automoto.ee foorumid
Auto24.ee -s üks huvitav pakkumine - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: Auto24.ee -s üks huvitav pakkumine (/showthread.php?tid=17739)

Lehed: 1 2


Auto24.ee -s üks huvitav pakkumine - stihl - 09-10-2006

Tegemist sis sellise haruldusega, nagu DKW 1000sp ja ilmselt Eesti automüüja kätte sattunud ta täiesti juhuslikult. Võimalik, et mehed ise pole üldse kursiski, mida nad täpselt müüvad:

http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud/351/auto_php-id=270351-www_auto24_ee.html

Sakslaste Auto Union oli kuni II maailmasõjani väga hästi müüv ettevõte, mille brändid Horch, Audi ja DKW olid üle maailma tuntud.
Sõda, muidugi, muutis kõik...Enamus Auto Unioni tehastest, mis asusid Ida Saksamaal, purustati ja tassiti venelaste poolt mööda Nõukogude Liitu laiali. Siiski, osa suudeti sakslaste poolt siiski päästa ja ümber kolida Lõuna Saksamaale, kus pärast sõda asuti neid usinasti üles ehitama. Nii usinasti, et uute automudelitega ei olnudki väga aega tegelda - sestap olid ka pärastsõjaaegsed mudelid suht ennesõjaaegse tehnikaga...

Sama võib öelda ka 1000sp kohta - vana kahetaktiline mootor ning ameeriklaste pealt (Thunderbird) mahaviksitud disain. Aga asi ise sai ilus - olge valmis seda tunnistama:

[Pilt: 1960_DKW_1000_Sp_coupe_r3q.JPG]

Väidetavalt on tehaseväravast välja veerenud ~5000 tk kupeed + veel ümmarguselt tuhat kabriot, mis tähendab seda, et just "rahvaautoga" tegemist ei ole: karmi hinna ja aegunud tehnika tõttu ei õnnestunud müük just kõige paremini. Saksa majandusime sümboliks saanud masin aga aja möödudes ilmselt odavamaks enam ei lähe - kannatab ka väikelaenu röögatut protsent maksta, arvan....

Vaadake oma võimalused üle.


RE: Auto24.ee -s üks huvitav pakkumine - denis23 - 09-10-2006

Mina ei tea, selleks et 100 000 maksta taastamisvajava kahetaktilise mootoriga isendi eest peab olema tõsine fänn.
Mina aga käisin seda autot vaatama:
http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud/214/auto_php-id=272214-www_auto24_ee.html
Minu meelest see on huvitav pakkumine.


RE: Auto24.ee -s üks huvitav pakkumine - Jansa - 09-10-2006

Samase DKW kõrval kohe teine põnev sõiduk- vankel-NSU: http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud/011/auto_php-id=270011-www_auto24_ee.html


RE: Auto24.ee -s üks huvitav pakkumine - denis23 - 09-10-2006

NSU on tõepoolest palju huvitavam. Vist on Eestis ainuke? Kas keegi selle autot (mõtlen just see mis on müügis?) on näinud oma silmaga?


RE: Auto24.ee -s üks huvitav pakkumine - r.i.h.o - 09-10-2006

seal TAUFi tagumises nurgas leidub veel nii mõndagi huvitavat ja ma kaldun arvama ,et siia on need toodud täiesti teadlikult.
st.seal on reas tükike saksamaa autoehitus ajalugu.


RE: Auto24.ee -s üks huvitav pakkumine - Romka - 09-10-2006

denis23 Kirjutas:Mina aga käisin seda autot vaatama:
http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud/214/auto_php-id=272214-www_auto24_ee.html
Minu meelest see on huvitav pakkumine.
Ma ka ei saa mitte aru inimestest kes ostavad poole kallimalt riisirakette kuid samas võimalus osta "päris auto".


RE: Auto24.ee -s üks huvitav pakkumine - Jesper - 09-10-2006

Mina jällegi ei saa aru sellest autonatsismist, et miks üks auto on "õigem" kui teine. Sul Romka on ju võimalus see Oldsmobile ise ära osta, kui see nii "päris" on. Ma usun et sellise hinnaga suudaks vastavad firmad sarnaseid autosid veel tarnida ning usas vedeleb neid lõputult, niiet jätkub kõigile. Milles probleem?


