automoto.ee foorumid
KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (/showthread.php?tid=52095)



RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - Basilio - 05-05-2017

Üks ammune küsimus, mis minu pisikesse pähe ei mahu. 
Kui inemine ostab omale teleka, röstri, autorehvid või aku - ta hoiab ostutšeki kindlalt alles. Äkki tuleb mingi garantii-jama.
Kui inemine ostab uue jalgratta, viskab ta esimese asjana dokumendid ahju.
Millega muidu seletada, et ostas müügis olevatel jalgratastel reeglina paberid puuduvad. Ei tahaks uskuda, et kõik need rattad on kusagilt varastatud. Mõni võibolla on, aga enamus kindlasti mitte.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - linnuke - 05-05-2017

(05-05-2017, 15:52 PM)Basilio Kirjutas:  Üks ammune küsimus, mis minu pisikesse pähe ei mahu. 
Kui inemine ostab omale teleka, röstri, autorehvid või aku - ta hoiab ostutšeki kindlalt alles. Äkki tuleb mingi garantii-jama.
Kui inemine ostab uue jalgratta, viskab ta esimese asjana dokumendid ahju.
Millega muidu seletada, et ostas müügis olevatel jalgratastel reeglina paberid puuduvad. Ei tahaks uskuda, et kõik need rattad on kusagilt varastatud. Mõni võibolla on, aga enamus kindlasti mitte.

Kui sellest vaatevinklist vaadata ,siis vast enamik OSKAB(omaarust) ratast ise remontida.Või siis ,et mis taga ikka juhtuda saab. Smile

Kuidas Sinu lõpulausest aru saada.Töö tööks ,aga meie sihverplaadid peaksid ju kõik enamvähem samad välja nägema.SadSmileSmile


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - honkomees - 05-05-2017

(05-05-2017, 16:48 PM)linnuke Kirjutas:  
(05-05-2017, 15:52 PM)Basilio Kirjutas:  Üks ammune küsimus, mis minu pisikesse pähe ei mahu. 
Kui inemine ostab omale teleka, röstri, autorehvid või aku - ta hoiab ostutšeki kindlalt alles. Äkki tuleb mingi garantii-jama.
Kui inemine ostab uue jalgratta, viskab ta esimese asjana dokumendid ahju.
Millega muidu seletada, et ostas müügis olevatel jalgratastel reeglina paberid puuduvad. Ei tahaks uskuda, et kõik need rattad on kusagilt varastatud. Mõni võibolla on, aga enamus kindlasti mitte.

Kui sellest vaatevinklist vaadata ,siis vast enamik OSKAB(omaarust) ratast ise remontida.Või siis ,et mis taga ikka juhtuda saab. Smile
Ostutšekid hoian alles neil asjadel, mida saab ettevõtluse kuludesse kanda! Nn garantiipabereid aga teatud elektrilistel seadmetel, millel võib olla tõenäosus, et rikki lähevad. Ja nii 10 aasta tagant viskad sahtlitäie pabereid minema, mida kunagi pole vaadanud ega vaja läinud. Ausalt öeldes ei teagi, mida garantiikorras oleks remontinud, peale auto. Ka trell läks nässu kuu peale 2 a möödumist, vähe kasutasin. Viimasest teleka ostmisest on 18 aastat möödas, töötab veel Samsung, küll üliharva teda sisse lülitan aga naine ikka midagi vaatab. 
Akuga ja rehvidega on küll kogemus, et alati on süüdi kasutaja ...


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - muska71 - 05-05-2017

mul igasugu asjadega korralikult ebaõnne olnud ja nüüd säilitan küll praktiliselt kõik tsekid,seinal on sukavarras ja sinna otsa nad topin.uus tsekk tuleb,see alumiseks läheb.alumiseks just kuna kipuvad pleekima ja lugeda pole miskit mõne aja pärast.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - Basilio - 06-05-2017

(05-05-2017, 16:48 PM)linnuke Kirjutas:  Kuidas Sinu lõpulausest aru saada.Töö tööks ,aga meie sihverplaadid peaksid ju kõik enamvähem samad välja nägema.SadSmileSmile
Eks ma arvanudki, et allkirjatekst mõne jaoks liiga rammus saab. Ootasin märkust ja ära ootasin!  Smile  Nüüdsest sama tekst lühendatult, aga keegi ei keela rikututel puuduvat osa ette kujutada!  Big Grin
Mis puutub jalgratta dokudesse, siis otsisin aasta alguses kasutatud jalgratast ja võtsin ühendust mitmete osta.ee müüjatega. Dokumentide olemasolu osutus suureks harulduseks, mida müügikuulutuses kindlasti mainitakse. 
Ise olen elus kaks ratast uuena ostnud ja ... võtku mind tont kui ma tean, kus nende dokumendid praegu on! Kõigi kodumasinate ostutšekid on aga alles.  Rolleyes


