automoto.ee foorumid
Ise ei tohi enam autot lammutada. - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Eesti Vanatehnika Ajaloo ja Teadmiste Kogumik (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=108)
+--- Foorum: Vanatehnika Aruteluala (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=55)
+--- Teema: Ise ei tohi enam autot lammutada. (/showthread.php?tid=45120)

Lehed: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


RE: Ise ei tohi enam autot lammutada. - moto-onu - 20-07-2013

Aga kui ma ei taha oma liikurit viia ei vanarauda ega romulasse ja lihtsalt maha võtta arvelt? Mulle äkki meeldib, et ta mul aianurgas vedeleb ja lapsed saavad seal sees mängida. Mul on isegi üks vana fordinäru minu nimel mida tegelikult ei eksisteeri enam. Peaks minema arki ja proovima mis nad räägivad seal. Kui väga vinguma hakkavad siis on mul tegelikult romustamis tõend ka olemas.


RE: Ise ei tohi enam autot lammutada. - h2rra - 20-07-2013

(20-07-2013, 10:02 AM)moto-onu Kirjutas:  Aga kui ma ei taha oma liikurit viia ei vanarauda ega romulasse ja lihtsalt maha võtta arvelt? Mulle äkki meeldib, et ta mul aianurgas vedeleb ja lapsed saavad seal sees mängida. Mul on isegi üks vana fordinäru minu nimel mida tegelikult ei eksisteeri enam. Peaks minema arki ja proovima mis nad räägivad seal. Kui väga vinguma hakkavad siis on mul tegelikult romustamis tõend ka olemas.
Ära torgi "sitta"... s i t t läheb haisema, kui liigutad ja kooriku pealt lõhud. Ise kutsud ju siis "kärbsed" endale kallale. Big Grin


RE: Ise ei tohi enam autot lammutada. - Marko - 21-07-2013

Jätke see kisklemine, keskendume arveloleku ja kindlustamise probleemidele!


RE: Ise ei tohi enam autot lammutada. - IIIFFFAR - 22-07-2013

(21-07-2013, 08:19 AM)maitus Kirjutas:  Ja eks igal asjal on alati ka kümme otsa, Mul siin ühe firma suured põllud ümberringi, firmal tehnikat igasugust aga künd läks sel kevadel ikka kolmehõlmalisega, sest põld suurt masinat ei kandnud. Samuti jäi eelmine aasta kogu raps maha samal põhjusel. Kõik kevadtööd, seemneraha ja väetised vastu taevast. Suurelt võtad ette ja suurelt ka hävid- kõik on suhteline.

Kas see naa keeruline peab olema? Mäletan, et 1987 põrutasid Pärnumaal laia lindi "Jossid" kaheksahõlmalisega ringi.... Ratastrakad ei taht jah easte pinnal püsida.
Kümmekond aastat varem käis ühe edulise kolhoosi varustaja kahe rekkaga kaks nädalat Taganrogis lakkumas (küll viina, küll perseid) et kombainidele poolroomiku komplekte saada. Oma vili päästet ja pärast aidati naabreid ka.
Nüüd nägin "Maalehest" roomikukombaini reklaami... Kuiv suvi olnud... Ehk peaks niiskemale sügisele mõtlema..... Eurotoetus ei võta saaki üles...

(21-07-2013, 23:21 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  ..
Tore oleks selline asi küll,et poes käiks korra aastas ja ostaks ainult tikke ja soola......Big Grin Ja poed laseks sellise variandi puhul põhja. Lõpuks ei jääkski kaupmehel muud üle,kui tuleb tare ukse taha oma kaupa pakkuma....Big Grin

Ja pangad põhja ja puha... Kui juut änam raha ei saa, siis on jälle sõda oodata...


RE: Ise ei tohi enam autot lammutada. - ryblik1 - 22-07-2013

[quote='phyl' pid='315913' dateline='1374479371']

Mine per..se oma vaginia grupi alamõõduliste diislite ülistamisega. Ma isegi ei viitsinud su teooriasse süüvida.

