automoto.ee foorumid
Uus server - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: forum.automoto.ee (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Teema: Uus server (/showthread.php?tid=35469)

Lehed: 1 2 3


Uus server - svenson - 28-11-2010

Nüüd jooksevad kõik toredad teemad ja arutlused uues serveris. Uuendasin ka tarkvara, tänu millele kõik see siin võimalik on.

Mõned asjad on veel teha, aga see ei sega enam lugemist ja kirjutamist.

Manuseid/Attachmente veel kopeerin (võtab aega lihtsalt), juhul kui teemadest pildid puudu on.

Kui midagi kahtlast silma jääb andke siin teada.

Ahjaa forum.automoto.ee:8080 aadress on hetkel ajutine.

Tänud!


RE: Uus server - koterman - 30-11-2010

Mul selline küsimus - kui mõnda vana teemat otsida, kus huvitavat tehnika-aspekti on põhjalikumalt lahatud, leiab üld-netist lingid kergesti. Samas kasutada neid ei saa, kuna server on teine, ja ta neid vanu linke ei tunnista. Mida teha?
Kas ajutise serveri asendumisel uuega asi muutub?

(28-11-2010, 16:15 PM)svenson Kirjutas:  Nüüd jooksevad kõik toredad teemad ja arutlused uues serveris. Uuendasin ka tarkvara, tänu millele kõik see siin võimalik on.

Kui midagi kahtlast silma jääb andke siin teada.

Ahjaa forum.automoto.ee:8080 aadress on hetkel ajutine.

Tänud!




RE: Uus server - pppp - 30-11-2010

Torka lingile see ":8080" sinna "forum.automoto.ee" lõppu vahele ja valdav enamus asju hakkab toimima.


RE: Uus server - koterman - 30-11-2010

No just - "valdav" Big Grin[/font]
(30-11-2010, 13:20 PM)pppp Kirjutas:  Torka lingile see ":8080" sinna "forum.automoto.ee" lõppu vahele ja valdav enamus asju hakkab toimima.

[font=Courier]


RE: Uus server - pppp - 30-11-2010

Need teemad, mida selle meetodiga lahti ei saa, paistavad üldse kadunud olevat. Ise suutsin küll hetkel vaid ühe sellise otsa koperdada...


RE: Uus server - svenson - 30-11-2010

Kas näiteid reaalsete linkidega saaksid panna, et mis postitused need on?


RE: Uus server - taavi - 30-11-2010

millal selle port 8080 saab jälle 80-ga asendada? Smile ei saa suuremosa netikohtadest ligi, 8080 avalikes kohtades enamasti kinni keeratud


RE: Uus server - Raudpats - 04-12-2010

Viimasel ajal on foorum kas pikalt maas või siis mõnel sellisel aadressil, et ligi ei pääse. Ma ei taipa sellest IT-asjast tegelikult mitte midagi. Aga äkki tuleks teha mingi korjandus , nii nagu mõned aastad tagasi, et foorum jälle üles saaks? Oli küll juttu , et need reklaamiaknakesed, mis pidevalt lahti hüppavad , lahendavad foorumi rahamured, aga vist ei läinud nii hästi.... Ma olin üsna aktiivne foorumi lugeja ja see praegune seis on minu arvates kehva. Kas on kellelgi mingeid reaalseid ettepanekuid, et foorum jälle normaalselt toimima saaks?
(Äkki olen ma ainuke, kellel on probleemid foorumi lehele saamisega?)


RE: Uus server - taavi - 04-12-2010

probleem on puhtalt selles, et kasutatalkse porti 8080. miks seda tehakse, ei kujuta ette, suhteliselt lihtne oleks 80 peale asjad ümber suunata, et värgi käima saaks (aga kui tõesti kasutusel selline server, kus port 80 pealt juba mingi muu asi välja läheb, siis on tõesti keerulisem minu suht võhiklike weebimajandamise teadmiste poolest). Ise ka külastan automotot nüüd igapäevase lugemise asemel kord nädalas Smile

mine tea, ehk ongi hea kui ligi ei pääse nii lihtsalt Toungue


RE: Uus server - taavi - 10-12-2010

kas selel pordimajandusega saaks midagi ette võtta? Sad


RE: Uus server - Jesper - 14-12-2010

Ma ei saa kommenteerimata jätta, et 8080 on aegade algusest peale olnud kokkuleppeliselt pordi 80 alternatiiv või sünonüüm, seega probleemide korral oleks korrektne otsida üles oma Internetiteenuse pakkuja ning teatada puudulikust teenusest.

