automoto.ee foorumid

Täisversioon: Jaan Tatika ideed
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Kõik siin ilmas on suhteline, ka see mis kellele kallis on.
Täpselt samamoodi trimmerdasin paar nädalat tagasi McCullochiga rauahunniku serva kui trimmeripea elementaarosakesteks lendas ja muidugi jäi üks jõhvi juhtpuks kadunuks. Kas ma oleks siis pidanud ennast puhtaks pesema, autosse istuma, 40 km taha poodi ja tagasi sõitma ja siis edasi töötama? Uue juhtpuksi tegemiseks läks 7 mm alu tükist jupp kruustangide vahele ja ei kulunud poolt tundigi kui trimmerdasin juba edasi.
Nüüd tekkiski dialemma kas ma siis raiskasin kas pere kvaliteetaega või ei osanud oma töötunni maksumust arvestada. Või pean kaasa tundma sellele hiina lapsele kellelt ma töö ära võtsin?
Tegelikult fännan seda foorumit just sellepärast et siin on koos kuldsete kätega nupumehed.
(01-07-2018, 09:48 AM)linnuke Kirjutas: [ -> ]Võta mistahes vaatevinklist ,kõik mis on liisinguga ostetud on kallis ,inimene tajub asja hinda hetkeolukorras lihtsalt erinevalt Rolleyes Rolleyes

0% intressiga ostes on kuidagi kallim kui kohe välja ostes.
(30-06-2018, 23:23 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas: [ -> ]Tänan.

Ma ei oleks hakanud ise parandama aga eelmisel......... Millalgi oli plaan isegi teha asi trossi peale ümber aga noh..... asi pole veel nii hull. Big Grin 


T.
See trossi asi tuttaval proovitud, Sai võimsa võsaka otsareduktori ribadeks. Esimesel korral rebis trossi (peenike, jõhvist peenem umbes nagu laste jalgratta piduritel) trimmerikopsikust välja, kuid teisel katsel oli trossi ots korralikult kinnitatud, jäi mingi metallikolaka taha, haakis kinni, ja ribadeks oligi. See trossivärk jätke enesetapjatele. Big Grin Big Grin Big Grin
(01-07-2018, 11:08 AM)Meelis2 Kirjutas: [ -> ]Kõik siin ilmas on suhteline, ka see mis kellele kallis on.
Täpselt samamoodi trimmerdasin paar nädalat tagasi McCullochiga rauahunniku serva kui trimmeripea elementaarosakesteks lendas ja muidugi jäi üks jõhvi juhtpuks kadunuks. Kas ma oleks siis pidanud ennast puhtaks pesema, autosse istuma, 40 km taha poodi ja tagasi sõitma ja siis edasi töötama? Uue juhtpuksi tegemiseks läks 7 mm alu tükist jupp kruustangide vahele ja ei kulunud poolt tundigi kui trimmerdasin juba edasi.
Nüüd tekkiski dialemma kas ma siis raiskasin kas pere kvaliteetaega või ei osanud oma töötunni maksumust arvestada. Või pean kaasa tundma sellele hiina lapsele kellelt ma töö ära võtsin?
Tegelikult fännan seda foorumit just sellepärast et siin on koos kuldsete kätega nupumehed.
Õige ka mulle terve see foorumivärk meeldib. Asjalikud mehed, asjalikud teod-toimetamised. 
   Ka mina poleks kohe poodi uue järgi kihutanud, vaid visanud selleks päevaks asja nurka ja esimesel poe lähedusse sattumisel asjaga tegelenud. Mul kodus tegemist küllaga, oleks järgmise pakilise asja ette võtnud, ja ega see trimmerdamine nüüd sekundi pealt sellel päeval pea toimuma ja keegi heina ära ka ei varasta.  Big Grin   Saan minagi parandatud igasuguseid vidinaid, kuid igakord ei viitsi ja lähen kergema vastupanu teed. 
  Kui nii palju pinda trimmerdada, siis kas sellised kohad , nagu vanarauahunnik ei oleks lihtsam mõne taimemürgiga töödelda. Tean et nüüd tulevad igasugu rohelised ja mesinikud mulle kallale, kuid küsida ju ikka võib. Pole ka mina eriline mürkide sõber, kuid kui talumees laseb maja kõrval põllul mürgipritsiga ringi siis tundub ju mõttetu oma rauahunnikut trimmeriga rünnata looduskaitse huvides. Vabandan kui mürgiteemaga kellelegi liiga tegin.
Vaata see mürgi teema on juba läbitud etapp. See ei aita. Rohi tuleb ikka tagasi,umbrohi ei hävine. Big Grin 
Lihtsam on ära niita,kakkuda jne...,sest maa on seemet täis.

