automoto.ee foorumid

Täisversioon: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2)
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Kui mingi norm tootja akutrell (akud) olemas, siis võtaks lihtsalt kokkusobiva ilma akudeta aparaadi. Eeldusel muidugi et seda hekki kilomeetrite kaupa pole. Aga kui seni käsitsi tehtud saanud, siis vaevalt. Akukas ikka kõva edasiminek.
Muidugi akukas. Kerge ja mugav. Mul omal Ryobi oma, toimetab väga hästi, nurka saab ka muuta.
Pole kuusehekki lõiganud ise ja reaalne kogemus puudub, aga kunagi aastaid tagasi kui rendist oli mõte võtta, siis öeldi et kuusehekki sellega ei tohiks lõigata, vaik kleepub külge igale poole, hakkab raskelt liikuma ja võib äragi lõhkuda, et pidavat olema selliste hekkide jaoks, milles vaiku pole.
Kui palju see kuusk ikka vaikku annab. Ja kui hakkabki kinni mätsima saab ju piiritust sisaldava vedelikuga lihtsalt puhtaks pesta. Vaik kardab piiritust.
Endal mõned ümarad kuused mida korra aastas vormi ajan. Pole nende pealt täheldanud küll, et vaigu probleem nii meeletu on. 
Lasen Makita akukääridega. Põhitöö on temale tuhkpuu hekk.150m. Korra peab originaal akuga laadima vahepeal kui aga paned trimmeri aku saab ühe jutiga asja valmis.
Pean vist võtma korra rendist selle riista. Siis ehk saab kitsaskohti kogeda.
Meil tööjuures pandi praktikandid suviti hekki pügama elektrilise masinaga. Ei läinud vist ühtegi suve mööda kui juhet poleks pooleks lõigatud  Big Grin
(18-07-2018, 09:24 AM)Mart Laanelepp Kirjutas: [ -> ]Meil tööjuures pandi praktikandid suviti hekki pügama elektrilise masinaga. Ei läinud vist ühtegi suve mööda kui juhet poleks pooleks lõigatud  Big Grin

Omal ka mingi Anttilast 20 aastat tagasi tellitud NoName elektriline hekilõikur.
Kasutanud olen ainult sireli ja kuuseheki lõikusel. Peale ühe korra teritamise ja paari korra mehhanismi määrimise pole muud hooldust vajanud. Muidugi sees nagu ikka kogu ajam plastikust ja pole veel mingit vaiguprobleemi tundnud.( või pole niipalju hagu andnud et vaik sulama hakkaks).
Kas on keegi sarnase põhimõttega iselukustavat haaki mõnes poes näinud? (Ennem kui järjest kõik Tln. ehituspoed läbi kammin)


[Pilt: self-latching-gate-hardware-luxury-wood-...rdware.jpg]


Või on neil mingi spetsiaalne popp nimi, otsides googlis "iselukustav haak" midagi mõistlikku küll ei leidnud...
(18-07-2018, 14:36 PM)raul Kirjutas: [ -> ]Kas on keegi sarnase põhimõttega iselukustavat haaki mõnes poes näinud? (Ennem kui järjest kõik Tln. ehituspoed läbi kammin)


[Pilt: self-latching-gate-hardware-luxury-wood-...rdware.jpg]


Või on neil mingi spetsiaalne popp nimi, otsides googlis "iselukustav haak" midagi mõistlikku küll ei leidnud...

Midagi sellist:
VÄRAVA HAAK PISLA 848 ZN EHITUSE ABC-s 2.99
(17-07-2018, 20:23 PM)Jahimees Kirjutas: [ -> ]Pean vist võtma korra rendist selle riista. Siis ehk saab kitsaskohti kogeda.

