automoto.ee foorumid

Täisversioon: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
TO: viplala
Väga suures plaanis on Sul kindlasti õigus, paraku ma ei tahaks siin riigis seda tõestama hakata. Seega resümee - kuupäevaga leping on parem kui ilma kuupäevata.

EDIT: nende pühkimata jäänud sõrmejälgedega on ka jamasid olnud
(01-03-2018, 22:30 PM)viplala Kirjutas: [ -> ]ARK ei oma mitte mingit tähtsust vallasvara omaniku vahetusel. Eseme omaniku vahetuse dikteerib kahe osapoole vaheline kokkulepe. ARK reguleerib lihtsalt liikluses toimuvat. On siis sellest nii raske aru saada, või ma seletan halvasti... tõenäoliselt siiski seletan halvasti.

nii vanamees kinkis mulleuue praegse eesti algul maja ja tsikli,majaga käisime notaris,aga kuna ratta pass oli varastatud ja uut veel polnud siis ei saanud seda sisse panna,ratas minu käes ja palun mine nüüd arki ja tee see minu nimele oma jutuga,tahan seda näha kuidas hakkama saad.ark saadab su nootarisse sajaseid luftitama ja aega raiskama.ainuke pärandvara ja eelmine seaduslik omanik sööb liiva aastast 2003.
(01-03-2018, 22:30 PM)viplala Kirjutas: [ -> ]
(01-03-2018, 21:10 PM)viplala Kirjutas: [ -> ] Me sõlmime ostu-müügi lepingu ja sa kannad mulle rahad üle. Kuupäev aga jääb lepingusse märkimata. Kas sa oled nüüd auto uus omanik või mitte?


ARK ei oma mitte mingit tähtsust vallasvara omaniku vahetusel. Eseme omaniku vahetuse dikteerib kahe osapoole vaheline kokkulepe. ARK reguleerib lihtsalt liikluses toimuvat. On siis sellest nii raske aru saada, või ma seletan halvasti... tõenäoliselt siiski seletan halvasti.

Ei, Sa seletad õigesti. Aumeeste mäng ja nii edasi. Paraku ei ole kõik aumehed... Näiteks mis annab mulle kindluse, et kui ma olen raha ära maksnud, et homme ei ole Sa koos politseiga mu ukse taga ja ei süüdista mind auto varguses? Mina väidan, et maksin, sina raiud, et pole olnud. Politseil on suva, nemad võtavad lahti LRB anembaasi ja vaatvad - isand Viplala auto.

Leping selle pärast kirjalikult tehaksegi, et kaitsta mõlema poole õigusi, kui vastaspool osutub suliks. Kui lepingus on mõni oluline punkt puudu, siis pole leping ju korrektne. Ning ebakorrektsete lepingute järelmite õgvendamisega teenivad juristid vastikult hästi.

Või saabub Sulle kui auto registrijärgsele omanikule kena kirjake,milles teatatakse auto asetsemisest tasulises parklas juba xx päeva ja sellest tekkinud tasu xxx € palutakse tungivalt tasuda 14 päeva jooksul. Vastasel korral hakkab Sinuga tegelema kohtutäitur. Kellega Sa ei taha tegelda, usu mind. Big Grin

Mul on see kogemus olemas. me ei kontrollinud, et auto ostnud jobu oli veel viimaseid päevi alaealine ostuhetkel ja meie sõlmitud leping osutus õigustühiseks, kuna puudus eestkostja nõusolek. Ning loomulikult lugupeetud eestkostja ei tahtnud hiljem ventikasselennanaud sita koristamisel teadagi oma järeltulija lolluste eest vastutamisest. Lõppes see saaga meile nulliga, aga saime hulga targemaks toona kehtinud seadusandluse, selle õiguste ja kohustuste rakendamise praktika ning oma õiguste kaitsmise maksumuse osas.
(02-03-2018, 12:31 PM)v6sa Kirjutas: [ -> ]
(01-03-2018, 22:30 PM)viplala Kirjutas: [ -> ]
(01-03-2018, 21:10 PM)viplala Kirjutas: [ -> ] Me sõlmime ostu-müügi lepingu ja sa kannad mulle rahad üle. Kuupäev aga jääb lepingusse märkimata. Kas sa oled nüüd auto uus omanik või mitte?


ARK ei oma mitte mingit tähtsust vallasvara omaniku vahetusel. Eseme omaniku vahetuse dikteerib kahe osapoole vaheline kokkulepe. ARK reguleerib lihtsalt liikluses toimuvat. On siis sellest nii raske aru saada, või ma seletan halvasti... tõenäoliselt siiski seletan halvasti.