Mul on 5,7D 33 aastat vana ameerika kastikas, loomalikult V8. Haapsalus ABCS käies oli keskmine kulu 9l sajale. Ja powerit liikuda, nii täis kui ka tühilastis on isegi hõreda mootoriga , nii et tapab. Kilovatsi aga pole sel mootoril mitte midagi, 89 ehk oli. Kuid töömahust tulenevalt on väänet. See on tore asi. See on see mis edasi viib. Oma kilovatte võite te teoretiseerida palju tahate lõpuks loeb ikkagi vääne. Suvaline vana transitisaast on oma 2,5td mootori juures ikka väga jõetu käkk mis on alati tarbinud sama palju kütet kui poole suurem mootor. Ei olnud tal küttekulu ega mineku mõttes sellest väiksusest ja turbost si..gi kasu. Transiti omanike tean mitmeid ja kuludest ja minekustest on vesteldud sel teemal nendega palju, plus palju kirumist sel teemal.

Selline kepikastiga vaginia grupi 1,6-1,9 d on ikka väga nõrk mootor töömahuga mootori kõrval. Sa pead teda normaalse liikumisvõime nimel suht palju peenestama. Siis ongi see müratase ja muu jama. Ma pole elus ühtegi autot rohkem jälestanud kui 1,6d golfi. Salongis on selline plagin alati neil sees et ma keeldun pikka maad kõrvalistmel sõitma, veel vähem linnas.
Kui tahate väikestest diislitest rääkida siis rääkige pigem Citroeni 2,1 TD mootorist millel on kolm klappi silindrisse ja vägagi eeskujulik turbo. Mootoriplaginat nagu vaginial ei ole. Mootor podiseb omaette erilise summutatud häälega ja pole diisli kohta mitte paha. Kilovatti on sellel 81 ja väänet väga palju. Esimest korda oli tegu nii edumeelse diisliga euroopas kus kõrvuti tootes 1990 aastal oli diislil vaata et parem minek samal mudelil kuis seda bensukal. Bensukas oli 2,0 ja 89 kw, diisel 2,1 td ja 81 kw. Autode mass ja varustus sama, käigukast sama. Bensukaga täpselt sama terav minek, küttekulu pikal maal vaid 5l sajale ja linnas 6,5-7. Bensukas aga maanteel 6-7 linnas 8-9. Seal maal võite rääkida alles turbost ja diislist ja muust asjast. vagini grupp pole diislil mingist 3 või 4 klapsi tehnikast siis veel undki näinud. 4 klapilised diislid tekkisid neil seal ikka väga hilja....


RE: Ise ei tohi enam autot lammutada. - Külahull - 22-07-2013

Kuna asi on viimased paar lehekülhe läinud algteemast väga kaugele, siis ehk moded splitivad selle teema ära ja jätavad algteemasse Toompeale mineku ja riigi pööramise Smile


RE: Ise ei tohi enam autot lammutada. - HendrikR - 22-07-2013

(16-07-2013, 10:22 AM)mighty tonka Kirjutas:  Ei viitsinud küll kõike läbi lugeda aga minu näide teema kohta:

Oman maakohas UAZ kastikat. Tehniline olukord hetkel selline, et TÜV läbi ei saaks aga muidu komplektne. Kasutan seda umbes mõned korras aastas ainult eramaal sõitmiseks, kuna raha ei nõua siis võib seista-omada sellist. Mõistagi pole tal juba ammu TÜV ega kindlustust. Seega peaksin ma hakkama kord aastas käima TÜV tegemas, kuna vana auto ja vigu on, enne seda tegema suure remondi ning kindlustuse? Kui ei taha nii siis viigu uunikumi poole teel masin lihtsalt kokkuostu? Kurb Sad
Suht sama asi mul:seisev auto,ÜV-d ja kindlustust pole juba mitu aastat.Kindlustus läheks ka mul ulmekalliks:
12 kuud 397,43 eurot
11 kuud 364,74 eurot
10 kuud 332,06 eurot
9 kuud 299,37 eurot
8 kuud 266,69 eurot
7 kuud 234,00 eurot
6 kuud 201,31 eurot
5 kuud 168,63 eurot
4 kuud 132,67 eurot
3 kuud 98,35 eurot
2 kuud 76,37 eurot
1 kuu 56,68 eurot


