automoto.ee foorumid

Täisversioon: Talvel koera joogikauss öues.
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2
Kuidas teha nii, et talvel miinuskraadidega koeral öues joogikausis vesi ää ei külmaks ?
Pane allika vesi sisseToungue
Aga tegelikult pole vist normaalset lahendust.Kui aretada mingi küttekehaga kauss,siis ehk on mingi võimalus,et ei külmu.
kuni tänase hommikuni mu[/b]l ei olnud külmunud... aga tänaseks hommikuks oli ka minu koerte kauss jääs... nimelt on mul suurem plast nõu aastaringselt räästast tuleva vihmaveetoru all ja see talv katsetasin seda varianti, et vedasin kastmisvee vooliku otsapidi kaussi ja jätsin kraani nirisema... olin kuni tänaseni jube rahul, aga tänasest jälle sama mureSad
Või miinus viieni pane parmuõltsi, edasi juba miskit tärnikamat... Koer saab oma veevajaduse puhta koheva lume limpsamisega kätte. Vaat kassi peab küll krõbinasöögi järel toas jootma ja siis võib jälle õue küütida- seda uhkem karv on. Farm Plant`st saab tellida vabapidamisega veiste joodiku, millele on soojendus sisse ehitatud. Omaleiutis võib miskise pinge veesse indutseerida ja koer ikka joomata.
Kui mul koer oli, siis ta oli piisavalt tark, et vesi kohe sisse larpida kui ette anti. Teadis et molutades külmub ära.
Neile, kes tahavad elektrit raisata, on olemas spetsiaalne küttekaabel vihmaveetorudele. Kerid kausi alla, surud kahvli seina ja boonusena õitsevad kausi ümber aastaringi lilled! Big Grin
Kui kõrgepingega jamada ei taha, siis 12V esilaterna pirn, 12V keeduspiraal või võimsad takistid peaksid andma piisavalt sooja. Üldiselt sama kraam, millest juba jahutud teema all "suvine diiselkütus talvel". Paned trafo vahele ja kutsu jääb ilusti elama.
lapsepõlves oli koer kes oskas zil-i ust lahti teha, ehk oskas käpaga nuppu alla mujuda ja hammastega tömmata
ps krt see pole koera foorum ju
Kõige lihtsam: Lase koer tuppa! Temagi elusolend ja tahab sooja.

EinoBig Grin
(28-01-2012, 23:05 PM)einota Kirjutas: [ -> ]Kõige lihtsam: Lase koer tuppa! Temagi elusolend ja tahab sooja.

EinoBig Grin
nooh, mul koerakuut ainuke ruum elamises, kus põrandaküte onBig Grin aga vesi ja söök ikka kuudi kõrval ja söögi sööb drahthaar ära aga vee joomisega on nagu on, lund ka eriti ei ahmi sisse.
Laikaga tüki maad lihtsam, magab hanges, sööb lund ja kuivi krõbuskeid jne jne.
(28-01-2012, 23:04 PM)supp Kirjutas: [ -> ]ps krt see pole koera foorum ju
Foorumi pidaja aga on andnud ka selle võimaluse -
AMF nokitseb
Me kõik nokitseme midagi. Kirjuta oma mitte auto-moto hobist ja tegemistest siin foorumis.

Takistusega vihmaveerenni kaabel. Saab ju kasutada ilma releeta. Lülitist tööle.
Aga seal vist tuleb arvestada et liiga lühikest ei pane. Ülejäänud võib ju kerida kuudi põranda alla.
veele tuleb lisada piiritust, siis ei külmu ära ja on koeral ka lõbusamToungue
Mina arvan et kõige odavam ja lihtsam oleks osta akvaariumi küttekeha Toungue
Neid lemmikloomapoodides saada ja on mõeldud pidevalt seinas olemiseks. Ei tohiks meeletut elektriarvet ka tekitada.
Siin on üks näiteks 12 euri eest: http://www.akva.ee/kutteseadmed/491-hydo...-100w.html
(28-01-2012, 23:04 PM)supp Kirjutas: [ -> ]ps krt see pole koera foorum ju

Ma ei küsinudki koera kohta vaid koera söögialuse asjus. See käib nokitsemise alla küll nagu motamees mainis. "Vöta pann ja keel on sul suus"
Nokitsesin siis koera söögialuse kallal. Kuna ta kasvanud on, tuli alust tösta niikuitnii.

