automoto.ee foorumid

Täisversioon: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
(30-04-2016, 21:17 PM)_rein_ Kirjutas: [ -> ]...Lisaks veel: nn. putsukarva mõõtmised on näidanud et diameeter on üle 0,1mm.

Me mõõtsime jälle kasvava putsukarva ümbermõõtu. Mõõdulint näitas, et umbes täpselt 0,314mm ... a kes ütles, et putsukarva mõiste on üldse paksuses mõeldud.
Ehitusmehed ehitasid külamemmele maja. Memm vaatas alt katusepanekut ja ütles meestele, et katus on vist natuke viltu. Mehed muidugi panid kohe vastu, et see putsukarva võrra ja see es loe midagi. Memm kadus ära tuppa. Mehed arvasid, et "panid memme paika" ja nüüd rahulik tööd teha. Memm aga tuli nati aja pärast tagasi ja teatas, et viga on liiga suur ja tuleb ümber teha. Muidu raha ei saagi. 
(30-04-2016, 21:34 PM)motamees Kirjutas: [ -> ]
(30-04-2016, 21:17 PM)_rein_ Kirjutas: [ -> ]...Lisaks veel: nn. putsukarva mõõtmised on näidanud et diameeter on üle 0,1mm.

Me mõõtsime jälle kasvava putsukarva ümbermõõtu. Mõõdulint näitas, et umbes täpselt 0,314mm ... a kes ütles, et putsukarva mõiste on üldse paksuses mõeldud.
Ehitusmehed ehitasid külamemmele maja. Memm vaatas alt katusepanekut ja ütles meestele, et katus on vist natuke viltu. Mehed muidugi panid kohe vastu, et see putsukarva võrra ja see es loe midagi. Memm kadus ära tuppa. Mehed arvasid, et "panid memme paika" ja nüüd rahulik tööd teha. Memm aga tuli nati aja pärast tagasi ja teatas, et viga on liiga suur ja tuleb ümber teha. Muidu raha ei saagi. 

Seal on ka suur vage, mis värvi see putsukarv parajagu oli ? Smile Big Grin 
(30-04-2016, 21:34 PM)motamees Kirjutas: [ -> ]
(30-04-2016, 21:17 PM)_rein_ Kirjutas: [ -> ]...Lisaks veel: nn. putsukarva mõõtmised on näidanud et diameeter on üle 0,1mm.

Me mõõtsime jälle kasvava putsukarva ümbermõõtu. Mõõdulint näitas, et umbes täpselt 0,314mm ... a kes ütles, et putsukarva mõiste on üldse paksuses mõeldud.
Ehitusmehed ehitasid külamemmele maja. Memm vaatas alt katusepanekut ja ütles meestele, et katus on vist natuke viltu. Mehed muidugi panid kohe vastu, et see putsukarva võrra ja see es loe midagi. Memm kadus ära tuppa. Mehed arvasid, et "panid memme paika" ja nüüd rahulik tööd teha. Memm aga tuli nati aja pärast tagasi ja teatas, et viga on liiga suur ja tuleb ümber teha. Muidu raha ei saagi. 
Kui noorem olin siis vanad mehed rääkisid midagi 7tollist,mis on ilmselt silmaga katuse juures näha.Tänapäeval on korralikud pügamistehnikad,nii et ehituses võiks mõõtühikut kasutada.
No krt. mehed,vaidlete ja vaidlete,aga putsukarva mõõt,ehk diameeter on 0.01 mm.Mõõtmine teostatud taadeldud digisupleriga Big Grin
(30-04-2016, 23:37 PM)linnuke Kirjutas: [ -> ]No krt. mehed,vaidlete ja vaidlete,aga putsukarva mõõt,ehk diameeter on 0.01 mm.Mõõtmine teostatud taadeldud digisupleriga Big Grin

Kas sa mõõtsid juure pealt või ladvast?
(01-05-2016, 07:47 AM)Naabrivana Kirjutas: [ -> ]
(30-04-2016, 23:37 PM)linnuke Kirjutas: [ -> ]No krt. mehed,vaidlete ja vaidlete,aga putsukarva mõõt,ehk diameeter on 0.01 mm.Mõõtmine teostatud taadeldud digisupleriga Big Grin

Kas sa mõõtsid juure pealt või ladvast?

