automoto.ee foorumid
KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (/showthread.php?tid=52095)



RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - Naabrivana - 06-03-2016

Küsimus:
Alumiiniumist trepp redel murdus puru. Hea meelega laseks kokku keevitada/joota.
Kes teeks seda Lõuna-Eestis?
Mis maksab?
Ehk tuleks odavam uus osta?

Oli selline vanem ja tugevama raamiga.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - maisalup - 06-03-2016

Kas laagripukk ucp tähistusega on ujuvlaager, ehk siis kumerpinnaga laager mis tuleb pöörates korpusest välja?


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - pvr - 06-03-2016

Minu juurde on aegajalt mõni klient tulnud sooviga al redelit remontida, mina saadan nad kõik minema, kuna (vähemalt kaasaegsete) redelite puhul on kasutatud materjaliks termotöödeldud profiili, ja kui seda nüüd keevitada siis... Ja teine ja peamine aspekt on ikkagi see, et tegu on konstruktsiooniga millele sa usaldad oma elu, iga kord redeli otsas töötamine on risk ja milleks lisada sinna veel faktoreid mis õnnetuse tõenäolisust suurendavad.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - Naabrivana - 06-03-2016

(06-03-2016, 09:31 AM)pvr Kirjutas:  Minu juurde on aegajalt mõni klient tulnud sooviga al redelit remontida, mina saadan nad kõik minema, kuna (vähemalt kaasaegsete) redelite puhul on kasutatud materjaliks termotöödeldud profiili, ja kui seda nüüd keevitada siis... Ja teine ja peamine aspekt on ikkagi see, et tegu on konstruktsiooniga millele sa usaldad oma elu, iga kord redeli otsas töötamine on risk ja milleks lisada sinna veel faktoreid mis õnnetuse tõenäolisust suurendavad.

Ma oma elupärast ei karda, ja mainisin et tegemist trepp redeliga, selle kõrgus ehk 1,5 meetrit.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - Basilio - 06-03-2016

(06-03-2016, 10:54 AM)Naabrivana Kirjutas:  Ma oma elupärast ei karda, ja mainisin et tegemist trepp redeliga, selle kõrgus ehk 1,5 meetrit.
Ratastoolis olles on hilja meelt muuta. Kui uut redelit mitte kuidagi osta ei raatsi/jaksa, siis tee katkisele kohale tugev terasest "lahas". Muidu tehakse varsti lahas sulle endale...


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - metsakohin - 06-03-2016

Elu pärast ei ole mõtet karta jah Cool Samalt kõrgusel kolm murtud seljalüli.Eluvaim senini sees, ei kustutand ära. Õnneks ratastool jäi ka olemata, ainult paar kuud sitast suvest jäi vahele.

Kui redel on eelmisest sajandist, saad lappida alu nurkade, tõmbeneetide ja sobivate seibidega. Selle sajandi toodete remondi tehnoloogiatest ei tea midagi, pole ka isiklikke kogemusi.
Kui oled pärast adekvaatne ja võimeline kirjutama, jaga siis teistega ka kogemusi.

Härra Basiliole: tänapäeval seljale lahast ei tehta, lihtsalt jäetakse virelema. Võta seda kui lohutust.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - Daff - 06-03-2016

(06-03-2016, 11:54 AM)metsakohin Kirjutas:  Elu pärast ei ole mõtet karta jah Cool Samalt kõrgusel kolm murtud seljalüli.Eluvaim senini sees, ei kustutand ära. Õnneks ratastool jäi ka olemata, ainult paar kuud sitast suvest jäi vahele.



Härra Basiliole: tänapäeval seljale lahast ei tehta, lihtsalt jäetakse virelema. Võta seda kui lohutust.

