automoto.ee foorumid
Belarus traktorid. - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Eesti Vanatehnika Ajaloo ja Teadmiste Kogumik (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=108)
+--- Foorum: Vanem Rasketehnika (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Teema: Belarus traktorid. (/showthread.php?tid=7672)



RE: Belarus traktorid. - maisalup - 17-12-2013

Ainuke vahe 82 ja 82,1 vahel on elektriline tahhomeeter. Vahe 82 ja 820 vahel on suuremad/laiemad rattad, muu tehnika on neil kõigil 1:1 põhimõtteliselt


RE: Belarus traktorid. - deeremees - 17-12-2013

Sellel mtz-il kummaline kardaani vahepukk.

[Pilt: 1386319981207681.jpg]


RE: Belarus traktorid. - hillar2 - 17-12-2013

väike ilma sidurita mtz 50 vahepukk ja teleskoobiga kardaan.


RE: Belarus traktorid. - Rapsijuurikas - 17-12-2013

(17-12-2013, 17:28 PM)maisalup Kirjutas:  Ainuke vahe 82 ja 82,1 vahel on elektriline tahhomeeter. Vahe 82 ja 820 vahel on suuremad/laiemad rattad, muu tehnika on neil kõigil 1:1 põhimõtteliselt
82.1 ei pruugi olla elektriline tahhomeeter.
Märgistus .1 tähendab vanatüübi esisilda
.2 sirgetsilda


RE: Belarus traktorid. - deeremees - 22-12-2013

Aasta võis siis olla 1997....1998, täpselt ei mäleta enam, aga sel ajal saingi omale nn. traktorihullustuse külge.
Mina parajasti traktori juures poseerimas.Smile
[Pilt: SDC10007.jpg]

Ning seesamune traktor aastal 2013Smile
[Pilt: mtz.jpg]


Ning veel midagi 1997....1998 aastast, kui sõnnikut laeti T 16M-ga. Sõnnikut veab sama traktor. Vot olid ajad ikka.Smile Tuleb igatsus lausa peale.Smile
[Pilt: SDC10006.jpg]


RE: Belarus traktorid. - Armex - 23-12-2013

(17-12-2013, 17:28 PM)maisalup Kirjutas:  Ainuke vahe 82 ja 82,1 vahel on elektriline tahhomeeter. Vahe 82 ja 820 vahel on suuremad/laiemad rattad, muu tehnika on neil kõigil 1:1 põhimõtteliselt
Minu 82.1 on aastast 1998 ja on roolivärk juba hüdrosilindriga ,puhta teine süsteem kui see vana koolivõimu kolaks seal radika ees.Reede ostsin uue mtz 820 ja enamus asu sama mis minu vanal kapott on teine ja õli ,kütte filtrid teised.


RE: Belarus traktorid. - v6sa - 23-12-2013

(23-12-2013, 09:37 AM)Armex Kirjutas:  ...
Reede ostsin uue mtz 820 Türilt ja enamus asu sama mis minu vanal kapott on teine ja õli ,kütte filtrid teised.

Oled kindel, et kesta sees olevad tükid ka samad on?

Registreeritava? Palju letihind oli? Tehingu hinda ma ei küsi...Cool


RE: Belarus traktorid. - Armex - 23-12-2013

...
Reede ostsin uue mtz 820 ja enamus asu sama mis minu vanal kapott on teine ja õli ,kütte filtrid teised.
[/quote]

Oled kindel, et kesta sees olevad tükid ka samad on?

Registreeritava? Palju letihind oli? Tehingu hinda ma ei küsi...Cool
[/quote]
Ei registr, 13 pluss käive s.o. 15600.Loodan et ikka minski osadest mitte hiina juppidest, üks aasta on ka garantii


RE: Belarus traktorid. - mlsluik - 24-12-2013

(23-12-2013, 23:24 PM)Armex Kirjutas:  ...
Reede ostsin uue mtz 820 ja enamus asu sama mis minu vanal kapott on teine ja õli ,kütte filtrid teised.

Ei registr, 13 pluss käive s.o. 15600.Loodan et ikka minski osadest mitte hiina juppidest, üks aasta on ka garantii


Ei teagi kas peaks rõõmustama või kaasa tundma... Rolleyes Big Grin


RE: Belarus traktorid. - kass - 24-12-2013

(23-12-2013, 23:24 PM)Armex Kirjutas:  ...
Reede ostsin uue mtz 820 ja enamus asu sama mis minu vanal kapott on teine ja õli ,kütte filtrid teised.
Ei registr, 13 pluss käive s.o. 15600.Loodan et ikka minski osadest mitte hiina juppidest, üks aasta on ka garantii

