automoto.ee foorumid

Täisversioon: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
(06-04-2016, 20:23 PM)Marko Kirjutas: [ -> ]Mis sinna lekkis? Lihtsalt gaasi või ballooni põhjast setet koos lõhnakontsentraadiga? Propaan on ise muide lõhnatu...
Kui kondents koos kontsentraadiga, siis aitab vist ainult väike tulekahju, gaasilise probleemi lahendab lihtne tuulutamine lõpuks.
Kui tegemist on mainitud ballooni põhja kogunenud solgiga, mis veel mööda autot laiali jooksnud, siis jääb üle ainult kaasa tunda... 
Aastane tuulutamine kusagil varjualuses või hea ventilatsiooniga angaaris võiks aidata, kuid paugupealt aitaks ainult ehk auto lahtiste ustega paariks päevaks üleni jõkke uputamine.
(06-04-2016, 20:02 PM)mosseomanik Kirjutas: [ -> ]Tervist. Juhtus selline jama, et propaani lekkis kaubikusse. Kuidas sellest haisust nüüd lahti saada ? Tuulutamine toimub juba teist päeva, aga sõitma sellesse lõhna ei soovi minna.

kastika lahtises kastis püsis hais ca kuu aega  Toungue
Vesi seda ära ei võta. 2 aastat oli balloon keskkütte paagiks, siis tegin sellest grilli ja lahti lõigates oli lõhn tunda. Alles tuli aitas  Smile
(06-04-2016, 06:41 AM)Naabrivana Kirjutas: [ -> ]...
Kuna mõned saed on maailmas uunikumid, siis hortulust ja stokkerit on ikkagi tänapäeval letis olevate saagede varuosa müüad.Olen 100% kindel, et eesti kauplejatelt seda osa ei saa. Isegi läänes on keeruline kui üldse mitte võimatu.

Eeldamine on kõigi perssekeeramiste ema. Aga igaühe enda valik, kuidas asju ajab. Cool

Kolbe edukalt taastava tegelase kontakte palun mulle ka. Olen seni elanud teadmises, et selle tegevuse mõttekus avaldub $$$$ summade juures... Rolleyes
Aga millest selline arvamus või teadmine?  Kas oled varem taastanud mõne kolvi, või oled näinud mõnda remonditud mis on kohe laiali lagunenud? Ütlen kohe ära, et mina pole ühtegi näinud ega ka ise teinud. Aga kui mul oleks mootorsaag, mis on sama vana nagu mammutisõnnik ning millele ei leia uut kolbi, siis ma kindlasti prooviks seda parandada.  Esiteks üritaks  infot leida kolvi sulami kohta ning selle järgi valiks sobivaima täitematerjali.  Kui see ei õnnestu siis valiks midagi suure ränisisaldusega, puhta alumiiniumiga pole loomulikult mõtet üritadagi. Peale keevitamist teha termiline töötlus ning kolb õigesse mõõtu tagasi käiata , sest muidu hr.Keps pahandab.  Kui kõik läheb ilusti ning kolb on peale remonti ilma suurte sisepingete ning mõradeta, siis miks ta ei peaks kestma mootoris mis ilmselt väga palju valu ei saa? Kui pöörded on probleemiks siis võib ju kolvi natuke raskemaks teha Big Grin 
(06-04-2016, 20:02 PM)mosseomanik Kirjutas: [ -> ]Tervist. Juhtus selline jama, et propaani lekkis kaubikusse. Kuidas sellest haisust nüüd lahti saada ? Tuulutamine toimub juba teist päeva, aga sõitma sellesse lõhna ei soovi minna.
Gaasi lõhnastatakse etüülmerkaptaaniga (vist) nternetist leidsin sellise soovituse:
"I'd suggest washing with alkaline hypochlorite: it'll take the EtSH to EtSO3- and you can just rinse it away.
Dilute Chlorox even works on skunked dogs... just don't get it on the eyes or mucous membranes!"
Pesuvalgendi võiks toimida (ACE), pärast neutraliseeri sidrunhappe vesilahusega.
(06-04-2016, 17:08 PM)muska71 Kirjutas: [ -> ]Kunagi valati türil ka kolbe ja tehti järgi.

See on väga vana jutt, aga tõsi.
Kui metsamajanditesse hakkasid tulema väga esimesed Husqvarnad, siis nendele ei jäänud lihtsalt muud üle, kui pidi tegema.

