automoto.ee foorumid
mis dokumendid need on? - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: mis dokumendid need on? (/showthread.php?tid=13742)

Lehed: 1 2


mis dokumendid need on? - usku - 31-10-2005

otsisin foorumist dokumentide kohta ja leidsin kuidas mingite dokumentidega ARKis käituda, aga ennast huvitavat ei leidnud. pole rohkem aega otsida kah Smile

ühesõnaga, ostsin auto ja sellel selline imelik tehniline pass:

[Pilt: paber.jpg]

välja antud 1994 aastal, maru vähe infot peal. kardan, et see on mingi selline
dokument, mis mul auto lihtsa ümberregamise nullib Smile ühesõnaga, mida ma justnimelt sellise papriga tegema pean, kui autot ümber registreerida tahan, mis dokumendid need sellised on.

volitus ja müügileping on olemas.

U.
/segaduses/


RE: mis see on? - Aspelund - 31-10-2005

Tüüpiline tolle aja tehniline pass. Nüüd küll vist juba kehtetu. Omanik on olemas/elus? Teda tõenäoliselt tahetakse koos autoga ARK-s näha.

Asp


RE: mis dokumendid need on? - wax - 31-10-2005

Enne sellist sinist teh. passi olid üldse käsitsikirjutatud Smile Mul üks capri pastakagakirjutatud teh.passiga Big Grin


RE: mis dokumendid need on? - usku - 31-10-2005

nii et siis müügilepingust (blank ARK koduleheküljelt) ei piisa Sad
siis vist lihtsam arvelt hoopis maha üritada saada. kuna enda austin
on sama aasta ja sama värv ja sama mootor, siis saan ühtesid
numbreid kahe auto vahet tõsta Smile

tänud vastajatele!

U.


RE: mis dokumendid need on? - robi - 31-10-2005

Minu jaguaril oli samasugune. Sel suvel tegin uue passi ja parandasin vead. Mõistva suhtumisega ARK ülevaataja otsa sattusin, sai kõik kenasti korda.



RE: mis see on? - krister - 31-10-2005

Aspelund Kirjutas:Tüüpiline tolle aja tehniline pass. Nüüd küll vist juba kehtetu. Omanik on olemas/elus? Teda tõenäoliselt tahetakse koos autoga ARK-s näha.

Asp

Minul kogemus veneaegsete dokkidega masina ostu-müügi puhul. Endist omanikku vaja ei läinud, piisas ostu-müügi lepingust. Küll aga võeti vana tehn. pass ära, millest oli mul pisut kahju. Need sinised passid on vähemalt osaliselt täiesti kehtivad.



RE: mis dokumendid need on? - usku - 31-10-2005

homme, kui tartu ARK lahti tehakse, siis proovin ikka kõiksepealt enda nimele saada. kui see ei õnnestu, siis hiljem proovin kusagil arvelt maha saada. aga nüüd tahtsin küsida, et kas ma pean maksma ikka 600 eek omanikuvahetust, või lisandub siia midagi veel juurde? nt uute dokumentide väljastamise tasu?

uku
/hämming/


RE: mis dokumendid need on? - XTA - 31-10-2005

usku Kirjutas:[Pilt: paber.jpg]
välja antud 1994 aastal, maru vähe infot peal. kardan, et see on mingi selline
dokument, mis mul auto lihtsa ümberregamise nullib Smile ühesõnaga, mida ma justnimelt sellise papriga tegema pean, kui autot ümber registreerida tahan, mis dokumendid need sellised on.
Pildil näha olevate andmete järgi selle päringu vastuseks sain "Teie sõiduki andmed vajavad täpsustamist". Seega auto on arvel ja ümberregamiseks on teil kui uuel omanikul vaja täita ära see. Siis on vaja auto ARKis ette näidata, kuna tüübikoodi pole, seejärel maksuametile 600 krooni üle kantida, selle kohta paber välja printida, kõik paberid, sh. pildil kujutatu, ARKi töötajale üle anda ning uus reg. tunnistus vastu võtta. Kui eelmise omaniku poolt täidetud müügileping olemas, siis teda ARKi vedada pole vaja.

