automoto.ee foorumid
KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (/showthread.php?tid=52095)



RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - motamees - 12-11-2016

(12-11-2016, 13:26 PM)mossepower Kirjutas:  Sams pole ise veel uurinud kas sellist "pidurimääret" ka kuskil eraldi müüakse?
Peab viimane ju olema kummiosade suhtes kui ka temperatuuri suhtes sobiv.

Eraldi määre pidurisilindrite (ja kummiosade) jaoks täitsa olemas. Kasutan aastakümneid ja muud määret sinna ei topi. Muu määre paisutab kummidetaile.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - alfredo - 12-11-2016

(12-11-2016, 13:09 PM)muska71 Kirjutas:  nö lääne laagrid kinnised mõnes määret täpselt niipalju,et rooste ei lähe ehk polegi ja teistes jälle praktiliselt täis.

Asjalood ehk sedapidi, et kiiremakäigulistel laagritel on vähem määret parem ja raskemates tingimustes töötavatel aeglastel peaks teist jällegi rohkem sees olema. Kas nüüd just silmini, aga ikkagi.
Võtsin ühel veneaegsel, arvatavasti militaarotstarbelisel reduktoril kaane maha ja see oli miskit valkjat möginat täiesti täis. Oli isegi vist vastav kiri peale pressitud, et ne zmazat.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - Talupoeg taluja - 12-11-2016

Seda kuulen küll esimest korda,et määrimine on kahjulik. Juba minu isa ütles:"Olgu see vankriratas või advokaat....." Big Grin

T.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - diesel - 12-11-2016

kuskil jäi ette mingi ähmane jutt pneumo kopast. rääkis keegi midagi muu jutu vahele või lugesin kuskilt, äkki isegi siit. no ei mäleta ja koogelmoogeliga ka ei oska leida.
olin ka üsna kindel, et olen juba seda siit küsinud, aga otsinguga ei leid, ju siis ainult mõtsi nõnnamoodu.
no igatahes küsiks üldsuselt ja targematelt, kas kellelgi on mingeid vihjeid mõne pisema kopa või laaduri kohta, mis käiksid särtsuga või gaasiga või kasvõi õhuga. peaasi, et saaks nö. toas muretult kasutada. riistapuu gabariit võiks piirduda umbes põka või bobcatiga ja soov oleks vana lauda põhi tühjaks kaevata ja välja vedida. himustaks siis aparaati rentida või häda korral ka teenust tellida.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - tanel. - 12-11-2016

Summutist voolik õue.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - Marko - 12-11-2016

Täiesti olemas

https://www.youtube.com/watch?v=Kfhki3RkJv0

Sorry!


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - linnuke - 12-11-2016

(12-11-2016, 20:37 PM)Marko Kirjutas:  Täiesti olemas

https://www.youtube.com/watch?v=Kfhki3RkJv0

Sorry!

Üks tubli narkar leidis vähemalt süstaldele taaskasutuse. Big Grin Big Grin Mingi kopa  õlad pneumoga tööle panna(ja ka tööd teha ) üpriski võimatu. Rolleyes


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - viplala - 12-11-2016

Miks võimatu?


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - hulgus - 12-11-2016

(12-11-2016, 20:54 PM)viplala Kirjutas:  Miks võimatu?

vedelikud ei ole kokkusurutavad, gaasid on vägagi...
Aga küsimus ei ole jõuülekandes, vaid ajamis nagu aru sain. Kuskil oli küll pisike el. mootoriga labidas rentida, aga ...
kuskil kaugel maaal nt.
http://www.abletool.net/electricminiexcavator.html


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - Marko - 12-11-2016

(12-11-2016, 21:10 PM)hulgus Kirjutas:  
(12-11-2016, 20:54 PM)viplala Kirjutas:  Miks võimatu?

vedelikud ei ole kokkusurutavad, gaasid on vägagi...

Täpselt nii on, kui pneumokopp pääseb mingi takistuse tagant on sul kopatäis mulda kabiinis. Ilmselt pole hea tunne ja seepärast neid ei olegi.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - linnuke - 12-11-2016

(12-11-2016, 20:54 PM)viplala Kirjutas:  Miks võimatu?

