automoto.ee foorumid
Ajab juba täitsa pingesse. - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Eesti Vanatehnika Ajaloo ja Teadmiste Kogumik (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=108)
+--- Foorum: Vanade jalgrataste foorum (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=104)
+--- Teema: Ajab juba täitsa pingesse. (/showthread.php?tid=57162)

Lehed: 1 2


Ajab juba täitsa pingesse. - BALDHUR88 - 11-02-2017

Tahtsin ka vähe vanaratta pilte panna, ei saa. Vanasti probleemi polnud. Küll on formaat suur. Kuna ise olen igasugu IT asjanduses tume junn, siis sõber sättis fotokas asja parajaks. Eilne proovipostitus sobis ilusasti. Täna teen pildid ära, tahan postitada, hakkab mingi jura pihta. Kiri tuleb ette, et selline formaat pole lubatud, kasutage mingit teist laiendit? fekaal nii keeb.


RE: Ajab juba täitsa pingesse. - kopraonu - 11-02-2017

Mis formaadis sul foto on jpg peaks siin lubatud formaat olema. Teiste formaatitega on juba kahtlasem?


RE: Ajab juba täitsa pingesse. - veix__ - 11-02-2017

Ei tea nagu, et mõni muu failitüüp fotoaparaatides levinud oleks kui "jp(e)g" või "raw". Viimast (raw) ei saa tõesti kasutada foorumis näitamiseks.


RE: Ajab juba täitsa pingesse. - pen.skar - 11-02-2017

Ollen tippinud  neti otsinguruudule " nagi.ee", valin esimese pakutud pealkirjaga hea foto koht. Tekita oma album. Kui tahad kuhugi näha panna, klõpsi albumist pisipilt suureks. Siis paremklõpsuga võta "save image lokation"(jumal teab mis see tähendab) ja siin ülareas klõpsa vasakuga pildiraamil. Tahetakse kastis URL. Sinna paremaga pastel klõps ja pilt hüppab su kirjatükile. Saab enne pildi tiheduse e pikslite arvu vähema valida. Aga ei nurise, paneb igasuguse üles.


RE: Ajab juba täitsa pingesse. - kass - 12-02-2017

(11-02-2017, 17:16 PM)BALDHUR88 Kirjutas:  ... fekaal nii keeb.

Viisakuse pärast küsin, kas fekaal on nüüdseks  ära keenud, neelud  käivad, kas võiks juba manustama hakata?


RE: Ajab juba täitsa pingesse. - stihl - 12-02-2017

Vaata, Kass, kõigile ei ole foorumisse pildi panek nii lihtne, kui Sulle.

Kuigi, jah, ma ei saa sellest ka aru, sest kodara lihvimine on ju veeeel keerulisem, vähemalt mulle tundub nii...
Vahest tõmbad lahustiga puhtaks ja pärast galvantsi on väga ilus.
Vahest lihvid ja möllad värvieemaldiga, vblla ka vastupidises järjekorras, ja jälgid tsingikihti ja ...pärast on ikka per...se. S.o. roostekirme peal.
Mine võta kinni.

Pildiga - lajatad üles ja kogu video.


.


RE: Ajab juba täitsa pingesse. - kass - 12-02-2017

Ma olen ka suhteliselt tume junn, nooruses küll blond ja praegu halli habemega, sisised silmad olen küll suutnud säilitada, aga hommikuti on need suhteliselt rähmased, vb kassiallergia vms. Aga võtan seda tunnustusena ja katsun esimesel võimalusel mõne pildi laps-volgast (kuigi on juba siit kunagi kusagilt läbi käinud) ja piraatvõluvelgedest üles upitada, enne tuleb veel kuidagi kuhugi alla laadida vist.


