automoto.ee foorumid
KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (/showthread.php?tid=52095)



RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - maisalup - 26-03-2016

miks sa garaagesse ei võta voolu otse posti otsas olevast kapist, sealt saad juhtmetele ligi, need pole plommitud, ainus asi mida seal puutuda ei tohi on vooluarvesti, kuid juhtmeid võid juurde lisada. Üks elektrik rääkis mulle, et see plommitud elektriarvesti on seal ainuke eestienergia omand, kogu ülejäänud kapi sisu olen ise kinni maksnud ja see kuulub mulle, ning võib seal ümberkorraldusi teha. Mina näiteks lisasin kappi pistiku, kuna pidevalt vaja õues elektriga teha, siis hea keset õue olevast kapist pikendusega vool võtta.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - martinjev - 26-03-2016

(26-03-2016, 06:49 AM)maisalup Kirjutas:  miks sa garaagesse ei võta voolu otse posti otsas olevast kapist, sealt saad juhtmetele ligi, need pole plommitud, ainus asi mida seal puutuda ei tohi on vooluarvesti, kuid juhtmeid võid juurde lisada. Üks elektrik rääkis mulle, et see plommitud elektriarvesti on seal ainuke eestienergia omand, kogu ülejäänud kapi sisu olen ise kinni maksnud ja see kuulub mulle, ning võib seal ümberkorraldusi teha. Mina näiteks lisasin kappi pistiku, kuna pidevalt vaja õues elektriga teha, siis hea keset õue olevast kapist pikendusega vool võtta.

See sõltub milline kapp sul on. Kui on vana veneaegne siis võib tõesti kapp sinuoma olla. Kui on võrguvaldaja pandud uus kilp siis see sinu oma ei ole.  Sulle ligipääsetav koht on ainult väljuva kaabli klemmid (seal on ka reeglina liitumispunkt) ja sinna void põhimõtteliselt mitu kaablit ühendada küll. Pistikupesa kilpi panemine ilma kilbi omanikuga kooskõlastamata on keelatud. 


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - maisalup - 26-03-2016

Minule väideti aga vastupidist, et ainult mõõtja ei kuulu minule, muu aga on minuo ma ja võin seal sees teha mis tahan seni kui plommi ei puutu. Pistiku lisasin poltidega juba olemas olnud avade külge ja voolu võtsin just nendelt samadelt klemmidelt mille küljes on väljundkaabel. Tulevikus viin ka garaazi sealt samast voolu. Tuttav lasi kunagi välja tõsta kilpi siis maksis ka kilbi koos sisuga kõik kinni, ainult voolumõõtjat mitte, see jutt on minu arust täitsa õige, et kuulub kinnistu omanikule mitte EE-le


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - klaave - 26-03-2016

Kuna olen igapäevaselt asjas sees siis kilp kuulub võrguettevõttele, samuti ka kõik selle sees olevad (plommide taga olevad) vidinad. Kilpi ei või puurida auke, kindlasti ei või paigaldada pistikupesi, ja ega ei taheta lubada ka isegi kahte väljuvat kaablit, kui kilbis ei ole vastavad väljuvad klemmid. Viimaseks peab olema tarbijal endal jaotuskilp kust toimub jagamine majade - garaazide jne vahel. (kuigi see on ainuke mille puhul pigistatakse tihti silm kinni siis viimasel ajal on tugevalt suurendatud kontrolle terve elektrivõrgu vastavuse kohta ja on ka tehtud ettekirjutusi kilpide korda tegemiseks ja ka trahvimine on olnud päevakorras kilbi rikkumise eest (puuritud augud),ja pistikupesad ilma rikkevoolukaitsmeta).
Kilpidel on isegi ette nähtud kleeps, mis ütleb kelle jagu ja kuhu rikkel helistada.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - honkomees - 26-03-2016

(26-03-2016, 17:36 PM)klaave Kirjutas:  Kuna olen igapäevaselt asjas sees siis kilp kuulub võrguettevõttele, samuti ka kõik selle sees olevad (plommide taga olevad) vidinad. Kilpi ei või puurida auke, kindlasti ei või paigaldada pistikupesi, ja ega ei taheta lubada ka isegi kahte väljuvat kaablit, kui kilbis ei ole vastavad väljuvad klemmid. Viimaseks peab olema tarbijal endal jaotuskilp kust toimub jagamine majade - garaazide jne vahel....