RE: Auto24.ee -s üks huvitav pakkumine - Romka - 09-10-2006

Jesper Kirjutas:Sul Romka on ju võimalus see Oldsmobile ise ära osta
Pole eluski korraga niipalju raha omanud, et oleks võimalus see ära osta Sad


RE: Auto24.ee -s üks huvitav pakkumine - denis23 - 09-10-2006

Ütlen nii moodi, et igaühel on oma maitse. Kuskil Inglismaal on mees kes kogub "väikekubatuurilised inglismaa spordiautod"
Kuskil 40-50-ndatel oli neil populaarne teha kerge plekkerega ja mototsiklimootoriga sportautosid (nägid välja nagu meie invaliidiauto)
Ja tal on neid 40 tükki, kaasa arvatud ka ainukesed maailmas.

Aga mina ütlen ka, et auto peab pikadel süngetel õhtutel mida sina garaazis veedad, südame soojaks tegema.
Muidu poolel teel viskab sellest siiber.

Mis Oldsmobile puudutab, siis hetkel see on parima hinna/kvaliteediga selle klassi ja vanuse auto mis eestis on müügis.
vajab: ülevärvimist, vinüülkatuse tegemist,salongi ülepolsterdamist.
Ja muide, kupee kerega Oldsmobile Ninety Eight 1971 mudeliaasta ainult mõni tuhat on tehtud, nii et levinud auto see ei ole.
Aga mehaaniliselt on laitmatu, sõidab nagu unistus, ning kere ei ole roostes üleüldse (v.a. üks väike koht tagumise akna ääres)

Mis muidugi minusugust pipardajab eemale peletab see on see et mõni väiksem vidin - nupp, autoraadio, salongivalgustuse klaas, iluliist  jne on puudu ning ei viitsi aega raisata nende asjade hankimisel ookeaani taga.


Ja sit...a need 40 aastaseid autosid kuskil vedeleb. Seda sa ainult arvad nii...tegelikult saab need iga aastaga vähemaks ja vähemaks. Olen just Rootsis käinud eelmisel nädalal sama mõttega, et lähen ja löön mütsiga.
Tegelikkuses need autot mis on piltidel nagu prillikivid, reaalelus osutuvad täielikuks prügihunnikuksSad(



RE: Auto24.ee -s üks huvitav pakkumine - Jesper - 09-10-2006

Noh, mind lihtsalt häirib see suhtumine, et "ma ei saa aru miks inimesed teevad oma rahaga a kui võiks hoopis b". Eriti kui suhtujal puudub igasugune ettekujutus sellest, kui raske on teenida näiteks 100 tuhat krooni oma igati likviidset ning koormamata raha.

Iseenesest on see kindlasti aus ja äge auto ja mul on rõõm näha, et siin võtab sõna ka tegudeinimesi, kes endale neid autosid tõepoolest osta kavatsevad.


RE: Auto24.ee -s üks huvitav pakkumine - denis23 - 09-10-2006

Minul on näiteks üks auto, millel on Eesti mõõtkavas tõsine ajalooline väärtus, kuid igapäevases mõttes ei ole mingit rakenduslikku otstarvet.
Mõtlen Dodge WC52. Minu teada, eestis on kaks sellist, kuid teine on üsna keskmises seisundis. Aga minu oma on peaaegu 100% originaal ja heas korras. Aga ühest sellisest autost minule piisab. Ülejäänud peaksid olema sellised millega on ka iga päev mõnus sõitma. Aitab ajaloo päästmisest.


RE: Auto24.ee -s üks huvitav pakkumine - raul - 10-10-2006

Küll mitte nii huvitav aga äkki vajalik pakkumine - kallutusrauad http://www.auto24.ee/products/detail_product.php/BF/id=89891


RE: Auto24.ee -s üks huvitav pakkumine - zazik - 10-10-2006

Üks huvitav pakkumine ka Soovist:
Luaz
Selline masin on suht haruldaseks saanud.


RE: Auto24.ee -s üks huvitav pakkumine - smolin - 10-10-2006

r.i.h.o Kirjutas:seal TAUFi tagumises nurgas leidub veel nii mõndagi huvitavat ja ma kaldun arvama ,et siia on need toodud täiesti teadlikult.
st.seal on reas tükike saksamaa autoehitus ajalugu.
Käisin ja vaatasin. 1000 Sp ja Ro80 ei näe tegelikkuses nii head välja kui pildil, mõlemad üsna väsind ja roosteuss kallal. Oli seal ka kolm kenama välimusega autot: DKW Sonderklasse 50-ndatest, Audi 100 Coupe S (keegi foorumlane tundis sellise vastu millalgi huvi) 70-ndatest ja eelpool nimetatud Oldsmobilega samaealine ja samasuur Cadillac. Autod on igavesti pika halli tagumises nurgas, üüratusuur Cadillac ja erkkollane Sonderklasse äratasid ka teiste külastajate huvi, 1000 Sp ja Ro80 jäid täiesti tähelepanuta.