Ja kas mõõtmised teostati üldlevinud mõõteriistaga või kasutasid isiklikku tollipulka?
(30-04-2016, 23:37 PM)linnuke Kirjutas: [ -> ]No krt. mehed,vaidlete ja vaidlete,aga putsukarva mõõt,ehk diameeter on 0.01 mm.Mõõtmine teostatud taadeldud digisupleriga Big Grin
    Kui veel teemat arendada siis see diginihik tuleks metsa visata,sest selline mõõtmise abinõu hakkab segama meie foorumi põhiolemust ja tegemisi.
Juuksekarv on diameetriga 0,04...0,06mm,need teised karvad on üldjuhul kaks korda jämedamad.Mina kasutasin mõõteplaatidega seadistavat kruviku sarnast mõõteriista mille täpsus on 0,002mm.
(01-05-2016, 07:47 AM)Naabrivana Kirjutas: [ -> ]
(30-04-2016, 23:37 PM)linnuke Kirjutas: [ -> ]No krt. mehed,vaidlete ja vaidlete,aga putsukarva mõõt,ehk diameeter on 0.01 mm.Mõõtmine teostatud taadeldud digisupleriga Big Grin

Kas sa mõõtsid juure pealt või ladvast?

Täispikkus jäi supleri vahele,niiet siis keskmine paksus.Samas,olen ise ikka klassikalise supleri pooldaja.See digivärk andis antud kontekstis ehk vürtsi juurde. Big Grin
(01-05-2016, 12:54 PM)linnuke Kirjutas: [ -> ]
(01-05-2016, 07:47 AM)Naabrivana Kirjutas: [ -> ]
(30-04-2016, 23:37 PM)linnuke Kirjutas: [ -> ]No krt. mehed,vaidlete ja vaidlete,aga putsukarva mõõt,ehk diameeter on 0.01 mm.Mõõtmine teostatud taadeldud digisupleriga Big Grin

Kas sa mõõtsid juure pealt või ladvast?

Täispikkus jäi supleri vahele,niiet siis keskmine paksus.Samas,olen ise ikka klassikalise supleri pooldaja.See digivärk andis antud kontekstis ehk vürtsi juurde. Big Grin
Kui see nihik näitas sellist tulemit tuleb ta hilisemate segatuste vältimiseks minema visata.Nii palju kui mina erinevaid diginihikuid käes olen hoidnud ainuke õige on Mitutoyo.Praegune on kolmas.Maikuu lõpuni on soodus kampaania.
   [Pilt: ?ui=2&ik=850627cf1f&view=fimg&th=153cc75...&zw&atsh=1]

[Pilt: ?ui=2&ik=850627cf1f&view=fimg&th=153cc75...&zw&atsh=1]
         Kataloogi avamiseks kliki pildil või siia!
 
 
Lugupidamisega,
 
[Pilt: ?ui=2&ik=850627cf1f&view=fimg&th=153cc75...&zw&atsh=1]Kaur-Mikk Pehme
 
+372 53416536
info@metric.ee
 
Riia 185
51014 Tartu
Estonia
www.metric.ee
 
(01-05-2016, 15:13 PM)_rein_ Kirjutas: [ -> ]
(01-05-2016, 12:54 PM)linnuke Kirjutas: [ -> ]
(01-05-2016, 07:47 AM)Naabrivana Kirjutas: [ -> ]
(30-04-2016, 23:37 PM)linnuke Kirjutas: [ -> ]No krt. mehed,vaidlete ja vaidlete,aga putsukarva mõõt,ehk diameeter on 0.01 mm.Mõõtmine teostatud taadeldud digisupleriga Big Grin

Kas sa mõõtsid juure pealt või ladvast?

Täispikkus jäi supleri vahele,niiet siis keskmine paksus.Samas,olen ise ikka klassikalise supleri pooldaja.See digivärk andis antud kontekstis ehk vürtsi juurde. Big Grin
Kui see nihik näitas sellist tulemit tuleb ta hilisemate segatuste vältimiseks minema visata.Nii palju kui mina erinevaid diginihikuid käes olen hoidnud ainuke õige on Mitutoyo.Praegune on kolmas.Maikuu lõpuni on soodus kampaania.
   