huvitav, huvitav ... minu kilp pärineb aastast 1991-1993, täpselt enam ei mäleta. Ise tõin kapi ja 3-faasilise voolumõõtja, peakaitsme,  klemmliistud ja pudelkaitsmed jm pudi. EE vahetas vaid voolumõõtja oma "taadeldud" mõõtja vastu ja pani plommi peale. No sellest ajast saati on nad ikka mõne aasta takka seda va voolumõõtjat vahetanud, kapi sisu olen aeg-ajalt kaasajastanud, nt jaganud eri gruppidesse ja pannud pudelite asemele automaadid jne. Peakaitse-automaat, mis enne voolumõõtjat on ikka minu vana alles. Ja auke on selles kapis mustmiljon, erineva läbimõõduga, pea kõigile on kummitihendiga polditavad kaaned ette pandud. Oli mingi vana veneaegne elektrikapp, kus igasugu voolumõõtja vaatamise ja rubilnikute augud sees olid.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - klaave - 26-03-2016

   Tegelikult ongi nii, et see minupoolne jutt kehtib kaasaegsete kilpde kohta. Selliseid vanu rimakaid on terve eesti täis ja EE ei tunnista neid omadeks ja võimalusel ei topi oma nina neisse. Kui aga peaks tekkima tänu sellele vanale kastile mingi jama elektrivõrgule (mingi rike), pannakse kohe uus kast, võimalikult krundi piirile jne. Samuti ei tunnista EE omaks liinist kilpi tulevat vana kaablit seda eriti selliste vanade kilpide kaablite korral. Nii et ka see kaabel on kliendi oma ja rikke korral  lõigatakse lihtsalt lahti liinist ja korras. Kirja läheb kliendi rikkena ja selle korda tegemise eest maksab klient. Seega lugege oma liitumislepingust liitumispunkti täpne asukoht välja ja võite saada üllatuse osaliseks, sisenev kaabel ja kilp on teie, arvesti EE oma ja kõik mis peale arvestit on jälle teie. Kui see vana kilp asub kuskil hoones on rikke korral jutt lühike- uus kilp õue ja las vanaga tegeleb hädas klient ise. ARVESTI EI OLE AUTOMAATSELT LIITUMISPUNKTIS vaid liitumispunkt võib olla hoopis teises kohas ja arvesti asukoht on lihtsalt mõõtmispunkt
    Olen ise paigaldanud kliendile uue liitumise korras (vanale majale oli vaja vool vedada) kilbi krundi piirile, majast umbes 350m kaugusele. Edasine on juba kliendi asi. Selline suhtumine on EE-l.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - honkomees - 26-03-2016

(26-03-2016, 20:43 PM)klaave Kirjutas:     Tegelikult ongi nii, et see minupoolne jutt kehtib kaasaegsete kilpde kohta. Selliseid vanu rimakaid on terve eesti täis ja EE ei tunnista neid omadeks ja võimalusel ei topi oma nina neisse. Kui aga peaks tekkima tänu sellele vanale kastile mingi jama elektrivõrgule (mingi rike), pannakse kohe uus kast, võimalikult krundi piirile jne. Samuti ei tunnista EE omaks liinist kilpi tulevat vana kaablit seda eriti selliste vanade kilpide kaablite korral. Nii et ka see kaabel on kliendi oma ja rikke korral  lõigatakse lihtsalt lahti liinist ja korras. Kirja läheb kliendi rikkena ja selle korda tegemise eest maksab klient. Seega lugege oma liitumislepingust liitumispunkti täpne asukoht välja ja võite saada üllatuse osaliseks, sisenev kaabel ja kilp on teie, arvesti EE oma ja kõik mis peale arvestit on jälle teie. Kui see vana kilp asub kuskil hoones on rikke korral jutt lühike- uus kilp õue ja las vanaga tegeleb hädas klient ise. ARVESTI EI OLE AUTOMAATSELT LIITUMISPUNKTIS vaid liitumispunkt võib olla hoopis teises kohas ja arvesti asukoht on lihtsalt mõõtmispunkt
    Olen ise paigaldanud kliendile uue liitumise korras (vanale majale oli vaja vool vedada) kilbi krundi piirile, majast umbes 350m kaugusele. Edasine on juba kliendi asi. Selline suhtumine on EE-l.