Otsustasin prooviks aretada joogikausi alla höögniidiga elektripirni mis täidab sääl siis küttekeha otstarvet, pirn reflektoriga, et rohkem kausi pihta suunaks. Algne oli selline:

[attachment=38255]

Körgendused jalgadele. Hiljem kunagi peaks asja soliidsemalt lahendama, hetkel asjaolude sunnil jääb nii:

[attachment=38256]

Kausi alla tuleb pirnile eraldi kamber, kesksein:

[attachment=38257]

Pöhi all:

[attachment=38258]

Pöhja pääle öigele körgusele pirni sokkel:

[attachment=38259]

Tagasein:

[attachment=38260]

Kambri soojustan ära, et soe kaduma ei läeks. Käepärast oli penoplast. Vill oleks ohutum olnud, kui pirni kuumus peno sulatama peaks hakkama. Eks see selgub katsetusel. Pöhjast pihta:

[attachment=38261]

Ja küljed:

[attachment=38262]

Tagaseinast tuleb pirni voolujuhe välja, allapoole kaldu nagu välitingimustes ikka:

[attachment=38263]

Ülemised ääred, jupid sai makroga kinni lastud:

[attachment=38264]

Löikasin peno kausi kujulisemaks:

[attachment=38265]

Kausi tegin kokku vaseliiniga, et makro sinna kinni ei kleepuks:

[attachment=38266]

Ülemise osa lasin makroflexi täis, et siis kauss sinna sisse suruda ja lasta tal vötta kuju kausi ümber, et jääks kinnine soojustatud ruum niipalju kui vöimalik:

[attachment=38267]

Ja kui paikas siis raskus pääle, et taheneda saaks:

[attachment=38268]

Ja niikugel ta mul hetkel ongi. Tulemit veel ei tea, sest makro taheneb. Vaja on veel nuputada kausile äärik, et koera poolt kausist välja aetud vesi pirni pääle ei tilguks, vaid kambrist mööda jookseks. Plaanin teha kummist krae kausi ümber mis nagu ringiratast "veeninana" töötaks ja vee alusest üleäärte laseks.
Kumm või aknatihend või silikoon vahele ning paari kruviga tõmba kinni.
(01-02-2012, 18:37 PM)Ranno Kirjutas: [ -> ]... ning paari kruviga tõmba kinni.

Nii ei sobi, eemaldatava kausiga on vett lihtsam vahetada.
Kui hästi toimib, võid hakata soojendusega kausse tootma ja lemmikloomapoodidele pakkuma.
Ega jahh, Overspeedi koerad harjutavad peatselt usinasti veesoojendajaga ümberkäimist.
Noa ja kahvliga söömine on juba käpas:
http://youtu.be/EVwlMVYqMu4
(01-02-2012, 17:15 PM)overspeed Kirjutas: [ -> ]Kausi tegin kokku vaseliiniga, et makro sinna kinni ei kleepuks:

Vaadates kausi ehitust, siis ei tohiks vee tilkumine hull ollagi, kui niriseb mööda kausi külge alla siis tilk tekib ennem pirni kohale jöudmist, sääl on selline sügavam rant millele kauss toetub kui maha panna.
Kummiääre tegemisega läeb nats aega, ei leia sirklit kuskilt, peab selle vist nöörist ehitama.

Peale makro tahenemist tuli vaseliinine kauss kenasti välja:

[attachment=38281]

Löikasin liigse makro osa. Kausile pole teinud päris sellist tihendit nagu plaanisin. Testimiseks panin ühe lihtsama alternatiivi, et testi öue tegema minna, kas asi üldse toimib:

[attachment=38282]

Nüüd siis viin aluse öue esmakatsetusele. Hetkel väljas -17C, vee panen kohe meeldivalt jaheda kaussi.
Alus paikas omal kohal:

[attachment=38287]

Termomeetri "OUT" otsa panin vette, et selle temp.-i jälgida. Alguses näitas kohe +16C:

[attachment=38288]

Termomeetri "IN" pool näitab hetkel öue temperatuuri. See pilt on tehtud 1,5 h peale öue panekut. Vara veel otsustada:

[attachment=38289]

Kausi alla pole veel piilunud, et mis need peno ja makro sääl pirnikuumuses teevad. Tühja kausil vöttis aluse soojaks päris kiiresti.
Lehti: 1 2