automoto.ee foorumid
KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (/showthread.php?tid=52095)



RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - veix__ - 27-03-2018

Mis eristab seda muudest veekeetjatest? Rolleyes


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - tõnn - 27-03-2018

81a mulksutaja. Surematu masin, oma 700w juures keedab terve igaviku ning teeb häält mis on omane dinosaurusele.
Sees on kohvi jaoks metallist filter ning toru, mida mööda tõuseb vesi ülesse, kaane sees olevasse nuppu ning voolab kohvifiltri peale.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - zazik - 27-03-2018

(27-03-2018, 21:26 PM)diesel Kirjutas:  vabandust, misasi on mulksumasin?

Veneaegne "mulksuga" kohvikann, tänapäeval nimetatakse Perkolaatoriks

NÄIDE


Edit: teised jõudsid juba ette


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - hulgus - 27-03-2018

Ärge ajage siin seda kohviisu peale jälle.
Tööga seoses oli kohvi tasuta, hommikul 2, ennelõunal tassike, pealelõunal tassike, õhtusöök koos tassikesega. Ja see ei olnud Paula, või presidentti...
Ikka americano, või de ca,fe, peale mida kohalik kõrbend mekiga, hapu pool päeva oodanud soe vesi ei läinud mitte.
Kuni mingil hetkel avastasin, et 8 tassi päevas hakkas tervisele mõjuma.
Nüüd saab 3 aastat kohvivabalt, vererõhk kukkus 20 ühikut ja pool tassi on väga tuntavalt hull.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - linnuke - 28-03-2018

(27-03-2018, 22:06 PM)hulgus Kirjutas:  Ärge ajage siin seda kohviisu peale jälle.
Tööga seoses oli kohvi tasuta, hommikul 2, ennelõunal tassike, pealelõunal tassike, õhtusöök koos tassikesega. Ja see ei olnud Paula, või presidentti...
Ikka americano, või de ca,fe, peale mida kohalik kõrbend mekiga, hapu pool päeva oodanud soe vesi ei läinud mitte.
Kuni mingil hetkel avastasin, et 8 tassi päevas hakkas tervisele mõjuma.
Nüüd saab 3 aastat kohvivabalt, vererõhk kukkus 20 ühikut ja pool tassi on väga tuntavalt hull.

Varavõitu Rolleyes Sad


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - tõnn - 28-03-2018

(27-03-2018, 22:06 PM)hulgus Kirjutas:  Ärge ajage siin seda kohviisu peale jälle.
Tööga seoses oli kohvi tasuta, hommikul 2, ennelõunal tassike, pealelõunal tassike, õhtusöök koos tassikesega. Ja see ei olnud Paula, või presidentti...
Ikka americano, või de ca,fe, peale mida kohalik kõrbend mekiga, hapu pool päeva oodanud soe vesi ei läinud mitte.
Kuni mingil hetkel avastasin, et 8 tassi päevas hakkas tervisele mõjuma.
Nüüd saab 3 aastat kohvivabalt, vererõhk kukkus 20 ühikut ja pool tassi on väga tuntavalt hull.

Kohvil on siin kõigeväiksem süü, oleks kohvi asemel õlu või kartulikrõpsud olnud, oleks tulemus sama. 
1 - 2 ühikut ööpäevas on tarvitamine
5 - + ühikut on kuritarvitamine.

Isegi nutiseadmetest või AMF'ist võib sõltuvusse jääda, kui neid kuritarvitad.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - hundu615 - 28-03-2018

Ma ei joo juba ca 6 kuud kohvi,kahju on mul nendest kes vaesekesed ei suuda omale kohvimasinat osta ja siis peavad iga hommik ringpe.ede juures järjekorras seisma,et oma tõrvatilk kätte saada ning mina loll pean seal lõpus seisma et auto oma spriti kätte saaks. Kõik räägivad,et kiire,aga aega tanklasse järjekorda seisma minna on küll. Kui ma veel kohvi jooks ja seda veel tanklatest ostaks,siis ma arvan,et oma kuu sissetulekust jätaks ma ca 150-200 euri sinna kohvi eest,selle eest saaks järtsuga juba väga noobli masina mis kodus mulksuks ja ragiseks.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - 41Degree - 28-03-2018

(27-03-2018, 10:19 AM)2715 Kirjutas:  Pole küll kohviga haakuv küsimus, kuid kust võiks saada kuuliga õlitusnipleid?
Offtopic: esimest korda näen, kus sellist niplit kasutatakse ja kuidas see töötab?

