud. Aga mida aasta edasi, seda raskem.
Mina võtan seda ATV mõtet rohkem nagu mängu, võibolla meeldiks selline tehnika ka mõnele nooremale sellile, kes siis sellega töökoja esise puhta hoiaks? Seda platsi ju polegi nii väga vähe: laiust oma 10 meetrit ja pikkust vähemalt 40 ... 50. Peale selle veel tänavaäärt ka oma 100 meetrit, mida linn just väga hoolega ei puhasta. Eriti nüüd, kui lumeuputus isegi toidukaupluste parklates tahab "üle ääre ajada"!
Praegu kulub igal hommikul lumepuhastuseks vähemalt tund-poolteist. Ja peale seda võimlemist olen üsna "küpse".

Ja "universaalsuse" all mõtlesin seda, et see riistapuu ei seisaks aastas 9 kuud kuuri all, vaid see "noorem sell" saaks sellega oma sõidukogemuse kätte.

Eks see jutt oligi rohkem selleks mõeldud, et näeks, mida asjast arvatakse.
Omal mul on kogemust ainult niipalju, et siin ligidal, tütre kortermaja esine kõnnitee ja autoparkla hoitakse ATV+sahaga puhas, juba paar aastat.
Kuna minu juures pole eriti kohta, kuhu lükata, tuli ka see puhuri mõte.
(13-12-2010, 17:48 PM)autorestauraator Kirjutas: [ -> ]Sa unustad ära ühe lihtsa asja: mina tean oma sünniaastat....

Kuna minu juures pole eriti kohta, kuhu lükata, tuli ka see puhuri mõte.
Ei ole unustanud, pigem ei tahaks seda rõhutada...
Teine küsimus ongi paljudel, pole "ohutut" kohta kuhu lükata ehk siis pole ju ka kohta, kuhu puhuda? Ega Sa seda lund läbi kuuseheki ikka ei saada! Pigem lükkad olemasoleva ATVga kokku, tõstad vaikselt käru peale ja viid minema. Kaugemale. Ja labidast (nagu murutraktori puhul rohukääridest, trimmerist või käsiniidukist) ei pääse Sa nii või teisiti, kurb paratamatus. Maal lennutad puhta lume uhke kaarega kapsamaale, linnas mitte.

Miks on igal pool vallid tee äärtes ja viimase hingetõmbeni võideldakse selle üle aia viskamise vastu: näiteks meil siin Nõmmel on suisa omaviletsuse korraldusega keelatud tänavate soolatamine (kuna pole sadevete kanalisatsiooni, nii oli kohalikus lehes kirjas), toovad autod seda siiski piisaval hulgal tänavale, et kohe mitte ei taha seda rohelust tapvat pläga üle aia visata. Kõnnitee lume saadan mõnuga üle aia aga saha lükatu on juba värvuselt kollane ja see läheb raudselt vaid valli. Isegi õuepealt autode alt kukkuvad pruunid kamakad viin labidaga tänavale (püüan need küll enne hoovi ajamist alt ära peksta). Sul ju sama asi sest Merivälja tee pole üldse kaugel ja tänaval on soolaläga igal juhul. Puhuriga loobid selle mürgi kõik omaenda või naabri aeda. Pärast lapselapsed söövad vanaisa õunu ja helgivad öösiti...