1.Ära põe, tegelikult teeme me neid siin kohapeal ise, läti rendikeevitajate abiga, kättesattuvatest materjalidest ja osadest! Cool (tõesti, hiina motorollerid on tänuväärne materjal traktorite meisterdamisel)
2.Ja miks sa raiskad raha mingi jama peale, selmet osta kokku vanu roostetanud rsikleid ja remontida autobusseid?
3.Ja kus kohast ning millistest vahenditest üldse selline raha?
4.Ja mis kell liigud on? (mul on tervis juba veidi parem ja mälu jätkuvalt kehva)


RE: Belarus traktorid. - 2715 - 24-12-2013

Julge mees kes uue Belarusi ostab...
Mis me firmasse osteti on nüüd täitunud 28h ja vahetatud on radika veevoolikud, mootor väristab silmnähtavalt masinat laiali, kaugtuled ei tööta juba uuest peast ja veel läks positsiooniregulaator laiali.
Esiveljed või ka rehvid on nii kõverad, et sõita on võimatu tühja traktoriga üle 25km/h.
Siis lekib õli mootori tagaotsa plaadi ja ploki vahelt, hüdropumba kaane ja rooli dosaatori võlli vahelt.
Lekib turbo otsas oleva põlve ja turbo liitekoht ja seetõttu kapoti alt tahmane juba.
Nii kõvasti undavat kasti kui tehas on osanud kokku panna pole õnnestunud saavutada ka ilmsete kulumisjälgedega hammasratta ja uhiuue kokkupanekul.
13000 on küll odav, kuid on aimdus, et selle pidamine ei ole enam odav.
See on vaja juppideks tõmmata ja nullist kokku panna, kuid milline firmaomanik on sellega nõus?


RE: Belarus traktorid. - E303 - 24-12-2013

(23-12-2013, 23:24 PM)Armex Kirjutas:  ...
Reede ostsin uue mtz 820 ja enamus asu sama mis minu vanal kapott on teine ja õli ,kütte filtrid teised.
- Millise välimusega uue 820 siis ostsid siin piltide peal on kõik 2013 aastal toodetud 820. Võiksid omast uuest traktorist pildi siia foorumi teemasse ka postitada.


RE: Belarus traktorid. - Daff - 24-12-2013

Vaatasin deeremehe poolt postitatud pilti kummalise vahepukiga 82 ja julgen väita, et tegu pole teps mitte 52 vahepukiga. 52 vahepukil pole võll nii pikk. Pigem on tegu kunagise ratsionaliseerija poolt iseehitatud seadmega ajast, kui need vahepukid olid üüratu defitsiit. Meie majandis sõitsid ka mõned russid ringi, torujupist ja kurat teab millest tehtud vahepukid all. Nähtud sai isegi sellist lahendust kus kahe kardaani peale oli kokku kõigest kolm kardaaniristi.
Eelpool kirjutatu on tagajärg aga põhjusest ka, miks neid pukke nii palju kulus. Need pukid kikkusid alt ära kõige "vahvamatel" russimeestel, kes mööda majandit põhjagaasiga ringi uhasid ning isegi põlvesügavuse augu ees jalga gaasilt maha ei võtnud. Mingil moel suutis esisild seal all niipalju läbi painduda, et surus kardaaniga pukil jala puru. Ühel tüübil õnnestus isegi karter pilbasteks lasta.Siis kui esimeseks kardaaniks pandi 52 teleskoop, siis kadus see mure ära.


RE: Belarus traktorid. - Armex - 24-12-2013

Minu omal ei visanud rattad ja mingit müra ei olnud,sõitsin 30km ise koju,enne oli müüja poolt masin ülekontrollitud ja rattapoldid kinni keeratud.Ostsin selle kõige planguma,sest kõige lihtsam ning plekk tiivad tagaratastel see metsas parem.Elu näitab kuda vasu peab.vana russ on 1998 aastast ainult metsas olnud ja eelmisel omanikul tegi 24 h hooajal,korra olid isegi vahekastist saadik pooleks nad vintsiga sikutanud,vahekast oli siis pandud uus,esisilla üks reduktor alles tehase oma teisel vahetasin vedru ja midagi veel,ei mäleta täpselt.Mootoril tegin eelmine aasta kap.rem.
Härra Kass,liigud saad aga kas naine annab Sulle Võhma sõiduluba,või mõtled midagi välJa.Rõõmustan sind veel et ostsin sinu soovil ühe roostes NSU 251 osl,nüüd juppe üle võid ka midagi endale saada.Kingin Sulle ka ühe kalendri
hakkad muidu jälle vinguma ja nägusid tegemaSad


RE: Belarus traktorid. - kass - 24-12-2013

(24-12-2013, 11:42 AM)Armex Kirjutas:  Härra Kass,liigud saad aga kas naine annab Sulle Võhma sõiduluba,või mõtled midagi välJa.Rõõmustan sind veel et ostsin sinu soovil ühe roostes NSU 251 osl,nüüd juppe üle võid ka midagi endale saada.Kingin Sulle ka ühe kalendri
hakkad muidu jälle vinguma ja nägusid tegemaSad