Töötan tööriista rendifirmas ja erinevad lõikurid oma kuuseheki peal järgi proovitud. Bensukas on kõva jõud kuid tapab käsi kui veel lisaks tõstuki peal peab kõõluma. Elektriline hakkab pika peale ajudele oma kaabliga. Soojalt soovitaks akukat kui mõne teise riista tõsisemad akud majapidamises olemas. Kevadel lõikasin kogu heki Makita akulõikuriga ja väga mugav. Meil lastakse tera peale mingit spetsiaalset aerosooli ja praktiliselt päeva töö kestel vaigu kogumist ei ole. Plaanisin küll lisaks õlitada kuid sõber tuli külla ja viinakurat sai võitu. Edasi õlitasime ennast grilli najal. Poiss paugutas heki lõpuni kuiva teraga. Küllap see aerosool veel toimis. Muidugi kogu jutt käis heki piiramisest. Ülekasvanud hekist saab vaid bensukas jagu.
muidu mis mahtuvust on mõistlik kodutarbeks (trimmer, hekilõikur, kohati ka löögita akutrell) plaanida?
jäi silma Makita trimmer, millega tuleb kaasa 18V 1,5Ah aku. Pinge tundub sobiv - kas aga aiatööriistadele kahe aku puhul mahtuvust pidevaks tööks jagub?
lisaküsimus: kas ja kust on lootust saada leiliruumile puit-pakettakent tarneajaga 4..5 nädalat?
(mai keskel andis mulle, kui "ühe akna jaekliendile" kaks kohta tarneaja augusti keskele. Toona ei sobinud, aga teema jäi soiku. Nüüd on kiire...)
Kui Makita tööriistaga tööd tahad teha, mitte naabrite ees eputada, siis alla 5.0 Ah aku soetamine kipub minema juba raha raiskamise teemasse.
(18-07-2018, 22:20 PM)13piisab Kirjutas: [ -> ]muidu mis mahtuvust on mõistlik kodutarbeks (trimmer, hekilõikur, kohati ka löögita akutrell) plaanida?
jäi silma Makita trimmer, millega tuleb kaasa 18V 1,5Ah aku. Pinge tundub sobiv - kas aga aiatööriistadele kahe aku puhul mahtuvust pidevaks tööks jagub?

Just trimmerdasin Makita aku trimmeriga. Tuli siis kombona koos trelli ja tiiger saega. Kodukasutusse kòlbab kah. Kui pòòsaalt vaja nokitseda. Akud 18V 3.0 Ah

Emale sai soetatud Ryob i aku niiduk. Originaal väikeste akudega polnud suurt midagi niita. Sai suured akud lisaks. Nyyd kahe komplektiga niidab 500m2 .
(18-07-2018, 22:20 PM)13piisab Kirjutas: [ -> ]muidu mis mahtuvust on mõistlik kodutarbeks (trimmer, hekilõikur, kohati ka löögita akutrell) plaanida?
jäi silma Makita trimmer, millega tuleb kaasa 18V 1,5Ah aku. Pinge tundub sobiv - kas aga aiatööriistadele kahe aku puhul mahtuvust pidevaks tööks jagub?

Mul see makita 1,5Ah trimmerikomplekt. 300m² linna aias saab ääred ja põõsaümbrused nibin-nabin tehtud. Mõnikord kui rohkem rohtu kasvand, jääb natuke puudu ka. Õnneks 5Ah akud ka olemas, nendega ikka täitsa teine minek, võimu rohkem. 5Ah kestavad trellil ja akurelakal ka väga pikalt ikka, usun et 3 või 4 Ah ka täitsa norm juba, kui teine tagavaraks olemas.
selge - unustan 1,5Ah akud oma 2300m2 krundi ja ca 250jm (190jm krundi välisperimeetrit + 60jm hoonete välisperimeetrit) servade trimmerdamise puhul siis heaga ära Smile
Ma seda 1.5ah makita akut päris maha ei teeks, on töid kus ta on mönusam kui suuremad. Oma kaalu töttu siis just, kuskil redeli peal tundide kaupa kruvisid keerata ja ülesalla ronida on ikka väike vahe sees mis raskus su tööpükse alla tirib koguaeg Smile
Täpselt minu mõte väikseste akude kohta, täitsa kahju et mul enda Ryobi komplektist üks 2,5 Ah aku läbi läks, uut väikest ei raatsi osta, 5Ah-sel ampertunni-euro suhe palju parem aga väiksega on trelli-kruvikeerajat tunduvalt mugavam kasutada. Relaka, ketassae ja trimmeri juures on suur aku muidugi ainuvõimalik. Milwaukeel tuli vist lausa 13 Ah aku müügile.
(19-07-2018, 14:44 PM)Mart Laanelepp Kirjutas: [ -> ]Täpselt minu mõte väikseste akude kohta, täitsa kahju et mul enda Ryobi komplektist üks 2,5 Ah aku läbi läks, uut väikest ei raatsi osta, 

Võta aku lahti ja vaheta elemendid uute vastu. Tavaliselt on seal sees 18650 akud.
(19-07-2018, 16:25 PM)viplala Kirjutas: [ -> ]
(19-07-2018, 14:44 PM)Mart Laanelepp Kirjutas: [ -> ]Täpselt minu mõte väikseste akude kohta, täitsa kahju et mul enda Ryobi komplektist üks 2,5 Ah aku läbi läks, uut väikest ei raatsi osta, 

Võta aku lahti ja vaheta elemendid uute vastu. Tavaliselt on seal sees 18650 akud.

Renovaar võib ka uue sisu akusse toppida