RE: Ise ei tohi enam autot lammutada. - Basilio - 22-07-2013

(22-07-2013, 17:05 PM)Külahull Kirjutas:  ... ehk moded splitivad selle teema ära ja jätavad algteemasse Toompeale mineku ja riigi pööramise Smile
"Riigipöörajatele" annaks väikese koduse ülesande:
Otsida ajaloost välja võimalikult palju riigipööramisi ja vastata mõnele küsimusele:
a) Kui paljud pööramised on õnnestunud?
b) Mis on saanud ebaõnnestunud pöörajatest?
c) Mis on saanud õnnestunud pöörajatest(enamusest)?
d) Mis on saanud rahvast ja majandusest peale pööramist? Ehk mis sellest kõigest tolku on olnud?
Kui need küsimused on vastatud, võite "pööramisest" edasi pajatada ... kui enam tahtmist on...


RE: Ise ei tohi enam autot lammutada. - Talupoeg taluja - 22-07-2013

(22-07-2013, 17:54 PM)Basilio Kirjutas:  
(22-07-2013, 17:05 PM)Külahull Kirjutas:  ... ehk moded splitivad selle teema ära ja jätavad algteemasse Toompeale mineku ja riigi pööramise Smile
"Riigipöörajatele" annaks väikese koduse ülesande:
Otsida ajaloost välja võimalikult palju riigipööramisi ja vastata mõnele küsimusele:
a) Kui paljud pööramised on õnnestunud?
b) Mis on saanud ebaõnnestunud pöörajatest?
c) Mis on saanud õnnestunud pöörajatest(enamusest)?
d) Mis on saanud rahvast ja majandusest peale pööramist? Ehk mis sellest kõigest tolku on olnud?
Kui need küsimused on vastatud, võite "pööramisest" edasi pajatada ... kui enam tahtmist on...

Ega me siin riiki pöörata ja keerata taha... me ainult juhataks pimedatele ja eksinutele suuna kätte...Big Grin

1.Eks enamus pööramisi on õnnestunud. Kas on läinud paremaks või kehvemaks....Big Grin
2.Ebaõnnestunud keerajad on saanud ajalukku kirjutatud.
3.Enamus õnnestunud pöörajaid on õnnelikust elust kõrvale jäänud....
4...........tolku on niipalju,et midagi ikka on kuhugile poole liikunud...Big Grin
5."Ikka edasi,ikka edasi,ei sammukestki tagasi"......ütles tigu......Big Grin


RE: Ise ei tohi enam autot lammutada. - maitus - 22-07-2013

(22-07-2013, 17:54 PM)Basilio Kirjutas:  "Riigipöörajatele" annaks väikese koduse ülesande:
Otsida ajaloost välja võimalikult palju riigipööramisi ja vastata mõnele küsimusele:
a) Kui paljud pööramised on õnnestunud?
b) Mis on saanud ebaõnnestunud pöörajatest?
c) Mis on saanud õnnestunud pöörajatest(enamusest)?
d) Mis on saanud rahvast ja majandusest peale pööramist? Ehk mis sellest kõigest tolku on olnud?

Ma küsiksin ainult punkti d) kohta..., et mis saab rahvast ja majandusest kui midagi ette ei võta??? Ja millest oleks tolku???


