automoto.ee foorumid

Täisversioon: Keevitusmaskidest (isetumenevad)
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2 3
Tere kaasfoorumlased.

Enne teema postitamist uurisin ka "Keevitus" teemat viimase aasta postitustega kuid vaja oleks tänasel päeval aktuaalset infot. Samuti tahaks, et keevitusmaskide teema oleks eraldi keevitusaparaatidest eraldi parema jälgitavuse huvides.

Nimelt otsin enda kodugaraaži uut isetumenevat keevitusmaski. Pea kümme aastat teenis mind hästi "Shine". Nüüd on selle aku läbi ning vaja oleks hankida uus. Õnneks on valik suur kuid siin paluksingi abi. Millist maski oleks mõistlik võtta ja kuidas seda edaspidi hoida. Arvatavasti oleks senine mask ka kauem vastu pidanud, kui ma seda külmas ja pimedas garaažis poleks hoidnud.
Kasutan keevitust perioodiliselt - seega päris profiriist oleks vist liiast, kuid samas ei soovi piiruda vaid ostmisrõõmuga odava hinna pärast.

Netist vaadates jäi silma, et hinnad kõiguvad 30-100€ vahel. Samas pole mul õrna aimugi, millist kaubamärki usaldada ja milliseid tehnilisi näitajaid vaadata. Keevituse teemast äi silma, et 2015. a keegi kirjeldas et osadel maskidel on patareid vahetatavad, mitte sisse joodetud eluaegsed akud. Keegi tellis Hiinast mingid jupid ja ehitas vana maski sisse patareiga uuema lahenduse.
Oma maskil olen vahetanud esiklaasi. Seega ideaalis võiks olla maskil vahetatav kaitseklaas, tumeduse reguleerimine. Hea kaitse (mis selle tähis küll on?) ja kiire reageerimise aeg ning võimalus vahetada akusid või patareid. 

Kas selliseid on? ja mis firmat usaldada? Või on mingi noname nagu senine "Shine" täitsa ok?
(08-10-2017, 14:49 PM)robi Kirjutas: [ -> ]Tere kaasfoorumlased.

Enne teema postitamist uurisin ka "Keevitus" teemat viimase aasta postitustega kuid vaja oleks tänasel päeval aktuaalset infot. Samuti tahaks, et keevitusmaskide teema oleks eraldi keevitusaparaatidest eraldi parema jälgitavuse huvides.

Nimelt otsin enda kodugaraaži uut isetumenevat keevitusmaski. Pea kümme aastat teenis mind hästi "Shine". Nüüd on selle aku läbi ning vaja oleks hankida uus. Õnneks on valik suur kuid siin paluksingi abi. Millist maski oleks mõistlik võtta ja kuidas seda edaspidi hoida. Arvatavasti oleks senine mask ka kauem vastu pidanud, kui ma seda külmas ja pimedas garaažis poleks hoidnud.
Kasutan keevitust perioodiliselt - seega päris profiriist oleks vist liiast, kuid samas ei soovi piiruda vaid ostmisrõõmuga odava hinna pärast.

Netist vaadates jäi silma, et hinnad kõiguvad 30-100€ vahel. Samas pole mul õrna aimugi, millist kaubamärki usaldada ja milliseid tehnilisi näitajaid vaadata. Keevituse teemast äi silma, et 2015. a keegi kirjeldas et osadel maskidel on patareid vahetatavad, mitte sisse joodetud eluaegsed akud. Keegi tellis Hiinast mingid jupid ja ehitas vana maski sisse patareiga uuema lahenduse.
Oma maskil olen vahetanud esiklaasi. Seega ideaalis võiks olla maskil vahetatav kaitseklaas, tumeduse reguleerimine. Hea kaitse (mis selle tähis küll on?) ja kiire reageerimise aeg ning võimalus vahetada akusid või patareid. 

Kas selliseid on? ja mis firmat usaldada? Või on mingi noname nagu senine "Shine" täitsa ok?
Kui oma silmadest hoolid, soetad enesele profimaski. Nt. Speedglass 9100 seeria. On ka odavamaid Speedglass valikus (nt. 100 seeria), aga need on tehtud pigem võitluseks odava Hiinast tulnud toodangu vastu ja ei hoia silmi piisavalt. 
Milles on siis asja iva? Kvaliteetmask hoiab ära sähvatuse saamise keevitamist alustades. Sa ise seda ei märka, silm aga küll. Tähtis on maski reageerimiskiirus. Võrdle neid andmeid. 
Kui soovid mugavust vali täissuur ekraan, märgistatakse XX . 

