automoto.ee foorumid
KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (/showthread.php?tid=52095)



RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - stretch - 16-02-2018

Punnis elektrolüütkondekad emaplaadil võivad ka igasuguseid anomaaliaid tekitada.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - viplala - 16-02-2018

Kuulge, kui tegemist on klaveri jamaga samas süsteemis, siis ei saa rääkida sekunditega plõksimisest. Kui kiiresti ja mis ajal see plõksimine pihta hakkab?


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - nootsii - 16-02-2018

Minul oli hädaliseks videokaart.   Kuna tänu Klickist tulnud masinale mida ametlikult uuendada ei saanud ise.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - v6sa - 16-02-2018

(16-02-2018, 01:47 AM)viplala Kirjutas:  Kuulge, kui tegemist on klaveri jamaga samas süsteemis, siis ei saa rääkida sekunditega plõksimisest. Kui kiiresti ja mis ajal see plõksimine pihta hakkab?

Plõksimise korral EI TOHI ühtegi viga välistada.


Nagu öeldi: välisseadmed küljest ja kõigi vähtavate elektroonikajubinate visuaalne kontroll. Kui sedapidi asi mei muutu ja kahtlusalust ei paista siis on keerulisem.

Kui enne piiksuminekut tehti mingi muudatus, (näiteks opsüsteemi uuendus), siis on kahtlusalune olemas. Ning tänapäevane kiire arvuti, mis boodib SATA3 SSD kettalt hea kaabli otsast saab sekundiga juba poole opsüsteemi laadimise peale, kui BIOSest on liigsed kulinad kinni keeratud.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - oltsberg - 16-02-2018

Tänan kõiki, kes kaasa mõtlesid!

Mingit pilti ei jõuagi ette tulla, umbes sekundilise vahega plõksib sisse välja. Välisseadmete häda ei ole, ka siis, kui ainult toitejuhe taga on, teeb sama asja.

Prose kuumenemisega olen kokku puutunud, sekunditega see küll ei toimu. Praegu istungi sellise kasti otsas, mis sai kunagi kuumenemise pärast välja praagitud. Panin termopastat ja toimetab Smile

Kondekahädast olen kuulnud, vahetanud ei ole, olen mingi teise kasti sebinud. Uut osta küll ei taha, ükskord ostsin, kahe aasta pärast viskasin prügikasti Sad   Samas kahe õlle eest saadud aparaat kestis 14 kuud Big Grin

Aga kas Win XP-ga enam netipanka ei lastagi?


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - motamees - 16-02-2018

(16-02-2018, 11:02 AM)oltsberg Kirjutas:  ...Aga kas Win XP-ga enam netipanka ei lastagi?

Selle pärast ostsin omale uue (teiste vana) arvuti. Vanal oli XP ja hakkas hoiatama, et mingit kaitset enam pole. Uus "kana" aga ai saanud vanas arvutis piisavalt liigutada ja õrremune muneda.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - v6sa - 16-02-2018

(16-02-2018, 11:02 AM)oltsberg Kirjutas:  ...

Aga kas Win XP-ga enam netipanka ei lastagi?

Ikka saab. Paroolikaardiga vabalt. Aga need kaovad peatselt. Ning enamusel on makselimiit kaunis pisike.

ID-kaart juba sügisesest kakastroofist enam ei allkirjasta ja enamusel ei toimi enam ka sisselogimine. Surnud asja keegi ei arenda.

Kusjuures täiesti pädevaid arvuteid saab 10-15 eest aga nendega on üks konks: peab linuxi peale üleminema. Mingi 2+ gHz prose, 2+ GB mälu ja vähegi end videokaardiks nimetav asi on täiesti piisav netis toimetamiseks. Nõus, et mängida ei saa ja kõik asjad on "valesti" ja eestikeelset kasutusjuhendit ka ei ole.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - mlsluik - 16-02-2018

Enamus linuxeid ja ubuntusid jne on ju eestikeelsed...