Ei, Sa seletad õigesti. Aumeeste mäng ja nii edasi. Paraku ei ole kõik aumehed... Näiteks mis annab mulle kindluse, et kui ma olen raha ära maksnud, et homme ei ole Sa koos politseiga mu ukse taga ja ei süüdista mind auto varguses? Mina väidan, et maksin, sina raiud, et pole olnud. Politseil on suva, nemad võtavad lahti LRB anembaasi ja vaatvad - isand Viplala auto.

Leping selle pärast kirjalikult tehaksegi, et kaitsta mõlema poole õigusi, kui vastaspool osutub suliks. Kui lepingus on mõni oluline punkt puudu, siis pole leping ju korrektne. Ning ebakorrektsete lepingute järelmite õgvendamisega teenivad juristid vastikult hästi.

Või saabub Sulle kui auto registrijärgsele omanikule kena kirjake,milles teatatakse auto asetsemisest tasulises parklas juba xx päeva ja sellest tekkinud tasu xxx € palutakse tungivalt tasuda 14 päeva jooksul. Vastasel korral hakkab Sinuga tegelema kohtutäitur. Kellega Sa ei taha tegelda, usu mind. Big Grin

Mul on see kogemus olemas. me ei kontrollinud, et auto ostnud jobu oli veel viimaseid päevi alaealine ostuhetkel ja meie sõlmitud leping osutus õigustühiseks, kuna puudus eestkostja nõusolek. Ning loomulikult lugupeetud eestkostja ei tahtnud hiljem ventikasselennanaud sita koristamisel teadagi oma järeltulija lolluste eest vastutamisest. Lõppes see saaga meile nulliga, aga saime hulga targemaks toona kehtinud seadusandluse, selle õiguste ja kohustuste rakendamise praktika ning oma õiguste kaitsmise maksumuse osas.

Loomulikult on korralik leping auto müünd inimese kindlustus poliis sellest saab ju aru iga diblagi...
Aga milleks see leping nii oluline neile ARKi tegelastele,vöib olla olen mina Eestist liiga kaua eemal
olnud......
(02-03-2018, 12:41 PM)impreza Kirjutas: [ -> ]...
Aga milleks see leping nii oluline neile ARKi tegelastele,vöib olla olen mina Eestist liiga kaua eemal
olnud......

Sest LRB ametniku kande alusel muutub auto omanik. Igasugused autoga seotavad koormised, maksud ja trahvid leiavad selle kande alusel sihtmärgi. Aga rahaga seotud asjad peavad põhinema millelgi kindlamal, kui seda on leti ees seisva tegelase ausõna.

Mul on siia nüüd küsimus Saksa kohta - kuidas on sealne autoomanik kaitstud pahatahtliku omanikuvahetuse vastu, kui "ostja" saab tehingu ilma senise omanikuta lihtsalt paari allkirjata paberitükiga ära vormistada? Või on ka Saksas ikkagi kusagil auto passis koht, kuhu endine omanik paneb allkirja, et on auto müügiga nõus ja ilma selleta omanikuvahetus ei õnnestu? 

Eestis väljaantava registreerimistunnistuse peal sellist kohta ei ole. Selle asemel aktsepteerib LRB lihtsustatud OM-lepingut, milles puuduvad vaikimisi igasugused valduse üleminekut täpsustavad klauslid. On ainult kuupäev ja koht ning võimalus näidata hinda.
(02-03-2018, 08:57 AM)muska71 Kirjutas: [ -> ][quote pid='446113' dateline='1519932651']


ratas minu käes ja palun mine nüüd arki ja tee see minu nimele oma jutuga,tahan seda näha kuidas hakkama saad.

[/quote]
Kui ratta tasuta mulle annad siis näitan Sulle arkis tasuta nalja kuidas ma selle ratta ilma pikema jututa enda nimele registeerin...
(02-03-2018, 13:01 PM)v6sa Kirjutas: [ -> ]
(02-03-2018, 12:41 PM)impreza Kirjutas: [ -> ]...
Aga milleks see leping nii oluline neile ARKi tegelastele,vöib olla olen mina Eestist liiga kaua eemal
olnud......

Sest LRB ametniku kande alusel muutub auto omanik. Igasugused autoga seotavad koormised, maksud ja trahvid leiavad selle kande alusel sihtmärgi. Aga rahaga seotud asjad peavad põhinema millelgi kindlamal, kui seda on leti ees seisva tegelase ausõna.

Mul on siia nüüd küsimus Saksa kohta - kuidas on sealne autoomanik kaitstud pahatahtliku omanikuvahetuse vastu, kui "ostja" saab tehingu ilma senise omanikuta lihtsalt paari allkirjata paberitükiga ära vormistada? Või on ka Saksas ikkagi kusagil auto passis koht, kuhu endine omanik paneb allkirja, et on auto müügiga nõus ja ilma selleta omanikuvahetus ei õnnestu? 

