automoto.ee foorumid

Täisversioon: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
(11-01-2017, 06:20 AM)maisalup Kirjutas: [ -> ]Kui tuulisel väljal elad siis alla 8mm ei soovita panna, 4mm sobib paksu metsa vahele kus tuuled ei saa lõhkuda. Tuul lihtsalt väntsutab ära ja eluiga jääb kehvaks. Sai omalgi kasvuhoonele pandud 8mm kuna kile ei pidanud ühte hooaegagi vastu, juulis olid augud ja augustis polnud enam miskit järgi kilest
Saab ka õhemat panna, kuid siis peab olema palju rohkem tugitalasid ja kinnitusi, sest plastik on ikka kordades vedelam kui 4mm klaas

Mul oli kile aastast 2004 peal.  Et kile kohta ühtegi halba sõna ei ütleks,  va see,  et pesta teda suhteliselt ebamugav.  Seepärast ka soov polükarbonaadist teha. Hea tähelepanek,  et tuleks paksemast teha. Ja poest võib alati tomatit osta,  küsimus pole tomati hinnas vaid maitses...
Kulusid aitab kokku hoida, kui teha katus plastikust ja külgseinad kilest. Ise sai selliselt tehtud 3.5x11m aianduskatedraal, naissoost esivanem arvas, et ruumi võiks veidi rohkemgi veel olla...
Kile lõhuvad linnud üsna kergesti ära. Eks kile all lendab putukaid ja võibolla oma arust püüavad neid kätte saada.
(12-01-2017, 00:06 AM)veix__ Kirjutas: [ -> ]Kile lõhuvad linnud üsna kergesti ära. Eks kile all lendab putukaid ja võibolla oma arust püüavad neid kätte saada.
Kunagi lõhkus vares mul murule kuivama laotatud musta kile ära. Kasutan pisikese aiatiigi jaoks musta ehituskilet, mida kannatab vahel teist aastat kasutada, ainult pesta tuleb. Vares muudkui käis ja toksis auke sisse. Arvasin ka, et äkki oli mõni ussike või putukas kusagil. Tutkit! See on inimeste endi poolt varestele selgeks õpetatud komme. Üle ajava prügikasti kõrvale pannakse aga kilekotiga söödavat kraami ja varesed on harjunud neid toidu kätte saamiseks lõhkuma. Igasugune kile seostub neil nüüd toiduga teisel pool kilet.
(11-01-2017, 06:20 AM)maisalup Kirjutas: [ -> ]Kui tuulisel väljal elad siis alla 8mm ei soovita panna, 4mm sobib paksu metsa vahele kus tuuled ei saa lõhkuda. Tuul lihtsalt väntsutab ära ja eluiga jääb kehvaks. Sai omalgi kasvuhoonele pandud 8mm kuna kile ei pidanud ühte hooaegagi vastu, juulis olid augud ja augustis polnud enam miskit järgi kilest
Saab ka õhemat panna, kuid siis peab olema palju rohkem tugitalasid ja kinnitusi, sest plastik on ikka kordades vedelam kui 4mm klaas

Peab see 4mm ka täitsa vastu, korralikult kinni, plaadid ülekattega ja ei lähe ta kuhugi. Ca 2 aastat tagasi sai soetatud selline kasvuhoone, samuti 4mm plastikuga, seni pole veel midagi juhtunud, tuttavatel sama kasvuhoone, varsti juba 5-6 aastat kestab. 
Samas üks sõber soetas endale kuskilt teisest kaubandusvõrgust sama karkassiga kasvuhoone, aga valmislõigatud plastikuga, ma ei tea kas transpordi või mis mugavuse pärast oli tükeldatud ka katuse plastik. Kui muidu läheb terve plaat (2,10*6,0m) peale, siis temal oli kaks kolme meetrist plaati ja ülalt keskelt käis peale mingi plekk. Võrreldes oma kasvuhoonega oli see poole vedelam ja võibolla tõesti tugevam tuul lammutab pikapeale ära.

(12-01-2017, 00:06 AM)veix__ Kirjutas: [ -> ]Kile lõhuvad linnud üsna kergesti ära. Eks kile all lendab putukaid ja võibolla oma arust püüavad neid kätte saada.

Sama lugu ka plastikuga, kui otsi ära ei teibi, ronivad sitikad-satikad või isegi vihmaussid mööda kanaleid üles ja linnud üritavad neid kätte saada.