Tegelikult ei tohiks siia tõsisesse fantaasiateemasse tavaliste inimeste igapäevategemistest ju kirjutada, aga patustan jälle natuke...
Pean jätkuvalt tunnistama, et Sa, Arno, oled ikka täitsa-mees ning karismatiline kuju! Küll ma kodus midagi välja mõtlen, näiteks, et lähen Võhma parafiinväljakule uisutama vms, et paras hetk natuke rahulikult tritsutada (tipsutada), kuna Arno on kottu ära Türil uue põkatsiga garaniiremondis ... no küll ma midagi välja mõtlen! Cool
Aga no vinguma ma hakkan nagunii, vähemalt peale uisutamist kindlasti ja nägu mul lihtsalt on selline, ma ise ei peagi selleks midagi tegema, lihtsalt ajan habet korra kuus ja vahepeal nokin natuke nina.
Seni hoia siis mu kalendrit (kas on Bel-Esti taskukalender?) ja NSU tükke hoolega, varsti uisutan kohale!
Tõsiusklikele bellarussiuurijatele ja kummardajatele selgituseks, et siin foorumis on ilmselt vähe tegelasi, kes on oma elus nii palju Minski Traktoritehase toodangut näinud kui mina, seega võtsin omale õiguse ka siia teemasse jama ja pula ajada! Tõsi küll, näinud olen neid ainult eemalt ja väljast poolt, aga asi seegi! Toungue


RE: Belarus traktorid. - uko - 24-12-2013

Jaa..peab vist minema Arno juurde liiku tegema,ilm kah nii vilets,mis siin muud ikka teha.


RE: Belarus traktorid. - kass - 24-12-2013

(24-12-2013, 16:09 PM)uko Kirjutas:  Jaa..peab vist minema Arno juurde liiku tegema,ilm kah nii vilets,mis siin muud ikka teha.

Oot-oot, pea hoogu! Ma ei saa praegu veel tulema, kodus öeldi, et mingit uisutamist ei toimu - jää ei pidavat veel kandma! Sad
Ahjaa, veel tuli meelde, kes ikkagi läheb (enne õiget aega), siis oleks hea, kui saaks sinist värvi kaasa võtta! Oleks vaja masin üle värvida, me siin Arnoga just arutasime, et mida sobiks kapotikaanelt serveerida ja "vanakooli mehed" nagu olema, siis leidsime ühiselt, et õige bellaruss peaks ikka sinine olema, nii et tuleb üle pintseldada, enne liiku ei tule!


RE: Belarus traktorid. - Tegelane5 - 24-12-2013

(24-12-2013, 16:27 PM)kass Kirjutas:  
(24-12-2013, 16:09 PM)uko Kirjutas:  Jaa..peab vist minema Arno juurde liiku tegema,ilm kah nii vilets,mis siin muud ikka teha.

Oot-oot, pea hoogu! Ma ei saa praegu veel tulema, kodus öeldi, et mingit uisutamist ei toimu - jää ei pidavat veel kandma! Sad
Ahjaa, veel tuli meelde, kes ikkagi läheb (enne õiget aega), siis oleks hea, kui saaks sinist värvi kaasa võtta! Oleks vaja masin üle värvida, me siin Arnoga just arutasime, et mida sobiks kapotikaanelt serveerida ja "vanakooli mehed" nagu olema, siis leidsime ühiselt, et õige bellaruss peaks ikka sinine olema, nii et tuleb üle pintseldada, enne liiku ei tule!
No aga siis tuleks veel kusagilt väike kabiin ka vaadata Cool


RE: Belarus traktorid. - uko - 24-12-2013

Õige russ on ikka punaneSmile.Ega ma veel kohe ei lähe kah,ma mõtsin et kahe suure püha vahel,muidugi uut aastat vastu võtta võiks kah.Saaks äkki Võhma vahele uue russiga paarutama ja triftima minnaBig Grin


RE: Belarus traktorid. - kass - 24-12-2013

(24-12-2013, 16:58 PM)uko Kirjutas:  Õige russ on ikka punaneSmile.Ega ma veel kohe ei lähe kah,ma mõtsin et kahe suure püha vahel,muidugi uut aastat vastu võtta võiks kah.Saaks äkki Võhma vahele uue russiga paarutama ja triftima minnaBig Grin

Võiks jah minna võhma parafiinväljakut proovima ja russile võiks ühtlasi triibud ka peale maalida! Cool
Aga õige bellarus on siiski sinine, need punased on ikkagi kohapeal tehtud, kirjutasin ju, et läti rendikeevitajad need kokku klopsivad, punane neil ju lipu pealt armas ja kodune, aga enamus neist lätlastest ikkagi rohkem "lätimaalased", see pärast liiga heledat tooni punased, aga sõltub ka, mis tooni värvi parajasti Konsumist saada on...