automoto.ee foorumid

Täisversioon: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
(13-08-2017, 21:51 PM)volvo Kirjutas: [ -> ]Julged mehed rellaka ja saekettaga, mul üks tuttav lasi omal soolikad välja sellega, õnneks jäi ellu.

Soolikad lased välja kui kasutad relakat vale pidi, õiget pidi kasutades ei lenda makku vaid kaugemale sinust... Tean juhtumit kus töötaja lasi metallikettaga ka omal mao lõhki, ei tohi siis seda ettenähtud viisil ka kasutada....
Mine proovi ketassaega tagurpidi lõigata, lõikad ka omal miskit küljest...
(15-08-2017, 16:44 PM)maisalup Kirjutas: [ -> ]
(13-08-2017, 21:51 PM)volvo Kirjutas: [ -> ]Julged mehed rellaka ja saekettaga, mul üks tuttav lasi omal soolikad välja sellega, õnneks jäi ellu.

Soolikad lased välja kui kasutad relakat vale pidi, õiget pidi kasutades ei lenda makku vaid kaugemale sinust... Tean juhtumit kus töötaja lasi metallikettaga ka omal mao lõhki, ei tohi siis seda ettenähtud viisil ka kasutada....
Mine proovi ketassaega tagurpidi lõigata, lõikad ka omal miskit küljest...

ma lõikasin aastaid tagasi silikaatkivi katuseharjal väikse relaga.ühes käes trela ja teises käes kivi,raip lõi tagasi ja lendas kaarega üle rinna ja näku ninast mööda.omal jalal tulin katuselt alla ja värvimuusika saatel keilasse nõvalt õmblema.siiani hästi meeles ja ega niisama ühe käega enam relat peos ei hoia.armid eluks ajaks meenutamas.Hiljem võtsin ise ka niidid välja.
(15-08-2017, 17:00 PM)muska71 Kirjutas: [ -> ]Hiljem võtsin ise ka niidid välja.

Ka relakaga?
(15-08-2017, 16:44 PM)maisalup Kirjutas: [ -> ] õiget pidi kasutades ei lenda makku vaid kaugemale sinust... 

Turvalisust lisab pika päästikuga rella, lased käest lahti, jääb ise seisma.
(15-08-2017, 18:57 PM)Marko Kirjutas: [ -> ]
(15-08-2017, 16:44 PM)maisalup Kirjutas: [ -> ] õiget pidi kasutades ei lenda makku vaid kaugemale sinust... 

Turvalisust lisab pika päästikuga rella, lased käest lahti, jääb ise seisma.
Ka sujuv hoovõtt s..ks hea lisa. Smile
(15-08-2017, 16:44 PM)maisalup Kirjutas: [ -> ]Soolikad lased välja kui kasutad relakat vale pidi...

Novat, nüüd peab rellaka kooli minema. Ma ei teagi, mispidi seda siis õieti hoitakse. 
Koguaeg olen kettast hoidnud ja siiani pole midagi juhtunud.  Toungue
(15-08-2017, 19:43 PM)motamees Kirjutas: [ -> ]
(15-08-2017, 16:44 PM)maisalup Kirjutas: [ -> ]Soolikad lased välja kui kasutad relakat vale pidi...

Novat, nüüd peab rellaka kooli minema. Ma ei teagi, mispidi seda siis õieti hoitakse. 
Koguaeg olen kettast hoidnud ja siiani pole midagi juhtunud.  Toungue

Kui mõni otu vasakukäeline esimest korda kasutama hakkab ,võibki juhtuda.. Sadmida iganes...
Vaat puidu lõikamisel on õigetpidi hoidmine nii kuidas metalli lõigates mune põletab sädemetega. Siis kinni jäädes ei jookse rela mitte mööda rinda üles, vaid jookseb sinust kaugemale.
 Omal on üldse viimane rela ostetud kus kinni kiiludes automaatselt lülitab relast voolu välja ja piduri peale... Ning sujuv käivitus on ka omal kohal...
Hea maisalup, oleks hea teistelgi teada, mis marki sihuke lõikur on, mis neid ülalkirjeldatud trikke teeb.
Kõige uuem/võimsam metabo teeb selliseid trikke. Kui oled unustanud päästiku sisselülitatud asendisse ja suskad juhtme seina, siis masin ei hakka tööle vaid tuli vilgub ja annab märku et asi mäda...
Otsin Viljandis kedagi kes homme puurpingis mõned ~4, 8 ja 11 augud 6-se raua sisse laseks. Võib 5246288 kõllata kui kaastunde hoog peale tuleb. Puurid mul on ja drell püsib peos, aga seekord võiks nõksa ennustatavam täpsus ja tulemus olla...
Traatkeevitusele MIX gaasiga vaja väikesel rullil traati. Mida arvate sellest https://www.k-rauta.ee/p/keevitustraat-d...0-7kg/2xx3
Miks just väikest kera vaja on? Suure(ma) puhul tuleb kilohind igati soodsam, näiteks https://antehnika.eu/toode/118/keevitust...s-08mm-5kg

"Pika elu" jooksul põletab ilusti ära. Või asi selles, et põhitraat muu mõõduga ja korraks teist vaja? Nii või teisiti on suurem kavalam valik.
(17-08-2017, 12:27 PM)oltsberg Kirjutas: [ -> ]Miks just väikest kera vaja on? Suure(ma) puhul tuleb kilohind igati soodsam, näiteks https://antehnika.eu/toode/118/keevitust...s-08mm-5kg

"Pika elu" jooksul põletab ilusti ära. Või asi selles, et põhitraat muu mõõduga ja korraks teist vaja? Nii või teisiti on suurem kavalam valik.

