automoto.ee foorumid

Täisversioon: Võib kustutada.
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2
Võib kustutada.
Tubli töö!
Kena vaadata, nagu alati. 
Kui hea kokk on, siis aitab isegi naati süüa. Donni esitluses on kõik tööd väga ägedad.
Vägev.
Kas nö. õigejalgsuse panid lihtsalt tunde järgi, et esimene aste parema jala oma? On ju nii paremajalgseid kui ka vasakujalgseid inimesi.
Kirusin sellist treppi mitu nädalat järjest ühes puhkemajas ööbides. Alt pidi paremaga alustama, ülevalt vasakuga.
Kui paar korda jala marraskile sain siis hakkasin ühte poolt kasutama ja jätsin pooled astmed vahele.
(24-08-2017, 20:23 PM)mihkelr Kirjutas: [ -> ]Vägev.
Kas nö. õigejalgsuse panid lihtsalt tunde järgi, et esimene aste parema jala oma? On ju nii paremajalgseid kui ka vasakujalgseid inimesi.
Tore jah, paar küsimust tekkis kah.
See õige jala valik on keeruline, vähemalt minu jaoks. Olen kindel, et kui hakkan kiiruga trepist üles tormama, siis astun ikka valusalt mööda ...
Milline on astme kõrgus? 99% treppidest on minu jaoks ebamugav, valus astuda, enamasti kas liiga madal st et võtan tavaliselt üle ühe 2 astet või siis liig kõrge . Ise ei oska ka õiget kõrgust valida trepi jaoks ...
Teiseks puutööriistade valik oli huvitav, küllalt  kvaliteetsed riistad (makita kui meiemaa laiatarbekaup) aga imelikud valikud soetatud minu jaoks, igatsugu lihvijaid jms mina endale soetada pole suutnud, samas korralik platesaag peaks olema, igakord märkimisega mõõtu lõikamine on kah küsitava täpsusega, ikka sae peal piirajaga võtad mõõtu sellised väiksed detailid noh või siis selle mis tand nüüd oligi, nurgasaega? Samuti täisnurga vm nurga all lõikamine märgitud joone järgi? Ikka teed väikese abivahendi, millega saad käsikreissaega garanteeritult õige nurga all lõigata, sama pikilõikusega - rihtlatt või vana pikem vaaderpass pitskruvide kinni ja mööda seda. DONNil on kuradi hää käsi, kui õnnestub sedaviisi sirgelt lõigata!
Trepp on asjalik. Ainuke asi mis häiris oli see liimiga jantimine. Üldiselt ei ole ise nende liimitud asjadega rahul. Kruvid küll abiks aga jääb sihuke näru tunne,et see ei kesta. Ühest tükist oleks ikka kindlam. Smile  Endal on selline sarnane redeltrepp käigus. Sõber soovitas natuke astmelaudu saagida.....,et tuleks sarnasem nagu teema-algatajal. Päris sama välja ei tee aga pidi parem astuda olema. Ei ole tahtnud ümber teha. Muidu läheb asi nõrgemaks. Vaja veel kola edasi-tagasi vedada.

T.
(24-08-2017, 21:29 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas: [ -> ]Üldiselt ei ole ise nende liimitud asjadega rahul. Kruvid küll abiks aga jääb sihuke näru tunne,et see ei kesta. Ühest tükist oleks ikka kindlam...

Toomas, puiduliim ongi põhiline, kruvidega lihtsalt tõmbad kinni, et liim korralikult nakkuks ja  kui viitsimist oleks, siis võid pärast kruvid välja keerata, tugevuses ei kaota. See ühes tükis asi on kah nii ja naa, liig suure pinna puhul on liimpuit tugevam kui monoliitpuit.
(24-08-2017, 21:51 PM)honkomees Kirjutas: [ -> ]Toomas, puiduliim ongi põhiline, kruvidega lihtsalt tõmbad kinni, et liim korralikult nakkuks ja  kui viitsimist oleks, siis võid pärast kruvid välja keerata, tugevuses ei kaota. See ühes tükis asi on kah nii ja naa, liig suure pinna puhul on liimpuit tugevam kui monoliitpuit.

Liimitud puit on puha kaka. Big Grin  Niipalju kui ma näinud olen,kõik see on jamps. Ahju kõlbavad kenasti.
T.
Krt jah mul voodi oli ka ainult kokku liimitud, juba algul olin vastupidavuse suhtes kahtleval seisukohal, aga tegija ütles et liimiga (PVA) piisab. Peale mõnda kuud sihtotstabelist kasutamist tahtis ära laguneda ja pidin ikka korralikud kruvid sisse keerama (ikka liimi ka vahele). Rolleyes
(24-08-2017, 21:24 PM)honkomees Kirjutas: [ -> ]... DONNil on kuradi hää käsi...

Kuidas nii? Minuarust on tal jummala hää käsi.
(24-08-2017, 22:40 PM)motamees Kirjutas: [ -> ]
(24-08-2017, 21:24 PM)honkomees Kirjutas: [ -> ]... DONNil on kuradi hää käsi...

Kuidas nii? Minuarust on tal jummala hää käsi.

