automoto.ee foorumid
Ise ei tohi enam autot lammutada. - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Eesti Vanatehnika Ajaloo ja Teadmiste Kogumik (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=108)
+--- Foorum: Vanatehnika Aruteluala (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=55)
+--- Teema: Ise ei tohi enam autot lammutada. (/showthread.php?tid=45120)

Lehed: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


Ise ei tohi enam autot lammutada. - nymmik - 12-07-2013

Kas vanatehnikaklubide liit või Unic on ka selle vastu midagi ette võtnud?
http://arileht.delfi.ee/news/uudised/uuri-kuidas-saada-romusoidukile-lammutustoend.d?id=66422546
Varsti tahaks ära kolida siit riigist.


RE: Ise ei tohi enam autot lammutada. - v6sa - 12-07-2013

See nõue on kehtinud juba aastast 2005. Milles küsimus? Kas selles, et lõpuks hakatakse seaduse täitmist nõudma?

Ausal kodanikul pole ju muret - meil on jäätmejaamad, kuhu saab viia varuosadeks soetatud auto lammutamisest tekkinud potsikud õli ja jahutusvedelikuga, akud, klaasid jms mudru. Kisa tekib siis, kui nutikas eestlane hakkab oma kõrvalteenistuse jääke realiseerima väga väikese ajavahemiku järel perioodiliselt...Toungue pealegi maksavad jäätmekäitlejad aku, katalüsaatori, elektroonikajäätmete jms. eest väikest kopikat ka. Lihtsalt ise peab vaeva nägema... Ning seletuskirja tulebki kirjutada nii, nagu seadus ette näeb. Tõlgendamise ruumi ei tasu jätta.

Kas keegi on viimastel päevadel suhelnud rauaroobertitega? On nad keeldunud romutõendit väljastamast mittekomplektsele romule? Varem ei ole probleemi olnud, kui numbrid kerel klapivad...Rolleyes

Nymmik, mida peaks ette võtma? Arvestades, et oleme EL osa...Sad

Mida tasuks ajada, on trahvi rakendumise ajapiiri nihutamine. Kuna reaalselt kontrolli pole varem olnud, võiks teha ettepaneku kehtestada lühike üleminekuperiood, mille jooksul "patused" (teadlikult jutumärkides!) saavad amnestia korras oma asjad joonde ajada lihtsustatud korras. See on läbirääkimiste küsimus, kuhu piir tõmmata. Enamus inimesi ju soovib lihtsalt saada lahti oma olematutest autodest.

Sulid on olnud ja jäävad kahjuks olema. Ainult nende järgi ei saa seadusi ka tehaSad


RE: Ise ei tohi enam autot lammutada. - mossepower - 12-07-2013

Äsja viidud rauda mikrobussi kere, millelt kõik vähegi väärtuslik eemaldatud- sillad, mootor, kast, sisu, tuled jms. kõik peale plekiosa oli puudu.
Vanarauda sai ka sõiduki pass ja ostu-müügi leping antud ning öeldi, et sellega korras ja kannavad ise maha, sellest et auto pole komplektne polnud midagi häda. Tundub, et see artikkel veidi ülepingutatud.


RE: Ise ei tohi enam autot lammutada. - raulex - 12-07-2013

Asjaolu, et täna saab mittekomplektse auto vanarauda ära anda, ei määra eriti midagi.Juba homme võib olla karm keeld nagu liiklusmärkidele ja raudteerelssidele.Seoses liikluskindlustusega on teema väga teravalt päevakorral.


RE: Ise ei tohi enam autot lammutada. - maitus - 12-07-2013

Kas ma saan ikka õigesti aru, et kui ma tahan oma autot arvelt maha võtta, siis ei saa ma seda romu mingi nipiga omale jätta ?????? SadSadSadSadSad .....- et sellest näiteks aiatraktorit teha...või osadena maha müüa, et rohkem kasu saada .. ?


RE: Ise ei tohi enam autot lammutada. - Marko - 12-07-2013

Täpselt, see on rangelt keelatud, sa võid õli metsa alla viia. Justnagu seda õlivahetuse ajal ei saaks metsa alla viia.


