automoto.ee foorumid
"Nutumüür" vol2 ehk kas kellelgi on veel ka selline vidin ülearu? - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+---- Foorum: Automotokoski (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=106)
+---- Teema: "Nutumüür" vol2 ehk kas kellelgi on veel ka selline vidin ülearu? (/showthread.php?tid=52169)



RE: "Nutumüür" vol2 ehk kas kellelgi on veel ka selline vidin ülearu? - saarrand - 22-04-2016

Vajan JUMZi akvaariumile esimese kojamehe vart. Peaks sobima ka teiste vene traktorite kojamehe vars.


RE: "Nutumüür" vol2 ehk kas kellelgi on veel ka selline vidin ülearu? - maisalup - 22-04-2016

Flindis on vajaminev polt olemas, aga otsast on tarvis 5mm maha võtta, pikkused hakkavad 20 millimeetrist... http://www.flintkaubandus.ee/et/a/polt-m10x20x1.25-8-8
Ma usun kui teistest poltidega tegelevatest kohtadest uurid 20mm pikkust polti siis on sealt ka saada...
Aga kas vasak ja parem keere pole sassi läinud, mul makita ja matrix mõlemad paremkeermega? Kas su sael siis mingi süsteem vastupidise pöörlemisega, sest muidu kerib mutter lahti mitte kinni, või olen asjast vääga valesti aru saanud????


RE: "Nutumüür" vol2 ehk kas kellelgi on veel ka selline vidin ülearu? - hulgus - 23-04-2016

(22-04-2016, 19:25 PM)maisalup Kirjutas:  Flindis on vajaminev polt olemas, aga otsast on tarvis 5mm maha võtta, pikkused hakkavad 20 millimeetrist... http://www.flintkaubandus.ee/et/a/polt-m10x20x1.25-8-8
Ma usun kui teistest poltidega tegelevatest kohtadest uurid 20mm pikkust polti siis on sealt ka saada...
Aga kas vasak ja parem keere pole sassi läinud, mul makita ja matrix mõlemad paremkeermega? Kas su sael siis mingi süsteem vastupidise pöörlemisega, sest muidu kerib mutter lahti mitte kinni, või olen asjast vääga valesti aru saanud????

Tänan pakkumast ja lingi eest.
aga... lingilt vaatab vastu M10 parempoolse keermega polt. On päris kindel, et Mannesmanni (ja ka paljude teiste N: Dewalt ´i ) järkamissael oli vasakpoolse keermega mitteorig.  polt, mis on ka kaudselt  Rolleyes põhjuseks, miks uut polti vaja. Pikkus pole oluline, peaasi et lühike poleks...
Hetkeseisuga on hr. Treialile tellimus esitatud, pani kukalt sügama.
Natuke tekitab masendust see, et teadaolevalt on paljude tööriistade remondiga tegelevate asutiste riiulis seändne junn olemas, aga tellimuste letis olev noor inimene ei oska/saa/taha/pole lubatud otsi kokku viia, vaid küsib tuimalt marki ja tootekoodi ja meistri jutule saab vaid isiklike tutvuste kaudu.


RE: "Nutumüür" vol2 ehk kas kellelgi on veel ka selline vidin ülearu? - _rein_ - 23-04-2016

Kui  Te polti ei leia,võin selle treida.


RE: "Nutumüür" vol2 ehk kas kellelgi on veel ka selline vidin ülearu? - maisalup - 23-04-2016

(23-04-2016, 10:31 AM)hulgus Kirjutas:  
(22-04-2016, 19:25 PM)maisalup Kirjutas:  Flindis on vajaminev polt olemas, aga otsast on tarvis 5mm maha võtta, pikkused hakkavad 20 millimeetrist... http://www.flintkaubandus.ee/et/a/polt-m10x20x1.25-8-8
Ma usun kui teistest poltidega tegelevatest kohtadest uurid 20mm pikkust polti siis on sealt ka saada...
Aga kas vasak ja parem keere pole sassi läinud, mul makita ja matrix mõlemad paremkeermega? Kas su sael siis mingi süsteem vastupidise pöörlemisega, sest muidu kerib mutter lahti mitte kinni, või olen asjast vääga valesti aru saanud????

Tänan pakkumast ja lingi eest.
aga... lingilt vaatab vastu M10 parempoolse keermega polt. On päris kindel, et Mannesmanni (ja ka paljude teiste N: Dewalt ´i ) järkamissael oli vasakpoolse keermega mitteorig.  polt, mis on ka kaudselt  Rolleyes põhjuseks, miks uut polti vaja. Pikkus pole oluline, peaasi et lühike poleks...
Hetkeseisuga on hr. Treialile tellimus esitatud, pani kukalt sügama.
Natuke tekitab masendust see, et teadaolevalt on paljude tööriistade remondiga tegelevate asutiste riiulis seändne junn olemas, aga tellimuste letis olev noor inimene ei oska/saa/taha/pole lubatud otsi kokku viia, vaid küsib tuimalt marki ja tootekoodi ja meistri jutule saab vaid isiklike tutvuste kaudu.

