automoto.ee foorumid

Täisversioon: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Mul augustis hakkasid vinnid-punnid tulema, kerge sügelus kaasnes. Meenutasin siis mida ma sisse olin võtnud. Alkoholi polnud ammu tarbinud, toidud, kohvi ja joogivesi ikka samad. Tuli välja, et olin teleka ees õhtuti hakanud poest toodud tomatimahla tarbima ja ikka pool liitrit või rohkem õhtu jooksul. Maitseb paremini kui õlu näiteks. Lõpetasin päevapealt selle harjumuse. Nüüd on tervis jälle korras aga septembris sain nahaarsti juurde numbri detsembriks. Eks käin seal ära ja kuulan kas ikka oli tomatimahlast või Läti lasteaedades samal ajal levinud haigusest. Seal olevat kaasnenud palavik ja muud sümtomid, mida mul polnud.
Niipalju siis ohtlike ainetega ümberkäimisest ja joogivee ohtlikkusest organismile.
(05-12-2016, 11:26 AM)aavu Kirjutas: [ -> ]Mul augustis hakkasid vinnid-punnid tulema, kerge sügelus kaasnes. Meenutasin siis mida ma sisse olin võtnud. Alkoholi polnud ammu tarbinud, toidud, kohvi ja joogivesi ikka samad. Tuli välja, et olin teleka ees õhtuti hakanud poest toodud tomatimahla tarbima ja ikka pool liitrit või rohkem õhtu jooksul. Maitseb paremini kui õlu näiteks. Lõpetasin päevapealt selle harjumuse. Nüüd on tervis jälle korras aga septembris sain nahaarsti juurde numbri detsembriks. Eks käin seal ära ja kuulan kas ikka oli tomatimahlast või Läti lasteaedades samal ajal levinud haigusest. Seal olevat kaasnenud palavik ja muud sümtomid, mida mul polnud.
Niipalju siis ohtlike ainetega ümberkäimisest ja joogivee ohtlikkusest organismile.

Olles kokku puutunud samasuguse probleemiga, siis pakuksin diagnoosiks "nõgestõbi"   Isegi mahlade joomisest võib tekkida.   Nahaarst pakkus põhjuseks  "pestitsiidid" .  Mina sain pestud viinamarjadest.

https://et.wikipedia.org/wiki/Pestitsiid

  Parimat  h2rra
(05-12-2016, 10:15 AM)karumõmm Kirjutas: [ -> ]
(05-12-2016, 08:45 AM)qwerty009 Kirjutas: [ -> ]Mida kurja see raud peaks tegema?

Kurja ei tee üldse, lihtsalt maitse ja värvi rikub ära. Euronorm on miskid 200 ühikut. 500 peal hakkab miski rauamaitse tunda andma. Ida-Eesti puurkaevudes tavaline tase 1000 - 2500 ühikut. Ilma rauaeraldusfiltrita solk mis solk.



Oleneb millistes ühikutes räägime. See 200 on 0,2 mg/l.

"Pikaajaliselt inimtoiduks tarvitatav vesi, mille rauasisaldus ületab 0,3 mg/L võib viia maksahaiguseni, suurenenud on risk haigestuda südameinfarkti, diabeeti, jne. Viimased uuringud on näidanud, et kõrge rauasisaldus vees võib põhjustada oksüdatiivset stressi. Kõrgenenud stressi näitajad seostatakse eelkõige kahevalentse raua (Fe2+) kõrge sisaldusega tarbitavas vees. Inimese organismis raua liigsuse esmaste sümptomite hulka võivad kuuluda väsimus, peavalu, kehakaalulangus. Mitmete haiguste puhul täheldatakse raua kuhjumist maksas, (tsirroos, kasvajad) pankreases, (suhkrutõbi) südames, (südamepuudulikus, südameveresoonkonna haigused,infarkt) Seda eeskätt meestel. Juba vanarahvas teadis, et ravimi ja mürgi vahe on ainult kogustes."
(05-12-2016, 23:34 PM)JaakH Kirjutas: [ -> ]
(05-12-2016, 12:59 PM)Basilio Kirjutas: [ -> ]
(05-12-2016, 12:03 PM)kass Kirjutas: [ -> ]Vb pakub ksf!-dele huvi - mul oli ükspäev iste vormitu! Ja habe sügeleb!  Sad
Iste(pink) oli süldist tehtud? Mis sügelemisse puutub, siis laisad pesevad, usinad kratsivad.

ehk isand Kass pahaks ei pane siis mu koer kratsis kah lõua alt. Kahtlustasin kärntõbe ja loomakliinikus tehtigi kindlaks et ongi..... Sai mitme saja juudirubla eest tohterdatud ja terve.... Ilmselt sul sama asi.  Big Grin

