automoto.ee foorumid
Ikarus - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Eesti Vanatehnika Ajaloo ja Teadmiste Kogumik (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=108)
+--- Foorum: Vanem Rasketehnika (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Teema: Ikarus (/showthread.php?tid=3679)

Lehed: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


RE: Ikarus - mazda - 19-03-2004

Kas kellelegi ei paku huvi ikarus???
http://www.zone.ee/9200/Buss/


RE: RE: Ikarus - Edel - 20-03-2004

mazda Kirjutas:Kas kellelegi ei paku huvi ikarus???
http://www.zone.ee/9200/Buss/
Ma olen Ikarustest huvitatud küll,kuid raha praegu niipalju kahjuks ei leidu...

Kui oleks tegemist Ikarus 250-ga,siis veel vaataks.Smile


RE: Ikarus - smolin - 20-03-2004

Huvitav kuidas ja millal selline on Eestisse jõudnud.


RE: RE: Ikarus - Regardman - 20-03-2004

Paljassaares peaks olema üks 250.
Vähemalt paar aastat tagasi oli.
Seal leidub ka veel rongi vaguneid.


RE: Ikarus - mazda - 20-03-2004

Sry minu lolli küsimuse eest, aga mis selles Ikarus 250 paremat või põnevamat on??? Muidugi maitse üle ei vaielda ja tõesti ei oska selle kohta midagi öelda, kuidas või millal Eestisse jõudis. Rolleyes


RE: RE: Ikarus - Edel - 20-03-2004

smolin Kirjutas:Huvitav kuidas ja millal selline on Eestisse jõudnud.
Mind ennast huvitab veel,kas see isend ka kunagi enne tehnoabiks ehitamist ka liini sõitnud on?

Mul endal on küll selline kahtluseuss sees,et Harjumaaliinidel olev tehno-Ikarus 260 reg. nr. 274 AGZ sõitis enne liini ja oli siis nr. 3202 (hiljem 202). Kui ongi 202,siis sõitis see liini viimati 1996a. lõpp. Minul on selle 202 viimane sõit tehtud 29.November 96a.
Mõnikord ikka väga hea,kui kõik HML-i Ikaruse sõidud üles märgitud on. Lööd aga paberid lahti ja vaatad...!Big Grin


RE: RE: Ikarus - Edel - 20-03-2004

mazda Kirjutas:Sry minu lolli küsimuse eest, aga mis selles Ikarus 250 paremat või põnevamat on??? Muidugi maitse üle ei vaielda ja tõesti ei oska selle kohta midagi öelda, kuidas või millal Eestisse jõudis. Rolleyes
Kaugliini-Ikarused on mind alati köitnud. Lapsepõlv tuleb meelde...


RE: RE: Ikarus - Sillu - 20-03-2004

Soobel Kirjutas:Mis aastal see pilt tehtud on? Ei taha nagu uskuda, et selliste suurte lahtikäivate akendega 200Ikarused ja Ikarus180-d ühel ajal sôitsid. Vanemate 200seeria ikaruste akendel käisid lahti vaid ülemise aknaveerandi nurgad, üldse käisid lahti vaid pooled aknad. ülejäänud olid täisklaasid ilma igasuguste raamideta.

Ei ole Tallinna poiss, aga Tartu linnabusside garaazinumbrid on veel meeles.
Esimene suurte aknaluukidega buss oli vist nr50.
Yksik väikeste aknaluukidega buss uuemate vahel kandis numbrit 54.
Suurim kahekohaline number oli 59, sealt edasi vist hakkasid lähiliinide LAZid.
Järgmine Ikaruse number oli 631, sealt kuskilt ilmusid mustad istmeseljatugede torud. Need ilmusid vist kuskil 1984.
640 oli vist esimene mustade torude ja musta kabiiniga masin, hiljem läksid asjad segi: vanade mahakantud busside kollased kabiiniseinad rändasid uutesse bussidesse - ju siis olid uuemad kabiinid sitemad.
Omamoodi müstika oli numbriga 636 - sellist numbrit pole ma iialgi näinud. Küll aga ilmus liinile mingi roostes katusega 678, igavene ront oli. Samas käisid jutud, et sôideti mingi tuttuus buss puruks. äkki oli see 636 ja ta sai prügimäelt asenduskere 678?
Muidu vanimad Ikarused, millega ma Tartus sôitnud olen, kandsid numbreid 7 ja 8.

