automoto.ee foorumid
Tsikli kolb. - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (http://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Vanamootorrataste foorum (http://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=109)
+--- Foorum: Ratta remont ja hooldus (http://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=45)
+--- Teema: Tsikli kolb. (/showthread.php?tid=58536)

Lehed: 1 2

Tsikli kolb. - jawamees - 06-08-2017

Tere.Kas keegi oskab infot anda,kust saab kolbi 4 taktilisele tsikli mootorile tellida või osta?Mõõdud on:läbimõõt 63,5-64,0,kõrgus 70,sõrme ava on keskel-35mm ülevalt mõõtes,2 surverõngast,1 õlirõngas.Või siis toorikut,millest saaks selle valmis treida?

RE: Tsikli kolb. - Aspelund - 06-08-2017

Eso jaoks?

RE: Tsikli kolb. - Veteran - 06-08-2017

Äkki sobib mõne auto kolb?

RE: Tsikli kolb. - jawamees - 06-08-2017

(06-08-2017, 18:25 PM)Aspelund Kirjutas: Eso jaoks?
Ei ole Eso.On üks vana tsikkel aastast 1935,kolvisõrme läbimõõdu unustasin,see on 16mm.

RE: Tsikli kolb. - Aspelund - 06-08-2017

Mootori mudeli baasil googeldamine ei aita?

A.

RE: Tsikli kolb. - stihl - 07-08-2017

(06-08-2017, 18:43 PM)Veteran Kirjutas: Äkki sobib mõne auto kolb?

30 sekki guugeldamist näitab, et maailmas on ainult üks auto, mille kolb on nii väike (originaal=63,5mm, esimene remont 63,75 ja teine remont 64mm), 
Sõrme diameeter isegi langeb kokku = 16mm. Kokku kolm rõngast.

Aga kuna jawamees keeldub tsikli marki avaldamast, siis mina keeldun selle auto margi avaldamisest.... Big Grin Big Grin Big Grin
Ütleme nii, et üks keskmisest autost pisut väiksemat sorti auto on.
Ja miski umbes 100€ - ga saaks uue kolvi koos rõngastega kätte. (kuskil vilksatas B varuosa ka, see maksis 30€)

.

RE: Tsikli kolb. - veix__ - 07-08-2017

Kui kolb küll läbimõõdult sobib ja sõrme ava ka sobib, aga kolb on kokkuvõttes märgatavalt erineva pikkusega (eriti just kolvi ülemisest otsast silmadeni), siis on ikka jama majas? Rolleyes Ja silmade vahe (ehk kui lai keps sinna läheb) võib ka erinev olla.

RE: Tsikli kolb. - stihl - 07-08-2017

Praeb kepsule tüki vahele, mõni asi nüüd.... Cool

MacGyver tegi selle triki ju kuskil põllu peal 120V AC geneka ja paari akujuhtmega ära.
Asi see siis kodus teha ei ole.

.

RE: Tsikli kolb. - Walter - 07-08-2017

(07-08-2017, 00:39 AM)stihl Kirjutas: Praeb kepsule tüki vahele, mõni asi nüüd.... Cool

MacGyver tegi selle triki ju kuskil põllu peal 120V AC geneka ja paari akujuhtmega ära.

.
Mägiaivar keevitas murdunud kepsu akujuhtmete ja hõbedollariga kokku. Tõenäoliselt peitub triki saladus just põllus kus see aset leidis... Kuidas auto liikuma sai ei mäleta - vahest lükkas kepsu plokki tekkinud augu kaudu tagasi mootorisse ja käras jälle. Big Grin

RE: Tsikli kolb. - jawamees - 15-08-2017

(07-08-2017, 00:39 AM)stihl Kirjutas: Praeb kepsule tüki vahele, mõni asi nüüd.... Cool

.
stihl tundub üks ülbe frukt olema,kahju,et siin sellised ülbikud toimetavad.

RE: Tsikli kolb. - tõnn - 15-08-2017

Kuna sa stihl`i vihjest aru ei saanud, siis teeme punaseks ja joonime alla:

Mis on mootorratta mark?

RE: Tsikli kolb. - kass - 15-08-2017

(15-08-2017, 00:48 AM)jawamees Kirjutas: .