Mõned aastad tagasi istusin EE pähe, ütlesin et liitumispunkt on maja välisseinal ja palun korda teha need traatide najal rippuvad postid ning kaablid. Liinijupp vahetati välja ja pärast veel helistati ja küsiti üle, et ega pole pretensioone meeste tööle.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - olli - 26-03-2016

Võimalusi liitumispunkti asukohaks on palju. Uuemal ajal on kindlasti lepingus täpselt kirjas. Enamlevinud variandid on koos piltidega ära toodud siin:

https://www.elektrilevi.ee/-/doc/6305157/syndmused/elektrivorgu_liitumispunktide_asukohad.pdf


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - muska71 - 27-03-2016

Aasta või paar tagasi põles mul nö liitumispunktis peakaitse 40A maha,korralik kaarleek oli kilbis,kilp vene aegne kolakas õues kuuri seina ääres ja EE suhtumine selline,et kuna tegemist on minu kilbiga siis rikkeelektrik lõikab kaitsmesse sisenevad soolikad tuima näoga läbi plommib peakaitsme ja kuna asi juhtus reede õhtul siis jääme ootama esmaspäeva,tellime elektritöö EE-st ja siis elektrik tuleb ja vahetab peakaitsme sinu raha eest ja üldises järjekorras.Ei ole vahet kas kliendiks tavakodanik või firma või riigikogu liige ..Valveelektrikul see keelatud tegevus.Kilp ise täitsa korralik ja EE-l pole raha kuhugi mujale panna kui tahavad vägisi uue kilbi panna kuhugi minu maa peal olevale postile,kurat see kilpjääb postil ette,puruks sõidan kes vastutab?
Too 40A kaitse sügavast vene ajast ja tegemist tavalise elamuga.Mingi 10 aastat tagasi kui vahetati liine välja siis veetigi uued liinid 40 A järgi ja mehed küsisid kas tuleb mingi tööstus siia.Minul oli vaja lihtsalt mädad liinid vahetada korralike vastu ja piisaks täiesti 20A kaitsmest.aga suhelda kliendiga EE ei oska.Kevadel kui õu pehme tullakse zil-iga poste vahetama ja küntakse õue üles.Kas see postivahetus oli avarii töö,ett ei saanud kuiva aega oodata ja muidugi porusski posalusta.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - bom - 27-03-2016

Otsin klaasnegatiivide digitaliseerimise võimalust. Negatiivid õrnad ja teenus kallis. Seetõttu küsin, kas kellelgi on kogemust või soovitusi.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - klaave - 27-03-2016

(27-03-2016, 09:31 AM)muska71 Kirjutas:  Too 40A kaitse sügavast vene ajast ja tegemist tavalise elamuga.Mingi 10 aastat tagasi kui vahetati liine välja siis veetigi uued liinid 40 A järgi ja mehed küsisid kas tuleb mingi tööstus siia.Minul oli vaja lihtsalt mädad liinid vahetada korralike vastu ja piisaks täiesti 20A kaitsmest.aga suhelda kliendiga EE ei oska.Kevadel kui õu pehme tullakse zil-iga poste vahetama ja küntakse õue üles.Kas see postivahetus oli avarii töö,ett ei saanud kuiva aega oodata ja muidugi porusski posalusta.

