automoto.ee foorumid
Projekt kuidas ehitada Mercedes W124-le. heinaniiduk. - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Isemeisterdajate töökoda (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=103)
+--- Teema: Projekt kuidas ehitada Mercedes W124-le. heinaniiduk. (/showthread.php?tid=44568)

Lehed: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23


RE: Projekt kuidas ehitada Mercedes W124-le. heinaniiduk. - kass - 21-06-2013

(21-06-2013, 17:29 PM)Marko Kirjutas:  -----
Üldse tundub see poolhaige projekt mulle nagu oma laps juba, kole palju selle peale mõeldud. Vot vihastan kord ja sebin mõnele Granadale samasuguse asja külge. Eraldi teema muidugi on, kas kass minu teostatud töö peale ka jookseks Smile

Jah, ega ma päris selline perverdist fetišist ja ekshibistsionist ka ei ole, et iga muruniitja peale püksid maha kisun, tule tunglasse tõmban ja mööda ilma punuma pistan. Vist.... Rolleyes


RE: Projekt kuidas ehitada Mercedes W124-le. heinaniiduk. - viplala - 22-06-2013

No comoon, äkki võtaksid lambad endale. Saaksid neid rihma otsas mööda niitu vedada oma mersuga. Vähemalt tehniline lahendus oleks selge. Eest läheb söök sisse, tagant tuleb fekaal välja. Ei pea lukkseppa otsima ega ka 40'ne käigukasti.

Tase ruudus.


RE: Projekt kuidas ehitada Mercedes W124-le. heinaniiduk. - raivo45 - 22-06-2013

(22-06-2013, 00:01 AM)viplala Kirjutas:  No comoon, äkki võtaksid lambad endale. Saaksid neid rihma otsas mööda niitu vedada oma mersuga. Vähemalt tehniline lahendus oleks selge. Eest läheb söök sisse, tagant tuleb fekaal välja. Ei pea lukkseppa otsima ega ka 40'ne käigukasti.

Tase ruudus.

Lammastel on süüa küll. Soomaal ju hobused "konikud" nälgivad. Äkki comoon-i hein kõlbab neile süüa! Toungue


RE: Projekt kuidas ehitada Mercedes W124-le. heinaniiduk. - zazik - 22-06-2013

(22-06-2013, 00:01 AM)viplala Kirjutas:  No comoon, äkki võtaksid lambad endale. Saaksid neid rihma otsas mööda niitu vedada oma mersuga. Vähemalt tehniline lahendus oleks selge. Eest läheb söök sisse, tagant tuleb fekaal välja. Ei pea lukkseppa otsima ega ka 40'ne käigukasti.

Tase ruudus.

Ära aja ullujuttu. Äkki härra projektijuht võtabki lambad ja hakkab neile kardaane ja lendterasid külge aretama.
Loomapiinamist ei tohi propageerida!


RE: Projekt kuidas ehitada Mercedes W124-le. heinaniiduk. - Tift - 25-06-2013

EI viitsinud tervet teemat läbi lugeda, liiga palju "müra"... Krt, selle peale mõeldes ..
Lihtsalt niita, hein jääks terveks,,, ma suunduks lattniiduki peale. See pole väga raske, pole vaja liiga kõrgeid pöördeid, kui on natuke raha, saaks asja lahendada hüdrauliliselt ehk, on olemas ju aeglaste pööretega mootoreid 0-500 kuskil. Poleks tarvis kardaane ega tülikaid rihmu.. Ma ei saa ainult aru, miks peab see stuff mersu külges olema. Investeeri MTZ-05 te koos haagisega ja saad oma heina niidetud iga ilmaga. Aga projekt on projekt...


RE: Projekt kuidas ehitada Mercedes W124-le. heinaniiduk. - metsakohin - 25-06-2013

Nii palju häid mõtteid on teemast läbikäinud ja ikka pole veel valmis. Jaanipäev möödas ja kaugel need Jõulud enam on. Varsti tuleb lumepuhur päevakorrale. Ja ma kardan, et Kass ei soovi oma üritust mitte -20 juures korraldada, aga mine sa tea.