RE: Ise ei tohi enam autot lammutada. - maitus - 12-07-2013

Täitsa p_ _ ses!!! Äkki jääb jälle riigikassas raha puudu kui mõni mees oma auto, doonorautot kasutades ise ära parandab ja uut ei osta...
Ära nii avalikult sellest õlivahtsest räägi, mõni riigimees saab veel hea idee, et õlivahetust kontrollima hakata ja tasuliseks ja samas ka kohustuslikuks muuta .. Smile


RE: Ise ei tohi enam autot lammutada. - Marko - 12-07-2013

Oleme sinnapoole teel.


RE: Ise ei tohi enam autot lammutada. - Aibast - 12-07-2013

(12-07-2013, 17:47 PM)maitus Kirjutas:  Kas ma saan ikka õigesti aru, et kui ma tahan oma autot arvelt maha võtta, siis ei saa ma seda romu mingi nipiga omale jätta ?????? SadSadSadSadSad .....- et sellest näiteks aiatraktorit teha...või osadena maha müüa, et rohkem kasu saada .. ?

Saad küll, jääb masin lihtsalt arvele lõpmata ajaks koos kehvita kindlustus lepinguga. Kuid puudub ülevaatus ja kindlustus. Kui keegi tuleb küsima kus on näita suvalist mullahunnikut ja ütle et "eesti kliimas muutub metall kiirelt oma loodusliku olekusse -roostesse".
Big Grin


RE: Ise ei tohi enam autot lammutada. - muska71 - 12-07-2013

Mis siis saab kui omanik juba ise mullaks muutunud?Nootar annab paberi ,et oled pärija,aga oma pärandvara pead ise üles otsima meie riigis.


RE: Ise ei tohi enam autot lammutada. - v6sa - 12-07-2013

(12-07-2013, 17:47 PM)maitus Kirjutas:  Kas ma saan ikka õigesti aru, et kui ma tahan oma autot arvelt maha võtta, siis ei saa ma seda romu mingi nipiga omale jätta ?????? SadSadSadSadSad .....- et sellest näiteks aiatraktorit teha...või osadena maha müüa, et rohkem kasu saada .. ?

Juba alates 2004. aastast ei saa ilma joonistamata. Sellest on korduvalt hala olnud.

Ajutiselt paariks aastaks korraga saad küll.

Kuniks säilib võimalus saata osasid kaotanud sõidukid legaalselt üle kaalu ja saada selle käigus romutõend, pole hullu. Aga just selle õiguse kaotamisele sihitaksegi. Ning selle eest tõepoolest tuleb seista.Rolleyes


RE: Ise ei tohi enam autot lammutada. - hulgus - 12-07-2013

(12-07-2013, 11:30 AM)v6sa Kirjutas:  Kas keegi on viimastel päevadel suhelnud rauaroobertitega? On nad keeldunud romutõendit väljastamast mittekomplektsele romule? Varem ei ole probleemi olnud, kui numbrid kerel klapivad...Rolleyes

Kui uurida telefoni teel, siis juuni lõpus ei suutnud küll ühtki metalli kokkuostu leida, kes oleks nõustunud mittekomplektset keret ostma ja arvelt maha võtma.
Lammutused ei olnud nõus isegi peale makstes vastu võtma...
Kui auto "emeksis" kohapeal ette näidata, siis "mõne üksiku pisidetaili" puudumise üle siiski ei nurisetud.
Aga see oli juba eilne päev, homme...?


RE: Ise ei tohi enam autot lammutada. - Talupoeg taluja - 12-07-2013

Eraomand on püha ja puutumatu! Ükski riigimats ei tule mulle ette kirjutama,et mida ma oma autoga teen ja kuidas teen. Kui tahan,teen osadeks,kui tahan,teen aiatraktori,kui tahan valan betooni.
Enamusele rahvale kahjulike ja ahistavate otsuste ja seaduste tegemine on riigivastane tegevus!