Puht praktiliselt peab pneumosilinder kohtuma mingi takistusega,kas siis silindri enda käik, või 100 prossa takistus(nt.stantsid jne)Vaatame kasvõi rattamutika püstolit.Põrutab mutika lõpuni ja siis põriseb.Mis juhtub kui keere lendab,põrutab ju edasi.Kui nüüd kopp tõstaks mingit rasket kivi ja see kogemata maha veereb,mida teeb õhu kineetiline energia silindris.Ilmselt viskab kopa kabiini,no vähemalt silindrikäigu lõpuni. Sad


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - Marko - 12-11-2016

See on suruõhu POTENSIAALNE energia, mis sel juhul valla pääseb:
Nii lahe on möliseda, eriti kui tead, et oponent naljast aru saab Big Grin


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - linnuke - 12-11-2016

(12-11-2016, 21:18 PM)Marko Kirjutas:  See on suruõhu POTENSIAALNE energia, mis sel juhul valla pääseb:
Nii lahe on möliseda, eriti kui tead, et oponent naljast aru saab Big Grin

No vähemalt tegime selgeks, et õhk ei ole kopale bra.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - ahtos - 12-11-2016

Mul oli kunagi paarimees kelle põhiütelus oli,et määre on masina surm.Ise olen küll kõik laagrid üle määrinud ka siduri survekad ja ükski pole laiali lennanud-see haigus mul juba lapsest saati,et kõik mis lahti võtad uuesti määrdega kokku.Pidurite puhul on ka kastoorõli omal kohal lisaks pidurivaseliinile.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - volvo - 12-11-2016

(12-11-2016, 20:05 PM)diesel Kirjutas:  kuskil jäi ette mingi ähmane jutt pneumo kopast. rääkis keegi midagi muu jutu vahele või lugesin kuskilt, äkki isegi siit. no ei mäleta ja koogelmoogeliga ka ei oska leida.
olin ka üsna kindel, et olen juba seda siit küsinud, aga otsinguga ei leid, ju siis ainult mõtsi nõnnamoodu.
no igatahes küsiks üldsuselt ja targematelt, kas kellelgi on mingeid vihjeid mõne pisema kopa või laaduri kohta, mis käiksid särtsuga või gaasiga või kasvõi õhuga. peaasi, et saaks nö. toas muretult kasutada. riistapuu gabariit võiks piirduda umbes põka või bobcatiga ja soov oleks vana lauda põhi tühjaks kaevata ja välja vedida. himustaks siis aparaati rentida või häda korral ka teenust tellida.

https://youtu.be/vZGELk2NHb0  Gaasiga Avant olemas,iseasi kas neid renditakse


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - linnuke - 12-11-2016

Volvo:
  Gaasiga Avant olemas,iseasi kas neid renditakse

Gaas ajab pada ringi,käpad ikka hüdraga. Rolleyes

Aga Talupoja Vanal tuline õigus :


Seda kuulen küll esimest korda,et määrimine on kahjulik. Juba minu isa ütles:"Olgu see vankriratas või advokaat....."


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - olevtoom - 12-11-2016

(12-11-2016, 21:18 PM)Marko Kirjutas:  See on suruõhu POTENSIAALNE energia,...

Vabandust, potenTsiaalne kirjutatakse. Potents seostub ikka millegi kõvaga, olgu või t-täht.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - Marko - 12-11-2016

(12-11-2016, 21:49 PM)olevtoom Kirjutas:  
(12-11-2016, 21:18 PM)Marko Kirjutas:  See on suruõhu POTENSIAALNE energia,...

Vabandust, potenTsiaalne kirjutatakse. Potents seostub ikka millegi kõvaga, olgu või t-täht.

Keegi sinder on tõesti T tähe pihta pand.
Nagu tänapäeva Skype, proovi seal topelt täishäälikut kirjutada...


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - 90Deville - 12-11-2016

Markole skype ja häälikute kohta: viga on ilmselt hoopis su opsüsteemis, mul aknad 10 ja see ise "parandas" hoolega, enne kui talle jälile sain.
Parandatav.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - Marko - 12-11-2016

Võimalik. Eks ma uurin kui liiga häirivaks muutub.