Aga äkki keegi teab, mis aegadel need suured aknad , mustad torud jne ilmusid?
Pildistatud on ilmselt 80.-te alguses ,kui ilmusid esimesed lahtikäivate akendega 260/280 ning samal ajal sõitsid veel viimased 180.
Tglt aga tahtsin jagada ka oma mälestusi seoses Tartu linnaliinibussidega. Numbrid jooksid ilmselt jah 1-59 ,alates 60 tulid aga lähiliini-Ikarused ehk kahe uksega 260 ,millest suurim number ,mida mäletan ,oli 70. Väikseima numbriga 260 ,mida mäletan ,oli aga minul samuti 7. Samas aga kõige esimesed 260 said ilmselt kolmekohalised numbrid ning nendest 678 ,688 ja 690 sõitsid veel 80.-tel. Esimestel 260/280 (ja ka 250) oli üle terve esiotsa üksikutest tähtedest kiri: I K A R U S.
Linnaliini 260 numbrid jätkusid aga (peale 59) bussiga nr. 630 ning viimane 260 ,mille Tartu ATP sai 1990. aastal ,kandis numbrit 673. See oli ka ainuke uuetüübiliste ,kõrgema seljatoega istmetega 260. Seejuures bussi nr. 672 vähemalt mina kordagi ei näinud.
Buss nr. 636 sõitis jah suht uuena 1983. aasta paiku vastu Riia mnt. raudteeviadukti vaheposti ,seejuures juht sai raskelt vigastada. Õnnetusest oli siis toonase linnabussijaama juures Autoinspektsiooni stendil pilt ka väljas. 1990 või 1991. aastal aga juhtusin korra sõitma bussiga ,millel numbriks samuti 636 ,ilmselt oli buss siis selleks ajaks taastatud. Buss nr. 635 aga värviti 1989. või 1990. aastal sinivalgeks.
Esimesed mustade käsipuudega (ja ka musta armatuurlaua kattega varasema puiduimitatsiooni asemel) olid 1984. aasta varakevadel saadud bussid 640 ,641 ja 642. Kandilised uste avamise-sulgemise nupud ilmusid alates bussist nr. 638. Seejuures erandina oli buss 645 veel puiduimitatsioonist armatuurlaua ja ümmarguste nuppudega. Bussid 642 ,643 ja 645 olid veel vanatüübiliste ,hingedel uksega juhikabiinidega ,ülejäänutal (alates 640) oli juba uuem ,must ja lükandustega kabiin. Kõige viimastel kabiinidel minu mäletamist mööda puudus uks hoopis ning juht sisenes esiukse esimese poole kaudu otse kabiini (esiukse tagumine pool oli reisijate jaoks.).
Must plastist iluliist varasema nikeldatud või kroomitud liistu asemel külje peal ilmus minu mäletamist mööda alates bussist 668.
Mõned bussid ,nagu näiteks 39 ,40 ja vist ka 41 ,olid automaatkäigukastiga. Hiljem ehitati nad küll tavalise manuaalkasti peale ümber.
Esimesed kolm Ikarus 280 lõõtsbussi saabusid Tartusse 1984. aasta suve alguses ning numbriteks anti neile 500 ,501 ja 503. Toonane Tartu linna- ja rajoonileht \"Edasi\" pühendas sellele sündmusele terve esiküljeartikli. Üldse saadi aastail 1984-1989 31 Ikarus 280 numbritega 500-530. Seejuures bussid 525-528 olid kaheosaliste ustega (nagu 260 linnalähivariant).
Aastal 1992 ,kui Tartu linnaliine hakkas teenindama ME \"Liikor\" ,said kõik allesolevad Ikarused uued numbrid. Osa busse värviti 90.-tel mitmesuguste firmade reklaamidesse ,mõned aga sõitsid kuni lõpuni originaalvärvides s.o. kollastena.
VILJANDI linnaliinidel sõitnud Ikarus 260 kandsid numbreid 901-918 ,921-924 ja 926. Veel leidus alates 80.-te keskpaigast kaks 260 linnalähivarianti numbritega 919 ja 920. 1990. aastal aga saadi kaks Ikarus 256 kaugsõidubussi ning need said numbriteks 925 (punane) ja 929 (sinine). Viimasega nendest olen sõitnud veel 1999. aastal ning siis oli buss nii seest- kui väljastpoolt väga heas korras.



RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Ikarus - Sillu - 20-03-2004

EdR Kirjutas:
zazik Kirjutas:
Regardman Kirjutas:Siin siis veel paar pilti:

mis buss seal ikaruse tagant paistab esimesel pildil?
See seal teise bussi taga on ZIL127.
Ja Ikarus on muidugi 66.


