automoto.ee foorumid
KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (/showthread.php?tid=52095)



RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - zazik - 26-03-2018

(26-03-2018, 18:18 PM)Alo74 Kirjutas:  Mis sel "mulksuga" kannul siis nii väga laiduväärset on? Väljanägemine?

Mul vaadati kodus ka algul pisut viltu, aga maitsel pole viga kui kohv ise on värske, kogused on paigas ja ennastunustavalt ei tohi muidugi keeta. Ja kuna mul kodus ollakse ka maakera pärast mures, siis taaskasutus ja ühekordsete filtrite puudumine rääkisid minu kasuks.

Mo meelest on selle mulksukannuga valmistatud kohv üks parimaid, kui doseerimine vähegi paigas on.

Maakeramuretsejatele ja majanduskoonritele võib muret tekitada selle aparaadi voolutarbivus, kuigi reaalsuses ei saa lihtsa veekeetmise kasutegur isegi vene tehnikal nii halb olla, et see märkimisväärset muret tekitaks.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - wagoneer - 26-03-2018

Mulksukannu kohv on hea. Ainus miinus,et kui tahad vaid ühe tassi teha on jube tüütu. Seega kodus on moderne pätikohvi tass(no puru sisse ja siis vesi peale ning mingi hetke pärast vajutad sõelaga sodi alla ja asi ants).
Garaazis on kannuga vast 10a vana aparaat.Kõikse odavam mis oli ja töötab ikka. Tõsi klaas kann ei ole enam originaal vaid mingi asendus mis sobis. Pätikohv on parem aga käib kannu oma ka. Eks see maitse küsimus ilmselt.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - viplala - 26-03-2018

Sama siin, jumaldan päti kohvi. Hommikul teen kopsiku sisse ja ootan kuni puru alla vajub ja siis valan tassi läbi sõela. Olen kõikvõimalike aparaatide kohvisid maitsnud, no päti oma on see kõikse parem ikka.

E: kui oodata, et puru ise alla vajub, jääb kohvi peale selline pätikohvile omapärane vaht, mida teiste süsteemidega ei teki.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - Jansa - 26-03-2018

Jäta üldse maha, midagi ei juhtu.
Võid seda kannu katkiminekut võtta kui 'märki'


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - aavu - 26-03-2018

Lihtne ja kiire, kolm eri suuruses vajutatava sõelaga klaasanumat. Suurem külaliste puhul, keskmine kahele ja pisike üksi joomiseks. Keedukannust vesi purule peale, minuti tõmbab, siis segan teelusikage enamuse puru põhja ja sõelaga takka. On olnud neid erinevaid ja üks riist kogub praegugi tolmu töökorras olevana (aurutoruga piima jaoks). Ainus milleni jõudnud pole on see kotikestega kohvi tegija. Ega kavatsegi. Ühel sugulasel on säilinud vene ajast mulksuja. Sinna käib kohvi metallist sõela sisse, anuma põhjast tuleb toru üles ja sealt siis viskab lainetena keeva vett kohvile, õnnestus sel aastal sealt kohvi juua. Kunagi oli omalgi selline.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - hulgus - 26-03-2018

Kes soovib tõsiselt head kohvi, (ilma €€€ masinat omamata) soovitan leida selline "mulksukannu" väike veli.
[Pilt: 1220461989677.jpg?s=a1c5cce3364b592216da7a11b6c1989f]

Aastaid kasutasin sellist väljas olles, kodus ka kui viitsimist.
Ja siis jääb veel vaid 1 mure: kust leida tõsiselt head kohvi. Meie kaubandusest naljalt ei leidnud. Ise jahvatatud ubadest oli hoopis teine mekk.

ps. Soovitus neile, kes joovad päevas rohkem kui suure tassitäie: jätke nädal vahele ... Ja siis ootaks Teie muljeid. Cool


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - tõnn - 26-03-2018

Ostsime uue, taimeriga phillipsi, mulksumasin läheb sahvrisse tagasi.
Energia jäävuse seaduse kohaselt ei tohiks mulksumasin oluliselt rohkem voolu võtta, kulub vaid aeg.

Tänud kõigile!


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - pen.skar - 26-03-2018

On keegi IH LoadStar 1600 (International) veoautot pidanud? Kisub kevadeks, tahaks üht u 50 aastast käima saada. Silma hakkas veider kummuli bensiinipump, millel käsitsipumpamist polegi. Aku sai tühjaks, aga bensiini üles mitte.
Tagasilla reduktoril mingi kandiline seade juhtmega- dif. blokeering? käiguaeglusti?
On tal näiteks Fordiga midagi ühist või üleni omaette tehtud?
PS- vahtral mahl jookseb, eriti magus tundub sel aastal.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - viplala - 26-03-2018

(26-03-2018, 23:15 PM)pen.skar Kirjutas:  PS- vahtral mahl jookseb, eriti magus tundub sel aastal.