Eestis väljaantava registreerimistunnistuse peal sellist kohta ei ole. Selle asemel aktsepteerib LRB lihtsustatud OM-lepingut, milles puuduvad vaikimisi igasugused valduse üleminekut täpsustavad klauslid. On ainult kuupäev ja koht ning võimalus näidata hinda.

Ja meie reg.tunniatusel selline koht puudub samuti ......
Esiteks kui oled loovutand reg.tunnistuse osa 2 uuele omanikule siis saabki uus omanik registris köik
toimingud tehtud ja muidugi kinnitab allkirjaga esitatud andmete öigsust .....See allkiri ongi
selle vabas vormis OML asendaja...No nii ta meil on,veel vähemalt paar nädalat tagasi kui vötsin arvelt
maha tuttava masina....
Ja igasugused kehtetuks muutund dokusid sinult ära ei vöeta ...
Olen ka Inglismaalt mitte vähe autosid ostnud,seal maal ei tahtnud kah keegi mingit OMLi teha ...
Kui ka keegi suudab varastada vöi välja petta auto koos dokumentidega,siis kindlasti ei lähe ta
seda järgmine päev oma nimele vormistama Big Grin
(02-03-2018, 13:43 PM)impreza Kirjutas: [ -> ]...
Kui ka keegi suudab varastada vöi välja petta auto koos dokumentidega,siis kindlasti ei lähe ta
seda järgmine päev oma nimele vormistama Big Grin

Millel selline väide põhineb? Kogemusel või kõhutundel?

Mina vastupidi läheks kohe ja pärast väidaks, et tõbras püüab minu arvelt rikastuda...
(02-03-2018, 13:59 PM)v6sa Kirjutas: [ -> ]
(02-03-2018, 13:43 PM)impreza Kirjutas: [ -> ]...
Kui ka keegi suudab varastada vöi välja petta auto koos dokumentidega,siis kindlasti ei lähe ta
seda järgmine päev oma nimele vormistama Big Grin

Millel selline väide põhineb? Kogemusel või kõhutundel?

Mina vastupidi läheks kohe ja pärast väidaks, et tõbras püüab minu arvelt rikastuda...

Kindluse mõttes ei kirjutaks oma nimele vast, pigem leiaks Balti Jaama Turult mõne sõbra.
(01-03-2018, 22:32 PM)oltsberg Kirjutas: [ -> ]...
Mis saama, kui ma kiiruskaamerasse sõidan (praktiliselt olematu võimalus)? Valesti pargin? Või ükskord jätan aparaadi seisma? Keegi ei saa ju ainuisikuliselt seda minu selja taga registri "alumisse sahtlisse" lükata, et kindlustuskürva anaalavasse tungimist vältida. Lõplikult arvelt maha kah ju ei saa.

Ja tehtud leping on tühi paber???

Aga Sa proovi järele. Big Grin Lesel või tema järeltulijal läheb huvitavaks.... Küll riik üles leiab abikaasa või järeltulijad, kui tal vaja on.

Sinu allakirjutet leping ei ole tühi paber, aga sellest ei piisa LRB ametniku veenmiseks, kui ei ole ette näidata pärimistunnistust. Mida ei saa jälle enne, kui notari juures on asi ära vormistatud (mis enamasti küll €€ ja mitte $$$ maksab).

See, mitu pärijjat ja mis osades ühel asjal on, sõltub asjaoludest. Pärimisseadus jõudis mõni aasta tagasi muutuda. Jällegi - see on juristide leib ja sink ning mitte soodustoodete riiulilt Sad
(02-03-2018, 08:57 AM)muska71 Kirjutas: [ -> ]nii vanamees kinkis mulleuue praegse eesti algul maja ja tsikli,majaga käisime notaris,aga kuna ratta pass oli varastatud ja uut veel polnud siis ei saanud seda sisse panna,
...

Kui teie ise ei andnud seda olulise vallasvarana nimekirja, siis midagi pole teha - ISE tegi.

Aga kui notar keeldus vallasvara kinkelepingusse sisse võtmast ilma regtunistuseta, siis see on tööeetika rikkumine. Kas ka seaduserikkumine, oskab öelda notarite töö aluseks olevaid seadusi paremini tundev isik, aga selle järele lõhnab küll.

Kiired ja odavad lahendused kipuvad hiljem tekitama probleeme Sad
(02-03-2018, 14:38 PM)v6sa Kirjutas: [ -> ]
(02-03-2018, 08:57 AM)muska71 Kirjutas: [ -> ]nii vanamees kinkis mulleuue praegse eesti algul maja ja tsikli,majaga käisime notaris,aga kuna ratta pass oli varastatud ja uut veel polnud siis ei saanud seda sisse panna,
...