RE: Ise ei tohi enam autot lammutada. - krossifänn - 13-07-2013

Absoluutselt nõus ksf.TALUPOEG TALUJA jutuga.
See peaspetsialist Piirsoo jutt sobiks rohkem juba naljanurka.
Piirsoo rõhutas, et lammutustõend antakse üksnes sellisele romusõidukile, millel on olemas kõik olulised osad - kere, sillad, mootor, käigukast, katalüsaator, elektrooniline juhtplokk...
Huvitav kas romu aju peab ka töökorras olema ja kas katalüsaator CO normid täitma? Kui näit.katt on tühi või puudub siis peab ilmselt enne romulasse andmist uue katalüsaatori muretsema või mis ??? Ühesõnaga - mine lammarisse osta oma romule puuduvad jupid et see oleks piisavalt komplektne(mis vastaks lammutustõendi saamiseks) ja müü siis uuesti kommiraha eest lammarile mahaBig Grin Siis läheb näit. naabrimees lammarisse ja ostab need vajalikud jupid enda autole. Vot ise lammutada ja müüa ei tohiSad
No on ikka artistid seal seadusi tegemas...


RE: Ise ei tohi enam autot lammutada. - maitus - 13-07-2013

(12-07-2013, 23:20 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Eraomand on püha ja puutumatu! Ükski riigimats ei tule mulle ette kirjutama,et mida ma oma autoga teen ja kuidas teen. Kui tahan,teen osadeks,kui tahan,teen aiatraktori,kui tahan valan betooni.
Enamusele rahvale kahjulike ja ahistavate otsuste ja seaduste tegemine on riigivastane tegevus!
Täiesti nõus. Mis õigus on kellelgi minu isikliku vara üle otsustada...ja mismoodi minu auto üldse jääde on kui ma selle osi kasutan. Jääde on see mis visatakse minema ja kui need on keskonnaohtlikud, siis need JÄÄTMED on OHTLIKUD JÄÄTMED- niikaua kui need detailid on praktilises kasutuses, ei ole need jäätmed ja jäätmeseaduse alla ei lähe. Kui auto osadeks võtta, siis ei ole need ka kokkuvõttes enam auto, vaid osad ja - JÄÄTMETEST- kui sellistest ei saa juttugi olla. Vastasel juhul ei tohiks ka romulad neid osi müüa- kuidas nad võvad müüa ohtlikke jäätmehid ????? Big Grin Kui tahan auto registrist kustutada, siis peab numbritest ja tehnilisest passist piisama. Ülejäänud kuulub mulle. Ok, olen nõus ka sellega et pean näitama tõendit selle kohta, et olen ära andunud kõik ohtlikud vedelikud mis auto "vereringes" voolavad- ja seda ka ainult kompromissi saavutamiseks. Nii oleks nagu patareidega töötav raadio ju ka OHTLIK JÄÄDE ja vanu patareisid peaks saama ära anda ka ainult koos raadioga Big Grin Big Grin

Ma arvan, et selle geissi võiks isegi kohtus võita kui hästi seadustesse süveneda. Põhiseadusega pähe, nagu Margus Lepa ütles ja kogu lugu- pisemad seadused põhiseaduse vastu ei saa. Minu vara kuulub mulle ja teen sellega mis tahan.


RE: Ise ei tohi enam autot lammutada. - v6sa - 13-07-2013

(13-07-2013, 08:06 AM)maitus Kirjutas:  ...
Minu vara kuulub mulle ja teen sellega mis tahan.

Põhimõtteliselt nõus. Ühe agaga...

Häda on selles, et peale Maituse on veel tema naabrid ja nende naabrid ja lõpuks mina. Ning mulle ei lähe mitte, et minu naaber oma varaga nii ümber käib, et see minu elamist segama hakkab. Täpselt samamoodi, nagu minu vara ei tohi hakata segama naabri elamist. Elementaarne ju.

Sellel ühe artikli peale ei tasu leili minna - ajakirjanike ülesanne on oma kirjutistega kasumit teenida ja suurim kasum tuleb ahastavatest pealkirjadest ning provokatiivsetest kirjutistest.

Riigihalduse magistritest keskkonnaministeeriumi tibidest ja klanstpoistest ei ole lootagi, et nad oleksid kursis tegeliku eluga. Neid tuleb nattipidi probleemidesse suruda ja üsna tihti leidub peale silmnäolt sita mahapühkimist ka mõistmist. Nagu ikka - koduse kasvatuse puudumise korvamine on väga töömahukas protsess.Sad

Aga teemasse ka:
kuna riik on jätnud oma 2005 jõustunud seaduse täitmise kontrollimise unarusse, siis nüüd (ja eriti praegu, kus umbes kolmandik meie inimestest rabeleb äraelamise nimel) peaks lubama seadusekuulekatel kodanikel oma ripakil asjad mingi perioodi jooksul korda ajada. Selleks tuleb aga enda eest seista, mitte ainult riiki kiruda!