Muudkui tulistatakse mõõtmise teemadel, krt peab ka sõna võtma ... nihik eelmainit karvade mõõtmiseks hästi ei sobi, olgu ta Mitutoyo või miski muu kvaliteetne toode (ei ole nende müügiga seotud aga näiteks kasvõi Tesa või Mahr), jaotise väärtus võib küll olla sajandik, aga mõõtetäpsust paremat kui +- 0,03 mm ei saa tööpõhimõtte tõttu ühestki nihikust ja see on juba oluline osa selle karva paksusest. Võtke kruvik (mikromeeter) ligi või veel parem mingi väikese mõõtejõuga paksusmõõtur, mis väärt eksponaati mõõtmise ajal laiaks ei suru või hoopis optiline mõõtemikroskoop.
ja kui nüüd terminite korrektsuse kallal norida, siis taadelda ei saa Eestis ühtegi nihikut, see mõõtevahendi liik lihtsalt ei käi taatluse alla ...
(02-05-2016, 10:23 AM)lauril Kirjutas: [ -> ]
(01-05-2016, 15:13 PM)_rein_ Kirjutas: [ -> ]
(01-05-2016, 12:54 PM)linnuke Kirjutas: [ -> ]
(01-05-2016, 07:47 AM)Naabrivana Kirjutas: [ -> ]
(30-04-2016, 23:37 PM)linnuke Kirjutas: [ -> ]No krt. mehed,vaidlete ja vaidlete,aga putsukarva mõõt,ehk diameeter on 0.01 mm.Mõõtmine teostatud taadeldud digisupleriga Big Grin

Kas sa mõõtsid juure pealt või ladvast?

Täispikkus jäi supleri vahele,niiet siis keskmine paksus.Samas,olen ise ikka klassikalise supleri pooldaja.See digivärk andis antud kontekstis ehk vürtsi juurde. Big Grin
Kui see nihik näitas sellist tulemit tuleb ta hilisemate segatuste vältimiseks minema visata.Nii palju kui mina erinevaid diginihikuid käes olen hoidnud ainuke õige on Mitutoyo.Praegune on kolmas.Maikuu lõpuni on soodus kampaania.
   

Muudkui tulistatakse mõõtmise teemadel, krt peab ka sõna võtma ... nihik eelmainit karvade mõõtmiseks hästi ei sobi, olgu ta Mitutoyo või miski muu kvaliteetne toode (ei ole nende müügiga seotud aga näiteks kasvõi Tesa või Mahr), jaotise väärtus võib küll olla sajandik, aga mõõtetäpsust paremat kui +- 0,03 mm ei saa tööpõhimõtte tõttu ühestki nihikust ja see on juba oluline osa selle karva paksusest. Võtke kruvik (mikromeeter) ligi või veel parem mingi väikese mõõtejõuga paksusmõõtur, mis väärt eksponaati mõõtmise ajal laiaks ei suru või hoopis optiline mõõtemikroskoop.
ja kui nüüd terminite korrektsuse kallal norida, siis taadelda ei saa Eestis ühtegi nihikut, see mõõtevahendi liik lihtsalt ei käi taatluse alla ...
Aga putsukarva saab ära taadelda ja sellega saab juba nihtkaliibreid oma äranägemise järgi seadistada !
(02-05-2016, 10:29 AM)Qunts Kirjutas: [ -> ]Aga putsukarva saab ära taadelda ja sellega saab juba nihtkaliibreid oma äranägemise järgi seadistada !

Enne taatlemisele asumist tuleks kindlasti putsukarv omaniku küljest eemaldada, sest ebakorrapäraselt niiskes keskkonnas läheb kalibreering paigast ära.
Oli see punapea (turr- tukk) või kräsupea -viriseja? Big Grin 
Kas Teil midagi enam muud mõõta ei ole?
Muudkui tulistatakse mõõtmise teemadel, krt peab ka sõna võtma ... nihik eelmainit karvade mõõtmiseks hästi ei sobi, olgu ta Mitutoyo või miski muu kvaliteetne toode (ei ole nende müügiga seotud aga näiteks kasvõi Tesa või Mahr), jaotise väärtus võib küll olla sajandik, aga mõõtetäpsust paremat kui +- 0,03 mm ei saa tööpõhimõtte tõttu ühestki nihikust ja see on juba oluline osa selle karva paksusest. Võtke kruvik (mikromeeter) ligi või veel parem mingi väikese mõõtejõuga paksusmõõtur, mis väärt eksponaati mõõtmise ajal laiaks ei suru või hoopis optiline mõõtemikroskoop.

ja kui nüüd terminite korrektsuse kallal norida, siis taadelda ei saa Eestis ühtegi nihikut, see mõõtevahendi liik lihtsalt ei käi taatluse alla ...