Ise toimisin sarnases olukoras nii ja vähemalt Tallinna ARKis sujus kõik tõrgeteta Smile


RE: mis dokumendid need on? - usku - 31-10-2005

kas ma auto ettenäitamisest niimoodi pääsen kui teise täpselt samasuguse austini /uued/ dokumendid ette näitan - et nad sealt saaksid kogu infi sebida Smile


RE: mis dokumendid need on? - pppp - 31-10-2005

usku Kirjutas:kas ma auto ettenäitamisest niimoodi pääsen kui teise täpselt samasuguse austini /uued/ dokumendid ette näitan - et nad sealt saaksid kogu infi sebida Smile

Selle ettenäitamise mõte peaks selles olema, et saaks kontrollida auto küljes oleva VIN-koodi vastavust paberites kirjas olevaga jms. Smile
Kui auto lohistamine ARK-i raske, siis saad ju ka vastava ametimehe sinna kohale kutsuda, kus auto parajasti seisab (sellega võib ainult tiba aega minna).


RE: mis dokumendid need on? - tamar99 - 31-10-2005

Vahetada jah lihtne sellist passi. Isa vahetas sierral 1995 väljaantud passi ümber kevadel sest vanapass oli räbal. Kohapeal arki töötaja vaatas kerenumbrid kõik üle. Veel uuris kas autol on katalüsaator, isa vastas et eitea ja arkitöötaja vaatas põhjaalla ja teatas, et vist pole jah (tegelikult on küll originaalis aga seda pole üle 10a enam). Passi vahetusest küsiti 300.- samas omanikuvahetus on topelt kallim 600.- aga paberimäärimist samapalju.


RE: mis dokumendid need on? - 13piisab - 31-10-2005

minul mosul kah sinine pass.
ARK kodulehe päring:
Teie sõiduki (registreerimistunnistusega ... ja registreerimismärgiga ...) andmed vajavad täpsustamist
...
helistage infotelefonil 6201 200

Nobedad näpud valisid numbri, algas dialoog:
Ma: "no mis see siis tähendab. Masin seisab õndsalt ülevaatuseta õuel - et mis nüüd tegema peaks siis?"
ARK: "Peate tooma masina meile ülevaatamisele, anname tüübikoodi"
Ma: "TÜV puudub..."
ARK: "Võite kutsuda eksperdi või treileril kohale tuua"
Ma: "Aga kes maksab ühe või teise eest? Mina?"
ARK: "Jah, Teie."
Ma: "Aga miks pean mina maksma selle eest, et ARK on omal ajal asjad tegemata jätnud?"
ARK: "Seadused on vahepeal muutunud, 2001a hakati nõudma tüübikoodi"
Ma: "Aga kas ma ülevaatusele võin minna? Probleeme ei teki?"
ARK: "Võib tekkida, võib mitte."
Ma: "Kuda-kuda - et mõnes tekib, mõnes mitte?"
ARK: "Just"

Hea näide tagasiulatuva mõjuga seaduste nõmedusest. Karjutakse RT-s seadus maha - ja loetakse asjassesegatud kodanikud teavitatuks...
Ei teagi, mis pääle hakata. Põhimõtte pärast juba ei taha sentigi passi vahetamisele kulutada. Elame-näeme Smile
ei taibanud küsidagi, kas ka uue passi eest maksma pean. Kardan, et pean, kuigi see läheb minu tõekspidamistega juba oluliselt konflikti. Seda enam, et tehasetähis on vanas passis olemas - mis krdi pärast ma veel masina ARKi lohistama pean. Vaatavad nad ju justament sama asja.

teet,
valmis barrikaadidele asuma Big Grin


RE: mis dokumendid need on? - usku - 31-10-2005

ma saan siit siis aru, et ma pean maksma nii passi vahetuse kui ka omaniku vahetuse eest!? normeelis Smile asi nii, et käime treilaga ARKist läbi reedel...
aga kuna ma ARKi fänn just ei ole, siis tahan kõik asjad enne kodus ära maksta ja paberid täita (+ säästab teenustasud)

vaatan arki kodulehekülge: http://www.ark.ee/atp/?id=580

kas "Žurnaali ja tunnistuse vahetamine" @ 200 eek on see tehn passi vahetus vä Smile ? vähemalt on nad põneva nime välja mõelnud sellele.