Oma esimese Speedglass 9100V maski ostsin 1997.a. suvel Karske Eesti oü-st. Maksis see mask 7800.- EEKI. Ulmeline summa (selle eest oleks Tartus sel ajal Hiinalinna saanud 1-toalise korteri) ja vaadati mind kui totakat. Sel ajal keevitasid suurem osa autotegijaid -käega varjates, nägu ära pöörates.  
Igaüks otsustab ise, kui kallis on talle tema tervis ja kas ka uued silmad hiljem jõuad osta? 
Siin ka link millest räägin: http://www.anapol.ee/product.php?prod=11...3&keywords=
Tänan asjaliku vastuse ja hea viite eest.

Tõsi ta on, et me pole nii rikkad, et osta odavaid asju, kuid paganama päralt see kallis alati nii kallis on...
Oma ainsad silmad muidugi ja eks selle "Shine" iga ma ka panin enne särtsu korraks silmad kinni. Lihtsalt isetumeneva maski eelis on ikka see, et tavalise puhul pead ju asjad paika sätima ja siis maski alla laskma. Siis kui isetumeneva ostsin sain esimestel kordadel otse peale vaadates paar nähvakat ära ja hakkasin maski sees pilgutama. 
Eks see nüüd kuklas kipitama jääb.

Samas ootan jätkuvalt tagasisidet ka 100€ kandi maskide osas. Mis oleks hobikeevitajale paslik ning kannataks kriitikat.
Kui mina peaks homme uue maski ostma siis võtaksin mingi tavaliseklaasiga maski, millel luuk püsib pooles vinnas. Isetumenevatest on mul Esabi nelja silmaga mask. Aga eelistan igakell tavalist maski. Ma ise kahtlustan et isetumenevad pole nii head UV ja IR filtrid ja isetumenevat ennustavat maski pole veel poes näinud. On olemas küll(aparaadiga ühilduvad). Õhtul annab isetumenevaga keevitamine tunda niivõinaa.
Ise soetasin hiinast sobivate mõõtudega elemendi Eestist ostetud maski sisse. 4 sensoriga, tumedus regullitav reageerimisaeg ka, reageerimise kiirus sama profi maskidega1:13000, peal on CE sertifikaat on kontrollitud toode. Kõige kallima ostsin mis aliexpressis oli saada ja üldiselt võib rahul olla kuigi tahaks midagi tõhusamat. Patareid on vahetatavad ja  1 asemel on 2patareid. Need kuni 200 eurised maskid tulevad kõik hiinast....
(08-10-2017, 18:35 PM)maisalup Kirjutas: [ -> ]Ise soetasin hiinast ...
.... peal on CE sertifikaat on kontrollitud toode....
Juhin tähelepanu CE märgistusele, mida tasub jälgida, kui tõesti oma tervist tahad hoida.
Maailmas liigub kahte sorti märgistust. 
Üks tähendab euroopa heakskiitu (Conformité Européene, teine aga hiina eksporti (China Export).
Hiina ekspordil on E tähe keskmine ristiasetsev kriips lühem, euro omal (õigel) seevastu teiste haaradega ühepikkune.

[attachment=65498]
[attachment=65499]
(08-10-2017, 16:19 PM)HMP Kirjutas: [ -> ] 

Oma esimese Speedglass 9100V maski ostsin 1997.a. suvel Karske Eesti oü-st. Maksis see mask 7800.- EEKI. Ulmeline summa (selle eest oleks Tartus sel ajal Hiinalinna saanud 1-toalise korteri) ja vaadati mind kui totakat. Sel ajal keevitasid suurem osa autotegijaid -käega varjates, nägu ära pöörates.  
Igaüks otsustab ise, kui kallis on talle tema tervis ja kas ka uued silmad hiljem jõuad osta? 
Siin ka link millest räägin: http://www.anapol.ee/product.php?prod=11...3&keywords=

Hmm,soetasin mingi kakstuhat a.algul ka tolle Speedglass maski,küll mitte reguleeritav,too maksis ka vist 2200 krooni,tundus seegi ulmekallis.Nüüd see seisnud viimased 4-5 a.aga toimib ikka ja nüüd kasutuses odav iinakas,ma arvan,et ulka etem,mugavam kiirem jne.Ja see päikese patarei kaa hää asi,tolle kalli maskiga oligi vahest niiet,sai unustatud keima lülitada ja siis see sähvatus silma aiai.Tegelt kätt ees varjant pole mitte paha,kasutatakse siiani
(08-10-2017, 19:16 PM)Veskioja Kirjutas: [ -> ]
(08-10-2017, 16:19 PM)HMP Kirjutas: [ -> ] 