Parasiitide tõrje tuleb teha.  nii seest, kui väljast. Tervel kassil on tulnud tagant ikka pabulad ja vormilised. Et soolikad lõpuks puhtaks saaks, tuleb teha   klistiiri   Kas kassidele kah nii tehakse?  
    Vastus:   ei tea
Meie ajal  nimetati  neid mandaloskadeks Big Grin(mis sügelema ajas)
Kui saunaahi peetis,siis vabandatav
Kassid jahivad ikka sulelisi  lindusi ja topivad oma nina esmalt uudistamiseks liialt ligidale... lindudel on aga palju palju parasiite. Eriti suurematel, sest nende keha pindala on suurem ja sinna mahub neid rohkem ilma omavaheliste maade jagamiste ja valitsemistega  (luik ; kotkas;  varblane ; vint... jne).    Ehk tuleks ka sulistele klistiir ja muu parasiitide tõrje kontrolli alla sääda?
Nii ongi  h2rra  ,aga nagu varemalt olen maininud,viib lõbus mula asja teemast välja.
Ja seda jama veel vajaSad
(06-12-2016, 02:44 AM)linnuke Kirjutas: [ -> ]Meie ajal  nimetati  neid mandaloskadeks Big Grin(mis sügelema ajas)
...
vigade parandus elik õpi keeli Big Grin  õige on mandaVoška, mis slaavi keeltest tuleb ja kahest sõnast koosneb, voška on hellitavalt täikene ja manda, no ütleme kube, st kubemetäi eesti keeles.
(06-12-2016, 09:29 AM)kass Kirjutas: [ -> ]
(06-12-2016, 01:37 AM)h2rra Kirjutas: [ -> ] 

Parasiitide tõrje tuleb teha.  nii seest, kui väljast. Tervel kassil on tulnud tagant ikka pabulad ja vormilised. Et soolikad lõpuks puhtaks saaks, tuleb teha   klistiiri   Kas kassidele kah nii tehakse?  
    Vastus:   ei tea

Paljudele küsimustele leiab vastuse Vicki Hallsi raamatust "Kasside varjatud elu"!
 https://www.rahvaraamat.ee/p/kasside-var...9985336441
Ksf! Linnukesele selgituseks - siin ei olegi eriti mingeid teemasid, ongi peamiselt mula, aga see mula ei ole tõesti alati mitte lõbus, seda küll!  Sad 

[Pilt: kasside-varjatud-elu.jpg]
Kogu seda sitast ilmaelu tuleb vaadata läbi huumoriprisma,muidu kõnged ära Rolleyes Sad
(06-12-2016, 12:14 PM)linnuke Kirjutas: [ -> ]Kogu seda sitast ilmaelu tuleb vaadata läbi huumoriprisma,muidu kõnged ära Rolleyes Sad
Jääb üle vaid nõustuda. Sain selle selgeks juba kunagises töökohas ca 15a tagasi, kui asi väga skisofreeniliseks kiskus. Asja tuli võtta nii nagu istuksid tsirkuses esimeses reas ja sööksid popkorni...
(05-12-2016, 09:55 AM)kass Kirjutas: [ -> ]
(05-12-2016, 01:08 AM)veix__ Kirjutas: [ -> ]Saastatud joogivesi on aeglane tapja ja üldiselt teda ei oska selles teos kahtlustadagi. Tagajärgedest rääkides räägime ikkagi aastatest või aastakümnetest.

See, et joogivesi tervisele kahjulik on, see ei ole kellelegi muidugi uudis. Õnneks uus valitsus on hakanud rahva tervise eest hoolt kandma ja loodan, et ka joogivesi saaks väikese aktsiisiga maksustatud. 
Siit moraal - tuleb rohkem juua destilleeritud jooke.  Cool
(06-12-2016, 12:37 PM)Basilio Kirjutas: [ -> ]
(05-12-2016, 09:55 AM)kass Kirjutas: [ -> ]See, et joogivesi tervisele kahjulik on, see ei ole kellelegi muidugi uudis. Õnneks uus valitsus on hakanud rahva tervise eest hoolt kandma ja loodan, et ka joogivesi saaks väikese aktsiisiga maksustatud. 
Siit moraal - tuleb rohkem juua destilleeritud jooke.  Cool

 Nagu keskaegses Tallinnas, kõige tervislikum olla olnud õlut juua.
Ärge küberkiusake vaest küberkassi, ma lugesin, et selline tegevus võib viia enesetapuni. Kahju oleks kui kass lusika nurka viskaks süstemaatilise grupiviisilise küberkiusamise pärast. http://www.lasteabi.ee/kusimused-ja-vast...usamine-11
Kas kellelgi on reaalseid kogemusi, millised LED-pirnid võiks panna 12V 21W pirnide asemele? Eesmärk oleks võimalikult tugev valgus. Täna proovisin ühte varianti, aga ei olnud parem kui tavaline hõõgniidiga pirn. Tagurdamistule jaoks tahaks.
(09-12-2016, 00:43 AM)veix__ Kirjutas: [ -> ]Kas kellelgi on reaalseid kogemusi, millised LED-pirnid võiks panna 12V 21W pirnide asemele? Eesmärk oleks võimalikult tugev valgus. Täna proovisin ühte varianti, aga ei olnud parem kui tavaline hõõgniidiga pirn. Tagurdamistule jaoks tahaks.

