automoto.ee foorumid
15-s Tchaika - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Eesti Vanatehnika Ajaloo ja Teadmiste Kogumik (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=108)
+--- Foorum: Vanatehnika Projektipäevikud (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Teema: 15-s Tchaika (/showthread.php?tid=58945)

Lehed: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34


RE: 15-s Tchaika - Wiki432 - 12-11-2017

Применяемость: Автомобили: ГАЗ-14, ЗИЛ-114, -117, -4104, -4105, -4109.
Lehelt http://avtocom.com/catalog/item/RS700A.htm


RE: 15-s Tchaika - Mufff - 12-11-2017

http://simonovmotors.ru/shop/catalog/66/965

https://www.olx.ua/obyavlenie/rele-rs-700-novoe-sssr-IDsvxP8.html

Kas otsin veel?


RE: 15-s Tchaika - Marko - 12-11-2017

Mul peaks olema ZIL kallaja uus süütepool ja kommutaator. Kas tundub huvitav?


RE: 15-s Tchaika - spitfire - 12-11-2017

Pigem on vaja relee lahti võtta ja kontaktid ära puhastada. Vaevalt seal midagi muud viga on.


RE: 15-s Tchaika - Aspelund - 12-11-2017

Väljaõppinud elektriku vaja, kes suudaks selle lahti võtta ja üle kontrollida. Sageli on küsimus natukeses oksüüdis.

A.


RE: 15-s Tchaika - Formika - 12-11-2017

(12-11-2017, 20:29 PM)Aspelund Kirjutas:  Väljaõppinud elektriku vaja, kes suudaks selle lahti võtta ja üle kontrollida. Sageli on küsimus natukeses oksüüdis.

A.
 Muidugi, kui tegu oleks millegi haruldase või kalli asjaga. Praegusel juhul maksab uus relee 3.-€ ja kuna mul kokkusaamine järgmisel nädalal Poolas nendega nii-kui-nii, siis tuuakse see mulle ära ka. Kas keegi teab väljaõppinud elektrikut, kes mul selle sellise summa eest korda teeks.


RE: 15-s Tchaika - aavu - 12-11-2017

(12-11-2017, 20:53 PM)Formika Kirjutas:  
(12-11-2017, 20:29 PM)Aspelund Kirjutas:  Väljaõppinud elektriku vaja, kes suudaks selle lahti võtta ja üle kontrollida. Sageli on küsimus natukeses oksüüdis.

A.
 Muidugi, kui tegu oleks millegi haruldase või kalli asjaga. Praegusel juhul maksab uus relee 3.-€ ja kuna mul kokkusaamine järgmisel nädalal Poolas nendega nii-kui-nii, siis tuuakse see mulle ära ka. Kas keegi teab väljaõppinud elektrikut, kes mul selle sellise summa eest korda teeks.

Enne uue ostu või kutselise elektriku visiiti üks soovitus. See alumine tundub massijuhe ja ilmselt kontakt puudub. Samuti on ülemine vasak justkui kahtlane. Igaks juhuks enne lammutamist anda talle kasvõi lisajuhtmega massi ja ülemist ka liigutada. Samuti võib kõiki neid lahti-kinni korra proovida. Alles siis kui need manöövrid tulemuseta, otsi abi.


RE: 15-s Tchaika - Formika - 13-11-2017

(12-11-2017, 23:35 PM)aavu Kirjutas:  Enne uue ostu või kutselise elektriku visiiti üks soovitus. See alumine tundub massijuhe ja ilmselt kontakt puudub. Samuti on ülemine vasak justkui kahtlane. Igaks juhuks enne lammutamist anda talle kasvõi lisajuhtmega massi ja ülemist ka liigutada. Samuti võib kõiki neid lahti-kinni korra proovida. Alles siis kui need manöövrid tulemuseta, otsi abi.
  Sellel autol on täpselt selliseid releesid kokku 9 tk. (4-usteklaasidele, 4-esi ja tagaistmetele ja 1 vaheseina klaasile), veel ei tööta üks esiistme ja üks tagaistme oma. Üks 3.-€ relee võiks tagavaraks olla. Hakkan neid ühekaupa maha võtma, eks siis näeb, mida annab remontida ja mida mitte.