RE:  mis dokumendid need on? - wax - 31-10-2005

usku Kirjutas:ma saan siit siis aru, et ma pean maksma nii passi vahetuse kui ka omaniku vahetuse eest!?

Kui toimub omanikuvahetus, siis antakse enivei uus pass ja selle eest eraldi juurde maksma ei pea.

Sama süsteem on näiteks värvivahetusega. Omanikuvahetuse käigus kirjutatakse passi lihtsalt uus värv sisse ja eraldi selle muudatuse eest 200eek maksma ei pea.


RE:   mis dokumendid need on? - wax - 31-10-2005

pppp Kirjutas:Kui auto lohistamine ARK-i raske, siis saad ju ka vastava ametimehe sinna kohale kutsuda, kus auto parajasti seisab (sellega võib ainult tiba aega minna).

See ARK-i onukese auto juurde kohalekutsumine maksab 250eek Smile


RE: mis dokumendid need on? - krister - 31-10-2005

Mina teeks nii:
Kodus ei hakkaks ülekandeid tegema, kuna ei tea täpselt riigilõivude suurusi. Täpsed summad küsiks ARK-st järele, ja maksaks seal kasutades internetipanga jaoks mõeldud arvutit.
Tegelikult arvan, et sul tuleb vormistada ost-müük ja maksab see 600.- Kui treiler omast käest siis võib muidugi masina sinna tassida. Kui treilerit tuleb rentida, siis on isegi otstarbekas ARK onu koju kutsuda, kuna see teenus miski 200.- maksis.

Ettepanek: ARK-d puudutav informatisoon kohta eraldi teema alla?


RE:   mis dokumendid need on? - krister - 31-10-2005

wax Kirjutas:---
Sama süsteem on näiteks värvivahetusega. Omanikuvahetuse käigus kirjutatakse passi lihtsalt uus värv sisse ja eraldi selle muudatuse eest 200eek maksma ei pea.

Värvivahetus vormistatakse juhul, kui omaniku vahetamise hetkel on auto teist värvi, kui passis kirjas, st. juba uue värviga.
See jutt, et pange passi teine värv, kuna ma tahan tulevikus seda autot just selliseks värvida, ei aita. Testitud.


RE: mis dokumendid need on? - pppp - 31-10-2005

wax Kirjutas:See ARK-i onukese auto juurde kohalekutsumine maksab 250eek Smile

Nii see on. Aga jama oli minimaalselt. Ja pealegi oli see vend väga asjalik ja sõbralik.


RE: mis dokumendid need on? - silverykssilm - 31-10-2005

Arendaks siit siis teemat veits edasi,kuigi tsipa teiseis suunas.Ostsin paar kuud tagasi yhe "saani" millel need samasugused sinised dokid."Saan"läks osadeks ja yhesõnaga tykeldamisele(kõik mitte vajalik ootab nyyd emexit).Nimelt kilu selles et see "saan" ei ole minu nimel. Mis edasi saab-tahaks seda emexi viia.Kas seal piisab sellest kui esitan need sinised dokid koos ost-myyk lepinguga? mhhhhhhh


RE: mis dokumendid need on? - hulgus - 31-10-2005

Meite mosule anti samasugune pass, neid siis kahte sorti, turvalised ja mitteturvalised Smile Meil siis õnneks need "õiged".
"Valesid" anti välja esimestena miski 9x aastani ja mõni aasta tagasi kuulutati välja nende vahetamise kampaania. Ei mäleta, kas oli see lausa kohustuslik?
Meil siis hetk peale seda tärminit välja antud ja siiani toimiv. Turvalisusel oli oma osa ka kuskilt ARK büroost (oli Pärnu vist?) pihta pandud teh. passi blankettidel.

Otsin passi välja, saab seerianumbrit võrrelda. Mosu venepärane number oli vene tähtedega ja peale vabariigi taaskehtestamist keelustati esimesena just kirillitsas numbrimärgid.