Kui teie ise ei andnud seda olulise vallasvarana nimekirja, siis midagi pole teha - ISE tegi.

Aga kui notar keeldus vallasvara kinkelepingusse sisse võtmast ilma regtunistuseta, siis see on tööeetika rikkumine. Kas ka seaduserikkumine, oskab öelda notarite töö aluseks olevaid seadusi paremini tundev isik, aga selle järele lõhnab küll.

Kiired ja odavad lahendused kipuvad hiljem tekitama probleeme Sad

oletame,et nõus,aga millega siis pärast lepingu sõlmimist teeme kindlaks,et ikka see ratas oli objektiks mitte mingi muu?reg tunnistuselt saab andmed võtta,kui pole siis?
hakkuri tera poldid kõvasti kinni,keskmised ja võtmele keeran tiiru peale.kuidas lahti saada?kuuma anda,aga kas tera tugevust ei riku?
Proovi sellise tööriistaga:

https://www.eemeli.ee/et/looktooriistad/...aline.html

Lööd haamriga peale ja ta keerab ennast veidi, tänu pähe löömisele.
(02-03-2018, 14:45 PM)muska71 Kirjutas: [ -> ]oletame,et nõus,aga millega siis pärast lepingu sõlmimist teeme kindlaks,et ikka see ratas oli objektiks mitte mingi muu?reg tunnistuselt saab andmed võtta,kui pole siis?

Kas Sa trollid? Toungue

Rattal on ju ometi iseloomulikud tunnused, raaminumber, mark ja mudel. Kurat, parema puudumisel pannud siis kirja "tsikkel, kaks ratast ja sinine, regtunnistus kadunud".

Notar peab kirja panema kõik seadusliku, mida tema klient nõuab. Mida nad enamasti ka teevad, vahel küll wingudes. Ning nõustama klienti, kui see millestki ilmselgelt valesti on aru saanud. Mida nad kuuldavasti enamasti teha ei viitsi. No mul on igatahes seni õnne olnud ja notari täpsustavad küsimused on hiljem väga kasulikuks osutunud, kuigi esialgu tundus mõni küll suisa arusaamatu olema.
(02-03-2018, 14:50 PM)tõnn Kirjutas: [ -> ]Proovi sellise tööriistaga:

https://www.eemeli.ee/et/looktooriistad/...aline.html

Lööd haamriga peale ja ta keerab ennast veidi, tänu pähe löömisele.

Ja enne seda teed pesa TÄIESTI puhtaks. Sest kui kandid maha keerad, jääb veel wägga hyva TORX viimseks võimaluseks.
(02-03-2018, 14:55 PM)v6sa Kirjutas: [ -> ]
(02-03-2018, 14:50 PM)tõnn Kirjutas: [ -> ]Proovi sellise tööriistaga:

https://www.eemeli.ee/et/looktooriistad/...aline.html

Lööd haamriga peale ja ta keerab ennast veidi, tänu pähe löömisele.

Ja enne seda teed pesa TÄIESTI puhtaks. Sest kui kandid maha keerad, jääb veel wägga hyva TORX viimseks võimaluseks.
olen korra musta pesaga tuksi keerand ja selle reha otsa ei astu,aga löökkeeraja läks sootuks meelest,see täitsa olemas,aitähhh!
Kui juba kandid maas siis mõõt või kaks suurem torx-padrun on tavaliselt hädast välja aidanud.
torx aitab seepärast tihti, et sellega keeramiseks on see võti vaja sinna sisse lüüa
seetõttu oleks alati mõistlik enne kuuskandiga keeramist kahtluse korral kohe talle paar lööki pähe anda
kindlasti aitaks kaasa ka kuumutamine - ega seda ei pea tegema ju sulamise piirini ehk siis see soojus mis poldile juba mõjub ei tohiks terale küll midagi teha.  

pildil kujutatud kohas aitaks tulevikus vaid kvaliteetsed poldid ja võtmed ehk igasugu odava ja pehme kraami hoiaks eemale.
(02-03-2018, 15:28 PM)MeelisV Kirjutas: [ -> ] 

pildil kujutatud kohas aitaks tulevikus vaid kvaliteetsed poldid ja võtmed ehk igasugu odava ja pehme kraami hoiaks eemale.

poldid tööriistamarketist pärit ja juba aastaid näppimata.ühe sain löögiga lahti teine ainult naeris,aga kuna kolm juba väljas siis keerasin tera kos poldiga ja nii tuli.pika narrrega keerates hakkas ka löök kuuskant otsik vinti peale keerama.