automoto.ee foorumid
KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) (/showthread.php?tid=60062)



RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - klemm - 24-12-2019

(23-12-2019, 11:34 AM)olevtoom Kirjutas:  Minu arvates ei ole vaja põdeda. See on sama ohtlik ähvardus kui on tõenäone, et Nigeeria miljonärilesk sulle lubatud seitse miljonit ka annab. Selliseid kirju saavad kõik aeg-ajalt ja täiesti sõltumata sellest, kas kirjas kirjeldatu ka saaja tegevustele vastab. Kustutada ja punkt.

Ega ma põegi ja need nigeerjakirjad ikka teine asi.
Keegi kuskil teab mu hoti parooli ja kasutaja nime. Õnneks pole midagi halba tehtud ja tundub, et ei käi kirju lugemas ka.
Juba ca. aasta nii olnud.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - klemm - 24-12-2019

(23-12-2019, 21:32 PM)Kult Kirjutas:  Juhus nii et läks null ja faas kokku(3 faasi sisteem) ja 0 ja faasi vahel mõõtes kahes faasis oli ~380v, kolmas 0v. Häda selles et süsteemis ka õhksoojuspump(muz-fh35vehz) ja see enam ei regeeri, ei hakka tööle. Välisosa juurest oleks tunda ka natuke põlenud haisu, võibolla lihtsalt paranoia aga samas ei tööta ka ju.
Kas on kellegil kogemust/ ideed mis võis juhtuda ja kui palju $$ kahju tekitas.

Kuidas nad kokku läksid?   Kas kõik juhtmed olid ühendatud ja nt.kruvikaga tegid kokku, või oli null lahti ja läks faasi vastu.
Küsin selleks, et nt. kui pump töötab ja ühendad kilbist nulli lahti on toss väljas ja varsti uus pump seinal. On olnud selline juhus, mõjub ka el. drellile kui pikemalt lasta.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - hulgus - 24-12-2019

Kui nulli asemel on faas, siis on jama majas. Aga suudab keegi mulle selgitada, kuidas nulli ja faasi vahetumisel 3f mootor suhteliselt korralikult tööle jäi? Nimelt ühendasin puurpingi seinapistikusse, milles nimetatud otsad vahetusse olid läinud, seda juba ammustest aegadest. Tavaliselt 1 faasi puudumisel ei taha mootor käimagi minna, uriseb ja lonkab, Nüüd töötas pink kenasti, ainult kere oli voolu all. kuiv ruum, puitrest jalge all ja alul ei pannud tähelegi, et pisut suriseb kui paljast metalli puutud. Sai pisut uuritud ja seinas juhtmed paika tõstetud. mootor käib ikka samamoodi,  ehk pisut rõõmsamalt.
Pink ise siis lihtne vene puurpink, revers, magnetkäivitid jms. Juhe ja pistik olid enne seinal 4 juhtmega, ehk 3f ja 0, ilma kaitsemaanduseta.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - veix__ - 24-12-2019

(24-12-2019, 11:01 AM)klemm Kirjutas:  Keegi kuskil teab mu hoti parooli ja kasutaja nime. Õnneks pole midagi halba tehtud ja tundub, et ei käi kirju lugemas ka.
Juba ca. aasta nii olnud.

Pole ju probleem see parool ära vahetada ja üle vaadata mis on salaküsimuseks pandud, võibolla oleks vaja seda muuta/täiendada kuna selle teadmisel saab see "keegi" iga kell su parooli ise ära muuta.
Eks igasugust spämmi tuleb praktiliselt iga päev ja vahel ka mitmeid kirju päevas. Mul on kirjakastis (ei ole hot.ee) hetkel 22000 kirja, kahtlustan et sealt u. 90% on tegelikult mõttetu rämps, aga ei ole viitsinud nende kustutamisega tegeleda. Rolleyes