Teine tera oleks, kui ostad mingi odava mitte isesõitva rootor-lumepuhuri, installid selle ATVle ette ja teed pika londi üle enda pea, mis lume otsejoones kärusse saadab. Nagu need moodsad tänavatelt klibu, liiva, lehepuru jms koristamise masinad, mida veabki kallurauto. Vaat see oleks guliibinlus parimas võtmes. Kerge hüdro juurde ehk vaid nupumäng.
Puhuri remont. Hästi näha tekkivad vigastused ja nõrgad kohad. http://www.youtube.com/watch?v=EQJRC6srYYc&NR=1
Mul on lükkamist ja puhastamist kokku 500 x 2,5 meetrit, labidaga on see lootusetu ettevõtmine. ATV on suureks abiks, aga nüüd on vallid nii kõrged, et enam atv jõud üle ei käi. Aga lumepuhur oleks suureks abiks. Odav käsitsi lükatav on muidugi mänguasi, aga kui saaks kusagilt soodsalt atv-le sobiva , siis ilmselt ostaksin.
vast üks nädalipäevad tagasi just tutvusin meie kaubandusvõrgus saadaoleva tehnikaga. näituseks 15 tuhande krooni eest on täitsa olemas atv ette riputatav hiina frees. mootor on honda kloon ja jõudu oli kuskil 15 hobuse kanti. mõtsi, et paneks tolle murutrakatsile ette, kuna atv-d põle, a mis sa ikke mõtled, kui raha ka nagunii napib.
linna see ei passi ilmselt, kuna saadab kauba liiga kaugele. a vähe hõredamas asustuses oleks jumet küll.
ühel hääl semul mul on mingi pisike, no nii umbes poole meetrine ja mootori poolest toekama muruniidukiga vast võrreldav ise sõitev frees. samuti hiinakas. räägib kodanik, et asi on vabalt kümne tubli labidamehega võrreldav. rääkigu ply mida tahes selle kohta.
benssu muidugi võtab, a ei väsi ja ei nõua palka ja on nõus vajadusel 24/7 töötama. no trenni temaga jah suurt ei tee, a oma luud ja liikmed ei jää haigeks kah. mina veetsin möödund nädalivahetuse kogu valge aja lund rookides ja muudki mõtsi, et kevadel peaks ikke hiljemalt mingi freesi ostma. kevade seepärast, et siis on valgete inimeste juures asjad poes poolmuidu saadaval, eestis paraku mitte.
a igasugu isetehtud freese on terve internet täis, saab malli võtta küll.
ja seukse lahja poolemeetrisega võiks vabalt ka oma tee kuni maanteeni lahti ajada. kaks korda edasi-tagasi koerajalutaja kiirusega patseerida ja auto jaoks tee olemas.
võrreldes sahaga on freesi kõige suurem pluss, et ta ei tee valli, mille tagune ju hetkega täis tuiskab.
kui keegi suuremat plaanib teha-soetada, siis näituseks meerikamaal on sealsete kastiautode ette käivaid freese laias valikus. lahjematel oma külges mootor, nii paar-kolmkümmend hobust ja uhkematel kastis mingi normaalne sõiduauto kone koos hüdropumbaga. frees siis sel juhul hüdro mootoritega. ühte taolist takseerisin netis tükk aega, oli teine pruugituna viis kilo taalades, koos kõigega. meeriklased muidugi mugavad inimesed, asjanduse juhtimine käis ikke soojast salongist ja raadio teel. veel silmasin seukseid riistapuid, mis põhjusmõtteliselt olivad lihtsalt propellerid ja nondega puhuti lumi niisama minema. alla tuult tegi täitsa kenasti platsi puhtaks.
(13-12-2010, 19:00 PM)Basilio Kirjutas: [ -> ]Mõõtsin Maa-ameti aerofotolt üle ja leidsin, et mul tuleb lund rookida üle 100m pikkuselt lõigult, kusjuures 25m sellest on vaja rookida umbes 3m laiuselt ja läbi kolme sahkade tekitatud lumevalli. Tuisk võib selle kinni matta paari tunniga ja siis otsast peale...
Kerge ja efektiivne labidatöö, mis muudab igasugused mehhanismid majaomanikel mõttetuks??? Karmilt paned, vana! Big Grin
Sul pole ju sittagi seal rookida! Õuepeal labida laiuselt paar triipu ja see 25X3 meetrit on absoluutselt olematu pind! Mul sama suur hoovis sees ja seda ma roogin vaid iseenda lõbuks. + tänav + vabast tahtest ka autoteed. Mis Sa arvad, et selline õrnake max.11 Hj (see siis ~30K maksev masin) rootor suudab tõsisemat jäätunud valli kudagigi töödelda??? Arva uuesti Big Grin Selline ähkis ja puhkis eelmise aasta kihilise paksu lumegi peale, kus olid vahel 3 sulatriipu. Ikka labidas või siis mingi tõsisema masina ees sahk on abiks.