Ära hirmuta, mul küttepuud alles metsas kasvamas...


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - h2rra - 27-03-2018

(26-03-2018, 23:15 PM)pen.skar Kirjutas:  On keegi IH LoadStar 1600 (International) veoautot pidanud? Kisub kevadeks, tahaks üht u 50 aastast käima saada. Silma hakkas veider kummuli bensiinipump, millel käsitsipumpamist polegi. Aku sai tühjaks, aga bensiini üles mitte.
Tagasilla reduktoril mingi kandiline seade juhtmega- dif. blokeering? käiguaeglusti?
On tal näiteks Fordiga midagi ühist või üleni omaette tehtud?
PS- vahtral mahl jookseb, eriti magus tundub sel aastal.

Arvatavasti on tegu kahekiiruselise tagasillaga. Kui sinna sisse lasta  pardapinge (12 v või 24 v siis peaks surinat kuulma... liigutatakse hammasratast teise asendisse . Spidomeetri ajam peaks ka olema kahe kiiruseline vahetükk armatuuri all.  Bedford TL on sama kujuga kabiiniga ja eks nad ole järgi ahvitud.   

Parimat  h2rra


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - Basilio - 27-03-2018

Kohvijutu jätkuks küsiks huvi pärast, kas siin foorumis mate joojaid ka on?


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - 2715 - 27-03-2018

Pole küll kohviga haakuv küsimus, kuid kust võiks saada kuuliga õlitusnipleid?
Mitte määrdenipleid vaid õlitusnipleid.
Midagi sellist:
[Pilt: s-l1600.jpg]


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - raul - 27-03-2018

Kohviteema jätkuks - kust leiaks veneaegse mulkumasina kaane klaasist nuppu?

Ja kohvi tasub osta nende maaletoojate käest, kes hotelle jms varustavad ja seadmeid müüvad -
mulle näiteks ei meeldi hapud Soome firmade kohvid ja olen leidnud ühe "hotellikohvi" mis sobib.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - honkomees - 27-03-2018

(27-03-2018, 10:42 AM)raul Kirjutas:  ... mulle näiteks ei meeldi hapud Soome firmade kohvid ...
sama siin, ostan kuldses pakendis mingi "Eesti pakendi" pakendatud kohvi ...
[Pilt: p1011771.jpg.JPG]


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - v6sa - 27-03-2018

(27-03-2018, 10:42 AM)raul Kirjutas:  ...
Ja kohvi tasub osta nende maaletoojate käest, kes hotelle jms varustavad ja seadmeid müüvad -
mulle näiteks ei meeldi hapud Soome firmade kohvid ja olen leidnud ühe "hotellikohvi" mis sobib.

Sai kunagi vaadatud ja siis kippus kilohind väiketarbijale kahekohaliseks. Kas nüüd on paki maksumus mõistlikumaks muutunud?


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - qwerty009 - 27-03-2018

(27-03-2018, 10:19 AM)2715 Kirjutas:  Pole küll kohviga haakuv küsimus, kuid kust võiks saada kuuliga õlitusnipleid?
Mitte määrdenipleid vaid õlitusnipleid.
Midagi sellist:
[Pilt: s-l1600.jpg]

Ise pidin kunagi Aliexpressist tellima. Eestist ei leidnud (või ei osanud õigest kohast otsida).


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - raul - 27-03-2018

(27-03-2018, 11:00 AM)v6sa Kirjutas:  Sai kunagi vaadatud ja siis kippus kilohind väiketarbijale kahekohaliseks. Kas nüüd on paki maksumus mõistlikumaks muutunud?

Eks oleneb kohast - olen ostnud jahvatatud kohvi umbes 6-7/kg, samas uba on olnud alates 11/kg. Aga eks see hind ole läbirääkimiste küsimus Smile


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - diesel - 27-03-2018

vabandust, misasi on mulksumasin?


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - Marko - 27-03-2018

(27-03-2018, 21:26 PM)diesel Kirjutas:  vabandust, misasi on mulksumasin?

https://osta-ee.postimees.ee/mulksutaja-kohvi-keedu-kann-kohvi-keetja-90965013.html

Teeb parima kohvi.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - diesel - 27-03-2018

aitüma! keeruline minu jaoks ilmselt.
vajadusel puistan mingi tuututäie pulbrit peekrisse ja valan lämmi vee peale.
nime poolest ka kohvi. aitab võileiva alla küll viia.