Peale selle Sven ju ütles, et see on ajutine lahendus. Järelikult saab midagi ette võtta ja kunagi kindlasti ka võetakse.


RE: Uus server - Raudpats - 16-12-2010

(14-12-2010, 11:54 AM)Jesper Kirjutas:  seega probleemide korral oleks korrektne otsida üles oma Internetiteenuse pakkuja ning teatada puudulikust teenusest.

Internetiteenuse pakkuja väidab , et see aadress ei ole turvaline ja soovitas mul seda lehte mitte külastada. Kuidas selle asjaga siis ikkagi on? Koduarvutist saan foorumisse ja justkui probleemi pole, aga tööarvuti ligi ei lase. Kas on siis turvalisuse probleem või midagi muud?


RE: Uus server - Jesper - 17-12-2010

Minu arvamus oleks, et loll pakkuja on. Ükski port ei ole iseenesest ebaturvaline.

Ma arvan et Valdo kui vanem ja erudeeritum inimene oskaks siin pikemalt rääkida sellest teemast, aga kolme sõnaga kokku võttes on Internetis ajalooliselt kokku lepitud levinumatele teenustele vastavad pordinumbrid. See, mida täna enamus inimesi Interneti all mõistab on lihtsalt üks populaarne teenus nimega veeb või inglise keeles World Wide Web, samas see ei ole mingi algus ja ots ning Jeesus Kristus, kasvõi nii labane asi nagu e-post nõuab oma pordinumbreid, MSN omi jne. Lisaks palju asju mida täna tavakasutaja ei kasuta, aga mis on olulised arvutiproffidele. See, kui mingi tarkvara mis töötab kuskil serveris mingil pordil on ebaturvaline, ei ole kuskilt otsast pordinumbri kui sellise süü, sama hästi võib ta töötada "turvalisel" pordil 80. Auto analoogiat tuues - see kui keegi sõidab katkiste piduritega autoga mis on näiteks Fordi marki, ei tähenda et kõik Fordid oleks ebaturvalised ja tuleks ära keelata.

Kui keegi tuleb väitma et Internet võrdub WWW pordil 80 ning kõik muu on ebaturvaline, siis see on umbes sama mis väita et auto võrdub VW Golf ja kõik muu tuleks igaks juhuks ära keelata. Sealhulgas kõik mootorrattad, veoautod, trollid, lennukid jne. Ainult Golf. Põhjenduseks see, et "sind oleks ju ebaturvaline lennuki sanga lasta, mis vigised".


RE: Uus server - siimik - 17-12-2010

Tänu uuele serverile, salvestas minu guugel croom kasutajanime ja parooli ära.
Tuhat tänu tegijatele!


RE: Uus server - miniest - 04-02-2011

Mh, mul on alati automoto foorumisse sisse logides selline pilt ees.
Kas see asi on tingitud minu Prauseri töttu vöi on mingi muu pöhjus, miks selline olukord tekkib?



RE: Uus server - Illimar - 04-02-2011

Tahaks küsida, kas ajutisest aadressist http://forum.automoto.ee:8080 on saanud alaline??? Nagu eelpool öeldud on enamalt port 8080 avalikes kohtades kinni, sinna kuuluvad ka näiteks mõningad haridusasutused ja nende ühiselamud, näiteks puudub mul ligipääs automotosse ühika internetti kasutades...


RE: Uus server - svenson - 09-02-2011

Julgen lubada uuest nädalast on 8080 kadunud!




RE: Uus server - taavi - 09-02-2011

virtuaalõlled svensonile! Big Grin


RE: Uus server - svenson - 16-02-2011

Tundub, et õnnestus!


RE: Uus server - PlyVal64 - 16-02-2011

(16-02-2011, 15:19 PM)svenson Kirjutas:  Tundub, et õnnestus!

Tubli!
Aga nüüd on järgmine "jama": kõik senimaani saadetud otselingid näiteks Talveralli peateemast ei ole vist näha ja kuna tegu on enamjaolt "võõrastega", siis ei oska nad neid enam vaadata. Näiteks Värska inimesed ei mõista :8080 sealt vahelt ära koristada... Kas sellega saaks ka vähemalt mõni aeg miskit ette võtta? Mingi automaatsuunaja vms.