RE: Projekt kuidas ehitada Mercedes W124-le. heinaniiduk. - kass - 25-06-2013

Nagu juba eelnevalt olen kirjutanud

(19-05-2013, 12:21 PM)kass Kirjutas:  .......
Ilmselt jääb jooks suvelõpu kanti (hilissügisel ja talvel ma keeldun trassile minemast tervislikel põhjustel! ), sellega seoses pean otsustama, kas jätan kannikad valgeks ja katsun kintsud pruunikaks lasta.....



Kust leida soodsalt kalibreeritud terasest võlli? - comoon - 28-06-2013

Kuna vajan oma projekti jaoks umbes 80 cm. kalibreeritud 30 mm võlli, siis on teretulnud kõik ideed kust seda saada võiks. Kõige lihtsam on minna vastavasse firmasse ja see võll tellida, aga see pole mitte odav.
On ehk ideid, kas seda võlli kasutatakse ka saevõllidel või kusagil mujal, aitähh.


RE: Projekt kuidas ehitada Mercedes W124-le. heinaniiduk. - kass - 29-06-2013

Metallimüügi firmad müüvad ka kalibreeritud ümarmaterjali. Iseasi, mis teras see peaks olema aga see jupp ei tohiks olla nii kontimurdvalt kallis midagi, juhul, kui ikka jupikaupa müüakse, aga on kohti, kus müük on üsna paindlik. Kust seda ikka odavamalt saada, kellel see valmis mõõdus tükk ootamas on, treida ja kui vaja - lihvida, ega see odavam tule, materjal vaja ka veel kusagilt pätsata. Toungue
Veel targutaks, et sellist ühtlase läbimõõduga võlli pole üldse muruniidukil tarvis... Rolleyes


RE: Projekt kuidas ehitada Mercedes W124-le. heinaniiduk. - comoon - 29-06-2013

kas see ei ole mitte nii, et mida jämedam võll, seda vähem vibratsiooni? Veel üks idee, kui mootori pöörded mercedesel niitmise ajal on keskmiselt 2000-3000 pööret, kas mul oleks siis mõtekas panna väntvõlli otsa umbes 100 ne rihmaseib, sealt edasi 300 ne rihmaseib, et pöördeid maha võtta võlli ja kardaani jaoks, ning niiduki osas jälle pöördeid tõsta natuke? Kui mul ühe ketta läbimõõt on 450 pluss 150 lendterad. Ehk sentimeetrites siis 60cm. Niidulaius siis 120 cm. Panen kaks ketast kokku pöörlema, et niidetud hein viskuks keskele auto alla?

Küsimus, mis kiirusega võiksid pöörelda lendterad keskmiselt? Nagu aru saan, siis kõik sõltub sellest, mis kiirusega ma heinale peale sõidan?

Kõik arvamsed, mis tulevad kasuks on teretulnud.

Kui keegi aru ei saanud, siis niiduki osa tuleb auto ette, kopeerides raiderit, üle tiiva variant jääb äraSmile Kokkuvõttes: jõud läheb väntvõllilit võllile, mille väljund on auto ees, sealt edasi muutuva pikkusega kardaan kuni niiduki keskosani kus on neljane rihmaseib, sealt edasi 90 kraadi all topeltrihmadega rihmasibidele võllidele, mille otsas on 45 cm kettad, kus omakorda on 15 cm lendterad. Ühe ketta peal kaks lendtera?

Aitähh.


RE: Projekt kuidas ehitada Mercedes W124-le. heinaniiduk. - v6sa - 29-06-2013

Oi jummel....Big Grin

Vibratsioon ei sõltu võlli läbimõõdust. Aga jämedam võll talub kauem vägivalda kõverdumata.

Terade joonkiirus on reeglina 30+ m/s, vihasematel kuni 90. Eks arvuta ise, palju sõidukiiruse mõnekilomeetrine muutus seda muudab...