"Kukkumist on vaja karta kuni 6 meetrini. Kõrgemalt kukkudes on lõpplahendus garanteeritud." ütles ADR koolitusel ohutustehnikat lugenud lektor.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - Talupoeg taluja - 06-03-2016

Mis te siin kukkumisest räägite. Ma olen niisama kõndides varba nii ära löönud,et mitu päeva on valutand. Ei ole vaja kuhugile ronida. Big Grin


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - pen.skar - 06-03-2016

Arstid teevad nüüd imet. Kui närv terveks jäänud, pannakse kuklast istumiseni titaanist. Lennukisse pääsemiseks antakse ka lubatäht kaasa. Käib juba ammu tööl.
[Pilt: juki-%252520kokkutraageldatud.JPG]


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - 13piisab - 08-03-2016

ehitus / siseviimistlus: kui seinas on puitlaastplaat (nn püssi plaat - mitte OSB) ja peale tuleb tapeet, siis kas kruvipead (nii sise- kui välisseintes) vajavad pahteldust või mitte? Maja peab suht hästi sooja ja välisseintes on lisaks (täis)palgile sees plaadi all 50mm puitroov. Ise arvan, et ei hakka ka külmaga tapeedi all kruvipäid "välja joonistama" ja pole mõtet pahtliga jännata. Või...?
Tapeet tuleb "harju keskmine ilus tänapäevane" - paistavad olevat ca 10eur/rull ning mitte väga õhukesed.
maja / korter on alati asustatud ja köetud. At pole suvila, kus seinad kohati maha jahtuks.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - nustu826 - 08-03-2016

Krt ma arvan et otseselt pahteldust kui niisugust nad ei vaja. Küll aga võivad nad jääda ikkagi läbi tapeedi kumama ja hiljem punnitama, kuna see kruvipea koht on liimist lahti... Palju oleneb ka sellest mis kruvidega kinni on need plaadid lastud. Ja toas papinaelapead paistavad ka siit - sealt paksu tapeedi alt läbi...

Vanas töökohas oli kogemus kipsplaadiga, kus siis kuivas ruumis pahteldatud ja värvitud seinast hakkasid kruvipead kuskil 6 - 7 aastaga läbi kumama. Ilmselt olid need roostetavad kruvid mis seina värvi muutma hakkasid... Muidugi tegu oli ka kipsikruviga. Samas mul kuuriseinas on kruvipead ikka samasugust musta värvi...


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - georges - 08-03-2016

 Ma tömbaks kasvõi näiteks maalriteipi peale.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - 2715 - 08-03-2016

(06-03-2016, 09:09 AM)Naabrivana Kirjutas:  Küsimus:
Alumiiniumist trepp redel murdus puru. Hea meelega laseks kokku keevitada/joota.
Kes teeks seda Lõuna-Eestis?
Mis maksab?
Ehk tuleks odavam uus osta?

Oli selline vanem ja tugevama raamiga.

Võrus saan teha.
Tel. 56 66 o9 25


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - rocker - 08-03-2016

(08-03-2016, 19:28 PM)2715 Kirjutas:  
(06-03-2016, 09:09 AM)Naabrivana Kirjutas:  Küsimus:
Alumiiniumist trepp redel murdus puru. Hea meelega laseks kokku keevitada/joota.
Kes teeks seda Lõuna-Eestis?
Mis maksab?
Ehk tuleks odavam uus osta?

Oli selline vanem ja tugevama raamiga.

Võrus saan teha.
Tel. 56 66 o9 26

Läbisin eelmise aasta lõpus koolituse/praktika "kõrgustes töötamine ja päästmine" (rahvusvaheline tunnistus) Ja ütlen ausalt, nähes seda koolitus materjali, ei julgeks mina küll kellegi redelit keevitama hakata! Mis kord katki on läinud, see kuulub paraku ümber sulatamisele.
Üldse, kes teeb tööd redelil nõudke ülemustelt EN131 standardit. Need hiina junnid murduvad kui tikkud ja koos nendega ka teie.....
Olles ise ka korra kukkunud (ja seda mitte valede töövõtete tõttu) ja korra kukkumist pealt näinud, mis lõppes mõne kuuga haiglas ütlen teile, et olge hoolsad! Ka kondoome ei lapita Big Grin


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - Marko - 08-03-2016

Vanakoolimehena ütlen, et redeli remont pole välistatud, pigem peaks selle redeli üleüldise kõlblikkuse kriitilise pilguga üle vaatama.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - Gravity - 09-03-2016

Ise olen ka elus ühe alumiinium redeli ära parandanud. Siuke karpprofiilist tehtud. Oli millegi vahele jäänud vms ning muljuda saanud. 