EE ütleb selle kohta et "maa külmas - kärss kärnas". Suvel segavad viljapõllud ja pehmed sood, talvel lund ja külma palju (ja põllule ikka ei tohi minna). Samas ei tee EE ise üldse tööd, kõik on  lepingupartnerid, kes saavad töö tegemiseks tellimuse koos tähtajaga ja ongi kogu muusika. Kui ikka klient hoovi või põllule ei lase siis võetakse töö tellimusele kliendi seletus ja allkiri ning töö jääb ära. (Vähemalt meie firmas käib see nii).   Tegelikult pikendatakse tähtaega ühe kuu võrra,aga reaalses elus on lepingupartneril igas kuus sadu tellimusi, nii et kevadeks plaanitud tellimus mis lükati edasi enne sügist töösse ei jõua.Samas kui see post peaks pikali kukkuma ja rikke põhjustama on EE kohe kohal ja trahviraha tuleb üsna kopsakas. Ei oska täpset lehekülge kuskilt kiiruga välja tuua,aga kliendil on liini talumise kohustusega ka kohustus tagada liini elementidele juurdepääs. Ümber elektriposti ehitatud puukuur toob trahvi ja on olnud juhus kus kuuri lammutamine tuli päevakorda. 0.4kV liini kaitsevööndis ei tohi olla materjalide ladustamist, ehitustegevust, rahvakogunemisi kohti, tuleasemeid, jne. Kaitsevöönd on aga vertikaalne projektsioon äärmisest juhtmest 1m mõlemale poole liini. Kuna traavers on umbes 1m siis kummaltki poolt veel 1m ja kokku tuleb peaaegu 1,5m liini teljest mõlemale poole (3m laiune riba liini all). Kõik puuoksad 1m juhtmetest lähemal kuuluvad ka pügamisele olgu või kullast  taimega tegemist.
  Tegelen selliste asjadega igapäevaselt,olukordi on erinevaid, kuid kes korra on EE -ga "jonninud" sellega jonnib EE veel pikemalt vastu.
"ja muidugi porusski posalusta" - 85% meie firma töötajatest on suure naaberrahva sugulased, aga 95% nendest valdab puhast eesti keelt. Paljud saavad ka lääne maailma keeltega mingil tasemel hakkama nii et keele probleem ei ole kunagi probleem meie firmas Big Grin .


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - nootsii - 27-03-2016

Mulle on tulnud kirjad koju al´a xx. kuupäeval puhastaks liinialuseid ja siis tuleb koju kiri kuidas see on edukalt teostatud ja siis 6.kuud hiljem kui mina sealt mööda jalutan kasvab kuusk kahe traadi vahelt läbi. Pärast tehti nii tööd et oli kohe tehtud, minul hoidis suuremast jamast 60kg koer aias naabril nii ei vedanud.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - wagoneer - 27-03-2016

EE on jah üks naljakas koht. Mul oli koduses majapidamises 40A peakaitse. Kui sai vanemate nimelt asjad oma nimele tehtud siis EE kirjutas tuima näoga uude lepingusse sisse 20A. Krt ma ei pannud seda ise tähelegi, aga õde va pedant (kooliõpetaja noh Big Grin ) pani asja tähele. Teatasin siis EE-le,et ma ei saa kahjuks allkirjastatud lepingut tagasi saata kuna seal on vale voolu A märgitud. Järgmisel päeval kõne kus mulle teatati,et mul pole ju kodus vaja 40A ometi ning 20A on mulle küllaga. Noh põhimõtteliselt kõik õige ja ega ma seal seda 40A ilmselt kunagi ka kasuta(tegu siis vanade eramajade rajooniga Meriväljal). Aga ei jätnud jonni ja ütlesin,et ma ikka seda 40A tahan. Siis tuli mingi joorup nende suust,et neil ei jätku nii võimsust. Mina jälle arvasin,et see ei ole minu probleem. Pakkusin neile ka välja,et ostke siis tagasi üleliigsed Amprid. Samuti pakkusin neile,et oleks vaja ühes teises elamises A juurde saada ning hea meelega võiks ju ka lihtsalt vahetada siis. Nemad saaks ühes liitumis kohas A normaalsemaks ja mina saaks teises omale normaalsemaks. EE aga teatas,et nemad mahhinatsioonidega ei tegele.
Siis tuli mulle tuimalt kaks järgmist lepingut ikka vale A numbriga. Saatsin mõlemad tagasi. Siis järgnes mitu kuud vaikust. Lõpuks uurisin ise,et kaugel asjad on. Paluti tuua oma vana leping EE-sse, et nemad tahavad selle õigsust kontrollida Big Grin
Ütlesin,et pole probleemi. Aga tulen koos lepinguga ise kohale. Öelge millal ja kuhu. Järgnes jälle paar kuud vaikust.
Peale uuesti torkimist saadeti uus leping koos soovitud 40A. Kas mul seda vaja oli. Kindlasti mitte. Aga nende suhtumine viis mind selle jonnimiseni. Ja kuna ma teises kohas pidin ostma omale juurde A hinnaga vist oli äkki mingi 1500.- eek/A siis ajas see nagu natuke kopsu üle maksa lihtsalt.
Aga rohkem nad seal oma jonni pole ajanud. Vähemalt pole õde nende terrorit kurtnud. Nüüd asjad ka tema nimel juba.Aga vool on ikka 40A. Vormistamisel küll korra õelt küsiti ,aga saades eitava vastuse läks kõik nii nagu oli edasi Big Grin