Oma esimese Speedglass 9100V maski ostsin 1997.a. suvel Karske Eesti oü-st. Maksis see mask 7800.- EEKI. Ulmeline summa (selle eest oleks Tartus sel ajal Hiinalinna saanud 1-toalise korteri) ja vaadati mind kui totakat. Sel ajal keevitasid suurem osa autotegijaid -käega varjates, nägu ära pöörates.  
Igaüks otsustab ise, kui kallis on talle tema tervis ja kas ka uued silmad hiljem jõuad osta? 
Siin ka link millest räägin: http://www.anapol.ee/product.php?prod=11...3&keywords=

Hmm,soetasin mingi kakstuhat a.algul ka tolle Speedglass maski,küll mitte reguleeritav,too maksis ka vist 2200 krooni,tundus seegi ulmekallis.Nüüd see seisnud viimased 4-5 a.aga toimib ikka ja nüüd kasutuses odav iinakas,ma arvan,et ulka etem,mugavam kiirem jne.Ja see päikese patarei kaa hää asi,tolle kalli maskiga oligi vahest niiet,sai unustatud keima lülitada ja siis see sähvatus silma aiai.Tegelt kätt ees varjant pole mitte paha,kasutatakse siiani

Ise töötan kah odava hiinakaga,kestab mingi kaks aastat siis on tükid taga, juba kolmas kasutuses..
Viimane on paris hea ei pea enam ise sisse lülitamagi,väisemad asjad teen kah käe ette paneku
meetodil...Olen kunagi 15 aastat tagasi kasutanud maski mis maksis ca 500€,vörreldes tänase keskmise
hiinlasega polnd ta nüüd parem küll...
Kasutan ka viimased aastad mingit hiina maski 25.- vist maksis hiinamaal.  Selline ilus suurte tissidega blondiin on peal  Smile
https://www.aliexpress.com/item/Auto-dar...a15586f5a7

Põhja ei kannata keerata, siis ma ei näe, vist on 8-10 peale keeratud. Mul muidugi silmad nooruses katki ka tehtud  Sad  
Mugav on kl. midagi lülitama ega näppima ei pea, pähe ja tuld. Kinnitusrihm oli kohe selline poolkõva, et lõhkusin selle esimese korraga ära ja läks vahetusse. Kodukasutuses vahest paar surtsu lasta on vägahea, a pool, terve päev järjest väsivad silmad ära. Selleks kasutan tavalist ja 12 klaasiga näeb hästi. Teagi kas need numbrid erinevad või hiinlane tumedam.
Kui vähegi võimalik tuleks ikka korralik/usaldusväärne võtta.
Endal kasutuses Footon 718 nelja kaarleegi sensoriga.
https://www.parem.com/tugi/tooted.php?grupp=110
Eks ta ka ilmselt kollase maa toode ole. Aga kolmas aasta ees ja toimib. Iga aasta olen küll pidanud patareid vahetama. Ilmselt tingitud ka sellest, et mask seisab koguaeg kütmata ruumis.
Olemas ka miskine vana Speedglas, mudeli jään praegu võlgu. Sellele aga higipaela enam kuskilt ei saanud. Vahel kimbutas veel selline viga, et tumenes keevitamisel ära, aga keevituse lõppedes enam heledaks tagasi ei lülitunud. Nii ta seisma jäigi.
Speedglasi eeliseks küll oli mõnevõrra paremad maski kaitseklaasid ja nende tihedus.
Hiinlase oma läheb rutem säbruliseks. Samuti poevad suitsugaasid kaitseklaasi ja maski filtri vahele paremini. Peab tihedamalt puhastama.
Soetasin paar aastat tagasi sihukese: 
http://www.anapol.ee/product.php?prod=11...3&keywords
See oli paar päeva sinu juures ka, Robi.  Ei mäleta kas proovisid toona.  Kui mitte- tõmba traati ja tule järgi. 
Jutuks olev toode jääb küll hinnapiiridest välja, samas on tal olemas pisut väiksema vaateväljaga odavam vend: 
http://www.anapol.ee/product.php?prod=11...3&keywords
Tervitades 
Mihkel
Mul on selline umbes 90-100 eurone (sooduskampaania ajal) Esab ja kindlasti parem kui see hiinakas mis ühe keevitusaparaadiga kaasa tuli. Heleduse reguleerimine täitsa toimib, aga pika töö järel annavad silmad ikka tunda natuke. Samas vahepeal teen tööd ka just sellise manuaalse maskiga millel klaasi poolde vinna saab jätta kuid võimalusel eelistan ikka isetumenevat. Manuaalsega õnnestub ikka tihedamini korralik sähvakas kogemata otse silma lasta kui tumendav klaas ununeb ette tõmmata.
Esitan nüüd lolli küsimuse (plaanin kunagi keevitust ja maski). "Kontakti" hetkeks silmade sulgemine peaks vist päästma aga siis ju osa isetumeneva kasust läinud?
Kui mask pähe panna ja välguga näost pilti teha, siis maskis meest välk ei pimesta. 
Silmad liiguvad kinni, võrreldes maski tumenemisega, teokiirusel.