RE: Ajab juba täitsa pingesse. - Marko - 12-02-2017

Võtad pildi lahti rakendusega "Paint"
Niikaua lõikad väiksemaks kuni jääb alla seitsmesaja.
Siis postitad SIIA selle lubatava äbariku mahu. Vähemalt pilt säilib sama kaua kui see foorum siin. Loodetavasti säilib Sad
Mujalt toega pildid kipuvad varem või hiljem mõttetuteks tühjadeks ruudukesteks moonduma.

EDIT: see oli algatajale, kass teab ise mis ja kuidas


RE: Ajab juba täitsa pingesse. - veix__ - 13-02-2017

(12-02-2017, 23:41 PM)Marko Kirjutas:  Võtad pildi lahti rakendusega "Paint"
Niikaua lõikad väiksemaks kuni jääb alla seitsmesaja.

Lõikamine ei ole kindlasti õige sõna selle tegevuse jaoks. Selle all võiks mõista seda, et lõikad näiteks ebavajalikke asju pildi äärest välja ja säilitad vaid selle objekti, mida näidata tahad. Üldiselt see ei päästa, sest harilikult pildistatav objekt on ikka üsna suurelt pildi peal ja lõikamisega eriti pildimahtu ega suurust ei vähenda. Kui juba programmi "Paint" (mis enamikes arvutites olemas on) kasutada, siis võiks kasutada sealt "Resize" käsku (saab avada kui vajutada  alla "Ctrl" ning seda all hoides korraks vajutada "W"). Sealt saab siis valida mitu % pildi suurusest alles jätta või siis kui palju piksleid jätta, piksleid üldiselt üle 1000 pole vaja. Kui laiuse paned ise paika näiteks 1000, siis kõrguse valib programm ise, et pildi proportsioon samaks jääks. Teha sobiva suurusega pilt valmis ja salvestada.


RE: Ajab juba täitsa pingesse. - Marko - 13-02-2017

Lõikamine on sellesmõttes parem, et allesjäänul säilib originaalresolutsioon, saab detaile uurida. 
Originaalide riputamine on hea ainult niikaua kuni nad ripuvad.
Ma olen siin üritanud parendada, paraku selget vastust ei ole.
Loodame et kunagi tuleb Big Grin


RE: Ajab juba täitsa pingesse. - veix__ - 13-02-2017

Kui midagi lõigata on, siis muidugi kõigepealt lõigata. Ja seejärel ikkagi põhiasi pikslite arvu ja faili suuruse vähendamisel- "resize". Ma olen harjunud juba pilti tehes mõtlema kuidas ja mis pildi peale jääb ja seega üleliigset kola pildile ei jäta, seatõttu pole ka midagi lõigata hiljem, sest pildil on ainult kõik see, mida näidata on vaja. Rolleyes


RE: Ajab juba täitsa pingesse. - BALDHUR88 - 13-02-2017

Kass kuule, trükkisin tegel s...t keeb, aga peale postitust ilmus sõna fekaal. Vot nii on lood siin foorumis. Küll ma nende piltide paneku ka uuesti selgeks saan.Lihtsalt kahju, et asi nii mõttetult keeruliseks aetud. Midagi ma lõikama ega sebima hakka. Tegelikult ma vihkan kogu seda arvuti jura


RE: Ajab juba täitsa pingesse. - kass - 13-02-2017

(13-02-2017, 23:38 PM)BALDHUR88 Kirjutas:  Kass kuule, trükkisin tegel s...t keeb, aga peale postitust ilmus sõna fekaal. Vot nii on lood siin foorumis. Küll ma nende piltide paneku ka uuesti selgeks saan.Lihtsalt kahju, et asi nii mõttetult keeruliseks aetud. Midagi ma lõikama ega sebima hakka. Tegelikult ma vihkan kogu seda arvuti jura

Vabandust, minu viga, ajasin fekaali ja hinkaali segamini, ilmselt see keetmise jutt eksitas! Ära muidugi midagi lõigu ega sebi ja ära neid õpetajaid kuula, ajavad jube tarka juttu, ma ka midagi aru ei saa...  Sad
Ja mina vihkan kogu seda maailma, mitte ainult seda arvuti jura, võta parem üks rahustav õlu, muidu näed unes ka veel, kuidas fekaalid ja hinkaalid koos keevad ja vahtu välja ajavad!  Rolleyes


RE: Ajab juba täitsa pingesse. - BALDHUR88 - 14-02-2017

8 õlli imesin nahavahele. Ei kõik on korras. Ma näen unes ainult kauneid noori naisi ja tavaliselt nad sõidavad vanade jalgratastega.