T.
Mitu korda suve jooksul rauahunnikus trimmerdad? Minul ka üks pisike vanaraua hunnik kus ei saa muidu rohust lahti kui mürgiga. Mai algul sai mürki, siiani maa must, üks ainus ohakas hakkas trügima. See sai ka välja tiritud. Ainult muttidele see meeldib, sellel aastal on kõik mürgitatud ala hakanud kihama muttide mullatöödest. Big Grin Big Grin Big Grin
(01-07-2018, 21:02 PM)klaave Kirjutas: [ -> ]Mitu korda suve jooksul rauahunnikus trimmerdad? Minul ka üks pisike vanaraua hunnik kus ei saa muidu rohust lahti kui mürgiga. Mai algul sai mürki, siiani maa must, üks ainus ohakas hakkas trügima. See sai ka välja tiritud. Ainult muttidele see meeldib, sellel aastal on kõik mürgitatud ala hakanud kihama muttide mullatöödest. Big Grin Big Grin Big Grin

Kahjuks mürk välistatud, mul neid koduloomi ca 50 000 tk, nimelt mesilasi. Ega neile trimmerdamine muidugi ka ei meeldi aga vähemalt see ei tapa neid. Ja pealegi see konkreetne vanarauahunnik oli hoopis naabrimehe oma.....
(01-07-2018, 21:02 PM)klaave Kirjutas: [ -> ]Mitu korda suve jooksul rauahunnikus trimmerdad?

No hetkel kolmas kord ,eks sügiseni tükk aega veel. Vastavalt vajadusele siis ja kuidas viitsimist on. Põhiliselt ikka siis kui inspektorid külla tulevad. Wink
vanu reklaambannereid, koormakatteid, ruberoidi, ... ikka kuskilt leiab.
katad taimevabaks muudetava ala kinni. sui läbi seisab või isegi üle talve ja
on kõik sellel kohal kasvanud taimed koolnud. 
mul näituseks lauavirna alune on nüüd neli aastat lahti olnud.
üksikud naadid on arglikult ilmunud.
seega ikka mitmeks aastaks saab platsi lagedaks ilma mürgita ja ilma niitmata.
kas ühe taruga mesindus on puhas hobi või saad ikka mett ka või pead neid tolmeldajatena?
(01-07-2018, 21:37 PM)meli666 Kirjutas: [ -> ]Ahjaa, kvaliteetajast veel rääkides. Mul läbi metsa naabrid linnavurled. Reede õhtul tullakse maale, laupäeva hommikul käivitub murutraktor, mis vaikib õhtupoole. Pühapäeval veel trimmer, mullafrees, igasugu rohimised õhtuni. Siis sauna ja esmaspäeva hommikul linna...
Ilmselt ka vägagi kahtepidi vaieldav.
See ongi viis päeva nädalas 9 viieni linnagetodes vegeteerijate kvaliteetaeg - saada näpp mullaseks, niidetud heina hõng kopsu ja sääsekublad pepu peale.
Elan maal,suht omaette.Ainuke hääl,mida naabritelt kuulen,on muruga seotud.kui üks lõpetab,siis teine alustab ja nii pool valgest ajast.Paar viiimast aastakest nagu kergelt häirima hakanud.Heinaajani käigurajad,hiljem heinaks või komposti st. üks niit.Olen väljas murukonkursist,nii ka saab.
(01-07-2018, 23:01 PM)diesel Kirjutas: [ -> ]vanu reklaambannereid, koormakatteid, ruberoidi, ... ikka kuskilt leiab.
katad taimevabaks muudetava ala kinni. sui läbi seisab või isegi üle talve ja
on kõik sellel kohal kasvanud taimed koolnud. 
mul näituseks lauavirna alune on nüüd neli aastat lahti olnud.
üksikud naadid on arglikult ilmunud.
seega ikka mitmeks aastaks saab platsi lagedaks ilma mürgita ja ilma niitmata.
Jah,täitsa toimiv süsteem.
Mul hullem asi-mutid. Ajavad juba mulda Russi ja lindi juppide vahele. Vastikud elukad. Panen lauajupid alla,nemad kuhjavad ikka mulla ümberringi ja vaikselt võtavad omale. Big Grin
(01-07-2018, 23:06 PM)diesel Kirjutas: [ -> ]kas ühe taruga mesindus on puhas hobi või saad ikka mett ka või pead neid tolmeldajatena?

