automoto.ee foorumid

Täisversioon: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Ei teagi nüüd...

§ 22.  Jalakäija asukoht teel
 ....
 (5) Jalgratast, tasakaaluliikurit, pisimopeedi, mopeedi või mootorratast käekõrval lükkav jalakäija peab liikuma sõidutee pärisuunalise ääre lähedal, võimaluse korral väljaspool sõiduteed.

Ma ei ole kuulnud, et jalakäijalt oleks lube nõutud.
Kujutame ette olukorda.Noh jäi auto teepervele(ehk siis rikkis)Krutin mina rooli ,läbi juhiakna ,(Närvide rahustuseks tehtud ka pits)et kodu poole lükata.Mis siis nüüd ,kas olen roolijoodik(pöörasin ju väntasi) Rolleyes Rolleyes
Kuna raamatukogu teemasse on minul mingi keeld copin siia:
Näkisepp:M. 20-senti tükk ära anda mitmesuguseid raamatuid,põhiliselt nõukaaja defitsiit,500 raamatut kõik korraga.

(Ehk tegu Avameelselt abielust  Big Grin)

4x4 foorumis kõlbaks selline kuulutus Idiot corner i alla. Big Grin Big Grin
PS.Kas seiklusjutud maalt ja merelt
Või V:I:Lenini teosed...Smile
PS Ja ei tea ,mille eest tahetakse sottSad...Kingiks parem kellelegi..
(28-07-2017, 18:00 PM)linnuke Kirjutas: [ -> ]Kujutame ette olukorda.Noh jäi auto teepervele(ehk siis rikkis)Krutin mina rooli ,läbi juhiakna ,(Närvide rahustuseks tehtud ka pits)et kodu poole lükata.Mis siis nüüd ,kas olen roolijoodik(pöörasin ju väntasi) Rolleyes Rolleyes
Jotaks saad Sa tol hetkel, kui sau kerkib ja kabiini hüppad, et pidurit vajutada. Nii loen mina välja... Aga ikkagi... Millist olukorda on silmas peetud tolle lausega, mille ma punastama panin? Sad
(28-07-2017, 18:20 PM)oltsberg Kirjutas: [ -> ]
(28-07-2017, 18:00 PM)linnuke Kirjutas: [ -> ]Kujutame ette olukorda.Noh jäi auto teepervele(ehk siis rikkis)Krutin mina rooli ,läbi juhiakna ,(Närvide rahustuseks tehtud ka pits)et kodu poole lükata.Mis siis nüüd ,kas olen roolijoodik(pöörasin ju väntasi) Rolleyes Rolleyes
Jotaks saad Sa tol hetkel, kui sau kerkib ja kabiini hüppad, et pidurit vajutada. Nii loen mina välja... Aga ikkagi... Millist olukorda on silmas peetud tolle lausega, mille ma punastama panin? Sad