RE: Projekt kuidas ehitada Mercedes W124-le. heinaniiduk. - comoon - 29-06-2013

ja milliseid laagreid võllil kasutada, tavalised kuullaagrid jäävad vist lahjaks, soovitati kasutada rulllaagreid mis võimaldavad suuremaid pöördeid ja osadel laagritel pidi olema väike lisalõtk, sest metall paisub kuumenedes ja siis ei kiilu kinni? Ning on olemas fikseeritud laagreid ja fikseerimata laagreid mis annab võlli osas natuke mängida? Ühte võlli otsa soovitati panna fikseeritud ja teise otsa fikseerimata laager.

Ma pole veel aga leidnud selliseid poest kus oleks rulllaagrid koos laagripukkidega, kas keegi oskab soovitada kust saada, kas saab pukke ka eraldi osta ja sinna vajalkud laagrid sisse sobitada.

Kõik arvamused on teretulnud mis viivad asja edasi, samuti negatiivsed arvamused, kui need ka ära põhjendatakse, nii et ma sellest aru saan ja sellest midagi õpin.

Andke tuld huvilisedSmile Kriitikud ongi selle jaoks, et asi lõppkokkuvõttes paremini õnnestuks.
.


RE: Projekt kuidas ehitada Mercedes W124-le. heinaniiduk. - v126 - 29-06-2013

Panen kaks ketast kokku pöörlema, et niidetud hein viskuks keskele auto alla?


Kas sa oled proovinud üldse selle autoga heina sees sõita. Mina olen olude sunnil ja mõnekümne meetriga oli kardaan nagu heinarull. Asi lõppes reduktori tihendi vahetusega.


RE: Projekt kuidas ehitada Mercedes W124-le. heinaniiduk. - motamees - 29-06-2013

(29-06-2013, 13:52 PM)comoon Kirjutas:  ...Kõik arvamused on teretulnud mis viivad asja edasi, samuti negatiivsed arvamused, kui need ka ära põhjendatakse, nii et ma sellest aru saan ja sellest midagi õpin....
Kordan ennast ja konkreetses vormis.
Sinu teostuses antud projektist head nahka ei tule. Sul puuduvad vastavad teadmised/kogemused.
Ka su lähedased soovitajad juba nöökavad sind. Laagrite jutus on sees tõde ja nöökamine korraga. Kuullaager kannatab väga suuri pöördeid, rullaager aga on vastupidavam suurtele kandekoormustele. Sul seal osas kandekoormuseid ei ole.
Vertikaalvõlli laager võiks olla koonusrull, sest see kannatab ühepoolset survet rohkem, kui kuullaager, mis aga ei tähenda, et kuullaager ei sobi.
Alustuseks võiksid sõita oma mersuga läbi kogu niidetava maa. Vaal vaalu kõrvale, nagu niidatksid pikka rohtu. Usun, et õhtuks oled minuga ühel meelel.
Palju mõistlikum olek jutt siis, kui sa räägiksid MB agregaatide kasutamisest henaniiduki valmistamisel. Sel jutul oleks jumet ja sisu. Muide selline aparaat on isegi olemas ja kannab nime Unimog.


RE: Projekt kuidas ehitada Mercedes W124-le. heinaniiduk. - Marko - 29-06-2013

Kardaani saab heinakõrte eest katte taha peita. See oli ka viimane nõuanne minu poolt, nagunii olen ma su projektist kõik üleliigse välja visanud lootuses, et asi jõukohaseks muutub. Kus sa sellega, kõik lehed on mõttetu kola ostukuulutusi täis. Kõnekaarti laed sissehelistamistega?
Esimeses, tänaseks muudetud postituses pakkusid tasu töö teostamise eest. Tundub et keegi ei ole vedu võtnud. Kas loodad 200 euriga hakkama saada? Arvestades su enda võimalikku panust arvan, et pead eelarvele ühe nulli lisama. Edu soovides

Marko


RE: Projekt kuidas ehitada Mercedes W124-le. heinaniiduk. - comoon - 29-06-2013

Ega mul teadmised mööda külge maha küll ei jookse, sellepärast ma siin igat pisiasja arutangi.