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - virks - 24-12-2019

(24-12-2019, 12:15 PM)hulgus Kirjutas:  Kui nulli asemel on faas, siis on jama majas. Aga suudab keegi mulle selgitada, kuidas nulli ja faasi vahetumisel 3f mootor suhteliselt korralikult tööle jäi? Nimelt ühendasin puurpingi seinapistikusse, milles nimetatud otsad vahetusse olid läinud, seda juba ammustest aegadest. Tavaliselt 1 faasi puudumisel ei taha mootor käimagi minna, uriseb ja lonkab, Nüüd töötas pink kenasti, ainult kere oli voolu all. kuiv ruum, puitrest jalge all ja alul ei pannud tähelegi, et pisut suriseb kui paljast metalli puutud. Sai pisut uuritud ja seinas juhtmed paika tõstetud. mootor käib ikka samamoodi,  ehk pisut rõõmsamalt.
Pink ise siis lihtne vene puurpink, revers, magnetkäivitid jms. Juhe ja pistik olid enne seinal 4 juhtmega, ehk 3f ja 0, ilma kaitsemaanduseta.

Kindel, et juhtmed vahetuses olid? Või oli lihtsalt neutraal katkenud/ei andnud ühendust?


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - Tegelane5 - 24-12-2019

(24-12-2019, 12:15 PM)hulgus Kirjutas:  Kui nulli asemel on faas, siis on jama majas. Aga suudab keegi mulle selgitada, kuidas nulli ja faasi vahetumisel 3f mootor suhteliselt korralikult tööle jäi? Nimelt ühendasin puurpingi seinapistikusse, milles nimetatud otsad vahetusse olid läinud, seda juba ammustest aegadest. Tavaliselt 1 faasi puudumisel ei taha mootor käimagi minna, uriseb ja lonkab, Nüüd töötas pink kenasti, ainult kere oli voolu all. kuiv ruum, puitrest jalge all ja alul ei pannud tähelegi, et pisut suriseb kui paljast metalli puutud. Sai pisut uuritud ja seinas juhtmed paika tõstetud. mootor käib ikka samamoodi,  ehk pisut rõõmsamalt.
Pink ise siis lihtne vene puurpink, revers, magnetkäivitid jms. Juhe ja pistik olid enne seinal 4 juhtmega, ehk 3f ja 0, ilma kaitsemaanduseta.

 Joonista paberi peale üles, saad kohe sotti mis point on. Ehk siis kui tähte ühendatud mootoris 0 ja faas ära vahetada siis oleks nagu kaks mähist kolmnurgas ja siis lisaks üks  nõrgem "käivitusmähis" et mootor ringi käima hakkaks  Big Grin 
 See on juba küsimus pädevamatele kas selline 2/3 kolmnurk on üldse nõrgem kui "puhas" täht.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - Kult - 24-12-2019

Käisin täna vaatasin üle mis või kus juhtus siis faaside või nulliga täpsemalt, ei juhtunud ikka nii nagu ise kahtlustasin et üks faas hakkas nullile külge. Probleem oli ikka katkenud nulli kaablis. Kuidas nulli ja faasi vahel 380v oli ei oska seletada, aga arvatavasti mingi loogiline seletus. Terveks jäi 3 faasilistest mootoritest väike tootmisliin ja kõik muud asjad(valgustid, külmkapp, veeboiler jms.) mis kõik olid vooluvõrgus kui jama juhtus. Ainukesed ohvrid on õhksoojuspump ja 12v 1000ma laadija/adapter. Mõlemad toited olid sama faasi alt võetud.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - olli - 24-12-2019

(24-12-2019, 17:57 PM)Kult Kirjutas:  Käisin täna vaatasin üle mis või kus juhtus siis faaside või nulliga täpsemalt, ei juhtunud ikka nii nagu ise kahtlustasin et üks faas hakkas nullile külge. Probleem oli ikka katkenud nulli kaablis. Kuidas nulli ja faasi vahel 380v oli ei oska seletada, aga arvatavasti mingi loogiline seletus. Terveks jäi 3 faasilistest mootoritest väike tootmisliin ja kõik muud asjad(valgustid, külmkapp, veeboiler jms.) mis kõik olid vooluvõrgus kui jama juhtus. Ainukesed ohvrid on õhksoojuspump ja 12v 1000ma laadija/adapter. Mõlemad toited olid sama faasi alt võetud.