Ise plaanin tulevikus (kui kile ükskord otsad annab) kilesauna kile selle plastikuga asendada, kerise ümbrus väga suuremat isolatsiooni tahab, aga muidu peaks kõlbama küll.
Postkasti potsatas säärane reklaam - http://www.okidoki.ee/deals/3912/?utm_campaign=deals-18-01-2017&utm_source=deals-newsletter&utm_medium=email
Ei oskagi kohe seisukohta võtta. Kas ja kuidas selle komplektiga midagi remontida saab, kuidas nähtavus/moonutus pärast on ja mida sellest kõigest ülevaatusel arvatakse?
Või, et siis varsti hakatakse ehk müüma koduseid hambaplommimise komplekte, mida saab 3D-printeriga välja sülitada...   Rolleyes
(18-01-2017, 19:08 PM)samodelkin Kirjutas: [ -> ]Postkasti potsatas säärane reklaam - http://www.okidoki.ee/deals/3912/?utm_campaign=deals-18-01-2017&utm_source=deals-newsletter&utm_medium=email
Ei oskagi kohe seisukohta võtta. Kas ja kuidas selle komplektiga midagi remontida saab, kuidas nähtavus/moonutus pärast on ja mida sellest kõigest ülevaatusel arvatakse?
Või, et siis varsti hakatakse ehk müüma koduseid hambaplommimise komplekte, mida saab 3D-printeriga välja sülitada...   Rolleyes

Kalleid ja suuri klaase on töökojas küllalt parandatud. Mõtet on teha ilma "ämblikuta" täkkeid ja algavaid pragusid, mis on kivist, vms, mitte kerepingest. Teevad korralikult ära, lihvivad maha ja jääb pidama ka. Kui töökojas puuritakse mõrale auk ette ja paigatakse ära, siis kodus?, ja ilma spetspuurita, lihtsalt mõra vaiku täis....
Kas kodustes tingimustes ja ilma eelneva kogemuseta, see sama hea, kui üldse tehtud, saab...??
(12-01-2017, 11:12 AM)veix__ Kirjutas: [ -> ]Kile lõhuvad linnud üsna kergesti ära. Eks kile all lendab putukaid ja võibolla oma arust püüavad neid kätte saada.

Sama lugu ka plastikuga, kui otsi ära ei teibi, ronivad sitikad-satikad või isegi vihmaussid mööda kanaleid üles ja linnud üritavad neid kätte saada.

Ise plaanin tulevikus (kui kile ükskord otsad annab) kilesauna kile selle plastikuga asendada, kerise ümbrus väga suuremat isolatsiooni tahab, aga muidu peaks kõlbama küll.

Selleks, et putukad, vetikad ja mustus kanalitesse ei roniks, teibitakse otsad kinni.
(19-01-2017, 01:20 AM)Mahno Kirjutas: [ -> ]Selleks, et putukad, vetikad ja mustus kanalitesse ei roniks, teibitakse otsad kinni.
Proovisin purklate ehitusel. Vähemalt spetsiaalse aluprofiili kasutamisel ei õnnestunud plaadi serva nii sisse suruda, et teip terveks jääks.  Sad
Kasvuhooneteema avardamiseks võiks ära vaadata järgneva filmilõigukese.
Palun kinnitage või lükake ümber väide. Kes on kokku puutunud hiina 4t pitbike või atv vms mootoritega. Mul üks 110cc mis ei taha mitte ühte pauku teha. Kas selline mootor annab sädeme mõlema takti ÜSS-is või ainult kompressioonitakti ajal? Mina arvan, et säde peaks tulema iga ÜSS-ajal aga kindel ei ole. Kui mu väide ei ole õige siis kasutatud mootori soetasin sellisena, et süüde 180 kraadi vale.
(18-01-2017, 19:42 PM)hulgus Kirjutas: [ -> ]Kui töökojas puuritakse mõrale auk ette ja paigatakse ära, siis kodus?, ja ilma spetspuurita, lihtsalt mõra vaiku täis....
Kas kodustes tingimustes ja ilma eelneva kogemuseta, see sama hea, kui üldse tehtud, saab...??
kodus puurib metallipuuriga. Või kui kannatust vähem, saab kivipuuriga ilmselt kiiremini.
mis "spetspuuri" muidu nn profid kasutavad?
Klaasi sisse saab auku puurida vask- või alumiiniumtoruga teemantpasta abil.
Ilma mõra lõppusid auguga kindlustamata on see üritus mõttetu.
(21-01-2017, 21:30 PM)13piisab Kirjutas: [ -> ]
(18-01-2017, 19:42 PM)hulgus Kirjutas: [ -> ]Kui töökojas puuritakse mõrale auk ette ja paigatakse ära, siis kodus?, ja ilma spetspuurita, lihtsalt mõra vaiku täis....
Kas kodustes tingimustes ja ilma eelneva kogemuseta, see sama hea, kui üldse tehtud, saab...??
kodus puurib metallipuuriga. Või kui kannatust vähem, saab kivipuuriga ilmselt kiiremini.
mis "spetspuuri" muidu nn profid kasutavad?

Nn. profid kasutavad puurimiseks tavaliselt minifreese, edukalt toimetab ka tavaline nt. Handymannist ostetav. Ühes tuttavas töökojas kasutati otsikuteks näiteks hambapuure, aga usun, et peaks kõlbama ka sellised otsikud
(21-01-2017, 21:30 PM)13piisab Kirjutas: [ -> ]
(18-01-2017, 19:42 PM)hulgus Kirjutas: [ -> ]Kui töökojas puuritakse mõrale auk ette ja paigatakse ära, siis kodus?, ja ilma spetspuurita, lihtsalt mõra vaiku täis....
Kas kodustes tingimustes ja ilma eelneva kogemuseta, see sama hea, kui üldse tehtud, saab...??
kodus puurib metallipuuriga. Või kui kannatust vähem, saab kivipuuriga ilmselt kiiremini.
mis "spetspuuri" muidu nn profid kasutavad?