Margus Lepat on vahelduseks hea kuulata, aga tema riigis ma vist elada ei tahaks...Sad


RE: Ise ei tohi enam autot lammutada. - maitus - 13-07-2013

(13-07-2013, 08:18 AM)v6sa Kirjutas:  
(13-07-2013, 08:06 AM)maitus Kirjutas:  ...
Minu vara kuulub mulle ja teen sellega mis tahan.

Põhimõtteliselt nõus. Ühe agaga...

Häda on selles, et peale Maituse on veel tema naabrid ja nende naabrid ja lõpuks mina. Ning mulle ei lähe mitte, et minu naaber oma varaga nii ümber käib, et see minu elamist segama hakkab. Täpselt samamoodi, nagu minu vara ei tohi hakata segama naabri elamist. Elementaarne ju.

Ehk seletad rumalale inimesele täpsemalt lahti, et mis täpsemalt mu naabreid peaks segama kui ma oma auto osadeks võtan ? Big Grin ..äkki see, et neil ei ole mõstust mingeid masinaid ehitada ja kadedus rikub tuju ... Big Grin - moraalne kahju ühesõnaga. Mulle ehk ei meeldi, kui naaber muru niidab ja vaikust rikub- mis ma siis nüüd pean tegema ? Pealegi paiskab muruniiduk õhku ohtlikke jäätmeid......Smile. Tegelikult ei tohiks ka õues grillida, sest naabritel ei ole raha liha osta ja grillimislõhn alandaks nende inimväärikust ja enesehinnangut... Smile. Huvitav kas ma oma hoovis oma naist võin "põrutada" , või on see seadusega keelatud? Moraali ja koduse kasvatuse jätaks siin vahele ... - pole ju vahe tegelikult, et kas naaber piilub mu hoovi või mu aknast sisse Big Grin Big Grin

Keskonnaohlikusest veel niipalju, et ma ei ole vele näinud sellist lolli, kes mootoriõlid koduhoovis vastu maad laseks ja selle keskonnavärgi seisukohalt tuleks siis arvele võtta ka kõik teised sispõlemismootoriga riistapuud- mis vahet seal autoga on....!!!??? Smile

(13-07-2013, 08:18 AM)v6sa Kirjutas:  Margus Lepat on vahelduseks hea kuulata, aga tema riigis ma vist elada ei tahaks...Sad
Ma teeks küll proovi- kaotada ei ole ju niikuinii midagi Big Grin


RE: Ise ei tohi enam autot lammutada. - muska71 - 13-07-2013

(13-07-2013, 08:45 AM)maitus Kirjutas:  
(13-07-2013, 08:18 AM)v6sa Kirjutas:  
(13-07-2013, 08:06 AM)maitus Kirjutas:  ...
Minu vara kuulub mulle ja teen sellega mis tahan.

Põhimõtteliselt nõus. Ühe agaga...

Häda on selles, et peale Maituse on veel tema naabrid ja nende naabrid ja lõpuks mina. Ning mulle ei lähe mitte, et minu naaber oma varaga nii ümber käib, et see minu elamist segama hakkab. Täpselt samamoodi, nagu minu vara ei tohi hakata segama naabri elamist. Elementaarne ju.

Ehk seletad rumalale inimesele täpsemalt lahti, et mis täpsemalt mu naabreid peaks segama kui ma oma auto osadeks võtan ?
Mul siin kilomeeter maad eemal on 2 naabrit,üks rikkur ja keskonnaameti mingi nõunik ja teine liht eesti talupoeg.Lihtsal talupojal kuuri taga traktor ja vanad autologud ja nimetatud asjad rikuvad rikkuri terassivaadet ja tüli majas.Aga toosama rikkur tohib keset valla avalikku teed mullahunnikud vedada ja tee kinni panna,ehitas välikööki paekivist ja paejäägid teeäärde kraavi olgugi,et jäätmejaam 2km eemal.Mina kallan sama asja kraavi saan kolaka,temale ei tehta midagi.