Oi-oi, kudas Sul selline rumal mõte pähe tuli? Mina küll seda takka kiita ei saa! Ksf! Stihl on muhe vend, laia silmaringiga, tehniliste teadmistega, diagnoosivõimeline harrastuspsühhiaater, kompleksivaba peale kõige muu! Vahel harva ta küll eksib nagu me kõik. Mina isiklikult olen talle väga tänulik, tema diagnoosi peale läksin perearsti käest psühhiaatri vastuvõtule saatekirja saama, tehti uriinianalüüs ja nüüd saan juba paar nädalat kvaliteetset ravi. Tohter arvas, et kui kompleksidest lahti ei saagi, siis vähemalt uriinirpoovi katsume korda saada ja kassikuse lõhnast postitused vabaks!  Cool 

Mis aga puudutab seda kolbi asja, siis kui ei saa avalikult siin välja öelda, siis anna veel mõni vihje. Siiani on juba selge, et tegu on 1935-nda aasta 250 ccm 4-taktilise mootoriga, mis ei ole NSU, kolbi läbimõõt ka oli antud, vist alates 63 mm, sõrm 16 mm. Vihja kasvõi, kus linnas mootor toodetud on. Ma ei hakka siin kirjutama, kuidas kadunud onu Leopold Rapla motosportlase Liblika tsikli kepsusid kokku keevitas, perearst soovitas mul end tagasi hoida ja režiimi mitte rikkuda.  Sad

RE: Tsikli kolb. - TALUPOEG TALUJA - 15-08-2017

Mina olen ikka aru saanud,et kui ikka ausalt hakkad rääkima siis kõik kobisevad ja õiendavad. No alles just oli selline asi ka minuga:

https://osta-ee.postimees.ee/iz-412-ie-1985-a-96823266.html

Lugeda küsimuste kohta.

Kui nüüd sihukese pisikese asja kohta nagu minu autu müük hakkas pisikene virin-kadedus,no mis iganes... pihta siis mis juhtub siis kui teemaalgataja paneb selle tsikli margi kirja. Minu fantaasia ütleb küll,et kindlasti tuleb süüdistus selle kohta,et ta on lasknud oma tsikli ära mädaneda lasta ja ,et kassid jooksevad vabalt ringi.... Big Grin
T.

(15-08-2017, 14:14 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas: Mina olen ikka aru saanud,et kui ikka ausalt hakkad rääkima siis kõik kobisevad ja õiendavad. No alles just oli selline asi ka minuga:

https://osta-ee.postimees.ee/iz-412-ie-1985-a-96823266.html

Lugeda küsimuste kohta.

Kui nüüd sihukese pisikese asja kohta nagu minu autu müük hakkas pisikene virin-kadedus,no mis iganes... pihta siis mis juhtub siis kui teemaalgataja paneb selle tsikli margi kirja. Minu fantaasia ütleb küll,et kindlasti tuleb süüdistus selle kohta,et ta on lasknud oma tsikli ära mädaneda lasta ja ,et kassid jooksevad vabalt ringi.... Big Grin
T.

Sinu autoga on asi selge. Müümisega on üks muster, aga ostmise ja tagaotsimise puhul teine. Siin foorumis on tavaline, et kui keegi midagi otsib või küsib, siis on piisavalt ksf!-e, kes sulle kärmelt selgeks teevad, et sa oled loll ja sul pole üldse seda asja vaja. Aga kas käigukangi nuppu eraldi ka müüd, mul Mosse seisab just selle puudumise tõttu? Ja kassid peavadki vabalt jooksma, ilmselt Sa pole tänast Postimeest veel lugenud, seal selgitab väga kenasti, et õigem on kassid ära kohitseda,  kui maha tappa!  Cool

RE: Tsikli kolb. - TALUPOEG TALUJA - 15-08-2017

Ei ole jõudnud veel lugeda lehti,tööd ka vaja vahepeal teha. Big Grin 
Loodame,et siis Türi kassidel kellad ikka alles jäävad. Muidu pole mustsõstra-lõhna aastaringselt tunda  selles pisikeses armsas kandis.... Ma ka olen üldiselt sellega nõus,et võiks ikka kassidel elu sisse jätta. Kui liigapalju neid mättasse lüüa ja merekooli saata siis kes selle musta töö ikka ära teeb. Keegi peab ka karvadega liha sööma ja konni piinama.
T.

(15-08-2017, 15:04 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Keegi peab ka karvadega liha sööma ja konni piinama.
T.