Mingi väike kumera otsaga junn, mis pigem meenutas "dremel´i" freesi. augu teeb 1,..mm, annad rohkem pöördeid kui vaja, kuumeneb üle ja hetkega olla puur otsas, nüri ja utiil. Aga kui lõikas, siis oli ka loetud sekundiga katkises kihis auk sees. Ise pole puurinud, hea, et lubati töökojas soojas pealt vahti.
(21-01-2017, 21:00 PM)Provoker23 Kirjutas: [ -> ]Palun kinnitage või lükake ümber väide. Kes on kokku puutunud hiina 4t pitbike või atv vms mootoritega. Mul üks 110cc mis ei taha mitte ühte pauku teha. Kas selline mootor annab sädeme mõlema takti ÜSS-is või ainult kompressioonitakti ajal? Mina arvan, et säde peaks tulema iga ÜSS-ajal aga kindel ei ole. Kui mu väide ei ole õige siis kasutatud mootori soetasin sellisena, et süüde 180 kraadi vale.

180 kraadi vale? Hooratta kiil?
(21-01-2017, 22:04 PM)Kivipurustaja Kirjutas: [ -> ]
(21-01-2017, 21:00 PM)Provoker23 Kirjutas: [ -> ]Palun kinnitage või lükake ümber väide. Kes on kokku puutunud hiina 4t pitbike või atv vms mootoritega. Mul üks 110cc mis ei taha mitte ühte pauku teha. Kas selline mootor annab sädeme mõlema takti ÜSS-is või ainult kompressioonitakti ajal? Mina arvan, et säde peaks tulema iga ÜSS-ajal aga kindel ei ole. Kui mu väide ei ole õige siis kasutatud mootori soetasin sellisena, et süüde 180 kraadi vale.

180 kraadi vale? Hooratta kiil?


Kui aus olla, siis on tänaseks juhe nii koos, et ei saa ise ka enam aru. Aga pigem see, et nukkvõlli ketiratas 180 kraadi pööratud. Kui säde on kõikides ÜSS-des, siis ei tohiks vahet olla, kui aga üle ühe, siis annab sädeme samal ajal kui peaks põlemisjääke välja lükkama.
Neil mootoritel millel nukkvõlliandurit pole on kõigil wasted spark süüde sest ilma nukaandurita ei tea ju süüde mis pöördel vänt on.
180 kraadi valesti pannes ei muutuks ka mitte midagi sellest.
Pigem on vaja loogilist mõtlemist ja seda kasutades peavad kolvi üleval olles klapid olema võrdselt avatud asendis ja pimesi märke usaldades ei pruugi see asi õige saada sest näiteks nukaratta võib olla võllil ära keeranud.
(21-01-2017, 22:24 PM)Provoker23 Kirjutas: [ -> ]
(21-01-2017, 22:04 PM)Kivipurustaja Kirjutas: [ -> ]
(21-01-2017, 21:00 PM)Provoker23 Kirjutas: [ -> ]Palun kinnitage või lükake ümber väide. Kes on kokku puutunud hiina 4t pitbike või atv vms mootoritega. Mul üks 110cc mis ei taha mitte ühte pauku teha. Kas selline mootor annab sädeme mõlema takti ÜSS-is või ainult kompressioonitakti ajal? Mina arvan, et säde peaks tulema iga ÜSS-ajal aga kindel ei ole. Kui mu väide ei ole õige siis kasutatud mootori soetasin sellisena, et süüde 180 kraadi vale.

180 kraadi vale? Hooratta kiil?


Kui aus olla, siis on tänaseks juhe nii koos, et ei saa ise ka enam aru. Aga pigem see, et nukkvõlli ketiratas 180 kraadi pööratud. Kui säde on kõikides ÜSS-des, siis ei tohiks vahet olla, kui aga üle ühe, siis annab sädeme samal ajal kui peaks põlemisjääke välja lükkama.
https://www.youtube.com/watch?v=0yK3Opq_i0M
siin impulss nukkvõllilt piti mootoril aga hoorattalt,seega säde iga kord kui kolb üles tuleb.
Ma ei panustaks ka nuka ketirattale,seda pole vist võimalik valesti peale panna.
Võib-olla on suurte remonditööde käigus hoopis kett valesti peale trehvanud.
Ketiratastel peaks märgid peal olema ja ketil lülid teist värvi mis peavad märkidega kokku minema.
Vaata vähe netis ringi,nende mootorite kohta peaks infi olema küllaga.
Nuka ketiratas läheb ainult ühes asendis. Alt peab märk T peal olema, nukal oli vist üleval. jah nii ongi
[Pilt: 24965-how-set-valve-clearances-horizontal-engines11.jpg]