380v näit voltmeetri peal on katkenud nulli puhul seletatav sellega, et küllap oli mõõtmise hetkel nulli ja mõne teise faasi vahele mõni teine tarbija ühendatud. Voltmeeter väga suure takistusega nii et isegi tavaline hõõglamp annaks piisavalt voolu läbi et voltmeetrilt näit kätte saada.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - muska71 - 24-12-2019

https://www.osta.ee/rikutud-peaga-poltide-mutrite-lahtikeeramise-komplekt-131262983.html on keegi reaalselt ka proovinud?töötab ikka?


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - ivoalaska - 24-12-2019

Täis pask, keevitus ja nr väiksem padrun/haamer töötavad paremini.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - mossepower - 25-12-2019

(24-12-2019, 23:02 PM)ivoalaska Kirjutas:  Täis pask, keevitus ja nr väiksem padrun/haamer töötavad paremini.
Eks need igasugu murdunud või rikutud peaga poldi väljakeeramise abivahendid ongi mõeldud olukorda kui keevitust pole.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - tõnn - 25-12-2019

Kui majja sisenev kaabel on nö punutud, sooned teineteise ligi ja me posti otsast laseme nulli lahti siis nulljuhtmesse tekib induktsioonvool mis on kolme faasi mõjualas ning kõik mis vähegi pistikutes on hakkab kärssama.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - Tegelane5 - 25-12-2019

(25-12-2019, 15:26 PM)tõnn Kirjutas:  Kui majja sisenev kaabel on nö punutud, sooned teineteise ligi ja me posti otsast laseme nulli lahti siis nulljuhtmesse tekib induktsioonvool mis on kolme faasi mõjualas ning kõik mis vähegi pistikutes on hakkab kärssama.
  Selle 0 laadse asja tekitavad kolme faasi koormused kokku. Pmtslt on kolme faasi tarbijad tähte ühendatud. Kui niimoodi kolm ühesugust pirni oleks siis poleks probleemi. Aga tavaliselt ei ole faasid ühtlaselt koormatud. Ehk siis veekeetja ühes faasis, 100w pirn teises ja 5W moblalaadija ei anna keskpunkti 0 tõenäoliselt. Veekeetjaga ei juhtu midagi, 100W pirniga ka aga laadija põleks kindlasti läbi.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - aavu - 25-12-2019

(25-12-2019, 15:26 PM)tõnn Kirjutas:  Kui majja sisenev kaabel on nö punutud, sooned teineteise ligi ja me posti otsast laseme nulli lahti siis nulljuhtmesse tekib induktsioonvool mis on kolme faasi mõjualas ning kõik mis vähegi pistikutes on hakkab kärssama.

No see nüüd madalpinge puhul ei kehti. Induktsioonvoolud ikka kõrgepingeliinide teema. Võibolla mõne LED-lambi paneb põlema (hõõguma või vilkuma) nagu siit foorumist ka läbi käinud.
Kodus 0-juhtme katkemisel ei juhtu ka miskit kui KÕIK 3 FAASI on ÜHTLASELT koormatud. Seda tingimust esineb kodus üliharva. Juhul kui mõni faas on väiksema koormusega teistest hakkavad toimuma imelikud asjad. Mõni seade ei kannata ülepinget ja põleb läbi, edasi ahelreaktsioonina ka teised sama faasi tarbijad, sest seal tõuseb pinge lõpuks faasidevahelise pingeni. Kui 0-juhtmeid tuleks majja kolm tk nagu ühel joonisel, siis ühe 0-juhtme katkemine toimiks ainult lüllitina. 

https://et.wikipedia.org/wiki/Kolmefaasiline_s%C3%BCsteem   Siit saad uurida.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - Daff - 25-12-2019

Abi vaja võitluses rottidega,ära tahavad autot süüa.