Mul väike aparaat suur ei mahu sisse ja ringi teha pole mõtet keevitamist pole palju
(17-08-2017, 12:56 PM)juri73 Kirjutas: [ -> ]
(17-08-2017, 12:27 PM)oltsberg Kirjutas: [ -> ]Miks just väikest kera vaja on? Suure(ma) puhul tuleb kilohind igati soodsam, näiteks https://antehnika.eu/toode/118/keevitust...s-08mm-5kg

"Pika elu" jooksul põletab ilusti ära. Või asi selles, et põhitraat muu mõõduga ja korraks teist vaja? Nii või teisiti on suurem kavalam valik.

Mul väike aparaat suur ei mahu sisse ja ringi teha pole mõtet keevitamist pole palju

Osta suurem pool ja keri sealt oma väiksele poolile.
(17-08-2017, 15:24 PM)pat1 Kirjutas: [ -> ]Osta suurem pool ja keri sealt oma väiksele poolile.

Abivahenditeks sellise tegevuse juures siis treipink, puurpink, akutrell vms. Peaasi et käsitsi kerima ei hakka. Toungue
(13-07-2017, 18:47 PM)klemm Kirjutas: [ -> ]
(13-07-2017, 18:36 PM)Laurts Kirjutas: [ -> ]
(13-07-2017, 13:38 PM)klemm Kirjutas: [ -> ]Ülevaatusel tahmatest 2,9 (peale pikka punnitamist) lubatud 2,5,  tehaseandmed 2,7.

Kindel et sel põllumajanduslikul mootoril on ainult 2,5 lubatud, eriti kui tehasenorm on 2,7? Mismoodi nõutakse ülevaatusel rohkemat kui tehaseandmetes antud? Kapoti all kollast kleepsu pole?
Mingit hookuspookust õhufiltrite ja sinise küttega teha, milleks? Vahetaks alustuseks ülevaatuspunkti.
Nii nad väidavad jah 2,5  auto andmed argis sisse pandud ja ülevaatajal pole midagi teha. Isegi seda ei tea kas euro2 või3 on. kleepsu kahjuks pole.  Mismoodi nõutakse seda keegi öelda ei oska, euro värk. Punkti vahetus ka plaanis, a see ainult prooviks või siis 30 päeva pärast.  A nagu ka eelpool mainisin siis tulevikus nii loll pole, ei lasta kohe aus olla, ikka peab midagi kuskil susserdama.

(17-08-2017, 16:05 PM)olli Kirjutas: [ -> ]
(17-08-2017, 15:24 PM)pat1 Kirjutas: [ -> ]Osta suurem pool ja keri sealt oma väiksele poolile.

Abivahenditeks sellise tegevuse juures siis treipink, puurpink, akutrell vms. Peaasi et käsitsi kerima ei hakka. Toungue

Akutrell ajab asja väga hästi ära
Trepi remondi käigus sai nii kaugele jõutud, et kunagisest käsipuust midagi visuaalselt sarnast valmis meisterdada vaja on.

Trepp on ise õues aga varikatuse all. Käsipuu otsapost on orienteeruvalt 100x100 ja ca meeter pikk. Kas ma võin selle teha mõnest täispuidust prussist, või on suur oht, et see tõmbab päikese-vihma-kuivamise käigus propelleriks või kõveraks? Vana materjaliga kuskilt lammutusjäägist on vist võimalus väiksem - see on juba oma mängud ära mänginud ja stabiilseks jäänud.

Või oleks mõistlik kasutada liimpuitu? Kui jah, siis millist liimpuitu tohib niiviisi õues kasutada? Pinnakatteks tuleb pruun õli vms kui see midagi muudab.
(18-08-2017, 10:19 AM)Mahno Kirjutas: [ -> ]Trepi remondi käigus sai nii kaugele jõutud, et kunagisest käsipuust midagi visuaalselt sarnast valmis meisterdada vaja on.

Trepp on ise õues aga varikatuse all. Käsipuu otsapost on orienteeruvalt 100x100 ja ca meeter pikk. Kas ma võin selle teha mõnest täispuidust prussist, või on suur oht, et see tõmbab päikese-vihma-kuivamise käigus propelleriks või kõveraks? Vana materjaliga kuskilt lammutusjäägist on vist võimalus väiksem - see on juba oma mängud ära mänginud ja stabiilseks jäänud.

Või oleks mõistlik kasutada liimpuitu? Kui jah, siis millist liimpuitu tohib niiviisi õues kasutada? Pinnakatteks tuleb pruun õli vms kui see midagi muudab.

Tee imprekast ,see ehk piisavalt "surnud" Rolleyes
Võta neli tollist lauda, liimi PVA liimiga kokku ja unusta see mure, et kuskile väändub!