Kolbide valamises iseenesest ei ole midagi imelikku, mul naabertalus vanaperemehe aegadest igas töötlemise astmes kolbe ja toorikuid vedeles. (julgelt üle 50 aasta tagused)

No ega nad ise ei sünni ju,  ikka tehakse.
(07-04-2016, 21:36 PM)tanel. Kirjutas: [ -> ]Aga millest selline arvamus või teadmine? 
...

Õpingutest ja netist. Aga mida teooreetikud ikka teavad, eksole Toungue

Palun edukat näidet säärasest edukast säästuprojektist koos tegija kohtaktiga. Tuletan meelde: ei küsitud mitte uue  kolvi valamist, vaid vana taastamist, mis eeldab materjali juurdekasvatamist.

Shindaiwa 680 on siiski veid uuem, kui värskeim mammutisõnnik Big Grin  Ma ei välistaks uue kolvi leidmise võimalikkust. Saag ju kaheksakümnedatest.
Tsitaat:Teoreetikud teavad alati paremini, ilma proovimatagi, sest nende arvamusi on rohkem ja need on sarnased.

Ma ise olen ka puhtalt teoreetik selle teemaga Toungue

Aga nüüd tegin kiire google ringi ning mõne minutiga leidsin keevitatud kolviga  sae mis väidetavalt töötab.
kui juurde keevitamine mingil põhjusel ei peaks tehtav olema, siis võib ju tõesti uue kolvi teha.
kui noorpõlve meenutada, siis ega võistlustel palju rahvast polnud, kel oleks tehasekolb kones olnud.
saadi vene aegu tehtud, saab ka nüüd.

mudu aga kiire koogelmoogel ütles, et 575 ja 695 on samad kolvid ja vähemasti seda 575 oma oli umbes 25 taalaga mitmel pool müügis. võib-olla tasuks veidi uurimist?
Kust saab elektrimootori ventikat? Kusagil poes vist ei müüda el mootorite juppe? kusagilt, kus mähitakse?
(10-04-2016, 07:47 AM)ronny25 Kirjutas: [ -> ]Kust saab elektrimootori ventikat? Kusagil poes vist ei müüda el mootorite juppe? kusagilt, kus mähitakse?

Tutvu sõber googlega ja vastused olemas.
(09-04-2016, 22:28 PM)diesel Kirjutas: [ -> ]kui juurde keevitamine mingil põhjusel ei peaks tehtav olema, siis võib ju tõesti uue kolvi teha.
kui noorpõlve meenutada, siis ega võistlustel palju rahvast polnud, kel oleks tehasekolb kones olnud.
saadi vene aegu tehtud, saab ka nüüd.

Palun minust mitte valesti aru saada: kolvi taastamine materjali juurdesulatamisega ON võimalik. Iseküsimus, kas see on otstarbekas üsna hiljuti tootmisest võetud mootorsae puhul, millele võiks olla pelga treimisega parajakspassitatavat kolbi. Pädev keevitamine, seejärel vajalik termika termopingete kaotamiseks (millise temperatuurigraafiku järgi?), seejärel mõõtutöötlemine treimise või freesimisega - see kõik maksab ja mitte vähe. Sestap ka minu märkus, et kogu ettevõtmine omab mõttekust asenduse kolme-neljakohaliste summade juures.

On muidugi võimalik, et kõnealune Shindaiwa 680 omab hindamatut moraalset väärtust ja seetõttu raha ei loeta. Sellisel juhul jääb küsimus endiseks: kuhu saaks oma juurdekasvatamist vajava kolviga pöörduda?

Ühtlasi tunnistan avalikult oma saamatust ja palun linki sellele edukalt taastatud kolviga saele. Rolleyes
Shindaiwa 680

uus kolb on sellise hinnaga https://www.gartentechnik-bremen.de/de/E...41113.html

ja kui on kõhklusi kas sobib siis http://www.lawnmowerpros.com/detail.asp?id=22155-41112 siin kirjutatakse
(07-04-2016, 09:30 AM)v6sa Kirjutas: [ -> ]Kolbe edukalt taastava tegelase kontakte palun mulle ka. Olen seni elanud teadmises, et selle tegevuse mõttekus avaldub $$$$ summade juures... Rolleyes

