automoto.ee foorumid
Kuidas ma tarbimisühiskonnas pattu tegin ehk Transiti päästmine. - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Eesti Vanatehnika Ajaloo ja Teadmiste Kogumik (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=108)
+--- Foorum: Vanatehnika Projektipäevikud (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Teema: Kuidas ma tarbimisühiskonnas pattu tegin ehk Transiti päästmine. (/showthread.php?tid=61291)



Kuidas ma tarbimisühiskonnas pattu tegin ehk Transiti päästmine. - 2715 - 12-10-2018

Postituse sisu on liiga lühike. Palun sisesta pikem sisu.


RE: Kuidas ma tarbimisühiskonnas pattu tegin ehk Transiti päästmine. - Peeter2 - 12-10-2018

ega sa ometi seda roostes plekki auto külge ei keevitanud? Smile


RE: Kuidas ma tarbimisühiskonnas pattu tegin ehk Transiti päästmine. - Janka - 12-10-2018

"Antirustiga" toimetamisel olen tähele pannud, et kui õhuniiskus läheb üle pakendil märgitu, siis ta enam õigesti toimetada ei taha.
Mustaks muutunud kohad olen traatkettaga üle käinud ja uuesti vedelikuga töödelnud ning protsessi nii kaua korranud, kuniks musta enam ei teki.


RE: Kuidas ma tarbimisühiskonnas pattu tegin ehk Transiti päästmine. - 90Deville - 12-10-2018

Nöelpuhasti peale ära väga looda, see möeldud ikka raskemast rauast asjade jaoks.


RE: Kuidas ma tarbimisühiskonnas pattu tegin ehk Transiti päästmine. - tamar99 - 12-10-2018

Mul on 5x mk6 Transit. Õnneks ühelgi pole sellist vaatepilti kohanud. Muidugi ostmistel alati kere seisukorda põhjalikult jälginud ning mulle meeldib rohkem ennetustööd teha kui keevitada :Big Grin

Aga eks enamasti kasutatakse antud isendeid sihtotstarbeliselt, ehk tarbitakse, rääkimatta et keegi peseks puhastaks hooldaks. 
 
Muidu on tehnika kõva ja vastupidav, eriti TDDI.


RE: Kuidas ma tarbimisühiskonnas pattu tegin ehk Transiti päästmine. - Sax - 18-10-2018

On ikka mõnel mehel viitsimist  Big Grin 
Pilte vaadates tekkis küsimus, et kas need on läbi mingi kalapea pildistatud (natuke harjumatu on vaadata)?


RE: Kuidas ma tarbimisühiskonnas pattu tegin ehk Transiti päästmine. - spitfire - 21-10-2018

(21-10-2018, 11:22 AM)2715 Kirjutas:  Peale päevast põristamist võin teatada, et nõelpuhasti toimib päris hästi kohtades kus on lahtine mastiks ja rooste võtab kõik mis pole pleki küljes kinni maha.
Pärast saab roostemuunduriga rünnata ja siis ML-iga ära immutada ning vaha baasil põhjamastiks peale.
Milline see pind jääb peale nõelpuhastiga tulistamist, nagu liivaprits?
Mis see ML on ?


RE: Kuidas ma tarbimisühiskonnas pattu tegin ehk Transiti päästmine. - motamees - 21-10-2018

(21-10-2018, 13:03 PM)spitfire Kirjutas:  ...Mis see ML on ?

http://www.ladaklubi.ee/foorum/viewtopic.php?f=18&t=875


RE: Kuidas ma tarbimisühiskonnas pattu tegin ehk Transiti päästmine. - wagoneer - 21-10-2018

ML-i all mõeldakse ilmselt vedelat mastiksit mis imbub kenasti igale poole ja ei kuiva ära, vaid jätab sellise vahalaadse kihi peale mis niiskust eemal hoiab. Mina Dinitroli ML-i kasutan ja julgen kiita. See ikka imbub igasse prakku. Koobastes ja põhjal kasutanud Dinitroli vist oli 485-te. See jääb paksu kihina ja samuti ei kuiva päris ära,vaid jääb elastne.
Aga isiklikult ei soovita spray versioone. Need oleks nagu lahjemad. Aga võibolla see minu luulu lihtsalt. Lihtsalt tundub,et püstoliga lastav oleks nagu vähe tummisem.

Igal juhul müts maha ehituse ees.