Aga Robi, kus Sa kaks päeva tagasi olid, hea asja andsin kopka eest ära.  Sad

P.S. Kus see aku tal veel käima peaks? Polegi nagu teand sellest miskit....

.
(08-10-2017, 19:15 PM)NJanka Kirjutas: [ -> ]
(08-10-2017, 18:35 PM)maisalup Kirjutas: [ -> ]Ise soetasin hiinast ...
.... peal on CE sertifikaat on kontrollitud toode....
Juhin tähelepanu CE märgistusele, mida tasub jälgida, kui tõesti oma tervist tahad hoida.
Maailmas liigub kahte sorti märgistust. 
Üks tähendab euroopa heakskiitu (Conformité Européene, teine aga hiina eksporti (China Export).
Hiina ekspordil on E tähe keskmine ristiasetsev kriips lühem, euro omal (õigel) seevastu teiste haaradega ühepikkune.
[Pilt: CE-China-Export.preview.jpg]
Maski ostsin hiljuti Handymännist, hind oli 45€. Paar tõrtsu teinekord lasta, elame üle. Proovisin neid poodides igasuguseid. Mul on teistsugune peakuju vist, kui eeskujuks olnud modellidel, et enamus ei taha kuidagi peas püsida, ilma liialt sisse soonimata. 1 kriteerium on seega mugavus, vanast harjumusest tõmban silma ikka pilukile ja ei vaata otse peale, enne kui leegi üles saab. See tuleb siis sellest, et eelmine eksemplar sõi patakaid nagu loom ja kunagi ei teadnud, kas läheb eest tumedamaks, või millal hakib või mida veel. Mis edasi juhtus, loe altpoolt.

Vahepeal, kui närvid päris läbi läksid ja eelmise 29€-se asja puruks olin tagunud, siis pidi kuskilt pihku jäänud "maskiballi" omaga need paar törtsu ära laskma, sai ka kuidagi hakkama. Seega ei pelgaks ka keeratava klaasiga 15€ asja üldsegi.
Otsustage ise kas on china export või sama asi mida stokkeris müüakse ulme juurdehindlusega https://www.aliexpress.com/item/Solar-ba...aa3b&tpp=1
Alati on võimalik ka eestist osta filtrielement uus kui mask ise ok https://www.stokker.ee/isetumenev-filter.../417146083
Mina olen isetumeneva maski kasu näinud selles, et enne keevitust saad asjad ja käpa ilusti paika, siis panad silmad hetkeks kinni ja vajutad päästikule. Silmad avad juba siis kui keevitad ja kõik on ilusti paigas. Tavamaskiga (fikseeritud klaas) oli jama selle maski allalaskmisega. Ikka läks järg käest. Kui isetumeneva maskiga alustasin, siis sain alguses ikka veidi esimese sähvaka silma. Eks seda saab nüüdki, aga mida parem mask seda vähem ehk.
tse kasutan esab maski  ja täitsa rahul.ostsin feebist mingi korraliku alega.kuna keevitan talvel garaaziz mis sisuliselt õu siis talvel mask toas kapi otsas ja kui vaja siis garaazi kaasa.
(08-10-2017, 22:16 PM)Alts Kirjutas: [ -> ]Esitan nüüd lolli küsimuse (plaanin kunagi keevitust ja maski). "Kontakti" hetkeks silmade sulgemine peaks vist päästma aga siis ju osa isetumeneva kasust läinud?

Nii on hea omale sisse harjutada, et silmi säästa. Silmad on vaja ainult hetkeks sulgeda ja traadile tule külgesaamise ajaga vast oma tööd lauapealt minema ei tuusti. Big Grin

Isegi elektroodile tule külge ajamise juures panen silmad kinni ja hakkan sügama. Kui tuli ei taha süttida, siis ei jää muud üle kui uuesti sihtida, sest vahepeal oled oma toksimisega jummel teab kuhu jõudnud ja siis raske veits õiget kohta üles leida kui valgus saabub, aga muusosas, kui just ei ole vaja hirmilusat toidutööstuse keevitust, siis see väike elektroodi süttimise jälg väheke vale kohapeal on kenasti eemaldatav.

Maski valiku kohapealt nõustun Taaviw126 välja toodud lahendusega.
Lehti: 1 2 3