No näed siis, sain jälle targemaks, ega ühe inimese juttu ei saagi alati tõena võtta, tuleb mitu arvamust ära kuulata ja laagrimüüjate käest küsida, palju teatud laager pöördeid kannatab. Võib kasutada ka koonus rulllaagreid, peaasi et neid oleks saada ka laagripukkide peal. Poes peaks ju laagri tehnilistes näitajatse olema kirjas kui palju nad pöördeid kannatavad.

Mis puutub põllu peal sõitmisesse, siis nüüd ongi hea küsida arvamust:
kui panna suuremad veljed alla nii, et keevitada näiteks poolemeetrine toru suuremale veljele külge, teise otsa krae kuhu puurida viis auku vastavalt mercedesele ja see siis alla panna(toru pikkus oleneb sellest kui palju on vaja et, rattaid saaks välja keerata) Taha on vaja ilmselt lühemat toru, piisab sellest kui velg rattakoopast väljapoole jääb?
Küsimus on aga selles, kas see hakkab kuidagi negatiivset mõju avaldama rattalaagritele?

Teie arvamused?


RE: Projekt kuidas ehitada Mercedes W124-le. heinaniiduk. - phyl - 29-06-2013

(29-06-2013, 17:03 PM)comoon Kirjutas:  Ega mul teadmised mööda külge maha küll ei jookse, sellepärast ma siin igat pisiasja arutangi.

No näed siis, sain jälle targemaks, ega ühe inimese juttu ei saagi alati tõena võtta, tuleb mitu arvamust ära kuulata ja laagrimüüjate käest küsida, palju teatud laager pöördeid kannatab. Võib kasutada ka koonus rulllaagreid, peaasi et neid oleks saada ka laagripukkide peal. Poes peaks ju laagri tehnilistes näitajatse olema kirjas kui palju nad pöördeid kannatavad.

Mis puutub põllu peal sõitmisesse, siis nüüd ongi hea küsida arvamust:
kui panna suuremad veljed alla nii, et keevitada näiteks poolemeetrine toru suuremale veljele külge, teise otsa krae kuhu puurida viis auku vastavalt mercedesele ja see siis alla panna(toru pikkus oleneb sellest kui palju on vaja et, rattaid saaks välja keerata) Taha on vaja ilmselt lühemat toru, piisab sellest kui velg rattakoopast väljapoole jääb?
Küsimus on aga selles, kas see hakkab kuidagi negatiivset mõju avaldama rattalaagritele?

Teie arvamused?

Jop antonio - tõesti loogika kruvid logisevad juba või asi on selles, et sulle meeldib negatiivne inimeste huvi/tunnustus?

Tagasillas saad teooria kohaselt tõesti mingi flansi abiga asja laiemaks, aga esi sillas - heh mees - kuni 5 cm flants vast toidab veel - üle selle läheb silla geomeetria paigast ära (silda peab vaatama tervikuna, mitte ainult ühte püstakut).

Miks sa teed enda elu raskeks - müü oma mersu käsn kas või kuusakioski ja osta endale sellise projekti tarves NIVA. Pane oma unistuste niiduk ette ja anna kuuma seni kuni muld heina alt paistab.

Asjad mis jäävad leiutamata:

1. Aeglusti!
2. Maastiku läbitavus!
3. 4X4 vedu!
4. Vastav kere sinu keevituste (leiutiste) jaoks! Minu mäletamist mööda on mersu kere ka tsingitud ja seda keevitada on raske.

Ühesõnaga, masin on ideaalne, kuluta oma resursse niiduki peale (arvatavasti ka kavalam võtta kellegi toodetud asi ja lihtsalt kaks asja liita oma vahel.)