Sel juhul ei sobi jah ka ketassae matrix polt mis parempoolse keermega. Järkamissael vist jah mootor teistpidi pööretega, paremal pool ketast mitte vasakul ja ei sobigi ketassae polt vaid ainult järkamissaagide omad...


RE: "Nutumüür" vol2 ehk kas kellelgi on veel ka selline vidin ülearu? - HMP - 23-04-2016

(22-04-2016, 09:03 AM)saarrand Kirjutas:  Vajan JUMZi akvaariumile esimese kojamehe vart. Peaks sobima ka teiste vene traktorite kojamehe vars.

Proovi õnne Ülo ärist Tartus Teguri tn. Talukaup Võru mnt. ääres Rehe hotelli kõrval. Vitamiini tn. traktori osade kauplus (ise pole ammu sinna sattunud, ehk on alles).


RE: "Nutumüür" vol2 ehk kas kellelgi on veel ka selline vidin ülearu? - hulgus - 27-04-2016

(21-04-2016, 15:00 PM)giguli Kirjutas:  
(20-04-2016, 18:52 PM)hulgus Kirjutas:  Otsin polti: vasakkeere, M8x1,25 ca 15mm pikk.
BB jms poldimüüjad laiutavad käsi.
ainus mis leidsin, on keermelatt, aga saeketast isetehtud poldiga kinnitada...?

Ehk annab varuosana seda polti hankida. Abiks oleks ka see kui teaks tootjat.

Polt käes ja abiks järgmistele otsijatele oleks ehk teadmine, et tegu suht universaalse poldiga, mis kasutusel mitmetel saagidel.
Konkreetsel juhul otsisin Stokkeri riiulist enamvähem analoogse Metabo 250mm kettaga järkamissae ja sõbralikus koostöös varuosamüüjaga tellisin MetaboⓇ poldi mis tarniti koos flantside ja seibiga 3€ eest  1 tp jooksul.
Sobib küll 1:1 Mannesmannile, sh ka flantsid.


RE: "Nutumüür" vol2 ehk kas kellelgi on veel ka selline vidin ülearu? - Talupoeg taluja - 27-04-2016

(27-04-2016, 13:26 PM)JaakH Kirjutas:  
(22-04-2016, 08:47 AM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Vajan "handsfree-d" Nokia 3310-le.

Vastu anda pakendis uus Ericsson GA628/GH677/GH688/GF738/GF768/GF788/SH888/T-18/T18S/S868/T10/R250S -le sobiv.

tel.56 95 60 13

sa Centrumist oled küsinud seal hea tel pood. ma sain niisama (5.´euriga) viisaka telefoni mis pilti ka teeb.

Nii kõrgele pole viitsinud veel ronida... Big Grin


RE: "Nutumüür" vol2 ehk kas kellelgi on veel ka selline vidin ülearu? - saarrand - 27-04-2016

Vajan vene külvimasinale tagumisest kastist seemendisse jooksmist suunavaid detaile,  tagumist kasti käitava võlli ringi ajamiseks hammasrattaid ja mõnda ketti. Kellelgi äkki mõni varuosadeks olev isend või soov varuosadeks müüa? Pildid ka soovitud asjade asukohast masina küljes...

[attachment=57770][attachment=57771][attachment=57772]


RE: "Nutumüür" vol2 ehk kas kellelgi on veel ka selline vidin ülearu? - JaakH - 27-04-2016

(27-04-2016, 16:03 PM)saarrand Kirjutas:  Vajan vene külvimasinale tagumisest kastist seemendisse jooksmist suunavaid detaile,  tagumist kasti käitava võlli ringi ajamiseks hammasrattaid ja mõnda ketti. Kellelgi äkki mõni varuosadeks olev isend või soov varuosadeks müüa? Pildid ka soovitud asjade asukohast masina küljes...

Tean üht seisvat vene külvikut võin uurida kas on müügiks
Mul oleks sealt rattaid vaja Big Grin


RE: "Nutumüür" vol2 ehk kas kellelgi on veel ka selline vidin ülearu? - saarrand - 28-04-2016

(27-04-2016, 17:03 PM)JaakH Kirjutas:  
(27-04-2016, 16:03 PM)saarrand Kirjutas:  Vajan vene külvimasinale tagumisest kastist seemendisse jooksmist suunavaid detaile,  tagumist kasti käitava võlli ringi ajamiseks hammasrattaid ja mõnda ketti. Kellelgi äkki mõni varuosadeks olev isend või soov varuosadeks müüa? Pildid ka soovitud asjade asukohast masina küljes...