Viimase info põhjal tegutsevad edasi. Kontakte siia lisada ei saa... Kui kellelgi tõsine huvi,võimalik teemaga edasi minna.
Saamatu nagu ma olen, panin magamistuppa uue valgustuse vekslisse. Nüüd mure selles, et välja lülitatud olekus on N-i ja f vahel ~65v pinge ikkagi peal. Milles kala? Samamoodi on pinge maanduse ja nulli vahel. Seinakontakt kust pinge võtsin veksellahenduse jaoks näitab ilusti 230v juures faasi ja N vahel. N ja PE vahel on 76V ning F ja PE vahel on 151V. Neid viimaseid kahte ei oskagi kommenteerida kas peaks üldse olema või mitte. Igatahes on juhe hetkel koos kas otsima hakata vekseli paigaldusest edasi või vooluallikana kasutatud seinakontaktist tagasi?
(10-04-2016, 11:31 AM)Provoker23 Kirjutas: [ -> ]Saamatu nagu ma olen, panin magamistuppa uue valgustuse vekslisse. Nüüd mure selles, et välja lülitatud olekus on N-i ja f vahel ~65v pinge ikkagi peal. Milles kala? Samamoodi on pinge maanduse ja nulli vahel. Seinakontakt kust pinge võtsin veksellahenduse jaoks näitab ilusti 230v juures faasi ja N vahel. N ja PE vahel on 76V ning F ja PE vahel on 151V. Neid viimaseid kahte ei oskagi kommenteerida kas peaks üldse olema või mitte. Igatahes on juhe hetkel koos kas otsima hakata vekseli paigaldusest edasi või vooluallikana kasutatud seinakontaktist tagasi?

Ma esimese hooga arvan, et tegu on ühes juhtmes teise poolt indutseeritud pingega. Kontrollimiseks tuleks kahtlustatav juhtmepaar millegagi koormata, näiteks mõne väiksema võimsusega hõõglambiga. Kui pinge selle peale kaob ja lamp ei sütti, siis võib probleemi unustada. Kui pinge alles jääb ja lamp hõõguma/põlema hakkab, tuleb edasi otsida.
Leidsin ühest juhtmete harakapesast üles juhtme mis läheb seinakontakti kust vekslilahenduse võtsin. Seal ei olnud maandusjuhet üldse millegagi ühendatudki ja ikka näitab pinget maanduse ja faasi ning maanduse ja neutraali vahel. Juhe katki äkki?
(09-04-2016, 22:28 PM)diesel Kirjutas: [ -> ]kui juurde keevitamine mingil põhjusel ei peaks tehtav olema, siis võib ju tõesti uue kolvi teha.
kui noorpõlve meenutada, siis ega võistlustel palju rahvast polnud, kel oleks tehasekolb kones olnud.
saadi vene aegu tehtud, saab ka nüüd.

mudu aga kiire koogelmoogel ütles, et 575 ja 695 on samad kolvid ja vähemasti seda 575 oma oli umbes 25 taalaga mitmel pool müügis. võib-olla tasuks veidi uurimist?

Nii puhkuselt tagasi...

Shindaiwa 575 ja 695 ei oma samasid kolbisid võin sulle tuua vähemalt 5  erinevust -seega vale info.



(10-04-2016, 09:59 AM)JaakH Kirjutas: [ -> ]Shindaiwa 680

uus kolb on sellise hinnaga https://www.gartentechnik-bremen.de/de/E...41113.html

ja kui on kõhklusi kas sobib siis http://www.lawnmowerpros.com/detail.asp?id=22155-41112 siin kirjutatakse

Tegelikult ei sobi, kolvisõrm on 1mm jämedam ja kardetavasti on ka kolvi külgedel olevad gaasijaotus aknad valed - tegemist shindaiwa 695 kolviga.
Kuni seinakontaktini millest veksellahenduse pinge võtsin sain asja korda. Seal oligi probleem selles, et sellele kontaktile eelnevast ühenduskohast oli jäetud maandusjuhe ühendamata. Ühesõnaga sai seal asi paika nii, et N ja f vahel on 230v PE ja f vahel samamoodi 230V ning PE ja N vahel näitab 0 ja 1V vahel. Veksli tarbijateotstes väljalülitatud olekus pinge selle tulemusena vähenes, kuid siiski on olemas ~40V. Enne oli üle 60V mälujärgi. Järgmisena proovin tarbijaga ja vaatan mis saama hakkab.