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - linnuke - 06-05-2017

(06-05-2017, 20:26 PM)Basilio Kirjutas:  
(05-05-2017, 16:48 PM)linnuke Kirjutas:  Kuidas Sinu lõpulausest aru saada.Töö tööks ,aga meie sihverplaadid peaksid ju kõik enamvähem samad välja nägema.SadSmileSmile
Eks ma arvanudki, et allkirjatekst mõne jaoks liiga rammus saab. Ootasin märkust ja ära ootasin!  Smile  Nüüdsest sama tekst lühendatult, aga keegi ei keela rikututel puuduvat osa ette kujutada!  Big Grin
Mis puutub jalgratta dokudesse, siis otsisin aasta alguses kasutatud jalgratast ja võtsin ühendust mitmete osta.ee müüjatega. Dokumentide olemasolu osutus suureks harulduseks, mida müügikuulutuses kindlasti mainitakse. 
Ise olen elus kaks ratast uuena ostnud ja ... võtku mind tont kui ma tean, kus nende dokumendid praegu on! Kõigi kodumasinate ostutšekid on aga alles.  Rolleyes
Basilio:Ise olen elus kaks ratast uuena ostnud ja ... võtku mind tont kui ma tean, kus nende dokumendid praegu on!
Sama siin.Varastati aastaid tagasi 2 ratast korraga ,aga pollarile polnud midagi näidata Sad Sad 
PS.Aga allkiri OK. Smile



RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - maisalup - 07-05-2017

Minul on kõik dokumendid lauasahtlis, hiljuti sai terve ports minema visatud, mõlema jalgratta omad ka seal olemas, kuid nüüd garantii läbi ja lähevad arvatavasti ahju ära...


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - linnuke - 07-05-2017

(07-05-2017, 05:57 AM)maisalup Kirjutas:  Minul on kõik dokumendid lauasahtlis, hiljuti sai terve ports minema visatud, mõlema jalgratta omad ka seal olemas, kuid nüüd garantii läbi ja lähevad arvatavasti ahju ära...

Garantii garantiiks aga võimudele polnud raaminumbrit ette näidata.Ilma selleta oli Sorry mees.... Sad


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - maisalup - 07-05-2017

(07-05-2017, 14:56 PM)linnuke Kirjutas:  
(07-05-2017, 05:57 AM)maisalup Kirjutas:  Minul on kõik dokumendid lauasahtlis, hiljuti sai terve ports minema visatud, mõlema jalgratta omad ka seal olemas, kuid nüüd garantii läbi ja lähevad arvatavasti ahju ära...

Garantii garantiiks aga võimudele polnud raaminumbrit ette näidata.Ilma selleta oli Sorry mees.... Sad

No mina olen arvestanud, et kui mingine M mul rattad ära varastab, siis niikui nii enam seda üles ei leita, kuna tegu korraliku ja kerge alumiiniumraamiga rattaga...


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - h2rra - 07-05-2017

(07-05-2017, 20:01 PM)maisalup Kirjutas:  
(07-05-2017, 14:56 PM)linnuke Kirjutas:  
(07-05-2017, 05:57 AM)maisalup Kirjutas:  Minul on kõik dokumendid lauasahtlis, hiljuti sai terve ports minema visatud, mõlema jalgratta omad ka seal olemas, kuid nüüd garantii läbi ja lähevad arvatavasti ahju ära...

Garantii garantiiks aga võimudele polnud raaminumbrit ette näidata.Ilma selleta oli Sorry mees.... Sad

No mina olen arvestanud, et kui mingine M mul rattad ära varastab, siis niikui nii enam seda üles ei leita, kuna tegu korraliku ja kerge alumiiniumraamiga rattaga...
Politsei laod on varastatud kraami täis ja pole kellelegi tagastada, kuna puudub AVALDUS varguse kohta. Pätti kah ei saa kinnimajasse panna, sest puudub KAHJUKANNATAJA avaldus.   Päti peab hommikul vabaks laskma...  Varastatud asja tõendamiseks piisab eseme ID numbri üleskirjutamisest ja avalduses selle märkimisest. Parem veel kui tehtud pildid numbritest. Mingi võimalus "lotovõiduks" on siis ju olemas, kui "pilet" olemas


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - viplala - 07-05-2017

(07-05-2017, 20:41 PM)h2rra Kirjutas:  Politsei laod on varastatud kraami täis ja pole kellelegi tagastada, kuna puudub AVALDUS varguse kohta. Pätti kah ei saa kinnimajasse panna, sest puudub KAHJUKANNATAJA avaldus.  

Kuidas satub kraam 'varastatud' kraami nimel politsei täistuubitud lattu, kui puudub kahjukannataja avaldus varguse kohta ja mis saab kraamist edasi?