RE: Auto24.ee -s üks huvitav pakkumine - smolin - 10-10-2006

zazik Kirjutas:Üks huvitav pakkumine ka Soovist:
Luaz
Selline masin on suht haruldaseks saanud.
Selline vanemat tüüpi Luaz ehk siis 969A on tõesti haruldane, uuemaid aeg-ajalt ikka näeb.


RE:   Auto24.ee -s üks huvitav pakkumine - eberhard - 11-10-2006

smolin Kirjutas:
zazik Kirjutas:Üks huvitav pakkumine ka Soovist:
Luaz
Selline masin on suht haruldaseks saanud.
Selline vanemat tüüpi Luaz ehk siis 969A on tõesti haruldane, uuemaid aeg-ajalt ikka näeb.

Kui võtta, et aastal 1978 maksis Luaz 5300 rubla ja sama väljalaskeaasta VAZ 2101 maksis kaupluses 5500 rubla, siis on Luaz oma väärtust hästi säilitanud, isegi pigem kasvatanud. Sama aastakäigu VAZ 2101-st ei söanda vist keegi küsida 12 tuhat krooni.
Mäletan, et kui Luaz-e tootma hakati, siis käis sinna juurde jutt, et tootmist alustati "vastu tulles maaelanikkonna tungivatele palvetele"-eks igaüks sai tookord aru, et nõudlikul "maaelanikkonnal" olid jalas mitte vatipüksid, vaid laiade punaste triipudega püksid.


RE: Auto24.ee -s üks huvitav pakkumine - krister - 11-10-2006

eberhard Kirjutas:Kui võtta, et aastal 1978 maksis Luaz 5300 rubla ja sama väljalaskeaasta VAZ 2101 maksis kaupluses 5500 rubla, siis on Luaz oma väärtust hästi säilitanud, isegi pigem kasvatanud. Sama aastakäigu VAZ 2101-st ei söanda vist keegi küsida 12 tuhat krooni.
...

Aga palun! Keegi ei keela omandada vaz 2101-e 22000 krooni eest.
http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud/262/auto_php-id=270262-www_auto24_ee.html


RE: Auto24.ee -s üks huvitav pakkumine - wax - 11-10-2006

krister Kirjutas:Aga palun! Keegi ei keela omandada vaz 2101-e 22000 krooni eest.
http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud/262/auto_php-id=270262-www_auto24_ee.html

100% originaal? Oleks võinud siis ka kroomitud kojamehed külge panna Smile


RE: Auto24.ee -s üks huvitav pakkumine - stihl - 11-10-2006

smolin Kirjutas:... üüratusuur Cadillac ja erkkollane Sonderklasse äratasid ka teiste külastajate huvi, 1000 Sp ja Ro80 jäid täiesti tähelepanuta.


Sestap ma aeg-ajalt püüangi siin meie ladaehitajaid harida ning maailma autotööstuse juhuslikult eestisse sattunud paremaid isendeid tutvustada...
Olemata ise nende müüja.

Lätlestel, muideks, on üks täielikult restaureeritud 1000SP nende Rigas Automuseum`sis täitsa olemas:

[Pilt: 000039pv0.jpg]

Aga nad on meist vanaautonduse alal pool sajandit ees ka...


RE:   Auto24.ee -s üks huvitav pakkumine - Romka - 11-10-2006

eberhard Kirjutas:Kui võtta, et aastal 1978 maksis Luaz 5300 rubla ja sama väljalaskeaasta VAZ 2101 maksis kaupluses 5500 rubla, siis on Luaz oma väärtust hästi säilitanud, isegi pigem kasvatanud. Sama aastakäigu VAZ 2101-st ei söanda vist keegi küsida 12 tuhat krooni.
Ise olin aastaid tagasi 1973a Zaz 969 omanik, mis peaks ju veelgi harudasem olema aga müüki pannes sain pika punnitamise peale lõpuks vähem kui 4K, huvilised lihtsalt puudusid.