RE: RE: Ikarus - smolin - 20-03-2004

mazda Kirjutas:Sry minu lolli küsimuse eest, aga mis selles Ikarus 250 paremat või põnevamat on??? Muidugi maitse üle ei vaielda ja tõesti ei oska selle kohta midagi öelda, kuidas või millal Eestisse jõudis. Rolleyes

Minu teada Ikarus 66 ei toodud Eestisse pärast seda, kui Ikarus 556 siin kasutusele võeti. 66 oli aga tootmises sama kaua kui 55, s.t. 1972-73 aastani. Piltidel oleval isendil on ees oranžid ümmargused suunatuled, mis viitab viimastele tootmisaastatele. Üleval liininumbri augus on silt LPG EXPRESS, mis nagu viitaks Ida-Saksamaale, LPG-d olid nimelt sealsed kolhoosid (landwirtschaftsproduktiongemeinschaft). Ida-Saksasse veeti Ikarus 66-si nende tootmise lõpuni ja kasutati enam-vähem Saksamaade ühinemiseni.


RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Ikarus - Regardman - 20-03-2004

[Harjumaa liinide IKARUS tehnoabi on ehitatud ümber kaheukselisest Ikarus 260 tüüpi bussist.


RE: Ikarus - mrali - 20-03-2004

Haapsalu linnaliinidel sõitsid 80ndate lõpus-90ndate alguses kokku vist viis Ikarus 260.Olid nii kahe kui ka kolme reisijateuksega,vähemalt kaks neist kandsid musti numbreid.


RE: RE: Ikarus - Regardman - 20-03-2004

Ja Haapsalu linnaliinide kohta internetis infot ei leidugi...

Mis firma veab ja mis suguste bussidega?
On see Haapsalu Autobaas ja bussideks need Scania CN-id (nagu enne Keilas oli, aga praegu seal ainult kaks mersedese väikebussi) ?


Haapsalu linnaliinid. - mrali - 21-03-2004

Haapsalu linnaliinide kohta võib vaadata: http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=5419


RE: Ikarus - Edel - 21-03-2004

Regardman Kirjutas:[Harjumaa liinide IKARUS tehnoabi on ehitatud ümber kaheukselisest Ikarus 620 tüüpi bussist.
Ikarus 260 tahtsid üelda? See oleks usutavam...

Ka Valgas nägin eelmine suvi kahte Ikarust,mõlemad olid Trakman`i omad. Üks oli 2-uksega 260 reg. nr.-ga 904 ALN ja teine turist 265(nii oli ette kirjutatud,välimuselt oli muidu 250) reg. nr.-ga 265 AAN. Mitu seal neid veel on?


RE: Ikarus - Soobel - 22-03-2004

Kui targutada, siis minu teada pole 2ukselist Ikarus260-t olemas, see on tegelikult Ikarus 266.
Minu mäletamist mööda liikus kuskil veel selline variant, millel olid neljaosalised voldikuksed. (tavaliselt on nad kaheosaliste ustega)

Veel liikus môni aasta tagasi Raplamaal Scania vôi Volvo pôhjaga Ikarus, sinivalge ja nägi välja selline, nagu linnaliini Ikarus260, ainult puudu oli tagumine uks.

Tartu busside koha pealt vôib veel targutada: Kôik mustade torudega bussid olid algselt mustade kandiliste kabiinidega. Mäletan nimelt sellist olukorda, et nr 7 ja 8 polnud tükk aega sôitmas näha.
Siis avastasin mingis 640-lise numbriga bussis kollase ümmarguse kabiini, kirjaga \"Teid teenindab TartuATP autobuss nr7\" vôi kuidas see sinna kirjutatud oli.


RE: RE: RE: Ikarus - Regardman - 23-03-2004

Regardman Kirjutas:Paljassaares peaks olema üks 250.
Vähemalt paar aastat tagasi oli.
Seal leidub ka veel rongi vaguneid.

Nonii Paljassaare masinat ei ole enam...

Rongi vagunitst on alles vaid üks ja seegi poolik.


RE: RE: RE: RE: Ikarus - Regardman - 25-03-2004

Nonii...üks Saksamaal elav Ikaruste fänn edastas mulle natuke pilte, kudas seal ühte LUX-i tõmmatakse.




RE: RE: RE: RE: RE: Ikarus - Regardman - 25-03-2004

Regardman Kirjutas:Nonii...üks Saksamaal elav Ikaruste fänn edastas mulle natuke pilte, kudas seal ühte LUX-i tõmmatakse.



RE: RE: RE: RE: RE: RE: Ikarus - Regardman - 25-03-2004

Regardman Kirjutas:
Regardman Kirjutas:Nonii...üks Saksamaal elav Ikaruste fänn edastas mulle natuke pilte, kudas seal ühte LUX-i tõmmatakse.