automoto.ee foorumid
Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg (/showthread.php?tid=47011)



RE: Mootorsaag - hooldus ja remont - fm25 - 01-03-2015

Seda minagi, mul veel teine karbuss olemas. Ütlesin veel, et ärgu midagi vahetama hakaku kui vaja siis helistagu, aga tegid ikka nii nagu neile kasulik Smile


RE: Mootorsaag - hooldus ja remont - JaakH - 01-03-2015

selle korraliku karpa said ju mu käest! ON varganäod küll!


RE: Mootorsaag - hooldus ja remont - fm25 - 01-03-2015

Nii on jaak!


RE: Mootorsaag - hooldus ja remont - fm25 - 01-03-2015

Mul oli umba kiire ka kui järgi käisin polnd aega vaidlema hakata. Aga vähemalt töötab, rohkem ei remondi ka seda saage!


RE: Mootorsaag - hooldus ja remont - 90Deville - 03-03-2015

Küsimus saetarkadele:
Mul on vana husqvarna 346xpg ja see jooksis kokku teadmata pöhjusel. Nüüd siis vaja uut silindrit ja kolbi, siinsed asutused küsivad ebaloogilisi hindu nende eest. Saksast, jällegi, saaks möistliku rahaga, aga konks on selles, et tahavad müüa 44mm kolviga komplekte, mul aga 42mm
Küsimus ongi, et kas keegi teab vöi on kokku puutunud, kas önnestuks ka 44mm probleemideta külge kruvida(kolb+silinder siis)?


RE: Mootorsaag - hooldus ja remont - maisalup - 04-03-2015

44.3mm on uuema mudeli silinder, 42mm aga vanema sae oma.
Sobivuse koha pealt ei mina targuta kuna kogemused puuduvad.


RE: Mootorsaag - hooldus ja remont - JaakH - 04-03-2015

(03-03-2015, 22:50 PM)90Deville Kirjutas:  Küsimus saetarkadele:
Mul on vana husqvarna 346xpg ja see jooksis kokku teadmata pöhjusel. Nüüd siis vaja uut silindrit ja kolbi, siinsed asutused küsivad ebaloogilisi hindu nende eest. Saksast, jällegi, saaks möistliku rahaga, aga konks on selles, et tahavad müüa 44mm kolviga komplekte, mul aga 42mm
Küsimus ongi, et kas keegi teab vöi on kokku puutunud, kas önnestuks ka 44mm probleemideta külge kruvida(kolb+silinder siis)?

ütlen nii (tümitage  mind nüüd ksf-id) tõstsin kunagi 40sele jonsile Jonseredile Uuema suurema silindri koos kolviga.... Käis nädal kui F1 vormel ja suri välja kui mammut! Tuleks jääda analoogi juurde!


RE: Mootorsaag - hooldus ja remont - maisalup - 04-03-2015

Eks uuemal vast läks kolvi käik lühemaks ja kolb jämedamaks, saadi juurde äkilisust, kaotati väändemomendis. Mul 60ccm japsil kolb millegi pärast üldse mingi 60kraadise nurga all, et pika käiguga mootor liiga kõrgeks ei läheks vist, samas väänet on korralikult.
Üks tuttav rääkis kui nüüd õigesti mäletan, siis et 346xp le on tema pannud 353 kolvi/silindri et pidi paremini jõudu just madalatel pööretel olema. Katsetada ju võib
 


RE: Mootorsaag - hooldus ja remont - JaakH - 06-03-2015

(27-02-2015, 23:52 PM)pen.skar Kirjutas:  Puud aastaks ette tehtud, aga nii ilusat ilma ei saanud raisku lasta minna- hing ajas ülekasvanud lepiku kallale. Millega siis- truust HsQ 254`st ilma uue kolvi-silindrita enam asja pole(kas nii vanale juppe ongi enam?). Vaatasin oma Id kaarti- 70`st aasta puudu. Hädaga tuligi järgijäänud "taadisaega" minna-  Stihl Ms 180 ja segukanku näppu ja üle põllu. Kiidan end siiamaale, et oli kunagi oidu 1,8 ha võsalapp kodu juurde osta- nüüd annab juurdekasv täpselt aastapuud ja mingite teatiste, m.majanduskavadega ei pea jamama.  Stihlist- ikka väga kerge, süleskäivitatav. Latt 12" on vaid algul imelühike. Puudus HSQ`le omane raske väntvõlli güroefekt.  Väsinuna kodutulek oleks nõukaaegse Yral`ga parim olnud- seisab sangapidi õlal ja 20 l kanku on kerge- päevaga tühjaks kõrvetatud. Sel jätkub 5 liitrist nädalaks. Asjast ka. Sain sõbralt pappkastis laialilammutatuna Stihl 023c ja tema jälle kellegilt. Kolb-silinder tundus tihe olevat, seega tihendivahetus ja kokku. Puudus käepide, vist kolmest punktist kinnitusega, vast saab tellida. Etteandepumba mulli lühikese otsa jaoks pole kohta. Pikem voolik  läheb paaki, siis lühem loogiliselt karbussi. Aga seal ainult paagisõela vooliku jaoks   ots olemas. Aga kuhu ikka teine voolik? Siis karbussiruumis üle üks vaba pistikuga juhe. Teine, isoleerimata, sobis suretusklemmiks.

sa mõõda see käepide võrreldes MS 180 ära kui selline sobib saad jälle mu käest!