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - v6sa - 16-02-2018

(16-02-2018, 11:44 AM)mlsluik Kirjutas:  Enamus linuxeid ja ubuntusid jne on ju eestikeelsed...

Nõus, aga ainult esmase kasutajaliidese osas. Sad

Ma olen paaril inimeel aidanud tasuta tarkvarale üle minna ja selle protsessi edukus on otseselt seotud inimese digitaalse hügieeniga. Mul on üks 70+ mammi, kellest ma kuulen vaid paar korda aastas, kui me muudel asjaoludel kohtume. Ja siis on paar 50+ härrasmeest, kellel pidevalt süsteemid katki lähevad. Kohe täitsa ise....

Nii, kui asi keerulisemaks läheb, hakkab inglise keel vastu vaatama. Eriti siis, kui tuleb terminali kaudu seeliku alla pääseda. Ja vat seda arvutikauged inimesed (põhjusega!) kardavad.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - tcumen - 16-02-2018

Muude asjade seas tasub üle kontrollida BIOS-i patarei. Olenevalt emaplaadist hakkavad selle tühjenemisel ka igasugu anomaaliad.
Voltmeetriga mõõtes ilma koormuseta peaks kindlasti 3,0V või rohkem olema, alla selle tuleb välja praakida.
Korras uus patarei on ca 3,3V.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - oltsberg - 16-02-2018

(16-02-2018, 11:24 AM)v6sa Kirjutas:  
(16-02-2018, 11:02 AM)oltsberg Kirjutas:  Aga kas Win XP-ga enam netipanka ei lastagi?

Ikka saab. Paroolikaardiga vabalt...
Vaat mina ei saanud. Oli sisene nupp, tallamisest ei mingit kasu Sad  Isegi hot.ee postkasti ei lasknud sisse. Eks siin probleem ilmselt selles, et viimati toimetas antud ketas põhikettana aastal 2012, siis sai ta lisakettaks pandud, aga nüüd oli too ainus, mille pealt masin nõustus käivituma. Seega võib üht-teist puudu või vananenud olla.

Linuxi jätaks mängust välja, tegemist nö kogupere arvutiga, teised ei pruugi hakkama saada, ega ma isegi mingi eriline arvutispets pole, kodus siiski kõige targem Big Grin

Patareid võiks tõesti vaadata, olen neid ikka vahetanud. Kõige lollim, et ma ei teagi täpselt, milles esimesed anomaaliad väljendusid. Kas tegi mingeid trikke, viskas pildi tasku vms, ise juures ei olnud.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - tcumen - 16-02-2018

(16-02-2018, 20:30 PM)oltsberg Kirjutas:  Linuxi jätaks mängust välja, tegemist nö kogupere arvutiga, teised ei pruugi hakkama saada, ega ma isegi mingi eriline arvutispets pole, kodus siiski kõige targem Big Grin

Miks?
Populaarsemad distrod, ubuntulised näiteks, saavad vaikimisi eduliselt hakkama kõikide enimvajalike asjadega:
veebi sirvimine, lihtsam dokumendi-, pildi-, ja videotöötlus, meilihaldus jne.
Kui ei taha, ei pea väga tihti, või üldse mitte, kapoti alla e. käsureale ka ronima.
Mis on need erilised tingimused, mis ilmtingimata akende kasutamist nõuavad?


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - oltsberg - 16-02-2018

(16-02-2018, 20:50 PM)tcumen Kirjutas:  
(16-02-2018, 20:30 PM)oltsberg Kirjutas:  Linuxi jätaks mängust välja, tegemist nö kogupere arvutiga, teised ei pruugi hakkama saada, ega ma isegi mingi eriline arvutispets pole, kodus siiski kõige targem Big Grin

Miks?....
Asi rohkem harjumuses, konservatiivsuses... Ja hakka veel pereliikmeid "dresseerima" Smile