    Eelneva teksti selgituses:Mitotoyol on +-0,01.Kuna ma olen neid kolm tükki läbipidanud, siis suudan reaalselt mõõta+- 0,01.Aga kui keegi väidab et 0,1mm olev asi 0,01mm siis tuleks mõõduriista vahetada, või mitte mõõta.On veel võimalus et liigselt humalavett manustatud.
   ps.Olen huvitatud Mitutoyost paremast nihikust.
(02-05-2016, 14:43 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas: [ -> ]Kas Teil midagi enam muud mõõta ei ole?
On. Aga kui selle mõõtmiseks läheb, siis lõppu ei tulegi. Igaüks muudkui kiidab enda oma...
(02-05-2016, 19:53 PM)_rein_ Kirjutas: [ -> ]   ps.Olen huvitatud Mitutoyost paremast nihikust.
Mikimaalased on kiitnud sellist brändi nagu Starrett
(29-04-2016, 16:01 PM)rocker Kirjutas: [ -> ]
(27-04-2016, 12:45 PM)rocker Kirjutas: [ -> ]Mis masinaga tegu?


http://osta-ee.postimees.ee/selline-vorr-77540637.html


Pole siiani veel suutnud tuvastada.
Ideid ?

Vahelduseks igasugu karvastele postitustele olge mehed ja öelge lõpuks mille kurradi raam see on?
On teine poole karva jagu pikem kui riga5. Ülemised raami torud teineteisest eemal, karv mahub vabalt vahele.
Sai suht õllese peaga ligi võetud Big Grin nüüd, kui kätte sain, ei oska nimegi anda teisele.
(04-05-2016, 19:48 PM)rocker Kirjutas: [ -> ]
(29-04-2016, 16:01 PM)rocker Kirjutas: [ -> ]
(27-04-2016, 12:45 PM)rocker Kirjutas: [ -> ]Mis masinaga tegu?


http://osta-ee.postimees.ee/selline-vorr-77540637.html


Pole siiani veel suutnud tuvastada.
Ideid ?

Vahelduseks igasugu karvastele postitustele olge mehed ja öelge lõpuks mille kurradi raam see on?
On teine poole karva jagu pikem kui riga5. Ülemised raami torud teineteisest eemal, karv mahub vabalt vahele.
Sai suht õllese peaga ligi võetud Big Grin nüüd, kui kätte sain, ei oska nimegi anda teisele.

Zif-77 tuunitud paagi ja pakiraamiga ei või olla?
mul tekkis täna küsimus.
Nimelt viisin auto hammasrihmavahetusse remondiga tegelevasse firmasse. Oli kokku lepitud ka süüteküünalde kontroll. Järgi minnes sain vastuseks et kõik on küünaldega korras, kuid senna oli raske ligi pääseda ja kontrollima ta ei hakanud. Mille pealt saab ennustada, et nendega on kõik korras? Kas kohvipaksu pealt?  Big Grin
Mina igatahes seal räuskasin nendega selle peale, et kuidas saab korras olla kui isegi ei kontrollitud Rolleyes Aga võibolla tegin neile ülekohut ja nad on väga head sensitiivid...
(04-05-2016, 20:17 PM)mossepower Kirjutas: [ -> ]
(04-05-2016, 19:48 PM)rocker Kirjutas: [ -> ]
(29-04-2016, 16:01 PM)rocker Kirjutas: [ -> ]
(27-04-2016, 12:45 PM)rocker Kirjutas: [ -> ]Mis masinaga tegu?


http://osta-ee.postimees.ee/selline-vorr-77540637.html


Pole siiani veel suutnud tuvastada.
Ideid ?

Vahelduseks igasugu karvastele postitustele olge mehed ja öelge lõpuks mille kurradi raam see on?
On teine poole karva jagu pikem kui riga5. Ülemised raami torud teineteisest eemal, karv mahub vabalt vahele.
Sai suht õllese peaga ligi võetud Big Grin nüüd, kui kätte sain, ei oska nimegi anda teisele.

Zif-77 tuunitud paagi ja pakiraamiga ei või olla?
Tänud!
Googelmoogeli järgi tundub tõesti nii.
Ei teagi nüüd, kas nutta või naerda Big Grin