Põhiteemasse pole kahjuks midagi lisada, sest joon teed, mitte kohvi. Kui kuskil teed ei saa, siis tuleb kohv rohke piima ja suhkruga joodavaks teha  Smile


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - hulgus - 28-03-2018

(28-03-2018, 07:40 AM)41Degree Kirjutas:  
(27-03-2018, 10:19 AM)2715 Kirjutas:  Pole küll kohviga haakuv küsimus, kuid kust võiks saada kuuliga õlitusnipleid?
Offtopic: esimest korda näen, kus sellist niplit kasutatakse ja kuidas see töötab?

Hakkas ennastki huvitama. Vene tööpingid kasutavad õlituse tarbeks vedrukattega nipleid. Tahad määrida, tõstad kesta üles ja pressid õli katte all olnud august sisse. Isegi spets kannuga, on suht tülikas.
Istuvad M10? keermega pesas.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - 2715 - 28-03-2018

Kasutatakse kõikjal kus nippel peab välispinnaga tasa olema ja lahtisest august läheks saast määritavate pindade vahele.
Metalli tööpingid, õmblusmasinad jne.
Sellest on muidugi kahju, et neid kodumaal ei müüda.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - qwerty009 - 28-03-2018

https://www.aliexpress.com/item/LOT-20-Brass-Push-Button-oiler-press-fit-ball-oiler-for-Gas-Engine-Motor-Hit-Miss/32720521656.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.rLI2Vl
2-3 nädalaga saab siit kätte.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - HendrikR - 28-03-2018

Kuskil Tallinnas on "isetegevuskohti"? Oleks vaja keevitusaparaati laenata/rentida, paar auku tahab keevitust, tööd teostaksin ise, materjali võin ka kinni maksta


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - qwerty009 - 28-03-2018

Plaanis soetada normaalne suruõhuvoolik pikkusega 15m, sise läbimõõduga ca 10mm. Laias laastus peaks neid olema kolmes materjalis. Kumm, PVC ning polüuretaan.
PVC on odav saast mis on külmaga jäik ning millega peab pidevalt võitlema - see jääb automaatselt valikust välja.
Kummivoolik on hea elastne, kuid pidavat enda külge mustust korjama ning määrima. Teine asi on see, et kui kiiresti see tõenäoliselt Hiina päritolu kumm murenema hakkab?
Polüuretaan peaks olema painduv, ilmastikukindel ning ei tohiks ka mustust enda külge korjata - oskab keegi isiklikust kogemusest midagi öelda?

On keegi ka näiteks sellist ostnud? https://www.automaailm.ee/et/Eshop/Product/327464/s1836418/suruohuvoolik_95mmx15m_kollane


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - tõnn - 28-03-2018

(26-03-2018, 18:44 PM)zazik Kirjutas:  
(26-03-2018, 18:18 PM)Alo74 Kirjutas:  Mis sel "mulksuga" kannul siis nii väga laiduväärset on? Väljanägemine?

Mul vaadati kodus ka algul pisut viltu, aga maitsel pole viga kui kohv ise on värske, kogused on paigas ja ennastunustavalt ei tohi muidugi keeta. Ja kuna mul kodus ollakse ka maakera pärast mures, siis taaskasutus ja ühekordsete filtrite puudumine rääkisid minu kasuks.

Mo meelest on selle mulksukannuga valmistatud kohv üks parimaid, kui doseerimine vähegi paigas on.

Maakeramuretsejatele ja majanduskoonritele võib muret tekitada selle aparaadi voolutarbivus, kuigi reaalsuses ei saa lihtsa veekeetmise kasutegur isegi vene tehnikal nii halb olla, et see märkimisväärset muret tekitaks.

Mis see täpne kohvi kogus olema peaks?