Sissejuhatuseks räägiks, et probleemini juhatas mind saksa pollar kes tahtis mu sõidukat ligemalt näha kuna sarnane kone on neil tagaotsitav. Läbi klaasi paistev kerenumber neile ei sobinud vaid tahtsid näha kapoti alust numbrit. Kui kaane lahti tegin oli esimene reaktsioon nende poolt, "Ratte, ratte." Läksin ka vaatama. Mina ei osanud esimese hooga mingeid rotte kahtlustada, arvasin et porised täpid mootorikattel on pori pritsmed aga inspektor seletas, et need on roti jäljed. Sukeldus peadpidi mootorisse ja vedas minu ka ninapidi ligi ja näitas mulle  mida ta otsis. Mitmel juhtmel on isolatsioonile hambad sisse löödud ja isolatsiooni proovitud. Ise ma oleks ehk poritäpid maha pühkinud ja poleks osanud vaadatagi mis toimub.
Saksamaal olevat see suur problem. Rääkis, et asjad on lõppend sellega, et autod viiakse lausa treilapeal servisesse. Lasevad juhtmed lühisesse.
Kinnises ruumis on võimalik panna mingi elektrooniline rotipeletaja tööle mis võhlud majast eemal hoiab aga mul seisab valvega kinnises parklas lageda taeva all. Seal selline asi eiole võimalik.
Kas on asi ehk selles, et masin liiga värske. Esimene õlivahetuski veel tegemata. Kas neile meeldib uue auto lõhn või milles asi. Oleme seda parklat kasutanud aastaid ja ennem pole sellist jama olnud.
Kas siin on kedagi kes sellise probleemiga kokku puutunud või oskab nõu anda mida ette võtta.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - Mart69x - 25-12-2019

Näriliste vastu vast aitab see
https://www.stokker.ee/loomapeletaja-cable-protect-500ml-aerosool-motip/-433918261?searchId=5937554


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - MeelisV - 25-12-2019

Tsitaat:Kas on asi ehk selles, et masin liiga värske. Esimene õlivahetuski veel tegemata. Kas neile meeldib uue auto lõhn või milles asi.

Asi on soja baasil tehtud juhtmete isolatsioonis.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - aavu - 25-12-2019

Tsitaat:Asi on soja baasil tehtud juhtmete isolatsioonis.
Juba vene ajal otsisid rotid sooja Ikaruse käigukasti pealt, ajaviiteks närisid juhtmeid ka. Kas Ungari juhtmed ka sojast olid, pole kindel.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - pvr - 25-12-2019

Endal lasi orav kapotialusmati rotti või noh on ajajooksul suure koguse minema tassinud. Tutavaga rääkides selgus, et šveitsis pidi see igapäevane probleem olema ja osades piirkondades ei ole võimalik autole kaskot saada kui https://www.amazon.co.uk/Ultrasonic-Electronic-Automatic-Repellents-repellent/dp/B073DZ1SCN midagi sellist paigaldatud ei ole


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2) - aavu - 25-12-2019

1. Kallis abikaasa tundis huvi, et kes see ilus heleda peaga poiss laulab ERR-is jõululaulu?

2. Kas kõigi odavkaupade akude laadimisel peab ise käsitsi laadimisaega reguleerima? Mul taskulamp jäi ööseks laadima, hommikul kutu ja akust elektrolüüt lahkunud. Mul üks odav (vist oli 15 rahane) akutrell ja kallim ka. See kallim lõpetab ise laadimise kui täis, odav ei lõpeta. Olen ise välja tõmmanud nii tunde järgi. Kas see akuga tolmuimeja kuulub ka "odavklassi", millel pole iselahtiühendust? Et peab kartma aku riknemist. 

3. Kas need on kettide kiiremaks/mugavamaks paigalduseks?