Asi lõppes sellega, et panin pikad tugevduslapid peale ning lõpuks kaalus see 2x rohkem kui alguses. 

Need Hiina redelid on täpselt nagu õllepurgid, senikauani on tugev kuni kuskil väike mõlk/täke sees. 

Enamus pulkasid ka logisesid. Ma ei mäleta kas pulkade otsasd olid pressitud või keevitatud aga lasin ise kõik üle. 

Arvestades tööaega siis Hiina redeli puhul oleks parem juba ise osta materjali ja teha korralik. Liiga palju kulub aega ning keevitustarvikuid, et tehase praaki parandada. 


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - Mrj2nn - 09-03-2016

sai üks inverter keevitus ikka koju tassitud, aga asjal küljes  3 klemmiga jöupistik, pöhjimöttleiselt vöin tavalisel maandusega pistiku külge visata ?


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - Marko - 10-03-2016

Võta keegi pädev elektrik appi, on tunduvalt ohutum...


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - hulgus - 10-03-2016

(08-03-2016, 18:46 PM)13piisab Kirjutas:  ehitus / siseviimistlus: kui seinas on puitlaastplaat (nn püssi plaat - mitte OSB) ja peale tuleb tapeet, siis kas kruvipead (nii sise- kui välisseintes) vajavad pahteldust või mitte? Maja peab suht hästi sooja ja välisseintes on lisaks (täis)palgile sees plaadi all 50mm puitroov. Ise arvan, et ei hakka ka külmaga tapeedi all kruvipäid "välja joonistama" ja pole mõtet pahtliga jännata. Või...?
Tapeet tuleb "harju keskmine ilus tänapäevane" - paistavad olevat ca 10eur/rull ning mitte väga õhukesed.
maja / korter on alati asustatud ja köetud. At pole suvila, kus seinad kohati maha jahtuks.

Erinevalt "arvan; võiks" vastustest, konstateerin fakte:
Konstrui: puitkarkass, made in 1964, puitkarkassil kips+ kruvidele liidetele pahtel 2010.
Maja elab oma elu, kord uksed käivad, siis ei käi, nurkadesse tekivad mikromõrad jms.
Kui täpsemalt uurida, siis leiab täna kenasti pooled kruvid üles, mis "uputatud" ja 2x pahteldatud, sama liidetega, metallkarkassil kipsil vähem leitavad.
Seega, minu arvamuse kohaselt tasuks siiski süvistada+pahteldada, sh plaatide liited. Kui asi käpas, siis lausa lauspahtel+kruntvärv. Viimane siis järgmise tapeedi eemaldamise lihtsustamiseks. Just eemaldasime tapeeti krohvitud pinnalt, kust kohati eemaldus koos aluskihtidega. St. pahteldus+muu uuesti.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - Necro - 10-03-2016

Küsimus teeäärsete ehitiste kohta. 
Neid konkreetseid punkri/varjendi moodi ehitisi on väga palju Tallinnast, linnast välja sõites, tartu poole. Olen neid isegi pärnu kandis näinud. Ja viimati Tartus Tormasse sõites oli ka üks teeääres. 
Pilti ei leidnud, aga need uksega suletud ja kõrval on kaks betoonist seina mõlemal pool, mis avanevad nö. laiali. 
Mõndadesse on vist sisse murtud. Aga osadel on ka uksed konkreetselt kinni. 
Pakub huvi, et mis ehitised need sellised on. Mis otstarbega jne? . Pole kuulnud, et keegi neist räägiks nii väga.