automoto.ee foorumid
KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (/showthread.php?tid=52095)



RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - kass - 26-12-2016

Kui mina selliseid postitusi loen, siis tuleb mulle ka üht-teist meelde, aga viisaka inimesena ma ei hakka sellest foorumisse kirjutama. Ja tõenäoliselt pole seal mingeid pidurikontakte jms ka vaja otsida, sest neid seal ei ole. Kuidas pidurdamine on lahendatud, seda mina ei tea öelda, ilmselt ikkagi läbi üldise vooluahela. Vb on pinge lahja, siin keegi Jumal ärkas hiljuti ja kirjutas koledaid asju pikas voolujuhis toimuvast pingelangust, aga seda ta veel kahetseb...


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - muska71 - 26-12-2016

Kui trall algas siis jah vajutad puldist nuppu ja vahet pole kas üles või alla,telfris miski plagises,aga mootor ei hakand tööle.
Lahja pinge siis sel juhul jumootor ikkagi töötab kuid jõudu pole.Mul tõsta oli vaja ca 100 kg ja praegu veel vaja,et ta sikutaks mööda raudteed 45 kraadi nurga all pisut väiksemat massi ehk hunnikut kive.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - h2rra - 26-12-2016

Mul oleks pakkuda "ketitali" erinevate võimsustega.  Kui see nüüd sinna konksu ja kivide vahele sokutada, siis saaks rahuliku meelega toimetada ka siis, kui kurja ilma tõttu vool üldse kadunud on.  Rullikud ju peaks niisama veerema. kui ei veere, siis on välja pakkuda ka nõukaaegse sealauda söögiküna  rullikud, mis kettidega lae all sõitis. Kui külm ja vesine ilm otsa saab, ehk siis võtab soojuses uuesti eluvaimu sisse?  :O


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - aavu - 26-12-2016

(26-12-2016, 17:07 PM)muska71 Kirjutas:  Kontaktor peaks suurem jublakas olema ja füüsiliselt sellist ruumi kusagil pole mootori juures.Lüliti muidu klahv lüliti ja lülitist peaks loogika alusel vool pidurisse voolama ja peale piduri vabastamist mootorisse minema?Puldi orginaal kaabel oli miski 1,5 m.Mul paegu ümber tehtud ja miski 20 m kaabel vahel.

Aga tee uuesti kaabli pikkus 1,5 meetri peale tagasi. Sinu 20 meetrit kaablit on ilmselt liiga peenike ja neelab osa pingest ära. Selle tõttu jäävad amprid kesiseks.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - tanel. - 26-12-2016

Kas pinget tõsta poleks lihtsam?

Mitu soont on sellel kaablil?

Viga on päris tihti seal kuhu see ise tekitatakse.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - veix__ - 27-12-2016

Väga lühikesed sõidud nagu ei ole olnud, eile 2x40 km, üleeile 45 km. Nädala sees üldiselt on lühemad. Täna hommikul oli aku pinge 11,98 V. Ennustame, millise temperatuuri juures sel talvel auto veel käima saan (5-silindriline bensiinimootor)? Aku on 63 või 64 Ah Hankook, kohe saamas 7 aastat vanaks... kui saab ikka. Toungue Kui pingest rääkida, siis eelmisel talvel sain veel kuidagimoodi käima kui aku pinge näitas 10,9 V. Tundus üsna viimane piir olema, ise mõtlesin, et käsitsi vändaga võiks ka kiiremini mootorit ringi ajada. Big Grin Külma oli siis paar kraadi üle -20.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - alfredo - 27-12-2016

Ennustama ei hakkaks, kuid uue aku paneks pagassi juba kaasa sõitma küll. No muidugi, kui seda üldse on võimalik ise kuskil poe parklas vahetama hakata, nagu paljudel tänapäevastel masinatel kombeks.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - linnuke - 27-12-2016

(27-12-2016, 07:56 AM)alfredo Kirjutas:  Ennustama ei hakkaks, kuid uue aku paneks pagassi juba kaasa sõitma küll. No muidugi, kui seda üldse on võimalik ise kuskil poe parklas üldse vahetama hakata,nagu paljudel tänapäevastel masinatel kombeks.