Tean üht seisvat vene külvikut võin uurida kas on müügiks
Mul oleks sealt rattaid vaja Big Grin

Uuri ja anna teada!


RE: "Nutumüür" vol2 ehk kas kellelgi on veel ka selline vidin ülearu? - Talupoeg taluja - 28-04-2016

Õhtust!

Sooviksin mõtteid vahetada spetsialistiga kellega koos arutada, kuidas saaks vanakooli diiselmootorile paigaldada tahhomeetrit. Kuna endal vastavad teadmised osaliselt puuduvad.... Big Grin 
Paluks ühendust võtta tel. 56 95 60 13

Tänan!


RE: "Nutumüür" vol2 ehk kas kellelgi on veel ka selline vidin ülearu? - USSR V4 - 28-04-2016

Tere.
Kõige lihtsam on kasutada generaatori faasiotsa ja vastavat tahhomeetrit, juhul, kui sellel mootoril muidugi on vahelduvvoolugeneraator, osadel generaatoritel on selline klemm juba olemas (W tähisega klemm). Tahhomeetri võib leida mõnede vanemate diiselautode armatuurist, või mõnest autotuuningut müüvast poest, siis peab küsima diisli oma, mis töötaks generaatori pealt.


RE: "Nutumüür" vol2 ehk kas kellelgi on veel ka selline vidin ülearu? - ylli - 29-04-2016

Kiiresti vaja pumpdüüsi golf IV amf mootoriga.

Koodid,mis sobivad      038130073F
                                   038130073L
                                   045130073T
                                   045130079X
Teistsuguseid  tähelõpuga ei ole mõtet pakkuda....
Ma saan aru,ei ole jah vanavarea teema aga järskju kellelgi seisab-üle.....

Üll


RE: "Nutumüür" vol2 ehk kas kellelgi on veel ka selline vidin ülearu? - HendrikR - 01-05-2016

Kellegil on pakkuda soodsalt mosse piduritrumleid pealinna piires/lähiümbruses? 


RE: "Nutumüür" vol2 ehk kas kellelgi on veel ka selline vidin ülearu? - zazik - 04-05-2016

Sugulastel suur mure:
Soov oleks taaselustada 10 aastat seisnud samodelnõi rikša. Selleks oleks aga vaja kahte vene "meesteka" esiratast ja ühte "kokuka" tagaratast, soovitavalt koos jooksuga.
Kui kellelgi midagi sellist, siis paluks pakkuda.

Kõnealune sõiduvahend ise on selline: 
[Pilt: 13151952_1104732712907831_53196946702438...e=57A40839]


Ja üks mure on mul endal ka:
Kui kellelgi leidub suurt metallist katelt (no ca 80cm-120cm läbimõõduga), mis tundub üleliigne, siis võiks mulle pakkuda.
Võib olla pragudega vms defektidega, funktsioon saaks sellel olema lihtsalt tulease. Tahaks aeda miskit kindlat ja piiratud lõkkekohta, kus oksi põletada jms.


RE: "Nutumüür" vol2 ehk kas kellelgi on veel ka selline vidin ülearu? - JaakH - 04-05-2016

kokkuka tagaratas olemas samuti ukraina meesteka esirattad, katlaid on ka mitu tule ja vali Big Grin


RE: "Nutumüür" vol2 ehk kas kellelgi on veel ka selline vidin ülearu? - aavu - 04-05-2016

(04-05-2016, 21:25 PM)zazik Kirjutas:  Tahaks aeda miskit kindlat ja piiratud lõkkekohta, kus oksi põletada jms.
200 L-ne õlivaat sobib ka.


RE: "Nutumüür" vol2 ehk kas kellelgi on veel ka selline vidin ülearu? - tungla - 06-05-2016

Kas kellelgi on üle jäänud mtz-i käivitusmootori(pd-10) pööreteregulaatorit koos sisuga(taldrikud,kuulid,korpus)ja töökorras karburaatorit(kõige parem kui vanatüübi oma ujukiga)aga sobib ka membraaniga.


RE: "Nutumüür" vol2 ehk kas kellelgi on veel ka selline vidin ülearu? - metsakohin - 09-05-2016

Ehk vedeleb kusagil riiulil või kolakastis nurkreduktor, 90 kraadi,ülekande arv võiks olla vahemikus 1,6 - 2,0 (ikka aeglasemaks). Mõõtmetelt peaks jääma 200 mm piiresse, seda siis võlli otsast kuni korpuse tagumise välispinnani. Tugevust eeldaks 2 - 3 korda rohkem kui kuulsal Sõpruse sae reduktoril. Korpuse materjal võib olla suvaline metall.