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - linnuke - 07-05-2017

(07-05-2017, 20:01 PM)maisalup Kirjutas:  
(07-05-2017, 14:56 PM)linnuke Kirjutas:  
(07-05-2017, 05:57 AM)maisalup Kirjutas:  Minul on kõik dokumendid lauasahtlis, hiljuti sai terve ports minema visatud, mõlema jalgratta omad ka seal olemas, kuid nüüd garantii läbi ja lähevad arvatavasti ahju ära...

Garantii garantiiks aga võimudele polnud raaminumbrit ette näidata.Ilma selleta oli Sorry mees.... Sad

No mina olen arvestanud, et kui mingine M mul rattad ära varastab, siis niikui nii enam seda üles ei leita, kuna tegu korraliku ja kerge alumiiniumraamiga rattaga...

NN.kergeid Alu rattaid ju kergem tuvastada(ei ole neid massiliselt).Näiteks selline (poiss tegeleb nn.downhill iga)

[Pilt: 01109382056a5c9.jpg]


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - Talupoeg taluja - 07-05-2017

Selleks,et keegi ei varastaks teie jalgratast või autut siis peate valima sellise,et kellegil ei tekiks mõtetki. Näiteks erk-tibukollane Audi või roheline BMW...... Kes tahaks sellist varastada? Sellistega ei saa kaugele.... Big Grin


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - linnuke - 07-05-2017

Rattaid varastavad ju suvalised narkarid.Teekond esimese edasimüüani.(olgu ratas siis kasvõi neoonvärvides) Sad


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - MeelisV - 07-05-2017

Ja kaubikuga lähevad Lätti Leetu Poola.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - Qunts - 07-05-2017

(07-05-2017, 21:44 PM)linnuke Kirjutas:  Rattaid varastavad ju suvalised narkarid.Teekond esimese edasimüüani.(olgu ratas siis kasvõi neoonvärvides) Sad

Varastab narkar aga kokkuostja peab kuhugile realiseerima, aga Eesti on liiga väike, et siin saaks müüa ja seega rändavad üle läti piiri.
Mul läks läbi maasturi tagaklaasi päisepäeva ajal autost jooksu trimmer Husqvarna 555 ja mootorsaag kui läksin tuppa garaazi võttit tooma.
Endal ka ei olnud enam lootust neid näha aga siiski tegin avalduse koos detailse kirjeldusega Politsei ametisse ja kui juba olin valmis ostma uued asjad helises tel. ja kutsuti tuvastama ja oh imet need olid minu asjad ja lisaks küsiti kas bansukanku kuulus ka teile ? Mis suurest ähmist oli täitsa meelest läinud Big Grin
Aga leiust niipalju, et juhusliku kontrolli käigus peeti läti piiril kinni kaubik mis oli õlgadeni täis tööriistu ja see tekkitas Politseis kahtlus ja kontrolliti vähe põhjalikumalt, peale mida mina usun jälle Politseisse Big Grin


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - kr8nik - 07-05-2017

Dokumentide säilitamise/leidmise hõlbustamiseks kasutan A4 kiletaskuid ja paksemaid kiirköitjaid. Naine algul teravmeelitses pisut sel teemal, aga kui olin paar korda talle vajaliku paberi loetud sekunditega üles leidnud, siis nüüd toob kõik vähegi säilitamist vääriva paberimajanduse minu laua peale.
Ptüi-ptüi-ptüi! Üks kasulik omadus on sellisel säilitamise viisil veel - kahte kuni viite kiirköitjat on kordades mugavam jooksu pealt kaasa haarata kui näiteks hakata kummuti või kirjutuslaua sahtleid välja kangutama. Näiteks tulekahju puhul. Elu näitab, et tavaliselt on sellistel puhkudel kõik dokumendid läinud.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - veix__ - 08-05-2017

(07-05-2017, 21:33 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Selleks,et keegi ei varastaks teie jalgratast või autut siis peate valima sellise,et kellegil ei tekiks mõtetki. Näiteks erk-tibukollane Audi või roheline BMW...... Kes tahaks sellist varastada? Sellistega ei saa kaugele.... Big Grin


Lilla Kia oleks kõige kindlam valik. Big Grin


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - maisalup - 08-05-2017

Mul oli must opel adtra millel uksed ei lukustunud ja punane fiat mis vahest seisis lahtiste ustega keset linna, ükskord olid isegi võtmed ees, mitte keegi ei tahtnud isegi makki mitte Big Grin


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - Talupoeg taluja - 08-05-2017

(08-05-2017, 07:30 AM)veix_ Kirjutas:  Lilla Kia oleks kõige kindlam valik. Big Grin

JUST! Varas läheks ropsides eemale....
Mul kahjuks hõbedane... Big Grin