Pigem vastupidi Rolleyes(Miks k.....da akuvahetusega kuskil parklas) Sad


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - veix__ - 27-12-2016

Üritan selle talve ilma akut ostmata hakkama saada ja külmemate ilmadega võtan ühe teise korralikuma aku kaasa. Asi selles, et aku asub tagaistme all ja sinna peab väga hoolega valima, milline sobib kõrguse poolest. See üks korralik mis mul olemas on, on liiga kõrge, lihtsalt käivitusjuhtmetega käivitamiseks ühendan kui vaja peaks olema. Rolleyes


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - Urmash - 27-12-2016

Kas keegi oskab soovitada Tallinnas autoremonti, kus tegeletakse ka diisli kütusepumpadega? (Toyota Hilux 2007)
Huvitavad nimelt positiivsed kogemused mõne firmaga.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - muska71 - 27-12-2016

(26-12-2016, 23:49 PM)tanel. Kirjutas:  Kas pinget tõsta poleks lihtsam?

Mitu soont on sellel kaablil?

Viga on päris tihti seal kuhu see ise tekitatakse.

Kuidas pinget tõsta?
Tegemist kummeeritud kaabliga ja 3-4soont peast ei mäleta enam.1,5 või oli 2,5 ristlõige ja minuarust orginaal oli äkki 0.75 ja kuna nii peenikest polnud läks see mida oli.Pistikuks see euro junn mis punane.Suvel korduvalt töödanud ja toimis kenasti,nüüd viimasel objektil kiusab .pilt küll kevadel lamekatus,aga see ei muuda asja.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - muska71 - 27-12-2016

(27-12-2016, 12:50 PM)Urmash Kirjutas:  Kas keegi oskab soovitada Tallinnas autoremonti, kus tegeletakse ka diisli kütusepumpadega? (Toyota Hilux 2007)
Huvitavad nimelt positiivsed kogemused mõne firmaga.

karla auto?kuskildislikeskus ja keilas pakiautot julgen soovitada,ainult positiivsed kogemused seni.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - Tegelane5 - 27-12-2016

(27-12-2016, 08:50 AM)veix__ Kirjutas:  Üritan selle talve ilma akut ostmata hakkama saada ja külmemate ilmadega võtan ühe teise korralikuma aku kaasa. Asi selles, et aku asub tagaistme all ja sinna peab väga hoolega valima, milline sobib kõrguse poolest. See üks korralik mis mul olemas on, on liiga kõrge, lihtsalt käivitusjuhtmetega käivitamiseks ühendan kui vaja peaks olema. Rolleyes

 Endal ikaldus ka üks Hankook, ei mäletagi kaua käis aga samuti kusagil +5 juures oli 50/50 kas läheb käima või mitte. Igatahes, ma lotot mängima ei hakanud-tundus et lisaks sellele, et voolu välja ei antud, võeti seda seeest sisse seda parema meelega.(auto voltmeeter oli mõnda aega ca 13 juures, tavaliselt nii polnud, hoolimata sellest et igaks petteks sai akut veel enne laetud)


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - aavu - 27-12-2016

Tundub, et karbi nurgad on ilmastikule valla. Sealtkaudu udu ja uduvihm, mis tööd ei sega, mõjutavad kontakte.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - veix__ - 28-12-2016

(27-12-2016, 15:20 PM)Tegelane5 Kirjutas:  
(27-12-2016, 08:50 AM)veix__ Kirjutas:  Üritan selle talve ilma akut ostmata hakkama saada ja külmemate ilmadega võtan ühe teise korralikuma aku kaasa. Asi selles, et aku asub tagaistme all ja sinna peab väga hoolega valima, milline sobib kõrguse poolest. See üks korralik mis mul olemas on, on liiga kõrge, lihtsalt käivitusjuhtmetega käivitamiseks ühendan kui vaja peaks olema. Rolleyes