RE: Ise ei tohi enam autot lammutada. - Basilio - 22-07-2013

(22-07-2013, 21:11 PM)maitus Kirjutas:  Ma küsiksin ainult punkti d) kohta..., et mis saab rahvast ja majandusest kui midagi ette ei võta??? Ja millest oleks tolku???
Mis saab kui midagi ette ei võeta? Loe Orwelli "1984".
Mis saab kui võetakse? Loe Orwelli "Loomade farmi".
See härrasmees jagas üldiselt asja...
Millest oleks tolku? Kui teaksin, hakkaksin Messiaseks, võtaksin oma rahva sappa ja hakkaksin läbi mere priiusemaale minema...
Paraku kaldun rohkem ishiase kui messiase poole... Big Grin


RE: Ise ei tohi enam autot lammutada. - IIIFFFAR - 23-07-2013

(23-07-2013, 22:27 PM)motamees Kirjutas:  
(22-07-2013, 01:14 AM)IIIFFFAR Kirjutas:  ... nägin "Maalehest" roomikukombaini reklaami... Kuiv suvi olnud...
Big Grin See võib olla mu naise onu kombain. Rääkisin kord temaga sel teemal. Ta on võtnud selle kombainiga oma vilja, naabrite ja ka suurmajandite vilja. Kui maad enam ei kanna, siis tullakse ikka tema abi paluma. Nüüd aga papi juba 83 aastat vana ja ei viitsi enam mässata. Otsustas masinaparki vähendada. Naljakas aga see, et kombainile ostjat pole veel leidnud. Kui maa on kuiv, siis keegi ju ei taha osta. Kui aga maa märg, ronib papi redelit mööda üles ja läheb naabritele appi. Küll on hää siis vilja võtta - konkurente ju pole.
Too, millest jutt, olnd ka omas ajas suurmajand.... "V.I.Lenini kuuekümnenda sünniaastapäeva nimeline "Edasi" kolhoos Pärnu rajoonis....
Aga too varustaja oli pull tüüp...


RE: Ise ei tohi enam autot lammutada. - mighty tonka - 24-07-2013

Samas saan ma aru, et auto lammutamine VÕIB olla keskkonnale ohtlik tegevus kui seda ei tehta õigesti, a la õlidest vabanemine, juhtmete põletamine jne. Samas tuleks siis oma auto hooldus siis ju ka keelata sel juhul... kurat lambipirni vahetus või vanaema kellraadio patarei vahetus samamoodi!


RE: Ise ei tohi enam autot lammutada. - korvimees - 24-07-2013

(24-07-2013, 19:50 PM)mighty tonka Kirjutas:  Samas saan ma aru, et auto lammutamine VÕIB olla keskkonnale ohtlik tegevus kui seda ei tehta õigesti, a la õlidest vabanemine, juhtmete põletamine jne. Samas tuleks siis oma auto hooldus siis ju ka keelata sel juhul... kurat lambipirni vahetus või vanaema kellraadio patarei vahetus samamoodi!

Jahh ... kuskil on alati inimesed, kes teavad omaarust paremini, mida teine tohib teha ja mida mitte...
Siinkohal oleks paslik tuletada meelde üht juku anekdooti:
Väiksel jukul tuleb öösel pissihäda peale. Tõuseb üles, läheb käib ära ning tagasi oma toa poole tatsates paelub äkki tema tähelepanu vanemate magamistoa lahtise ukse vahelt paistev valgusvihk. Astub lähemale ja jälgib mõndaaega magamistoas toimuvat aktsiooni, tatsab siis oma toa poole edasi omaette porisedes "Ja Sellised inimesed keelavad mul nina nokkida..." Big Grin


RE: Ise ei tohi enam autot lammutada. - iceman - 24-07-2013

(24-07-2013, 19:50 PM)mighty tonka Kirjutas:  Samas saan ma aru, et auto lammutamine VÕIB olla keskkonnale ohtlik tegevus kui seda ei tehta õigesti, a la õlidest vabanemine, juhtmete põletamine jne. Samas tuleks siis oma auto hooldus siis ju ka keelata sel juhul... kurat lambipirni vahetus või vanaema kellraadio patarei vahetus samamoodi!
samal ajal kui nende uroodide,kes selliseid seaduseid toodavad,enda tegevus,mittevõibolla vaid päris kindlasti on kahjulik, nii keskonnale kui ka riigile. eelkõige muidugi harilikele.