Ja üleüldse need tasuta asjad - näiteks Open Office´iga saaks kah justkui kõik kirjatööd tehtud. Samas on Word mugavam, mõne lihtsa klahvikombinatsiooniga saab lihtsalt ja kiirelt asju paika võluda. Muidugi, kui palju ei kirjuta, siis ei torka OO puudused silma. Lisaks on hää kui tööarvutis (kuhu minul pole õigust midagi installida) ja kodus on asjad sarnased.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - Naabrivana - 17-02-2018

Küsimus vähe teisest kandist.
Veomasina furgoonil on Webasto peal. Kas seda on võimalik kuidagi tööle saada, kontrollida, kas üldse töötab jne. Oskab keegi öelda, kas need on mõeldud furgooni sise kütteks ja kui soojaks see kütab?

PS! Kütuse toru ja juhtmed on furgooniga tasa lõigatud.

Leidsin isegi sarnase ahju.. https://goo.gl/images/ev72SV


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - 13piisab - 17-02-2018

(11-01-2018, 14:21 PM)MMM Kirjutas:  Kas keegi oskab öelda, mida teha isoleeritud kaabliga?
Vedeleb maal seda igal kujul ja pikkusel vase ja alumiiniumi kujul.
mõni aasta tagasi oli autofoorumites KATde ja elektrijuhtmestike ostukuulutusi. Enam ei leia Sad
Kevadel on mul sama küsimus aktuaalne - vastavad viited on teretulnud!


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - Marko - 17-02-2018

(17-02-2018, 12:30 PM)13piisab Kirjutas:   vastavad viited on teretulnud!

http://soov-ee.postimees.ee/567928-autojuhtmed-vaskkaablid-alukaablid-mahised/details.html

Palun!

Mlsluik ka midagi kirjutas, et võib ühendust võtta.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - Aspelund - 17-02-2018

Kaasvõitleja mlsluik tunneb ka ehk huvi.

A.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - Tegelane5 - 17-02-2018

(16-02-2018, 20:50 PM)tcumen Kirjutas:  Miks?
Populaarsemad distrod, ubuntulised näiteks, saavad vaikimisi eduliselt hakkama kõikide enimvajalike asjadega:
veebi sirvimine, lihtsam dokumendi-, pildi-, ja videotöötlus, meilihaldus jne.
Kui ei taha, ei pea väga tihti, või üldse mitte,  kapoti alla e. käsureale ka ronima.
Mis on need erilised tingimused, mis ilmtingimata akende kasutamist nõuavad?

 Läpatsite puhul ei tööta õieti heleduse reguleerimine või pigem ei jäeta selle seadeid meelde millegi pärast. Niiet peale igat rebooti on MAX heledus. Kuvarist eraldi kastiga pole see probleem muidugi.
 BSplayer'ist tunnen puudust, pigem küll selle automaatsest subtiitrite tõmbamisest.
 Endal on samas USB pulgal Estobuntu peal, aeg-ajalt kui Windoosas ID kaart ei töödanud siis Ubuntuga töötas.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - v6sa - 17-02-2018

(16-02-2018, 20:50 PM)tcumen Kirjutas:  ....
Mis on need erilised tingimused, mis ilmtingimata akende kasutamist nõuavad?

Nupud on "vales kohas", tark sugulane ei oska telefoni teel juhendada jamade tekkides, esimene süsteemitõrge avab ingliskeelsed peene tekstiga aknad. Kas jätkan? Ma olin neli aastat linuxikasutaja ja kodukasutaja mõttes täitsa pandav asi. Aga kui tuleb M$ süsteemidega liidestuda, siis on perse majas üsna pea.

PAlun aru saada: meie hulgas on erineva tasemega inimesi. Mõnele sobib uue asja proovimine, teine vajab tuntud ja turvalist.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - Walter - 17-02-2018

Mul aitab tark sugulane akendega masina probleemide korral kaughalduse abil - ei suuda keegi niikaua telefoni otsas rippuda ega kõneteenuse pakkuja poolt väljastatavaid arveid maksta.