Kulla mees, ma räägin Sulle, kuidas käis "vanasti" rookimine ja miks näiteks vanaema müüs vahetult enne Stalini surma kartulimaa maha, et ei jääks kahe tänava vahele krunt. Pildil punasega märgitud ala on 750 ruutu suur ja see ulatub tänava telgjooneni, kuhuni oli KOHUSTUS lumi ära rookida! Meie olime veel õnnelikud, sest nii Sihi kui Kaevu tänavad on 10 ja rohkem laiad ja seal oli lubatud tekitada vall kõnnitee ja autotee vahele, seega jäi labidaga rookimiseks ~400 ruutmeetrit. Alla 10-meetristel tänavatel oli KOHUSTUS kogu lumi üle aia visata ja tänav pidi tarast-tarani olema PUHAS ja seda tead mis kellaks??? 07:00 hommikul, kui ei tahtnud plekkmantlis mehi omale ukse taha! Muponaut on titepiss selle kõrval. Ja seda tegi minu ema kooliplikana enne kooli minekut... Ta on täna 72 ja nüüd ütleb, et kõrgele kuhja või üle aia viskamine käib üle jõu. Täna hädaldavad noored mehed, et ei suuda paari ruutmeetrit ja mõnda meetrit valli lahti hoida.

[Pilt: kungine%20puhastusala.jpg.png]

Hetkel roogin tavalise labidaga lahti aga kaardi järgi arvutades 180 ruutu ja seda on "mittesittagi". Lisaks viskan mõnikord lihtsalt oma lõbuks puhtaks ka tänavaristi, siis tuleb juurde veel paarkümmend ruutu. Pole naabreid ehk meie kunagisel krundil elavaid inimesi pikalt kodus, lükkan ka neile raja sisse, ka see ei tapa ei mind ega Tiinat. On sahk valli lükanud, seegi läheb kuhja.
[Pilt: praegune-puhastusala.jpg.jpg]
Edit: hommikune pilt õuest, kuhu kurat ma selle puhuriga siin läheks või mida teeks??? Hanged on praegu juga üle 2 meetri kõrged...
[Pilt: 13122010017.jpg]
(13-12-2010, 19:35 PM)diesel Kirjutas: [ -> ]ja seukse lahja poolemeetrisega võiks vabalt ka oma tee kuni maanteeni lahti ajada. kaks korda edasi-tagasi koerajalutaja kiirusega patseerida ja auto jaoks tee olemas.

Milleks patseerida? Iseliikuvale freesile võib ka suuskadega järgi lohiseda.

