automoto.ee foorumid
KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (/showthread.php?tid=52095)



RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - marauder - 10-06-2017

Zil 157 Zahar - mida tähendab Zahar seal nimes?


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - motamees - 10-06-2017

(10-06-2017, 21:44 PM)marauder Kirjutas:  Zil 157 Zahar - mida tähendab Zahar seal nimes?

Minu teada ei ole Zahar mingi ametlik nimi.
Meil kutsuti sahhaarideks reas mootoriga ZILe.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - linnuke - 10-06-2017

Kellasin huvi pärast diblast naabrimehele.No hakkas ennastki huvitama.
See olevat lihtsalt nn.nick name.Hellitusnimi ,mis tulnud Vene "tegialt" nimega ZaHAR Ivanõtsh mIDAGI MEIE KALEVIPOJA TAOLIST.Alati valmis ja võimas.Niiet ,Zil i nimega mingit seost.Nagu Zigull oli rahvale kopeika vms.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - marauder - 10-06-2017

(10-06-2017, 22:16 PM)motamees Kirjutas:  
(10-06-2017, 21:44 PM)marauder Kirjutas:  Zil 157 Zahar - mida tähendab Zahar seal nimes?

Minu teada ei ole Zahar mingi ametlik nimi.
Meil kutsuti sahhaarideks reas mootoriga ZILe.

Ei väidagi, et ametlik on. kust on tulnud see zahar nimetus ja miks?


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - Janka - 10-06-2017

Kogu kahe aasta jooksul oma elust, mis sai nõukogude armee teenimisele sunniviisiliselt ohverdatud ei kuulnud ma iialgi mitte kellegi suust Zil 157 kohta Zahari nimetust. Huvitaval kombel nimetati seda masinat hoopis kas Murmoniks või hellitavalt Murmontšikuks (rõhk o-tähel).


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - Marko - 10-06-2017

Päritolu ei tea kahjuks, aga äiapapa kes sõitis pool elu päris mootoriga (V8) ZIL kallajaga, nimetas ka ridakuuega alati Zahhaariks.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - Janka - 10-06-2017

Mõni minut kaevamist andis tulemuseks Zahari kohta vaid ühe arvestatava pildi. Ja see on siin: https://ru.wikipedia.org/wiki/ЗИЛ-164
Mulle tundub, et mingisugune rahvakild on puht-lihtsalt inertsist selle nimetuse 157-le edasi kandnud.
Kordan veelkord, et ei Venemaal ega ka Kasahstanis, samuti Lätis-Leedus ei kasutanud need, kellega sai läbi käidud (ja neid rahvusi ikka oli...) iialgi  157 kohta sellist nimetust. Oli ainult Murmon. 
Eestis kuulsin zahhaaritamist esmakordselt oma isalt. Mingi eestlaste kiiks?
Toksige ise kirillitsas see Zahar sisse ja otsige pilte... proovige Murmoni kah Wink.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - Wiki432 - 10-06-2017


No ja nii ta laienes tõenäoliselt ka järgmiste ZISidele, sealt edasi rida kuuese mootori külge kleepudes.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - pen.skar - 11-06-2017

Ärge sellist tempu tehke, et motakiivri pesumasinasse panete ja temperatuuri 70 peale jätate. Mihuke närakas sealt välja tuli... Odavmüügist kähku uus. Kõikse sobivamaks osutunut nii keeruline peast saada. Istu peegli ette ja siis kruti nuppe ja sikuta paela. Veel on põse peal mini USB sarnane pistik ja neli nuppu " - + tel ja Fm ". Milleks? Kas sel Probikeril on kõrvaklapid kuskil polstris olemas?


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - ZIL 131 - 11-06-2017

Smolensk- Minsk ja ikka Zahar nimeks. Sain aru, et just see rida kuus põhjuseks.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - Daff - 11-06-2017

Just ZIL tüüpi autodega seonduvad rida kuued on olnud kogu aeg "Zaharid". Venemaal olen kuulnud ka hellitusnime "Zahar Petrovitš".


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - viplala - 11-06-2017

В советском фольклоре этот автомобиль получил прозвища «Захар»[6], «Колун», «Бэнц», «Полтергейст», «Трумэн», «Бабай», «Семечка», «Ступа», «Крокодил», «Мормон»[6]; в Болгарии — «Джоган», в Литве — «Шяшякойис крокодилас» («Шестиногий крокодил»), на Украине — «Кабанчик». В советское время на ЧукоткеМагаданской областиКамчатке и Якутии этот автомобиль называли «Краб» или «Зурс». В районах северо-запада имеет прозвище «Утюг», полученное за внешний вид кабины. Другое широко распространенное прозвище — «Поларис». В бригадах охотников Центрального федерального округа, а в частности Рязанщины, автомобиль с кунгом в исполнении ПАРМ-1 получил прозвище «Зензюбель».