RE: Mootorsaag - hooldus ja remont - fm25 - 06-03-2015

Jaak mis summa või vedela valuuta eest ms 180 kolvirõngad ära vahetad? (siis mul pm uus saag) ise olen liiga kärsitu inimene, et võin kokkupannes rõngad ära lõhku ja kui miski närvi ajab viskan üle õla Smile


RE: Mootorsaag - hooldus ja remont - JaakH - 07-03-2015

üks rõngas on uus teine kadus rsk ära! Võta üks 1,2l Rock ja sinu on asi saad üle jäänud mudru ka omale, kui pen.skar sanga ei igatse enam Big Grin


RE: Mootorsaag - hooldus ja remont - fm25 - 08-03-2015

Mul uued olemas, ainult vaja vahetada Smile


RE: Mootorsaag - hooldus ja remont - pen.skar - 08-03-2015

Oi oi, sanga tahan väga! Asi praegu veidi keerulisem- sain tuttava 025 pealt sanga laenuks. Ja ühtlasi sain ka selle pealt piiludes valesti pandud jublakad õieti pandud ja stihl käib mul! Ajasin veel üht bensiinivooliku otsa taga, aga karbuss oli karbis ringi vahetatud- mullita sae oma siis...
Nii et pane sangale kasvõi hinda juurde, olen lõas- kunagi tullakse käepidet tagasi nõudma. Kui kaua vissitan, siis olen usalduse kaotanud.
   PS- tolle sae äralammutamises  võiski küünal süüdi  olla. Selline veidrik- laseb 10 sekundit käia ja siis kooletab välja. Ilus valge, ainult ei käi sellega kuigi kaua. Võtsin Hsq pealt vana tahmapäka küünla ja lasin kõrgepinge liini alt kõik sarapuud maha!
Varsti põllule minek, tuleb "huinjadega" tegelemine lõpetada, aga enne tulen Jaagu poolt läbi! Veel Mf 70 käigukasti hammasrattad tuleb leida või keevituse-relaga taastada!?!, siis marjakarbid ja 3meetrine Juko külvik maha müüa ja kevad võib siinkandis tulla.


RE: Mootorsaag - hooldus ja remont - JaakH - 08-03-2015

no asi mul ka sinna su poole pole tulla. Panen Fordile puid alla ja olen kohal! Saada sõnumitesse oma tel nr võib juhtuda et pean Õissu esmaspäev minema (tulema). sealt on juba kukimuki su juurde. Pane kirja mis osi vaja on! Mul pole suurt midagi enam alles, see mis lubatud, see lubatud. Too on alles! 254 xp asju vaatan ja laon kõik kokku! 


RE: Mootorsaag - hooldus ja remont - pen.skar - 08-03-2015

Mu telefon 57877viis-null-seitse. Pühapäev ju 8 mürts, kas naised su nii ruttu jälle pika lõa otsa lasevad? Aint Stihli käepide ja Hsq kotiga mu soov. Asi mul mõni päev sinna gepsutada pole, kui koordinaadid saaks.


RE: Mootorsaag - hooldus ja remont - JaakH - 08-03-2015

saad koordinaadid!


RE: Mootorsaag - hooldus ja remont - autojuht - 08-03-2015

Jaakpoiss ega sul fs450ne gaasirutskat ei vedele?


RE: Mootorsaag - hooldus ja remont - JaakH - 08-03-2015

Ei isand autojuht, pole, Kogu  FS rändas Otepääle! Võsakatega on vsjo mõni vidin on veel hq 254 mootorist mõned jupid kellel vaja andke teada Kuigi on 254rx gaasirutska. Ma vaatan mis mul veel alles korralkikku on teen pildid siis saab rahvas teada mis veel alles on.


RE: Mootorsaag - hooldus ja remont - autojuht - 08-03-2015

(08-03-2015, 22:18 PM)JaakH Kirjutas:  Ei isand autojuht, pole, Kogu  FS rändas Otepääle! Võsakatega on vsjo mõni vidin on veel hq 254 mootorist mõned jupid kellel vaja andke teada Kuigi on 254rx gaasirutska. Ma vaatan mis mul veel alles korralkikku on teen pildid siis saab rahvas teada mis veel alles on.

245rx vast ikka? see sobiks veel paremini kui ta ei ole selle napaka pöördtrossiga.


RE: Mootorsaag - hooldus ja remont - JaakH - 09-03-2015

just,  õigus korraga ajan paari sae asju ja need nimed lähevad sassi! Tänud parandamast mind