(13-12-2010, 19:53 PM)meli666 Kirjutas: [ -> ]Leidsin netist sellise isetehtud lumepuhuri pildi nagu allpool.
Muidugi nii lihtne lahendus tekitab veidike kõhklusi.
Samas mõtlesin, et see asi oleks ju ülimalt lihtsasti tehtav. Näiteks kasutada vene väetisekülviku viskeketast koos reduktoriga. Osadel vene väetisekülvikutel on ju veel kaks viskeketast koos kahe eraldi reduktoriga. Sellest saaks lausa kaks lumepuhurit teha. Ja siis otsida veel mingi vaat ja valmis ta ongi. Oleks ometi see töötaks!
Endal maal on ka ikka päris suured platsid ja pikad teed puhastada. Olen väga rahul, et sai muretsetud vene motoplokk koos puhuriga. Vahel ta nöökab, nagu vene asi ikka, aga muidu tubli asi. Mitme päeva töö kahanes 5-6 tunniks ja see aeg kõnnid "lipsuga" masina taga. Labidat praktiliselt üldse vaja ei lähe, kuna saab sellise väikse masinaga ukse eest ka lume ära ajada. Varemalt MTZ 82-ga tõugates jäi tõesti pool tööd labidaga teha, kuna sellisega ju aia seest, räästa alt ja muudest nurkadest polnud midagi teha. Nüüd MTZ seisab ainult, pole temaga midagi enam teha.
Minagi tahaks sellist labidameest oma silmaga näha, kes suudab kiiremini puhurist saha ja labidaga koristada. See on umbes sama, nagu mõni ütleb, et kirvega tema lõhub kiiremini, kui hüdraulilise lõhkujaga. Ok, esimesed paar tundi on kirve kasuks, aga kui tundidest saavad päevad, siis...
Pisut edasi mõelda siis rootorkartulivõtjale kolu ümber teha ja trehtli moodi asjandus mis lükkamisel lume rootori juurde suunab ja puhur missugune.
Ühe ja kaheastmelise puhuri ehitus. http://www.youtube.com/watch?v=c1e4H1-oEkI
Eelmine aasta tegin katustelt lumekoristust,sattus kätte objekt millel 4000rm pinda ja lume paksus oli keskeltläbi 40-60cm. Ostsin selleks tööks kasutatud lumepuhuri mis pärit soomest ja on Yamaha tüüpi,edasi 3 käiku,tagasi 2.
Laiust on 60cm,pean nentima et mul teed ca 100m,mida ma eelmine aasta rookisin ca 1h ( labidaga ) nüüd läheb ca 30 min ( puhuriga ).
Lund viskab ca 2-2,5 m kõrgusele ja 5-6m kaugusele.
Teen ka sellega igasuguseid muid tee rajasid,mida ma muidu ei teinud nt. tee puuriidani,lastele mängimiseks jne.
Mina olen rahul ja ausalt labidat ma visata kodus ei tihka.
(13-12-2010, 19:53 PM)meli666 Kirjutas: [ -> ]Leidsin netist sellise isetehtud lumepuhuri pildi nagu allpool.
Muidugi nii lihtne lahendus tekitab veidike kõhklusi.
Samas mõtlesin, et see asi oleks ju ülimalt lihtsasti tehtav. Näiteks kasutada vene väetisekülviku viskeketast koos reduktoriga. Osadel vene väetisekülvikutel on ju veel kaks viskeketast koos kahe eraldi reduktoriga. Sellest saaks lausa kaks lumepuhurit teha. Ja siis otsida veel mingi vaat ja valmis ta ongi. Oleks ometi see töötaks!

Aga see töötabki! Taoline lahendus http://www.youtube.com/watch?v=FKrDk7jvqVY
Ainult selline "ühe munaga" asi tundub olevat. Sahaga oleks jõudlus ehk suuremgi. Üks eelis siiski on, ei tekita valli. Olen selliseid single stage blower-tüüpi puhureid teisigi netis vaadanud, küll suuremaid küll väiksemaid. Paistab et ega nad kõige paremini töötada taha ja vähegi tihedama lumega ilmselt ei töötagi. .
(13-12-2010, 21:35 PM)hundu615 Kirjutas: [ -> ]Eelmine aasta tegin katustelt lumekoristust,sattus kätte objekt millel 4000rm pinda ja lume paksus oli keskeltläbi 40-60cm. Ostsin selleks tööks kasutatud lumepuhuri mis pärit soomest ja on Yamaha tüüpi,edasi 3 käiku,tagasi 2.
Laiust on 60cm,pean nentima et mul teed ca 100m,mida ma eelmine aasta rookisin ca 1h ( labidaga ) nüüd läheb ca 30 min ( puhuriga ).
Lund viskab ca 2-2,5 m kõrgusele ja 5-6m kaugusele.
Teen ka sellega igasuguseid muid tee rajasid,mida ma muidu ei teinud nt. tee puuriidani,lastele mängimiseks jne.
Mina olen rahul ja ausalt labidat ma visata kodus ei tihka.
Kuidas paksus lumes käitus? Põlvini või puusani lund oled proovinud? Palju hobuseid?
Ise hakkan ka puhuri usku pöörduma(kolm päeva kogu valge aja lumelabida seltsis veeta pole just parim ajaviide).
Enda katsetused MF-70 originaalpuhuriga mis nüüd kõige paremini õnnestunud asi pole ja mille ergonoomika tänapäevastest riistadest väga kaugel maas, on sellele ainult kinnitust andnud.
Tuttav müristab ka mingi soomest tooduga(vist 5hj Honda mootoriga, aga mingeid identifitseerimismärke otseselt säilinud pole). 30-40 sendimeetrisest lumest läks küll täitsa arvestatava kiirusega läbi.
Ja seda meest tahaks kohe näha, kes labidaga kiiremini pikemalt kühveldada suudab, kui asjalik lumepuhur.