 Endal ikaldus ka üks Hankook, ei mäletagi kaua käis aga samuti kusagil +5 juures oli 50/50 kas läheb käima või mitte. Igatahes, ma lotot mängima ei hakanud-tundus et lisaks sellele, et voolu välja ei antud, võeti seda seeest sisse seda parema meelega.(auto voltmeeter oli mõnda aega ca 13 juures, tavaliselt nii polnud, hoolimata sellest et igaks petteks sai akut veel enne laetud)

Hea mõte oleks laadimisvoolu mõõta küll. Sigaretisüütajasse käiva voltmeetriga vahel vaatan pinget, on 13,5 V kandis, vahel mõni komakoht üle, vahel alla. Üldiselt nendel autodel pidavatki suhteliselt madal (laadimis)pinge olema.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - diesel - 28-12-2016

riigimetall on hakanud imelikult käituma.
äkitse peaks ravitsema hakkama?
no igatahes saab kenasti pehmelt ja sujuvalt kohalt ää minna ja sõidus käike vahetada.
aga vahel vaja meelitada ja libistada. jama selles, et libistada kannatab paar-kolm sekundit ja siis läheb koledaks vibraks. hullem kui "moolutiga" kohalt võtta. pole vahet kas pedaal sügaval ja vaevu haagib või pedaal üleval ja veab asjalikult. korraks põhja ja saab uued paar sekundit. tüütu krt. aga ühtepuhku on vaja nikerdada ja meelitada. varem sai ilusti, asi hiljuti ilmund.
vabakäik jonksus, veab libisemata ka suure koormaga, hääli ei tee.
kas keegi paneb kohe puusalt täpse diagnoosi ja/või perspektiivi?


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - v6sa - 28-12-2016

(28-12-2016, 23:01 PM)veix__ Kirjutas:  Hea mõte oleks laadimisvoolu mõõta küll. Sigaretisüütajasse käiva voltmeetriga vahel vaatan pinget, on 13,5 V kandis, vahel mõni komakoht üle, vahel alla. Üldiselt nendel autodel pidavatki suhteliselt madal (laadimis)pinge olema.

Pinget vaatad Sa voltmeetriga, mitte voolu tugevust Toungue  Sigaretisüütajast siis pardapinget täpsemalt. Ning 13,5 on natuke lahjapoolne, kui pole tegu just mingi bensumootoriga poekotiga... Ma korraldaks enese rahustamiseks pisikese ülekuulmaise generaatorile ja põhivooluahelatele.

Isand Diesel saab tõenäoliselt enam abi, kui raatsib oma vallo aastakäigu ja mudeli avalikuks teha.  Minu kristallkuulis paistavad ähmaselt ikalduva siduriketta piirjooned...


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - diesel - 28-12-2016

504, kaheksakümnendatest. aga eks neil vanamoodsail ehitus kõigil ühesugune.
kuda see kristallkuul viitega väristamist seletab?


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - v6sa - 28-12-2016

Looda Sa, et ehitus ühesugune on. Big Grin Egas tootearendus maga...

Odavam oleks, kui hapnema hakkab siduriketas ise, mitte korv. http://www.ikh.fi/fi/varaosat-traktorit/valmet---valtra/04-sarja-valmet/valmet-504/kytkin

Kas korvi seade oled üle kontrollinud? Et ei oleks mõni käppadest ää ikaldunud või jalutama läinud...

Libistades ketas kuumeneb ja selle haakumine muutub. Vanal traktoril on alati hulk lõtke liidetes. Need võivad anda kaunikesti huvitavaid järelmeid...

Kas JSV siduriga on samasugune hüppamine või lülitub see pehmelt?


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - diesel - 29-12-2016

pole ma kaevunud veel kuskile. kuumenemine vast võib miskit tekitada küll. aga pagan, murdosa sekundit, mis kulub korra pedaali põhja vajutamiseks, tagab jälle esialgse libistamisaja.
jõuvõlli sidur toimib ilusti, kuigi teda veetakse õrnalt kaasa. hääletu lülitamine tahab mingi 5 pluss sekundit ootamist.