Aga selle raha eest mis siia kulub saab juba purusti (mingi väike 1.6m lai 2000 euri) ja mingi traktori nt: T-40 (sellise vähe hooratud versiooni saad teise 2000 euro eest kätte)

Ja kui sa ei usu, et selle mersu ehitamise peale kulub 4k euri lõdvalt ära siis ära usu..... Rolleyes


RE: Projekt kuidas ehitada Mercedes W124-le. heinaniiduk. - mlsluik - 29-06-2013

(29-06-2013, 17:03 PM)comoon Kirjutas:  Mis puutub põllu peal sõitmisesse, siis nüüd ongi hea küsida arvamust:
kui panna suuremad veljed alla nii, et keevitada näiteks poolemeetrine toru suuremale veljele külge, teise otsa krae kuhu puurida viis auku vastavalt mercedesele ja see siis alla panna(toru pikkus oleneb sellest kui palju on vaja et, rattaid saaks välja keerata) Taha on vaja ilmselt lühemat toru, piisab sellest kui velg rattakoopast väljapoole jääb?
Küsimus on aga selles, kas see hakkab kuidagi negatiivset mõju avaldama rattalaagritele?

Teie arvamused?


Laagrid saavad tunduvalt suurema koormuse osaliseks, kuid ei juhtu nendega midagi. Läbisõit on olematu ja kiirused väiksed. Kui sillad on tugevad ja sillakinnitused pole veel läbi roostetanud, siis kannatab sinna igasuguseid rattaid alla panna. Ise teeks velgedele vahetükid, päris velje külge ei keevitaks vast. Oleneb muidugi veljest ja võimalusest.



OT:
Golf MK2 sildadel baseeruv elukas pole aastaid juba alla 17tolli velgi näinud, veosillal tihtipeale MTZ82 veljed küljes, sõit kulgeb peamiselt metsas ja põlvini mudas, sild ise praktiliselt orginaal. Lääba pukse olen vaid vahetanud, rooliotsad panin ka bumeri omad...
Ausalt öeldes ei ole isegi päris hästi aru saanud kuidas need laagrid seal vastu peavad, suht tihti on ratast koos poolteljega vees või poris, siiamaani pole veel kinni roostetanud ega kokku jooksnud.


RE: Projekt kuidas ehitada Mercedes W124-le. heinaniiduk. - JaakH - 29-06-2013

Laagritest ja veovõllidest nii palju et, tean selli kes sõidab jumala rahus ringi mööda Eestit Nissan Primeraga millel on veovõlliks!!!!????? tsingitud veetoru. Ülevaatusel ei pööratud üldse tähelepanu sellele. Tõsisemat juttu ka... Laagrid peavad vastu nii kaua kui sa ei topi alla üle mõistuse suuri-laiu velgi. Kõik mis lubatud on ju auto kasutusjuhendis kirjas. Naabrimees mul vuras VW G3 ga ringi ees oli 15 tolli ja 205/60 taga 215/60 pöörderaadius oli mu G3st poole suurem ja lisaks vahetas laagreid mõnuga (aastas jooks vähemalt) ma see vastu oma 250 000km peale 3 laagrit!

ksf comoon pakun ühe variandi välja mida nägin naaberriigi videos youtubes, ehk keegi leiab selle üles, kus kartulipealsetepurustaja oli kompunnitud Lada pagasnikusse nii et oleks nagu muruLada seal oli küll teine mootor lisaks mis vedas seda kaadervärki ringi....
Suht mõtetuks läheb jah see arendamine sul aga mõtteainet annad sa mõnuga.


RE: Projekt kuidas ehitada Mercedes W124-le. heinaniiduk. - comoon - 29-06-2013

Tsiteerin kasutajat phyl:Tagasillas saad teooria kohaselt tõesti mingi flansi abiga asja laiemaks, aga esi sillas - heh mees - kuni 5 cm flants vast toidab veel - üle selle läheb silla geomeetria paigast ära (silda peab vaatama tervikuna, mitte ainult ühte püstakut).



Kas oskad öelda ka konkreetselt, kust ta järgi annab, kui ma toon esirattad umbes pool meetrit või rohkem väljapoole? Saan aru, et surve hakkab mõjuma laagritele, laagrid on aga koonus rulllaagrid. Konkreetseid detaile palun mis järgi hakkavad andama?


Lisan ühe video, kes veel aru ei ole saanud üleüldisest tööpõhimõttest, järgmisel videol ei ühist antud postitusega, posituses küsisn eelkõige rataste väljatoomise kohta.
http://www.youtube.com/watch?v=8GebJuiQH44