RE: Ise ei tohi enam autot lammutada. - maitus - 13-07-2013

Vot sellised molkused neid seadusi teevadki, kel ainult oma elu tähtis. Selliste vastu tõuseb vahel selline viha, et mine pane kaikaga pähe Smile.


RE: Ise ei tohi enam autot lammutada. - v6sa - 14-07-2013

(13-07-2013, 11:02 AM)muska71 Kirjutas:  Mul siin kilomeeter maad eemal on 2 naabrit,üks rikkur ja keskonnaameti mingi nõunik ja teine liht eesti talupoeg.Lihtsal talupojal kuuri taga traktor ja vanad autologud ja nimetatud asjad rikuvad rikkuri terassivaadet ja tüli majas.Aga toosama rikkur tohib keset valla avalikku teed mullahunnikud vedada ja tee kinni panna,ehitas välikööki paekivist ja paejäägid teeäärde kraavi olgugi,et jäätmejaam 2km eemal.Mina kallan sama asja kraavi saan kolaka,temale ei tehta midagi.

Kui kraav on eramaal, siis ei saa omanikul paekivi sinna kallamise eest midagi teha - oma maa ju. Kui valas valla või riigikraavi, siis anna valdajale teada.

Kohaliku tee kinnipanek on lihtsalt inimestevahelise suhtlemise küsimus. Lihtsam on sõimata, kui arutada...Toungue

(13-07-2013, 08:45 AM)maitus Kirjutas:  ...
Ma teeks küll proovi- kaotada ei ole ju niikuinii midagi Big Grin

Minge ja elage vahelduseks paar aastat mujal...Toungue Tegelikult pole siin häda midagi, lihtsalt kasvuyraskused tuleb üle elada. Ärge unustage, et meie riik on praegu just selles eas, kus noormeestel on vaja kõvasti maailma parandama hakata oma pemmiroolistWink

MArgus Lepa võiduka juhtimise all elamine eeldab, et ta võtab vastutuse ja hakkab riiki juhtima. Mulle on jäänubd mulje, et tal need ambitsioonid puuduvad. Ning kritiseerimine on alati ohutum tegevus, kui ise tegemine.Toungue

(13-07-2013, 08:45 AM)maitus Kirjutas:  Ehk seletad rumalale inimesele täpsemalt lahti, et mis täpsemalt mu naabreid peaks segama kui ma oma auto osadeks võtan ? Big Grin
...

Üks auto ei segagi. Kaks autot ilmselt ka mitte. Aga meil on leidlikke "väikeettevõtjaid", kes eraisikuna ostavad auto, müüvad selle küljest paar likviidset tükki, seejärel "juhtub" tuleõnnetus ja egas põlenud romuga muud teha pole, kui üle kaalu.

Ning niimoodi kolm korda nädalas... Kuidas säärase naabriga oleks?

Sääraste idiootide vastu võitlemine on keeruline ülesanne ja ma täitsa mõistan ametniku soovi kogu tegevus illegaalseks kuulutada, selmet hakata mingite erandite sepitsemisega vaeva nägema. Aga elu on näidanud, et kui mõistlik ettepanek kokku kirjutada, võib see täitsa seadusesse jõuda.

Neile, kelle arvates ametnikud liiga lihtsalt oma palga välja teenivad, soovitan soojalt seda leiba proovida. Pea igas asutuses on täitmata kohti. Minge siis kõrge palga ja rohkete hüvede juurde paremaid seadusi nokitsema. Sest iga seaduse on kokku pannud paar reaametnikku (kelle palk on märgatavalt alla Eesti keskmise) koos vabatahtlike panustajatega. Eriti neid viimaseid kipub väheks jääma...

Ma ei õigusta saamatut või küünilist ametnikku, kuid olles selle leiva küpsetamist üsna lähedalt näinud, ei kipu enam aadressita lahmima. Soovitan teilegi - osalege mõnes protsessisi ja tehke riiki paremaks, selmet lihtsalt lolle riigiametnikke ja rikkureid sõimata.Cool

Siia sobib kenasti küsimus: mis vahet oli Prantsuse ja Nõukogude revolutsioonidel?
Prantslased võitlesid selle eest, et ei oleks vaeseid. Venemaa tõusis rikaste vastu...Rolleyes