Vastan meeleldi:
olevtoom Kirjutas: Kirjutas:41) mootorsõiduki juhtimine on isiku igasugune tegevus mootorsõiduki juhi kohal, kui mootorsõiduk liigub. Mootorsõiduki juhtimiseks loetakse ka isiku tegevust, kui ta ei viibi juhi kohal, kuid mõjutab juhtimisseadiste (juhtrauad, rooliratas või muu selline) abil mootorsõiduki liikumissuunda või kiirust;
See vaidlus meenutab mulle üht lugu, mida pajatas meile ca paar aastakümmet tagasi autokoolis teooriaõpetaja, kes oli päriselus krimipolitsei eksepert ja enne seda olnud liiklus ja patrullpolitseinik/miilits. Täna ta valvab juba taevaseid liiklemisi, aga see see selleks.
Lugu ise:
 Passisid paarimehega Maritima lähistel. Vaatasid, tuleb lõbus kamp restost välja, takseerivad hoolega ümbrust ja tuvastavad eemal võmmide masina. Üks kargas zigulli rooli ja nad olla juba rehkendand, kumbapidi neile ette sõita.
Üllatus oli, et autot käima ei pandud, kamp hakkas seda soovitud suunas lükkama ja panidki niimoodi mööda Lihula mnt.-d minema.
Too õpetajatädi ütles sellise teguviisi kohta, et leidlikkuse eest said nad neilt aplausi.
Ja et kuigi nad kuulsid, et auto eemal käima pandi ja üsna himuga minema sõitis, neid taga ajama ei hakatud.
Lähtuti sellest: kui nad on nii targad, et meist mööda said, saavad koduni ka hakkama.
Ta olla veel pärast extra kontrollinud auto käekäiku ja kõik olla ok olnud.
(28-07-2017, 20:32 PM)tcumen Kirjutas: [ -> ]See vaidlus meenutab mulle üht lugu, mida pajatas meile ca paar aastakümmet tagasi autokoolis teooriaõpetaja, kes oli päriselus krimipolitsei eksepert ja enne seda olnud liiklus ja patrullpolitseinik/miilits. Täna ta valvab juba taevaseid liiklemisi, aga see see selleks.
Lugu ise:
 Passisid paarimehega Maritima lähistel. Vaatasid, tuleb lõbus kamp restost välja, takseerivad hoolega ümbrust ja tuvastavad eemal võmmide masina. Üks kargas zigulli rooli ja nad olla juba rehkendand, kumbapidi neile ette sõita.
Üllatus oli, et autot käima ei pandud, kamp hakkas seda soovitud suunas lükkama ja panidki niimoodi mööda Lihula mnt.-d minema.
Too õpetajatädi ütles sellise teguviisi kohta, et leidlikkuse eest said nad neilt aplausi.
Ja et kuigi nad kuulsid, et auto eemal käima pandi ja üsna himuga minema sõitis, neid taga ajama ei hakatud.
Lähtuti sellest: kui nad on nii targad, et meist mööda said, saavad koduni ka hakkama.
Ta olla veel pärast extra kontrollinud auto käekäiku ja kõik olla ok olnud.