Viimsis mul maja(maja siis 1980 valminud) soetades oli liitumispunkt maja sisene kilp. Nüüd siin õhuliinid maha maeti ja pandi kaugloetav kilp aia taha. Töömehed lahkelt soovitasid liitumispunkti majasse jätta Big Grin  Mida ma ka tegin. Nemad paigaldasid kenasti ka uue kaabli värskest kilbist majani. Aga Viimsis pole ka EE vist. Vähemalt suhtlema pean Imatraga ja mitte EE-ga.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - aavu - 27-03-2016

Klaasnegatiivid tahavad tagantvalgust. Üks moodus oleks mingi projektoriga seina- või lauaekraanile ja sealt maha pildistada. Samas võiks proovida läbi mattklaasi teda valgustada ja teiselt poolt otse pildistada.
http://www.gimp.org/ See on vabavara, millega saad Colors-Invert teisendusega need negatiivid positiivseks kujutiseks. Muidugi on palju programme, mis sama teevad.
F-fotokas, K-klaasnegatiiv, M- mattklaas, V-valgusti.
Proovi kodus ja sa ei kahetse.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - honkomees - 27-03-2016

(27-03-2016, 13:26 PM)aavu Kirjutas:  Klaasnegatiivid tahavad tagantvalgust. Üks moodus oleks mingi projektoriga seina- või lauaekraanile ja sealt maha pildistada. Samas võiks proovida läbi mattklaasi teda valgustada ja teiselt poolt otse pildistada.
http://www.gimp.org/ See on vabavara, millega saad Colors-Invert teisendusega need negatiivid positiivseks kujutiseks. Muidugi on palju programme, mis sama teevad.
F-fotokas, K-klaasnegatiiv, M- mattklaas, V-valgusti.
Proovi kodus ja sa ei kahetse.

hulka nn keemiat ja korralikku asja ikka ei saa. Selleks ju natuke korralikum skanner, nt. Epson Perfection V700, maksab nii 500+ rutsi ja teeb igasugu negatiivi. Muidugi pole see profiriist, aga korralik.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - Marko - 27-03-2016

Wagoneer, sa peaksid uurima, kuidas teises kohas (arvatavasti on see koht minust kilt-poolteist Rohuneeme suunas)  amprite vähendamine käis. Nimelt tulid aastat 10-15 tagasi Fortumi pätid ja lihtsalt vahetasid peakaitsme väiksemaks. Minu märkuse peale öeldi, et need, kes jonnivad, saavad veel väiksema!
Paberimajandusest ei tea, leping oli siis isa nimel. Fortum ongi nüüd Imatra.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - klaave - 27-03-2016