RE: 15-s Tchaika - Formika - 19-11-2017

Nii, terve viimase nädala jooksul sai Ida Euroopale ring peale tehtud. Tööasjade kõrval sai Poolas Saaremaa meestele Hescheli mootorit kaubeldud, et endale sealt mingeid juppe jälle saada. Edasi Tsehhi, läbi Austria nurga Ungarisse, kust sai siis lõplik kaup, siin kunagi teemaks olnud Zil-i tagavaraosade lao tühjendamine. Neid juppe oli isegi rohkem, kui algselt piltidelt paistis. Igatahes Ukrainast tulnud bussil olid vedrud põhjas. Eks Ukrainlased teevad inventuuri, siis panen ka siia üles, äkki keegi hakkab ZIL-i taastama, siis minu käest saab palju soodsamalt, kui Moskvast. Aga noh, vaevalt see väga nõutav kaup on, sest neid 4104+ tüüpi autosid pole vist üle 200 säilinud. No ja siis läbi Slovakkia jälle Poola, kus Chelm-s sain kokku Autoklassika bossiga, kellele olin lubanud viia Eesti ja Leetu igasuguseid vidinaid.
Leedus sai siis jälle restaureerimis töökojas käidud, kus mulle ka M11 osasid taastatakse. Lihtsalt kõige eest tuleb vastuteeneid osutada. Ka olid Leedukad just valmis saanud ZIS 101 taastamisega, millest mul lubati ka 1 pilt teha. Panen siia ka üles meie rahvale imetlemiseks. Vaevalt siinmail midagi sellist keegi lähiajal üritab. Tuleb mainida, et aega ja raha pole kokku hoitud. Tulemus on Fantastiline.
[attachment=66438]


RE: 15-s Tchaika - mlsluik - 04-12-2017

https://osta-ee.postimees.ee/zil-4104-andropovi-limusiin-100736936.html?_src=search

[Pilt: 1_1_39094228.jpg]



RE: 15-s Tchaika - Formika - 04-12-2017

(04-12-2017, 13:25 PM)mlsluik Kirjutas:  

[Pilt: 1_1_39094228.jpg]
See klapib küll. Nimelt 1982 oli viimane  aasta, kui valmistati nikkel äärtega poritiibadega autosid. Ja Andropovist sai
just sellel aastal kõigi proletaarlaste juht.


RE: 15-s Tchaika - mlsluik - 04-12-2017

(04-12-2017, 15:44 PM)Formika Kirjutas:  See klapib küll. Nimelt 1982 oli viimane  aasta, kui valmistati nikkel äärtega poritiibadega autosid. Ja Andropovist sai
just sellel aastal kõigi proletaarlaste juht.


Vaatasin et seal osta.ee lehel on veel paar mudelit mis Sulle huvi võiksid pakkuda... Wink


RE: 15-s Tchaika - Aspelund - 04-12-2017

ZIS-102A paremal mootoriruumi küljel olev õhkpasun kuulub küll rohkem vist fantaasiamaailma...

A.


RE: 15-s Tchaika - Formika - 04-12-2017

(04-12-2017, 19:38 PM)Aspelund Kirjutas:  ZIS-102A paremal mootoriruumi küljel olev õhkpasun kuulub küll rohkem vist fantaasiamaailma...

A.
Edevus, see on edevus härra Aspelund. Nad ajavad originaalsust pisiasjadeni taga aga samas värviti auto mingi Audi värviga + lakk ja muidugi see pasun.....


RE: 15-s Tchaika - Formika - 31-12-2017

Zil 115 on oodanud oma aega. Sain kaubale Tartus Arvi restaureerimis töökojaga ja Uue aasta esimestel päevadel võetakse auto letti. Eelmisel nädalal käis Arvi siin ja sai autole põhjalik ülevaatus tehtud. Otsus järgmine- Salong jääb originaalseks. Kere tõstame raamilt maha, raam puhastada ja värvida. Kogu veermik puhastada, kontrollida, värvida ja defektsed osad vahetada. Mootor Olevi juures üle kontrollida (tõenäoliselt piisab kolvirõngaste vahetusest). Käigukast vahetada (alla läheb Ungarist saadud tutikas käigukast). Elektrisüsteem korrastada. Auto üle värvida ja kroom osad uuesti kroomida. Sisu puitosadel  tuleb vist vana lakk eemaldada ja uuesti lakkida. Kõik uste ja pagasniku tihendid vahetada. Kõik töö käigus välja tulevad defektid kõrvaldada. Tõenäoliselt kere keevitust ei vaja.