RE: Kuidas ma tarbimisühiskonnas pattu tegin ehk Transiti päästmine. - spitfire - 21-10-2018

(21-10-2018, 14:23 PM)wagoneer Kirjutas:  ML-i all mõeldakse ilmselt vedelat mastiksit mis imbub kenasti igale poole ja ei kuiva ära, vaid jätab sellise vahalaadse kihi peale mis niiskust eemal hoiab. Mina Dinitroli ML-i kasutan ja julgen kiita. See ikka imbub igasse prakku. Koobastes ja põhjal kasutanud Dinitroli vist oli 485-te. See jääb paksu kihina ja samuti ei kuiva päris ära,vaid jääb elastne.
Aga isiklikult ei soovita spray versioone. Need oleks nagu lahjemad. Aga võibolla see minu luulu lihtsalt. Lihtsalt tundub,et püstoliga lastav oleks nagu vähe tummisem.

Ilmselt siis see:
https://www.motonet.ee/et/toode/607000/Dinitrol-ML-oonsustekaitse-500-ml

Spreid võivad vabalt olla teise sisuga. Üks on nii öelda "professional use" ja teine laiatarbe letikaup. Et kui juhtumisi sinisel esmaspäeval deodorandi pudeliga vahetusse lähevad siis ei ole mingit üüber keissi Smile

Mis sinna ML-i peale sobib?


RE: Kuidas ma tarbimisühiskonnas pattu tegin ehk Transiti päästmine. - DevilDeVille - 22-10-2018

http://www.loctite.com.au/3320_AUE_HTML.htm?nodeid=8802621947905

midagi sellest kategooriast.


RE: Kuidas ma tarbimisühiskonnas pattu tegin ehk Transiti päästmine. - AsTroSS - 23-10-2018

Mis aasta väljalaskega tegemist kangelase puhul, et rooste juba murrab?


RE: Kuidas ma tarbimisühiskonnas pattu tegin ehk Transiti päästmine. - 13piisab - 08-12-2018

päris tõsine ettevõtmine - alt otsa saanud uksed on üks tüütumaid kohti, millega tegeleda. Vajavad täpsust kolmes dimensioonis. Gaasipitsi teadmise pistan ma omale kõrvataha - pole sellesse samuti usku olnud ning nt põrnika uksed said kole palju pahtlit...

piltide moonutatus ei paita just silma.
garaazhis paistab olevat väga madal lagi, aga samas tõstuk - selle funktsioon on pelgalt tungraua asendamine?


RE: Kuidas ma tarbimisühiskonnas pattu tegin ehk Transiti päästmine. - hundu615 - 08-12-2018

Tõsine ja tubli töö,mil sõber tegi samasugusele bussile uued poolraamid ja silla kinnitus raamid.Paistab,et sul töö teostamiseks eriti ruumi pole ja mida veel näen on see suur kaltsuhunnik istme juures,mul on see juba läbikäidud tee,et keevitad ja lõikad seal samas kus hunnik on ja varsti on seal tuli taga,usu mind nähtud tehtud Wink


RE: Kuidas ma tarbimisühiskonnas pattu tegin ehk Transiti päästmine. - vwt2 - 09-12-2018

Soovitan jahutus pausi ajal rahulikult keevitatud punkte käiata-hoiad aega kokku ja säästad ennast tobedast järjest käiamisest mis samuti mingil määral kuumutab.


RE: Kuidas ma tarbimisühiskonnas pattu tegin ehk Transiti päästmine. - ryan - 31-12-2018

Naiss Cool


RE: Kuidas ma tarbimisühiskonnas pattu tegin ehk Transiti päästmine. - Talupoeg taluja - 31-12-2018

Ma kardan,et kui nii edasi läheb siis hakkab see autu täitsa sõitma. Big Grin

T.


RE: Kuidas ma tarbimisühiskonnas pattu tegin ehk Transiti päästmine. - honkomees - 31-12-2018

(31-12-2018, 20:38 PM)2715 Kirjutas:  .... Siis ligunesid detailid happevannis rooste eemaldamiseks kuid pärast said ka liivapritsi tunda ja läks epokrunt peale. ...
Meie loogika järgi kõigepealt mehhaaniline puhastus elik liivaprits, siis meil väiksemate juppide puhul elektrolüüsivann ja lõpuks happevanni, suuremate puhul mis vanni ei mahu läheb teise etapina korduv happega katmine-niisutamine vähemalt nädalapäevade jagu, enamasti pikemat aega.