Jummal on äpu, vot kurat on tegija, pea kõik mehed satuvad tema poolele, pole tal ei kirikut, organisatsiooni ega midagi. Jumalasulased peavad hirmsat vaeva nägema ja tulemus ikka nullilähedane.
Selline poolejalatrepp on ka mõnes teises mõttes hea. Seal lihtsalt ei saa hooletult astuda või tormata. Peab keskendunult jalga õige koha peale sättima. Justkui et ohutuse lisa-abinõu.
(24-08-2017, 22:08 PM)veix__ Kirjutas: [ -> ]Krt jah mul voodi oli ka ainult kokku liimitud, juba algul olin vastupidavuse suhtes kahtleval seisukohal, aga tegija ütles et liimiga (PVA) piisab. Peale mõnda kuud sihtotstabelist kasutamist tahtis ära laguneda ja pidin ikka korralikud kruvid sisse keerama (ikka liimi ka vahele). Rolleyes

siin mitu varianti
1. kas polnud ikka tegu sihtotstarbelise kasutamisega elik magamisega, mis on teatavasti täiesti liikumatus olekus olemine (palun mitte segi ajada naistega nn magamisega)
2. tegu oli ehituspraagiga elik detailide vahel olid lõtkud - liim aitab fikseerida ikka tihedalt üksteise vastu olevaid detaile, mis on kokku pressitud või nt tapid kokku löödud, st et ka ilma liimita ei tohi detailid oma raskuse all üksteisest eralduda.

Nt olen teinud kaasale lõikelaudu liimides kokku saareliistukesi, pole nad kusagile järgi andnud vaatamata kraanikausis vettimisele jne
Nojaa.

Kusjuures endal üpriski sarnane trepp kodukootud ja ka just saunamajas. 
Meil küll astmed kinnitatud veidi teistmoodi, nimelt:
sai võetud nelikanttala ja keevitatud vertikaalselt samast talast väikesed "pukid" astmetele
ja neile omakorda metallist peale väike laud ja lauakülge kinni kruvitud puidust astmed.

Ülimalt vähe võtab ruumi, aga samas näeb stiilne välja palksaunas.
Toru võõbati üle hammeritega.
Kui puit on korralikult liimitud soovitavalt niiskuskindla pva liimiga, siis murdes ei tohi puit murduda liimitud kohast. Kuna olen ise ka teinud liimpuidu, siis ennem murdub liimitud koha kõrvalt kui liimitud koht ise. Muidugi jäi arusaamatuks kas puit töödeldi ennem liimimist ainult liivapaberiga, siis on kahtlane, ennem tuleb siiski sirgeka hööveldada....
Väga hea töö!
Olles treppidega tegelenud ca.13 aastat, siis kiidan tehtud tööd!
Õigejala trepp on ideaalne lahendus kitsastesse oludesse - õigesti projekteerituna ning teostatuna EI TEKI koperdamisohtu normaalsel kasutamisel(kui kõrvus kohiseb siis on kõik trepid ohtlikud).
 Õigejala trepil oleks viimane aste mõistlik põrandaga ühte tasapinda panna, et tekitada kohe nn.õige rütm ning aju saaks juba trepile lähenedes seda infot töödelda Cool .
 Trepi nn. hea valem on H=180 x L=250mm ning soovituslik h võiks jääda vahemikku 170-190mm ning astme sügavus(avatud osa) 250-300mm.
 Lisades järsule trepile kasvõi ühele poole käsipuu muutud trepi kasutamine OLULISELT paremaks.
Tihti ei saa teha ideaalse valemiga treppe kuna trepi ava mõõdud panevad paika, millise trepi saab sinna teha ning muu on kõik kompromisside küsimus. Ennem olgu trepiastme kõrgus suurem aga ruumi, kuhu astuda peab olema.

(olen ise mõõtnud ning projekteerinud sadu treppe erinevatesse kohtadesse alates eramajadest kuni tööstushooneteni).

Ats.
(24-08-2017, 21:54 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas: [ -> ]
(24-08-2017, 21:51 PM)honkomees Kirjutas: [ -> ]Toomas, puiduliim ongi põhiline, kruvidega lihtsalt tõmbad kinni, et liim korralikult nakkuks ja  kui viitsimist oleks, siis võid pärast kruvid välja keerata, tugevuses ei kaota. See ühes tükis asi on kah nii ja naa, liig suure pinna puhul on liimpuit tugevam kui monoliitpuit.

Liimitud puit on puha kaka. Big Grin  Niipalju kui ma näinud olen,kõik see on jamps. Ahju kõlbavad kenasti.
T.

Suvaliselt "hea liimiga" liimitud materjal ei ole veel liimpuit. Liimpuittala on samade mõõtmete juures suurema kandevõimega. Wink

Liimpuitmaterjalist luuavars murdub ikka oksakohast ja mitte tingimata jätkust.

Isand Donni toimetamist on hea vaadata - kindel käsi ja terane silm.
Praegu võite oma liimikäkerdisi kiita,räägime paarikümne aastapärast edasi. Big Grin

Oli juhus kus talvel külmaga pidin tooma lakapealt uue ukselengi alla. Panin selle seisma millegi najale ja see libises sealt sisuliselt oma jalapealt maha. Klõksti katki nagu makaron. No mida sellise rämpsuga teha? Big Grin Sõrmjätke kohapealt tuli liimist lahti.
Aga kätt ja silma( kardan,et silma rohkemgi) on tõesti meistril. Wink
(25-08-2017, 12:39 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas: [ -> ]Praegu võite oma liimikäkerdisi kiita,räägime paarikümne aastapärast edasi. Big Grin

Oli juhus kus talvel külmaga pidin tooma lakapealt uue ukselengi alla. Panin selle seisma millegi najale ja see libises sealt sisuliselt oma jalapealt maha. Klõksti katki nagu makaron. No mida sellise rämpsuga teha? Big Grin Sõrmjätke kohapealt tuli liimist lahti.
Aga kätt ja silma( kardan,et silma rohkemgi) on tõesti meistril. Wink

PVA-ga tehtud ühendus on puidust endast tugevam. See läbipaistev tatt, mida tootmises kasutatakse, ei kannata mingit kriitikat.
Lehti: 1 2