automoto.ee foorumid
Värvipüstolitest - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Eesti Vanatehnika Ajaloo ja Teadmiste Kogumik (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=108)
+--- Foorum: Klassikalise auto ekspluateerimine (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Teema: Värvipüstolitest (/showthread.php?tid=22080)

Lehed: 1 2 3 4 5 6


Värvipüstolitest - tamar99 - 24-11-2007

Varsti kevad käes, tahaks seegi kevad mõne auto värvitud saada. Hetkel endal mingisugune ´´mõnesotine´´ hiina püstol, väikeste detailide, stanged, karbilaiendid jne puhul teeb korralikult oma töö. Suurte detailide tegemisel jääb aga hätta, reguleerida kehva ja ei jookse nagu nii nagu oleks vaja.
On olemas ka üks väga vana vene püstol, aga tahab teine vägisi pensionile minna, annab mõista et tema ajad on möödas (tilgub, peab lapi all hoidma, aga värvib hästi).
Et siis lühidalt, millist värvipüstolit osta ? Eitahaks nagu 10tuh investeerida selleks et paarkorda aastas värvida, samas eitaha osta ka samasugust ´´paarisotist´´ püssi mis on pakitud ilusamasse karpi ja ingliskeelsed juhendid juurde topitud ja karbil uhkelt made in germany või midagi sellist.

Värvipüstoliga see jama kah, proovida ju eisaa...

Või tuleks mõnipäev hakata vaikselt ´´restaureerima´´ vanat vene püstolit Big Grin ?


RE: Värvipüstolitest - VOLVO CLUB - 25-11-2007

http://catalog.ee.toolstore.com/webspeed/katalog/kat_oversikt.p?bid=V09&katnr=3&katsektnr=2446


RE: Värvipüstolitest - TimmThaler - 25-11-2007

ise kasutangi seda http://catalog.ee.toolstore.com/webspeed/katalog/kat_produkt.p?bid=V09&kat_bid=V09&dokid=5202679&katnr=3&katsektnr=2446 , teeb töö ära, Smile komprssori peaks parema ainult sebima ma isiklikult


RE: Värvipüstolitest - Jossu - 25-11-2007

aga kui suurt düüsi kasutada?


RE: Värvipüstolitest - TimmThaler - 25-11-2007

sama mis kohe oli


RE: Värvipüstolitest - oldmoped - 25-11-2007

Kas 2.0 natuke liiga suur ei ole?


RE: Värvipüstolitest - 90Deville - 25-11-2007

2.0 sobib rohkem suuremate pindade värvimiseks,kulutab ka liiga palju värvi.Metallikvärvide jaoks on minu teada 1.4 paras,1.2 ka.Endal on kogu aeg 1.6 olnud,Sata prits,siiamaani olen hakkama saanud.


RE: Värvipüstolitest - TimmThaler - 25-11-2007

ma ta eelmine suwi ostsin, et traktor ülevärvida, kuna vene püss andis otsad, traktori sia ilusti värvitud ja sõbral värvisin ka stange ära, ja tegu oli metallikvärviga, ma ei näinud probleemi.


RE: Värvipüstolitest - Molotov51 - 25-11-2007

Osta SATA firmalt püss ja ei pea elusees enam teist ostma... hinnad on muidugi vastavad (10k+)... Tegelikult soovitaks nt Sumake H.V.L.P seeriast midagi.


RE: Värvipüstolitest - 90Deville - 25-11-2007

Täiesti kölbliku Sata püssi saab juba umbes 4-5kiloga.


RE: Värvipüstolitest - Jossu - 25-11-2007

5k ja 500 on suur vahe....
düüsidest aga, kas krundi ja akrüüli värvimiseks eri suurusega düüsid polnud?


RE: Värvipüstolitest - Jesper - 25-11-2007

Sata asju vaadake Saksa eBayst, seal saab neid aegajalt ka odavamalt kui 5k.


RE: Värvipüstolitest - Molotov51 - 26-11-2007

A jah düüsidest jäi kiiruga kirjutamatta... Pinnavärvile 1.2 mm krundile 1.4mm ja 2.0 mm rohkem pritspahtli pärusmaa minu meelest. 1.2 Peaks saama vedela krundi ilusti lastud ja ka värvitud, kuid soovitatav on siiski krundile ja pinnavärvile eraldi püssid kui natukenegi rohkem tegeleda selle asjaga, sest krunt on abrassiivne ja kulutab düüsi ära mingi aja jooksul ja lehvik ei ole enam nii ühtlane.


RE: Värvipüstolitest - Jossu - 03-12-2007

kumb on parem kas alanõuga või ülanõuga püstol?


RE: Värvipüstolitest - rollfix - 04-12-2007

Kumb on parem-kas ema või tütar? Eks ikka vastavalt hetkevajaduste ja maitse järgi. Nt.ralliauto salongi ülaltnõuga värvipüstoliga keerukas värvida.


RE: Värvipüstolitest - Sm. Volgahuviline - 04-12-2007

Ülanõuga püstolil saad mõnes mõttes kindel olla, et sul läheb kogu värv ettenähtud kohta.

Aga see on tõesti rohkem maitseasi, või kes millega rohkem värvima harjunud on.


RE: Värvipüstolitest - Jesper - 04-12-2007

Ma ei viitsi hetkel otsima hakata, niiet võin vabalt udu ajada, aga kuskilt on meelde jäänud, et madalsurvepüstolid on ainult ülanõuga. Kõrg vs madalsurvepüstol pole üldse maitseasi, suht erinevad tooted on.


RE: Värvipüstolitest - rollfix - 04-12-2007

Sellisel juhul tuleb õigesti väljendada ennast- kas soov on omandada madal-või kõrgsurve värvipüstol.


RE: Värvipüstolitest - Jesper - 04-12-2007

Tähendab, igaks juhuks siis selgitan natuke mida ma öelda tahtsin, kui teemaks on autode värvimine, mitte vagunite, massudimahutite jms, siis on ainuke tänapäeval kasutatav tee HVLP, ehk nn madalsurve (ja kõrge mahu) püstol. Need jälle on vähemalt valdavas enamuses ülanõuga, kas sellel on mingi tehniline põhjus ka või lihtsalt moevärk, seda ma ei oska öelda, ei leia algallikat üles. Kui tõesti on valik madalsurve-alanõuga vs madalsurve-ülanõuga, siis on muidugi maitseasi, aga kuna esimesed eriti levinud pole, siis tõenäoliselt on üks või mõlemad kõrgsurvepüstolid, mida auto värvimiseks tänapäeval enam eriti ei kasutata.


RE: Värvipüstolitest - Jossu - 04-12-2007

kumb oleks praktilisem üld auto värvimisel?
nii seest kui väljast