Kui nüüd kõik ausalt ära rääkida siis tõepoolest pole ma kõiki mesilasi ükshaaval üle lugenud....
Aga sellest hoolimata puudub ju loogiline põhjus nende mürgitamiseks....
(30-06-2018, 17:54 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas: [ -> ]Täna sai tehtud järgmine variant MTD trimmeri pea taastamisel. Eelmine kord tegin kapitaalsemalt,seekord siis selline:

[Pilt: 2525264940312d_l.jpg]

Ei jõua neid poode nuumata,eelmine oli selline,et sain korra maha panna ja kohe tegi kantidele tiiru peale. Tegemiseks sai ära raisatud üks katkine 16 mm. padrunvõti millest sai jupp lõigatud maha. Eks siis annan teada,kui jälle ära laguneb.


T.
[Pilt: mcculloch-p25-trimmer-head-_57.jpg]ise asendasin mtd ja veel ühel trimmeril pead nende vastu, üks suur teine väike ja selle hinna eest väga head!
Tänan pakkumast! Kardan kohe,et kui sellise uue ja ilusa peaga kuhugi vasta põrutan,lendab tükkideks.
Mis selline komplekt ka maksab ja kustkohast saada on?
Tänud.
(12-08-2018, 14:33 PM)fm25 Kirjutas: [ -> ][Pilt: mcculloch-p25-trimmer-head-_57.jpg]ise asendasin mtd ja veel ühel trimmeril pead nende vastu, üks suur teine väike ja selle hinna eest väga head!

Ei tea, kas sihuke ka stihlile istub?, ära on tüüdanud läbikulunud peade asemele originaale osta. Läbi kulub see hitleri sitast jõhvi väljatuleku auk ja plastik selle kõrval. Jõhv teeb oma töö ...
(12-08-2018, 15:21 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas: [ -> ]... 
Mis selline komplekt ka maksab ja kustkohast saada on?
Tänud.
Pea igas poes, K-Rauas jt ehituspoodides kus odavsaagesid jms müüakse https://www.k-rauta.ee/p/trimmipea-universal-p35/b3m
 ka nt https://www.tooriistamaailm.ee/trimmipea...immeritele
(12-08-2018, 15:32 PM)honkomees Kirjutas: [ -> ]
(12-08-2018, 15:21 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas: [ -> ]... 
Mis selline komplekt ka maksab ja kustkohast saada on?
Tänud.
Pea igas poes, K-Rauas jt ehituspoodides kus odavsaagesid jms müüakse https://www.k-rauta.ee/p/trimmipea-universal-p35/b3m
 ka nt https://www.tooriistamaailm.ee/trimmipea...immeritele

Viljandi Handymannis täitsa olemas