Kah vähe OT aga pooled mehed erinevates foorumites nutavad oma 2-3 meetrit laia ja 50 m pika riba lumest puhastamise pärast. Eks ta ole veidi tüütu jah aga vähemalt noorematel meestel ei tohiks küll sellega probleeme olla, on ju puhastav ala suht kitsas ja jõuab ilusti labidaga kõrvale visata.

Hullem lugu on siis kui puhastamist vajav õu on suurema pindalaga ja umbes ruudukujuline. Siis viskad jah ääred kiirelt ära aga kuhu keskelt see lumi panna. Mingi 20x15 meetrit plats näiteks nagu mul on.
Selleaastase lumega loobusin lume ühte serva vedamisest ja lihtsalt kuhjan keskele kokku. Kuigi vaja pidevalt mitme autoga ja kärudega liigelda, katsun vähemalt selle nädala hakkama saada ja oodata kui veel seda "valget paska" maha tuleb.
Siis lubas sõber 10 km kauguselt oma teleskooplaaduriga kohale tulla ja kõik hunnikud üldse õuest välja kupatada...

Oli omalgi juba selleks aastaks vastav tehnika hangitud aga see otsustas just enne esimese lume tulekut töölepingu ühepoolselt ära lõpetada ja ootab nüüd paksu katte all järgmist aastat
(13-12-2010, 22:40 PM)valts Kirjutas: [ -> ]Kah vähe OT aga pooled mehed erinevates foorumites nutavad oma 2-3 meetrit laia ja 50 m pika riba lumest puhastamise pärast. Eks ta ole veidi tüütu jah aga vähemalt noorematel meestel ei tohiks küll sellega probleeme olla, on ju puhastav ala suht kitsas ja jõuab ilusti labidaga kõrvale visata.

BobKätas

Kätes labidas nii hoovis ma möllan,
huulil mõnus jõuluviis,
nõnda päevast päeva ennast teostan,
teed näitab saatuse kapriis.

Nii oma koormat vean,
ja viisi juppe kokku sean,
ja õelast maailmast,
mind lahutab ainult laabiidaas.

Kätes labidas nii hoovis ma möllan,
huulil mõnus jõuluviis,
nõnda päevast päeva ennast teostan,
teed näitab saatuse kapriis.

Üks võluvägi sees,
on kõikjal kaugustes,
seal kuuldub jõuluviis,
minu hing kisub sinna mind siis.

Kätes labidas nii hoovis ma möllan,
huulil mõnus jõuluviis,
nõnda päevast päeva ennast teostan,
teed näitab saatuse kapriis.

Võib-olla kuskil maal,
mind ootab viimne vaal(lume),
ei kaitse enam siis,
mind kaitsingel lumelabidaas.

Kätes labidas nii hoovis ma möllan,
huulil mõnus jõuluviis,
nõnda päevast päeva ennast teostan,
teed näitab saatuse kapriis.

Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17