RE: 15-s Tchaika - Formika - 04-01-2018

Täna siis kolis 115 oma pesast välja ja sõit Tartu poole läks lahti. Kuna külgmised parempoolsed klaasid olid mul juba eest võetud, siis teipisin need kilega kinni ja minek. Sõidul polnud häda midagi, ainult roolikarp tuleb ikka vist välja vahetada, aga see mul uus olemas. Pärast poolt ja vastu argumente kaaludes, tulin järeldusele, et minust sellise auto tegijat ei ole. Esiteks juba kaal - üle 4T-ni. Teiseks kurvad kogemused GAZ 14-ga, mis on ikka natuke lihtsam auto. Ühesõnaga üle oma varju ei hüppa ja kui oled Volga tasemel, siis ZIL-i juurde asja ei ole. Pealegi on Arvi juba ühe ZIL-i teinud, selle küll natuke lihtsama variandi (ZIL 117). Aga mingi kogemus juba olemas.
Arvi lubas pidevalt pilte ka saata tööde käigust ja eks panen ka siia üles. Kardan, et huvilistel tuleb muidu väga kaua kannatada, kui tuleb järgmine võimalus sellise eluka taastamisest osa saada.


RE: 15-s Tchaika - gazik - 04-01-2018

Kurb kuulda, et piltidepeal nii kena auto ikka täielikku ülevärvimist vajab. Lihtsam ja ühtlasem ta muidugi on kui teha kohtparandusi kerel.
 Kahjuks millegipärast seesinanegi "duh" on peale ülevärvimist enamasti kordades väiksem. See "valitsusauto" originaalvärv on nagu paks järvejää, ruumiline ja mida vaatad nagu "sügavusse".

PS: selle ZIL 117-ga ei tehtud küll midagi peale pisiparenduste ja Eestist lahkus ta samuti nagu tuligi, läbimädanenud küljekarpidega.


RE: 15-s Tchaika - Formika - 04-01-2018

(04-01-2018, 22:54 PM)gazik Kirjutas:  Kurb kuulda, et piltidepeal nii kena auto ikka täielikku ülevärvimist vajab. Lihtsam ja ühtlasem ta muidugi on kui teha kohtparandusi kerel.
 Kahjuks millegipärast seesinanegi "duh" on peale ülevärvimist enamasti kordades väiksem. See "valitsusauto" originaalvärv on nagu paks järvejää, ruumiline ja mida vaatad nagu "sügavusse".

PS: selle ZIL 117-ga ei tehtud küll midagi peale pisiparenduste ja Eestist lahkus ta samuti nagu tuligi, läbimädanenud küljekarpidega.
 Kahjuks on aeg oma töö teinud ja paar kohta on ka juba eelnevalt üle värvitud.  Isegi katuse esiääres mullitab ja 37 aasta jooksul tehtud kriime on kõik kohad täis. Ega see ülevärvimise otsus kergelt ei tulnud, lihtsalt tuleb panustada rohkem ja vähemalt üritada see värvimine teostada ligilähedaseltki kunagist ruumilisust ja sügavust saavutada. Mis mul näiteks GAZ 14-e juures õnnestus päris hästi. Mis puutub ZIL 117-t, siis asjaosaliste jutu järgi pidi ta küll väga nutune olema.


RE: 15-s Tchaika - Marko - 04-01-2018

(04-01-2018, 22:54 PM)gazik Kirjutas:   originaalvärv on nagu paks järvejää, ruumiline ja mida vaatad nagu "sügavusse".

See on 13+ kihti nitrovärvi. Sellest on siin juttu olnud, nitro osaliselt läbipaistev ja annab tõesti sellise efekti.
Konkreetse auto juures aidata ei saa, kapist leitud 6 liitrit avamata (loksuvat) musta Tšehhi nitrovärvi on lubatud KSF Veskiojale eksperimenteerimiseks.


RE: 15-s Tchaika - Formika - 04-01-2018

(04-01-2018, 23:22 PM)Marko Kirjutas:  
(04-01-2018, 22:54 PM)gazik Kirjutas:   originaalvärv on nagu paks järvejää, ruumiline ja mida vaatad nagu "sügavusse".

See on 13+ kihti nitrovärvi. Sellest on siin juttu olnud, nitro osaliselt läbipaistev ja annab tõesti sellise efekti.
Konkreetse auto juures aidata ei saa, kapist leitud 6 liitrit avamata (loksuvat) musta Tšehhi nitrovärvi on lubatud KSF Veskiojale eksperimenteerimiseks.
 Marko, 6 liitri nitrovärviga ei ole ka fakiir võimeline 6,3m pikkust autot 13+ korda üle värvima.