RE: Ise ei tohi enam autot lammutada. - h2rra - 24-07-2013

Sõbrapioss otsib oma talusse põllurallikat ja ega eestist pole mõtet võtta.... tuleb jälle Soomest tuuma hakata... ja mida siisneed seaduseloojad saavutavad? Ütleme otse ja ausalt, et asi on ikkagi R A H A S , mis on rahva taskust tarvis kätte saada käskude ja keeldudega.


RE: Ise ei tohi enam autot lammutada. - Basilio - 24-07-2013

(24-07-2013, 20:36 PM)korvimees Kirjutas:  Jahh ... kuskil on alati inimesed, kes teavad omaarust paremini, mida teine tohib teha ja mida mitte...
... ja reeglina pole nad elu sees midagi pliiatsist raskemat ega mustemat käes hoidnud... Aga ikka teavad! Toungue


RE: Ise ei tohi enam autot lammutada. - maitus - 25-07-2013

(24-07-2013, 21:19 PM)iceman Kirjutas:  samal ajal kui nende uroodide,kes selliseid seaduseid toodavad,enda tegevus,mittevõibolla vaid päris kindlasti on kahjulik, nii keskonnale kui ka riigile. eelkõige muidugi harilikele.
Kahjulik kahtlematta. kui enne tasus varastada ainult uusi autosid, siis edaspidi tasub varastada igasuguseid autosid, sest tegu on järjekordse defitsiidiga- pole võtta odavaid kasutatud autoosi. Siiani ostsid mingi doonori varuosadeks aga sellega on nüüd ühelpool. Lammutustest saadaolevad detailid on aga tihtipeale kallimad kui poes uued Ja kuhu paneb autovaras othilikud ja mittevajalikud jäägid ??? - teadagi kuhu, viib metsaalla. Ühest lollist seadusest hulga probleeme. Ja ega need vargused ennast pikalt oodata ei lase- niipea kui selle seaduse täitmist täie auruga kontrollima hakatakse, nii see asi algab. Nõukaajal olid ka autojupid defitsiit ja vast kõik mäletavad mis toimus- ärandamine oli igapäevane nähtus....ja hommikuti avastati väga tihti, et autol pole rattaid all ja klaase ees- seda paremal juhul.
Igasugune defitsiit ja hinnatõus on alati põhjustanud kurutegevust. Viinakeeld tekitas monopole nagu seeni peale vihma, kõik kohad on pragugi täis salasigarette, metsa varastatakse nii et vähe ei ole kuna RMK ei müü enam eraisikutele lanke jne jne. Alati jääb võimalus muretseda defitsiitseid asju ebaseaduslikul teel....riigikassat see aga küll ei täida ja nagu kuskil eespool mainisin, siis selliste seaduste all kannatab ainult seadusekuulekas inimene...


RE: Ise ei tohi enam autot lammutada. - aavu - 25-07-2013

(25-07-2013, 00:19 AM)maitus Kirjutas:  Nõukaajal olid ka autojupid defitsiit ja vast kõik mäletavad mis toimus- ärandamine oli igapäevane nähtus....ja hommikuti avastati väga tihti, et autol pole rattaid all ja klaase ees- seda paremal juhul.

Liikus mingi jutt, et hüpati rõdult auto katusele ja teine mees püüdis esiklaasi kapotipeal kinni.


RE: Ise ei tohi enam autot lammutada. - v126 - 25-07-2013

Või siis kahe mehe ja kahe peldikupumbaga tõmmati klaas eest ära.