Pika vaidlemisega saad oma 40A ka alles jätta, aga EE poolsel jonnil on tegelikult ka põhjus ning iga kord ei olegi see seotud lihtsalt jonniga. (tundub et hakkan seda EE-d lausa kaitsma aga uskuge nii see kindlasti ei ole ja selleks on pagana palju põhjuseid)
Nimelt, et sulle tulekski 40A peab EE garanteerima  sinu kilbini lühisvoolu, mis tagaks et oleks alajaamas ka kaitserakendus liinile ja kui midagi juhtub siis kuskilt ei kärssa mõni tarbija maja maha, see peab aga olema sõltuvalt alajaama kaitsest kuni 10-kordne s.t. 400A. EE ei suuda iga saja meetri peale uut alajaama ehitada, olemasolevaid liine asendada reiejämeduste kaablite-juhtmetega. Kuna sinul on 40A kaitse siis ka sinu majapidamises peab olema 400A lühisvoolu, et sinu enda kaitse rakenduks lühisele (C-tüüpi kaitse, vanad vene kaitsmed, sulavkaitsmed). Kuna selles foorumis on kõik vist kokku puutunud elektri keevitusega siis nüüd mõelge mis vooluga rasket rauda keevitad? Vaevalt sa tahad et sinu kilbis, tekiks sellise amperaaziga lühis, või lõtvunud juhtmeühendus võtaks kuni 400A vooluga sädeme vahele. Big Grin.
  Nüüd veel üks asi. SA ei ole liini peal ainuke tarbija, teised tahavad ka voolu ja ampreid nautida. Seega kui on näiteks 10 tarbijat kes tahavad kõik saada 20A, siis alajaama kaitse peaks olema 10*20A. See aga korrutatakse üheaegsus teguriga 0,75 jääb 200*0,75=175A. Selline kaitse plaanitakse alajaama. Siis arvutatakse välja lühisvool liini lõpus (harva ka mõõdetakse füüsiliselt). Tuleb välja et igas juhtmes on oma kadu ja pika liini lõpus ei ole lühisvoolu ollagi- kärbitakse veel kaitsme suurust, sest vanade liinide korral lubab EE oma süsteemis ka  3* lühisvoolu. Alajaama kaitse saab olema näiteks 50A, ja sinu kilbis on lühisvool  150A. Pikk jutt aga EE saab oma liini  kaitstud aga sinu enda kilp on kaitsmata kuna sinu kaitse on 40A, vana lüliti tahab reageerimiseks 10* 40A=400A, aga EE liin annab sulle ainult 150A. Korralikuks keevituseks kilbis piisab aga sinu peakaisme jaoks on seda ikkagi vähevõitu ja ta ei mõtlegi reageerida. 
   Igapäevaselt tegeleme EE liinide nõuetekohasuse tagamisega - vahetame juhtmeid, vähendame kaitsmeid alajaamades, kuna vene ajal tehtud 1+km liinid ei kannata mingit kriitikat lühisvoolude osas,  vahetame trafosid, jne.  Kogemusest ütlen et 450...500m liini on reiejämeduste juhtmetega max liini pikkus et saaks liini lõpus 250...300A lühisvoolu, samas on aga AJ trafod maapiirkondades sellise suurusega, et juba trafo ei anna vajalikku lühisvoolu välja. (Tüüpiline mastalajaam on max 50kVa trafoga, mis lühialaliselt kannatab 75A koormust faasile)


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - Marko - 27-03-2016

Ameeriklased on siis suht kavalad/ratsionaalsed oma iga posti otsas olevate trafodega? Neil muidugi vajadus veel suurem, kaks korda madalam pinge nõuab kaks korda suuremat voolu.

PS palju õnne algatajale 1000 postituse täissaamise puhul!


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - muska71 - 27-03-2016

(27-03-2016, 16:47 PM)klaave Kirjutas:  Kuna selles foorumis on kõik vist kokku puutunud elektri keevitusega siis nüüd mõelge mis vooluga rasket rauda keevitad? Vaevalt sa tahad et sinu kilbis, tekiks sellise amperaaziga lühis, või lõtvunud juhtmeühendus võtaks kuni 400A vooluga sädeme vahele. Big Grin.

kui mul üeakaitse maha põles siis põhjuseks oligi see,et korduvalt viimase 15 aasta jooksul voolumõõtjat vahetatud,aga nagu teame siis mõõtja vahetusega uuendatakse kilbis kõik plommid,oleks keegi peakaitsme kaabli polte ka pingutanud siis oleks tänaseni korras.Paraku kõigil savi ja väikse tarbimise juures tekkis nimetatud kaarleek kaabli ja terminali vahele ja oligi kena ilutulestik kilbis.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri - nootsii - 27-03-2016

Siis peakski tulema EE poolt vastus et kuna me ei saa seda tagada ostame tagasi või siinse nt puhul kanname teisele aadressile. Mitte et klient peaks lihtsalt loobuma EE kasuks.