Minuga ärge arvestage!
Aga teema autorile, kui ta jälle millalgi peaks foorumit väisama, väike katse küsimusele vastata. Ja ma mäletan küll, kes siin mõni aeg tagasi väitis, et kass on palderjani laksu all koguaeg!

http://www.kolben-shop.de/Oldtimer---Youngtimer/Kolbenliste/

RE: Tsikli kolb. - jawamees - 16-08-2017

(15-08-2017, 11:03 AM)kass Kirjutas:
(15-08-2017, 00:48 AM)jawamees Kirjutas: .

Oi-oi, kudas Sul selline rumal mõte pähe tuli? Mina küll seda takka kiita ei saa! Ksf! Stihl on muhe vend, laia silmaringiga, tehniliste teadmistega, diagnoosivõimeline harrastuspsühhiaater, kompleksivaba peale kõige muu! Vahel harva ta küll eksib nagu me kõik. Mina isiklikult olen talle väga tänulik, tema diagnoosi peale läksin perearsti käest psühhiaatri vastuvõtule saatekirja saama, tehti uriinianalüüs ja nüüd saan juba paar nädalat kvaliteetset ravi. Tohter arvas, et kui kompleksidest lahti ei saagi, siis vähemalt uriinirpoovi katsume korda saada ja kassikuse lõhnast postitused vabaks!  Cool 

Mis aga puudutab seda kolbi asja, siis kui ei saa avalikult siin välja öelda, siis anna veel mõni vihje. Siiani on juba selge, et tegu on 1935-nda aasta 250 ccm 4-taktilise mootoriga, mis ei ole NSU, kolbi läbimõõt ka oli antud, vist alates 63 mm, sõrm 16 mm. Vihja kasvõi, kus linnas mootor toodetud on. Ma ei hakka siin kirjutama, kuidas kadunud onu Leopold Rapla motosportlase Liblika tsikli kepsusid kokku keevitas, perearst soovitas mul end tagasi hoida ja režiimi mitte rikkuda.  Sad
See on Standard Kobold-Block Gelände 1935 350cm3,marki ei pannud sellepärast,et neid tehti nii vähe.Mina küll vähemalt ühtegi replika ega kasutatud osa sellele leida ei osanud.

RE: Tsikli kolb. - kass - 16-08-2017

(16-08-2017, 08:50 AM)jawamees Kirjutas: See on Standard Kobold-Block Gelände 1935 350cm3,marki ei pannud sellepärast,et neid tehti nii vähe.Mina küll vähemalt ühtegi replika ega kasutatud osa sellele leida ei osanud.

No näed, kui põnev asi, seda enam oleks võinud mainida, aga praegu tuligi palju põnevam teema! 
http://www.standard-gutbrod.de/Typen_-_Kompass/Motorrader/DS_FS_200/ds_fs_200.html
Huvitav, et 250 ccm ja 350 ccm mootorid paistavad sama kolviga olema, 350-sel ikka päris pikk kolvikäik. No kui õiget asja ei leia, siis tuleks jah millestki kohandada või lasta mõnel uus toorik valada ja vb ka valmis töödelda. Ka Türil OÜ Mewitep kolbe valmistab, kui head need on, seda ma ei oska öelda, mõned ikka nendega sõidavad. Tellisime siin Poolast Almondi kolvi Simsonile, ISO kvaliteedisertifikaadiga tehas, kolb käis täpselt 1000 km ja siis tuli pragu sisse ja tükk välja, vb tuli pragu ka varem...  Sad

RE: Tsikli kolb. - Wiki432 - 16-08-2017

Kas miskist sellisest ei saaks asja. Kolvisõrm on küll 15, aga kuna ollakse valmis ka päris toorikust välja voolima, siis 1 mm sõrme ava avardada ei tohiks väga hirmutada.

RE: Tsikli kolb. - kass - 16-08-2017

(16-08-2017, 11:04 AM)Wiki432 Kirjutas: Kas miskist sellisest ei saaks asja. Kolvisõrm on küll 15, aga kuna ollakse valmis ka päris toorikust välja voolima, siis 1 mm sõrme ava avardada ei tohiks väga hirmutada.

Jama on selles, et peale sõrme läbimõõdu on veel teised mõõdud kolvi juures ka tähtsad....no et läbimõõt on 0,5 mm väiksem kui vaja, olgu, silindrisse vähemalt mahub lahedalt, aga sõrmeava asukoht, kolvi kaal jms ei sobi kohe kuidagi...  Toungue