automoto.ee foorumid

Täisversioon: koerte raadiopiire
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
juba mõnda aega kasutusel siis koerte raadjopiire,vanal koeral piirid teada,aga kutsikale ka vaja selgeks teha.mingi 200m kaablit maas osa maase kaevatud ja osa maapeal,aga üks jupp lõiku no ei piiksu kui läheb rihm tsooni,samas aparaat toas ringi katkestust ei näita ja roheline tuli põleb kenasti.talvel lund nügides sai teel ühes kohas kaabel korra pingule,aga terveks jäi ja seal ka piiksub,aga üks teinne koht x maalt x maale on vaikus ja seal vigastused puuduvad ja kaabel maase kaevatud.Oskab keegi mingit põhjust pakkuda?
(09-06-2018, 12:17 PM)muska71 Kirjutas: [ -> ]juba mõnda aega kasutusel siis koerte raadjopiire,vanal koeral piirid teada,aga kutsikale ka vaja selgeks teha.mingi 200m kaablit maas osa maase kaevatud ja osa maapeal,aga üks jupp lõiku no ei piiksu kui läheb rihm tsooni,samas aparaat toas ringi katkestust ei näita ja roheline tuli põleb kenasti.talvel lund nügides sai teel ühes kohas kaabel korra pingule,aga terveks jäi ja seal ka piiksub,aga üks teinne koht x maalt x maale on vaikus ja seal vigastused puuduvad ja kaabel maase kaevatud.Oskab keegi mingit põhjust pakkuda?

Mõõda ega isolatsioon vigastatud pole-signaal jookseb maase.
(09-06-2018, 12:47 PM)vwt2 Kirjutas: [ -> ]
(09-06-2018, 12:17 PM)muska71 Kirjutas: [ -> ]juba mõnda aega kasutusel siis koerte raadjopiire,vanal koeral piirid teada,aga kutsikale ka vaja selgeks teha.mingi 200m kaablit maas osa maase kaevatud ja osa maapeal,aga üks jupp lõiku no ei piiksu kui läheb rihm tsooni,samas aparaat toas ringi katkestust ei näita ja roheline tuli põleb kenasti.talvel lund nügides sai teel ühes kohas kaabel korra pingule,aga terveks jäi ja seal ka piiksub,aga üks teinne koht x maalt x maale on vaikus ja seal vigastused puuduvad ja kaabel maase kaevatud.Oskab keegi mingit põhjust pakkuda?

Mõõda ega isolatsioon vigastatud pole-signaal jookseb maase.
vabandan kui loll küsimus,aga kuda ma seda mõõdan?poiss õpib elektrit ja teine aasta lõppemas ja tema uurib ja puurib seda ja tal ka klots koos.
seal vist isegi lubatud isoleerimatta kaabliga vedada.
Võimalik, et tänapäeval on uuemad tehnoloogiad ja aparaadid, kuid vanasti sai (side)kaableid kontrollitud megeriga.
Kui kellegil on vaja raadiopiirde jaoks korralikku kaablit siis mul on olemas vene sõjaväe sidekaabel ( poljovka) , seal osad sooned terasest , osad vasest , nimetatakse bimetallist kaabliks 

Vagagi tugev kaabel, tank võis selle kerida roomiku vahele , katki ei läinud aga tõmbas telefoni kusagilt polkovniku kõrva äärest koos kaabliga tanki alla

Mul on 500m pikkused kaablid, 2 soonega
Raadiopiirde tööpõhimõte peaks olema selline, et signaaligeneraatori külge ühendatakse juhe (peab moodustama suletud ringi), mille ümber tekib kindla sageduse ja laiusega elektromagnetväli. Koera kaelerihmas olev vastuvõtja registreerib signaali olemasolu kui koer traadile liiga lähedale jõuab. Kõrgepinge tekitatakse kaelarihmas oleva elektroonika abil. 

Meil on samuti osa traadist pandud tokkide otsa, osa maasse kaevatud. Maha maetud osale saab koer tunduvalt ligemale minna - ju siis maapind häirib signaali levikut.
Kas signaali tugevuse reguleerimise võimalust oled proovinud?
(09-06-2018, 15:31 PM)kalleb Kirjutas: [ -> ]Kui kellegil on vaja raadiopiirde jaoks korralikku kaablit siis mul on olemas vene sõjaväe sidekaabel ( poljovka) , seal osad sooned terasest , osad vasest , nimetatakse bimetallist kaabliks 

Vagagi tugev kaabel, tank võis selle kerida roomiku vahele , katki ei läinud aga tõmbas telefoni kusagilt polkovniku kõrva äärest koos kaabliga tanki alla

Mul on 500m pikkused kaablid, 2 soonega
seal vist oli väike ring kuni 200m kablat võis olla vist 1,5 ruutu ristlõige ja 2,5 võis pikemat ringi teha,numbrid praegu peast mälu järgi.kui jämmu see kaabel on?
Küsiks ega sul mõnda teist juhet (elektrikaabel jms) läheduses pole. Mul raadiopiirde juhtmel ei tohi olla 3m ulatuses paralleelselt jooksvaid elektrijuhtmeid. Kui vaja ületada(minna teisele poole elektri juhet), siis ainult 90 kraadise nurga all ja alles 3m pärast võib keerata juhtme paralleelseks. Veits segane jutt, aga ehk saad aru. Ehk siis elekter mõjutab seda kuidagi. Rolleyes
(09-06-2018, 15:31 PM)kalleb Kirjutas: [ -> ]Kui kellegil on vaja raadiopiirde jaoks korralikku kaablit siis mul on olemas vene sõjaväe sidekaabel ( poljovka) , seal osad sooned terasest , osad vasest , nimetatakse bimetallist kaabliks 

Vagagi tugev kaabel, tank võis selle kerida roomiku vahele , katki ei läinud aga tõmbas telefoni kusagilt polkovniku kõrva äärest koos kaabliga tanki alla

Mul on 500m pikkused kaablid, 2 soonega

Mis see rull maksab? Mul ka 600m raadiopiiret maas, mis vajab värskemat kaablit...
Ma võin jõhvi kandis pakkuda sellist traati, kas 0,10eur meeter sobib?
Huviline tuleb ise ja mõõdab sobiva pikkuse.
(11-06-2018, 21:08 PM)saarrand Kirjutas: [ -> ]
(09-06-2018, 15:31 PM)kalleb Kirjutas: [ -> ]Kui kellegil on vaja raadiopiirde jaoks korralikku kaablit siis mul on olemas vene sõjaväe sidekaabel ( poljovka) , seal osad sooned terasest , osad vasest , nimetatakse bimetallist kaabliks 

Vagagi tugev kaabel, tank võis selle kerida roomiku vahele , katki ei läinud aga tõmbas telefoni kusagilt polkovniku kõrva äärest koos kaabliga tanki alla

Mul on 500m pikkused kaablid, 2 soonega

Mis see rull maksab? Mul ka 600m raadiopiiret maas, mis vajab värskemat kaablit...

Tavaline poljovka maksab 45 euri 500 m rull

On olemas ka mingi kogus eriti jämedat ja eriti tugevat välikaablit mis paigaldati maa alla transheedesse see on natuke kallim, hind 0.15 eur 1 m , kaablipaar keerutatud