RE: Ajab juba täitsa pingesse. - Marko - 14-02-2017

Vot nii vingelt pole siiani keegi suutnud kassi paika panna, ten points!


RE: Ajab juba täitsa pingesse. - s2si - 14-02-2017

Panen siia hinkaalimerre tükikese praktilist hinkaali ka ühest teisest foorumist. On selline suht tülikas variant aga kui palju pilte ei ole, siis paari pildiga saab hakkama ja peaks igasugust suurust ja formaati sööma. Plussiks on ka see, et kogu see lehekülg oleks ka füüreri enda jaoks mõistetav kuna on puhtas aaria keeles

1) Mine aadressile: http://imagebanana.de/
2) Vajuta browse ja vali oma arvutist pilt, mida soovid üles laadida.
3) Märgi ära altpoolt rippmenüüst Bildgröße ändern näiteks 800x600, see peaks olema normaalne suurus foorumi jaoks.
4) Kliki üleval hochladen ja oota kuni pilt üles laaditakse.
5) Kopi Thumbnail für Foren: (1): oma foorumi sõnumisse ja siis peaks pilt nähtav olema.

Muidugi parem oleks kusagil mingit galerii varianti kasutada (google photos näiteks) aga paari pildi jaoks ajab see õpetus asja ära.

Lõpptulemus peaks selline olema:

[Pilt: 1_9_22488360.jpg]


RE: Ajab juba täitsa pingesse. - Marko - 14-02-2017

Kas ma olen tõesti ainuke loll, kes saab aru, et säilivad ainult siia foorumisse otse postitatud pildid?


RE: Ajab juba täitsa pingesse. - s2si - 14-02-2017

(14-02-2017, 01:10 AM)Marko Kirjutas:  Kas ma olen tõesti ainuke loll, kes saab aru, et säilivad ainult siia foorumisse otse postitatud pildid?

Üldiselt kipuvad need pildid säilima täiesti olenevalt teenusepakkujast kuhu pildid on üles laetud. See imagebanana hoiab vast paar aastakest kenasti üleval, google photos galerii puhul ei ole ka vast ärakadumise ohtu. Mingid suvalised eesti nagi.eed jms võivad uksed kinni panna ja siis ongi kogu moos, samas album.ee on mu pildid juba aastaid kenasti üleval ja pole probleemi. Foorumisse üles laadida oleks tõesti parim variant aga kuna see andmemaht on siin selline väga nigel ja üles saab laadida ka ühe kaupa jne, siis mina ei viitsi üldse jamadagi. Kellel pilti vaja on, see salvestab nagunii omale ära ja olen proovinud vajaliku info nagu ratta raaminumbrid jms ka tekstina üles panna.


RE: Ajab juba täitsa pingesse. - kass - 14-02-2017

(14-02-2017, 00:30 AM)BALDHUR88 Kirjutas:  8 õlli imesin nahavahele. Ei kõik on korras. Ma näen unes ainult kauneid noori naisi ja tavaliselt nad sõidavad vanade jalgratastega.

Mees, ära jama, see on ju minu unenägu!  Sad

[Pilt: kolo01.jpg]

Marko, ära põe, ei ole Sa siin ainuke loll, paar meest on veel, aga Sina oled ikka üks tegijamaid!  Cool


RE: Ajab juba täitsa pingesse. - BALDHUR88 - 14-02-2017

Liiga pekiste kõhtudega naised on nood. Kass kuule, mul on täna kassi ahastus, käskisid õlli panna. Nüüd on kõik.