Emotsoonid vs.paragrahvRolleyes Rolleyes
(28-07-2017, 17:27 PM)linnuke Kirjutas: [ -> ]
(28-07-2017, 16:01 PM)Tegelane5 Kirjutas: [ -> ]Huvitav, kas nõukaaegsele gaseeritud vee sifooni balloonideks sobivad need:
https://jahimees.ee/et/%C3%B5hup%C3%BCss...lloon.html
 Et ikka pilt silme ees oleks siis taoline riistapuu ta oli...
Noh ,et küsimus õhku rippuma ei jäeks ,proovi järgi... Big Grin
Aga enne kui proovima hakkad, siis ...
Kunagi soovitas lp.ksf. MeelisV katsetamise asemel samase riistapuu osta. Kuna sobivaid "padruneid" oli kuskil isegi alles, siis ostsingi, 5,- raha eest.
Uhiuus, kasutamata, varuosad kaasas ja puha. Aga kiiresti lõppenud balloonikesed tekitasid sama mõtte Wink
Selgus, et ei sobi. Kaasaegsed on pikemad ja otsa koonus peenem. Kuna pioneer ei karda raskuseid, siis...
[attachment=64431]
jupp 15mm tsinktoru, üks M18x1,25 (oli vist) mutter, relakas ja paar keevitustäppi. M12 mutter ja polt otsas lihtsustab kiiret kinnikeeramist.
Ennetavalt peab ütlema, et 100% ei toimi, kummitihendit on erilist vaja, sest vene padruni koonus jämmem ja uue aja omast paneb vurts putku, kui kiiresti kinni ei saa vms. Hetkel seisab, sest tihendeid läks kui leiba ja õiget ei viitsi enam teha.
Mis hetkest saab roolijoodikuks? Mulle helistas tõsise ürituse käigus poliis ja teatas, et kui ma oma autot valgustatud kohta ei liiguta, siis nad kutsuvad evakuaatori. Mis ikka, takso ja kohale. Lasin akna alla, köis külge ja takso sabas paarkümmend meetrit edasi lambi alla. Keerasin kõrval käies rooli patrulli valvsa pilgu all. Seda ma ei usu, et nad mu visuaalselt kaineks arvasid Big Grin
Selguse huvides - autol juhtus üritusele minnes tehniline aps, mida ei saanud kaasasolevate näpitsatega parandada.
Lugu kohe päris uskumatu et diselistid tahavad viimasel ajal igasugu pesuvahendeid paaki
kallata,loomulikult mitte seda öiget aga ntx aknapesu vedelikku...
Viimase kahe kuu jooksul juba teine kord kui inimene seda teeb..
Asi on alati juhtunud nendega kes maasuuti rekka juhtide käest ostavad,kahjuks on meil üks klaasi puhastus
vahend väga masuudi värvi ja siis kallatakse looomulikult suurest ahnusest köik kodus vedelevad
kanistrid paaki.
Tänane asi löppes 700€ teisel vanal oli vähem önne 2900€ kuna 8pihustit pidi prügikasti
panema ..
Ma ei viitsiks eluski nende kanistritega solistada ja masuudiga haiseda aga möned sellest aru ei
saa enne kui ahnus juba uppakile ajanud ..
Bensukaga asi kordades lihtsam,mul ühel tuttaval Usast toodud Ford Fusion millel see ilma korgita
tankimise süsteem  tal aastas vahemalt üks kord 2-3 liitrit vett paagis,olen iga kord kapoti all
vooliku lahti teind süüdet keerand kuni bensiin tuleb voolik kinni tagasi ja tuld kuni järgmise korrani
kui hommikul enam ei haugata...............[attachment=64432][attachment=64433][attachment=64434][attachment=64435]
Viimasel ajal pea 200 litra seda banaanj mahla kogunend aga settib ilusasti ära ja talvel
kannatab sellega tükk aega tuba soojaks puhuda,midagt neist diselistidest kasu kah Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
Aknapesuvedelik ja diislikütus ühesuguse erikaaluga Big Grin Settib ära ja läheb paaki tagasi Big Grin
(28-07-2017, 23:19 PM)hulgus Kirjutas: [ -> ]
(28-07-2017, 17:27 PM)linnuke Kirjutas: [ -> ]
(28-07-2017, 16:01 PM)Tegelane5 Kirjutas: [ -> ]Huvitav, kas nõukaaegsele gaseeritud vee sifooni balloonideks sobivad need:
https://jahimees.ee/et/%C3%B5hup%C3%BCss...lloon.html
 Et ikka pilt silme ees oleks siis taoline riistapuu ta oli...
Noh ,et küsimus õhku rippuma ei jäeks ,proovi järgi... Big Grin
Aga enne kui proovima hakkad, siis ...
Kunagi soovitas lp.ksf. MeelisV katsetamise asemel samase riistapuu osta. Kuna sobivaid "padruneid" oli kuskil isegi alles, siis ostsingi, 5,- raha eest.
Uhiuus, kasutamata, varuosad kaasas ja puha. Aga kiiresti lõppenud balloonikesed tekitasid sama mõtte Wink
Selgus, et ei sobi. Kaasaegsed on pikemad ja otsa koonus peenem. Kuna pioneer ei karda raskuseid, siis...

jupp 15mm tsinktoru, üks M18x1,25 (oli vist) mutter, relakas ja paar keevitustäppi. M12 mutter ja polt otsas lihtsustab kiiret kinnikeeramist.
Ennetavalt peab ütlema, et 100% ei toimi, kummitihendit on erilist vaja, sest vene padruni koonus jämmem ja uue aja omast paneb vurts putku, kui kiiresti kinni ei saa vms. Hetkel seisab, sest tihendeid läks kui leiba ja õiget ei viitsi enam teha.

Ühe eluaseme koristamisel tuli õigeid veneaegseid balloone tükki paarkümmend välja, kuna apastraat ka olemas siis lähevad käiku. Küsiks hoopis kas seda joogimasinat näit. tulekustuti co2 ballooni abil käigus hoida ei kannataks?
(30-07-2017, 13:57 PM)Walter Kirjutas: [ -> ]Küsiks hoopis kas seda joogimasinat näit. tulekustuti co2 ballooni abil käigus hoida ei kannataks?