Hõõgniit ongi tugevama valgusega kui led.
Harilikult ikka LED-e on saada ka hõõglambist tugevama valgusega ja arvan et ka antud sokliga mudelit on olemas, aga ei tea kust otsida. Rolleyes
(09-12-2016, 00:43 AM)veix__ Kirjutas: [ -> ]Kas kellelgi on reaalseid kogemusi, millised LED-pirnid võiks panna 12V 21W pirnide asemele? Eesmärk oleks võimalikult tugev valgus. Täna proovisin ühte varianti, aga ei olnud parem kui tavaline hõõgniidiga pirn. Tagurdamistule jaoks tahaks.

Ega Sul voolumõõtja kaudu Narvaga ühendatud pole? Wink
Pane  selline halogeen sisse, kui valgust vaja. Just pildusin LED pirne välja, mille eelmine omanik oli salongivalguseks pannud. Udupeen s--svalgus oli küll, aga täiesti kasutu. Näed, et midagi põleb, aga mitte rohkem.
Ei tea küll mis autoga tegu, aga lahenduseks ka eraldi uus lamp, stange alla vms.
(09-12-2016, 12:05 PM)hulgus Kirjutas: [ -> ]
(09-12-2016, 00:43 AM)veix__ Kirjutas: [ -> ]Kas kellelgi on reaalseid kogemusi, millised LED-pirnid võiks panna 12V 21W pirnide asemele? Eesmärk oleks võimalikult tugev valgus. Täna proovisin ühte varianti, aga ei olnud parem kui tavaline hõõgniidiga pirn. Tagurdamistule jaoks tahaks.

Ega Sul voolumõõtja kaudu Narvaga ühendatud pole? Wink
Pane  selline halogeen sisse, kui valgust vaja. Just pildusin LED pirne välja, mille eelmine omanik oli salongivalguseks pannud. Udupeen s--svalgus oli küll, aga täiesti kasutu. Näed, et midagi põleb, aga mitte rohkem.
Ei tea küll mis autoga tegu, aga lahenduseks ka eraldi uus lamp, stange alla vms.
Autode led-pirnide pole kursis, aga toas olen kõik hõõglambid, halogeenid jms välja vahetanud ledide vastu just põhjusel, et väiksemate wattidega saab suurema valguse, kuna lambipesad ja kuplid on tänapäeval tehtud plastist ning lubatud vaid kuni 40 või 60 w sinna toppida, siis see valgus mind ei rahulda. Samadesse pesadesse keeratud 10-14 w led-pirnid annavad valgust nagu 100-120W hõõglambid ja tare tüki maad valgem. Kokkuhoiust ei maksa nende hinna puhul rääkida, peamine on ikka valgustugevus.
(09-12-2016, 12:16 PM)Maanteemuuseum Kirjutas: [ -> ]
(09-12-2016, 12:05 PM)hulgus Kirjutas: [ -> ]
(09-12-2016, 00:43 AM)veix__ Kirjutas: [ -> ]Kas kellelgi on reaalseid kogemusi, millised LED-pirnid võiks panna 12V 21W pirnide asemele? Eesmärk oleks võimalikult tugev valgus. Täna proovisin ühte varianti, aga ei olnud parem kui tavaline hõõgniidiga pirn. Tagurdamistule jaoks tahaks.

Ega Sul voolumõõtja kaudu Narvaga ühendatud pole? Wink
Pane  selline halogeen sisse, kui valgust vaja. Just pildusin LED pirne välja, mille eelmine omanik oli salongivalguseks pannud. Udupeen s--svalgus oli küll, aga täiesti kasutu. Näed, et midagi põleb, aga mitte rohkem.
Ei tea küll mis autoga tegu, aga lahenduseks ka eraldi uus lamp, stange alla vms.
Autode led-pirnide pole kursis, aga toas olen kõik hõõglambid, halogeenid jms välja vahetanud ledide vastu just põhjusel, et väiksemate wattidega saab suurema valguse, kuna lambipesad ja kuplid on tänapäeval tehtud plastist ning lubatud vaid kuni 40 või 60 w sinna toppida, siis see valgus mind ei rahulda. Samadesse pesadesse keeratud 10-14 w led-pirnid annavad valgust nagu 100-120W hõõglambid ja tare tüki maad valgem. Kokkuhoiust ei maksa nende hinna puhul rääkida, peamine on ikka valgustugevus.
Maaanteemuuseumile:   Tubane teema areneb siin...

http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=42934&pid=295934#pid295934
(09-12-2016, 13:13 PM)h2rra Kirjutas: [ -> ]Maaanteemuuseumile:   Tubane teema areneb siin...
postitusega mõtlesin seda, et analoogselt tubasele peaks ka auto hõõglambi pesasse saama toppida samade wattidega led pirni, mis annab ca 8x rohkem valgust välja. Kui vaid leiaks sellise tsokliga pirni.
OT lõpp.