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - linnuke - 12-06-2017

(11-06-2017, 22:50 PM)viplala Kirjutas:  В советском фольклоре этот автомобиль получил прозвища «Захар»[6], «Колун», «Бэнц», «Полтергейст», «Трумэн», «Бабай», «Семечка», «Ступа», «Крокодил», «Мормон»[6]; в Болгарии — «Джоган», в Литве — «Шяшякойис крокодилас» («Шестиногий крокодил»), на Украине — «Кабанчик». В советское время на ЧукоткеМагаданской областиКамчатке и Якутии этот автомобиль называли «Краб» или «Зурс». В районах северо-запада имеет прозвище «Утюг», полученное за внешний вид кабины. Другое широко распространенное прозвище — «Поларис». В бригадах охотников Центрального федерального округа, а в частности Рязанщины, автомобиль с кунгом в исполнении ПАРМ-1 получил прозвище «Зензюбель».

Peale Sinu vihjet peaks küsimue esitaja kindlasti rahul olema. Smile Smile


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - mlsluik - 12-06-2017

Kabanschik ja kuue jalaga krokodill... heal lapsel on tõesti ikka mitu nime. Aga niipalju kui meie peres 157'est räägitakse siis on nimeks alati sahaar olnud.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - linnuke - 12-06-2017

Millega tegu ,mida arvate.Vastus oli mulle igaljuhul üllatus.

[Pilt: 0111024421f1bfb.jpg]
Pean silmas neid punnis vigureid


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - motamees - 12-06-2017

Kas võib tegu olla kuntsliku hingamise pallidega, mida kasutatakse muuks otstarbeks? Seina järgi otsustades võiks tegu olla veemõõtjate remondi/taatlusega.
Selline minu arvamine.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - linnuke - 12-06-2017

(12-06-2017, 16:11 PM)motamees Kirjutas:  Kas võib tegu olla kuntsliku hingamise pallidega, mida kasutatakse muuks otstarbeks? Seina järgi otsustades võiks tegu olla veemõõtjate remondi/taatlusega.
Selline minu arvamine.

vastus lausa külm ,ootame veel.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - klemm - 12-06-2017

(12-06-2017, 16:30 PM)linnuke Kirjutas:  
(12-06-2017, 16:11 PM)motamees Kirjutas:  Kas võib tegu olla kuntsliku hingamise pallidega, mida kasutatakse muuks otstarbeks? Seina järgi otsustades võiks tegu olla veemõõtjate remondi/taatlusega.
Selline minu arvamine.

vastus lausa külm ,ootame veel.

Igatahes voolab sealt läbi vesi, aga miks.......    Ühe teatud taime piibu saaks teha sellest  Big Grin


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - vwt2 - 12-06-2017

(12-06-2017, 16:51 PM)klemm Kirjutas:  
(12-06-2017, 16:30 PM)linnuke Kirjutas:  
(12-06-2017, 16:11 PM)motamees Kirjutas:  Kas võib tegu olla kuntsliku hingamise pallidega, mida kasutatakse muuks otstarbeks? Seina järgi otsustades võiks tegu olla veemõõtjate remondi/taatlusega.
Selline minu arvamine.

vastus lausa külm ,ootame veel.

Igatahes voolab sealt läbi vesi, aga miks.......    Ühe teatud taime piibu saaks teha sellest  Big Grin

Koduseeria Kärheri sisendvee filtrid-ilmselt saanud kuuma vett.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - klemm - 12-06-2017

(12-06-2017, 17:10 PM)vwt2 Kirjutas:  
(12-06-2017, 16:51 PM)klemm Kirjutas:  
(12-06-2017, 16:30 PM)linnuke Kirjutas:  
(12-06-2017, 16:11 PM)motamees Kirjutas:  Kas võib tegu olla kuntsliku hingamise pallidega, mida kasutatakse muuks otstarbeks? Seina järgi otsustades võiks tegu olla veemõõtjate remondi/taatlusega.
Selline minu arvamine.

vastus lausa külm ,ootame veel.

Igatahes voolab sealt läbi vesi, aga miks.......    Ühe teatud taime piibu saaks teha sellest  Big Grin

Koduseeria Kärheri sisendvee filtrid-ilmselt saanud kuuma vett.
Tubli, istu viiis  Smile