Võibolla see nüanss, et tehniliseks otstarbeks ja "suhu panemiseks" mõeldud gaasid on erineva puhtusastmega. Aga solgisurma pole keegi surnud. Või kui on, siis polnud õige solk. /Obinitsa rahvatarkus/ Big Grin
Millega tihendada vana suruõhupaagi kaasi? Pinnad on roostest söödud, aga mitte väga hullud.
(30-07-2017, 16:19 PM)oltsberg Kirjutas: [ -> ]
(30-07-2017, 13:57 PM)Walter Kirjutas: [ -> ]Küsiks hoopis kas seda joogimasinat näit. tulekustuti co2 ballooni abil käigus hoida ei kannataks?

Võibolla see nüanss, et tehniliseks otstarbeks ja "suhu panemiseks" mõeldud gaasid on erineva puhtusastmega. Aga solgisurma pole keegi surnud. Või kui on, siis polnud õige solk. /Obinitsa rahvatarkus/ Big Grin

Keevituse balloonist on mitmel korral "mullivee" jaoks mulle võetud, elus siiani.
Õhkrelvade kapslite puhul peab vaatama, et pole silikoonõliga nn. hooldusvariant.
(01-08-2017, 23:01 PM)hulgus Kirjutas: [ -> ]Keevituse balloonist on mitmel korral "mullivee" jaoks mulle võetud, elus siiani.
Õhkrelvade kapslite puhul peab vaatama, et pole silikoonõliga nn. hooldusvariant.
Seda ma mõtlesingi kui palju see õhkrelvade CO2 nüüd ''joodavam'' on. Smile  Oskab keegi öelda kas vene ajal tänavatel olnud gaseeritud vee automaatides kasutatud CO2 oli mingi eriline ''toiduainetööstuse'' gaas või tuli ta keevitusega samast kraanist? Mis tüüpi balloonid neis masinates üldse olid - sama mõõtu kui keevituse omad või väiksemad (mingi oma standard)?
Muud ei oska kaasa rääkida kui vaid seda et meite kodus on ikka garaasis töö käigus vett gaseeritud, kui külm vesi siis keevituse käpp sisse ja lasid vähe mulistada tassis, oligi gaseeritud wasser olemas...  elus veel siiani, tüsistusi arvatavasti on, ega päris normaalse vist pole  Big Grin  Toungue Rolleyes
Pane mõttes kokku ballooni kõrgus ja masina kõrgus...

(02-08-2017, 09:08 AM)Walter Kirjutas: [ -> ]Seda ma mõtlesingi kui palju see õhkrelvade CO2 nüüd ''joodavam'' on. Smile  Oskab keegi öelda kas vene ajal tänavatel olnud gaseeritud vee automaatides kasutatud CO2 oli mingi eriline ''toiduainetööstuse'' gaas või tuli ta keevitusega samast kraanist? Mis tüüpi balloonid neis masinates üldse olid - sama mõõtu kui keevituse omad või väiksemad (mingi oma standard)?
Tere!

 Soetasin omale kompressori, igane jurakas. Mootor 7,5 kw, kahe silindriline pump, 270L paak tootlikus kirjade järgi 1210/970 L-min esimene arvutuslik teine nominaalne vasturõhul 6 bar. Tegin väikse katse: lasin kompressoril töötada nii kaua kuni paaki pumbati rõhk ~6bar/270L, aega võttis 1 min ja 40 sek. 
 Küsimus: Mis on reaalne kompressori tootlikus ja kas müüja on jälle asja liiga ilusaks rääkinud? Nii palju kui ma ise arvutanud olen tundub pumpamise aeg liiga pikk.
(02-08-2017, 10:42 AM)fanatt Kirjutas: [ -> ]... Küsimus: Mis on reaalne kompressori tootlikus ja kas müüja on jälle asja liiga ilusaks rääkinud? ...

Kunagi uurisin ka neid andmeid. Siis tuli välja tõsiasi, et paljudel kompressoritel on tootlikuseks pandud sisseimetava õhu kogus. 
Andmed on pandud küll õiged, aga enamus inimesi "pettust" ei märka.