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - Kivipurustaja - 28-03-2018

(28-03-2018, 15:51 PM)qwerty009 Kirjutas:  Plaanis soetada normaalne suruõhuvoolik pikkusega 15m, sise läbimõõduga ca 10mm. Laias laastus peaks neid olema kolmes materjalis. Kumm, PVC ning polüuretaan.
PVC on odav saast mis on külmaga jäik ning millega peab pidevalt võitlema - see jääb automaatselt valikust välja.
Kummivoolik on hea elastne, kuid pidavat enda külge mustust korjama ning määrima. Teine asi on see, et kui kiiresti see tõenäoliselt Hiina päritolu kumm murenema hakkab?
Polüuretaan peaks olema painduv, ilmastikukindel ning ei tohiks ka mustust enda külge korjata - oskab keegi isiklikust kogemusest midagi öelda?

On keegi ka näiteks sellist ostnud? https://www.automaailm.ee/et/Eshop/Product/327464/s1836418/suruohuvoolik_95mmx15m_kollane

Mina kasutan neid https://www.antehnika.ee/toode/674/suruohuvoolik-1017mm-20m-kumm 
Tõsi,alguses päris uuena natuke määrisid aga peale mõningat kasutamist pole probleemi.
Hea painduv, ei jää "vedruks",ise olen rahul.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - alfredo - 29-03-2018

Handymannis on hetkel asjad soodsad, sealhulgas suruõhuvoolikud. Nende kvaliteet võib teinekord üllatada, nii heas, kui halvas mõttes. Keevituskinnastega olematu hinna eest ülirahul, samas kirves lagunes peale esimest lööki.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - 2715 - 30-03-2018

(29-03-2018, 08:15 AM)alfredo Kirjutas:  Handymannis on hetkel asjad soodsad, sealhulgas suruõhuvoolikud. Nende kvaliteet võib teinekord üllatada, nii heas, kui halvas mõttes. Keevituskinnastega olematu hinna eest ülirahul, samas kirves lagunes peale esimest lööki.

Võib küll üllatada.
Aasta tagasi ostsin 10 meetrise kummivooliku ja isegi survet pidas tunnikese, kuid siis astusin talle peale ja hakkas sealt lekkima.
Mõtlesin et parandan ära, võtsin jupi maha ja hakkasin kiirliidet otsa panema kuid tee mis tahad klambri kinnikeeramisel pudeneb sisemine kiht ära.
Saatsingi selle vooliku prügikastiga Hiinamaale tagasi.
Liiteid ei saatnud sest nende kvaliteet üllatas heas mõttes ja need senini kasutusel meetriga ostetud vooliku otsas.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - veix__ - 30-03-2018

Handymanni odavad asjad vahel ikka üllatavad: https://tarbija24.postimees.ee/4439785/hiinast-parit-akulaadija-jattis-parnu-pere-koduta


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - oltsberg - 30-03-2018

Hääbuma kippuva kohvijutu elustamiseks teatan, et olen suur kohvisõber, võiks isegi öelda, et narkomaan. Kui ikka hommikul suurt kruusi (päti)kohvi sisse ei kalla, siis ei jaga pea mõmmigi. Eriti tööpostil, kus tuli hommikul suur joru venekeelseid numbreid telefonitorusse lugeda.

Tööl käimise muret mul nüüd enam kaelas ei ole, sestap küsin, kas keegi on viimasel ajal töötuks jäänud ja töötukassaga asju ajanud? Kuidas selle koondamishüvitisega on? Kas selle saab igal juhul töötukassast kätte, või koheselt uuele kohale asudes jääb roosaks unistuseks? Töötukassa lehekülg suht väheinformatiivne, mitte ei loe välja Sad


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - Jahimees - 30-03-2018

4 kuud tagasi jäi 24V süsteemiga auto seisma. Sai toona akudel miinusklemm maha võetud (ligipääs kõige lihtsam), sild ja pluss jäid peale. 
Ühe aku plussklemmil oli varasem vigastus, seal oli ilmselt kunagi enne minu aega toimunud väike särts - oli umbes selline 5x2 mm pinnaga ja umbes 1 mm süvend klemmis. Nähtud hullematki pikaaegselt töötamas.
Seismine osutus plaanitust pikemaks ja nüüd 4 kuud hiljem akudele laadijat peale pannes avastasin pildil oleva asja plusskaabli otsast. Lisaks oli seal mingi hallikasmust ollus. Ehk et mingi osakeste liikumise protsess oli seal toimunud, kuid miks?