automoto.ee foorumid
Belarus traktorid. - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Eesti Vanatehnika Ajaloo ja Teadmiste Kogumik (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=108)
+--- Foorum: Vanem Rasketehnika (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Teema: Belarus traktorid. (/showthread.php?tid=7672)



RE: Belarus traktorid. - deeremees - 10-12-2014

Ja viga ongi käes. Kõik seisis selle uue kella taga. Nimelt kella tähis oli üldse teine ja ei klappinud omavahel anduriga TM 100. Panin vana kella asemele  sellega hakkas tööle.   Smile


RE: Belarus traktorid. - Wiki432 - 10-12-2014

Ja seda massi lisamist, nagu ksf! 2715 soovitas, ei proovinudki? Sisetunne arvab, et oleks ka see kell tööle läinud.


RE: Belarus traktorid. - deeremees - 10-12-2014

Võin ju huvipärast selle uue kella ka ära proovida, vedades lisa massi Smile Kui läheb tööle siis vahetan ringi.


RE: Belarus traktorid. - I.A - 10-12-2014

(10-12-2014, 02:05 AM)viplala Kirjutas:  Natuke OT'd ka, muidu läheb igavaks Smile 

Ma siit kõrvalt vaatan teinekord neid teemasid ja paneb natuke kukalt kratsima. Käivad läbi teemad, kus on küsimuse all erinevad kõrgpilotaažiga mootorid, nende täpsed andmed ja kuda neid ülimalt täpselt seadistada või paremaks muuta. Käivad läbi teemad kus jagatakse täpseid näpunäiteid tippelektroonika vallas, või masinaehituse viimase sõna vigade välja toomisel. Teatakse paremini kui insenerid lennukite eripäradest ja sellest kuidas Marsil ellu jääda. Ja siis keegi küsib, et kuidas ühendada ühe juhtmelist andurit süsteemi, ning tulemuseks on ajude ragistamine ja arvamine.  Kuidas see võimalik küll on?   Big Grin

Täiesti kümnesse!
kurb aga pidulik,


RE: Belarus traktorid. - deeremees - 11-12-2014

Niisiis sain uue temp. näitaja ka tööle. Lisasin lisa massjuhtme näitajale ja tööle ta hakkas. Anduri jätsin ka vana.   Smile Nüüd on hea jälgida.


RE: Belarus traktorid. - tamburiin - 12-12-2014

Üks pilt on rohkem väärt kui sada sõna.


RE: Belarus traktorid. - maisalup - 12-12-2014

Ehk siiski pidas paika minu talupojamõistusega tehtud järeldused. Sest tuledel ja anduritel siiani vähemalt bellarussi puhul on alati probleemiks läbiussitanud klemm või juhe. Plussjuhe millegipärasrt ei ussita niimoodi teeks edasi järeldusi, et negatiivsed ioonid või mis iganes seal metallis liiguvad tõmbavad ligi niiskust mis põhjustrab ussitamist ehk roostet, ehk siis raudoksiidi nagu pruhvessurid soovivad


RE: Belarus traktorid. - 2715 - 12-12-2014

(06-12-2014, 19:12 PM)maisalup Kirjutas:  pakun kogemuste järgi, et mass läheb pildil vasakpoolse juhtme alla(ehk siis anduri juhe ja pluss läheb paremale. Tavaliselt kipub ussitama ikkagi mass ja rooste järgi oletan, et selleks siis vasakpoolne polt  Big Grin Kui juhtmed valet pidi paned, siis ei juhtu muud kui näidik kisub miinusesse, kuna polaarsus on valepidi 
Selline oletamine mulle isiklikult ei meeldi ja esimene oletus ei pea kohe kuidagi paika.

Oletades, et koostame sellise vooluringi nagu ülal kirjeldatud rikume me kohe ära anduri mis saab omale 12V piiramatu voolutugevusega.
Ja oleks huvitav lugeda sellisel moel ühendatud skeemi toimimise loogikat.
Edasi oletades, et anduril on võime juhtida endast läbi kuni 50A voolu, millega tekib näidiku klemmil pingelang tänu näidikusse tuleva plussjuhtme takistusele ja tänu sellele on külma anduri korral takistus niipalju väiksem et voltmeetrina talitlev näidik näitab 40C?
Teine väga vale järeldus on, et pannes juhtmed valepidi ei juhtu muud kui näidik kuhugi "miinusesse"läheb.
Näidikul läheb hoopis see anduripoolne mähis kuumaks, tekivad lühiskeerud ja kauem hoides põleb pool maha.
Loomulikult saab otsa ka näidikus olev termotakisti ja näidik hakkab valesti näitama.
Ja kui inimene on need 2 varianti ära proovinud ongi ta rikkunud nii anduri kui näidiku ja saab end välja vabandada, et Vene värk ei käigi.
(12-12-2014, 16:20 PM)maisalup Kirjutas:  Ehk siiski pidas paika minu talupojamõistusega tehtud järeldused. Sest tuledel ja anduritel siiani vähemalt bellarussi puhul on alati probleemiks läbiussitanud klemm või juhe. Plussjuhe millegipärasrt ei ussita niimoodi teeks edasi järeldusi, et negatiivsed ioonid või mis iganes seal metallis liiguvad tõmbavad ligi niiskust mis põhjustrab ussitamist ehk roostet, ehk siis raudoksiidi nagu pruhvessurid soovivad

Teine postitus sisaldab aga endas suurt vasturääkivust.
Kui Belarusil on väidetavalt alati probleemiks läbiussitanud klemmid või juhtmed ja väidetavalt pidid just miinusjuhtmed ja klemmid ära oksüdeeruma
siis palju on Belarusil nn. miinusjuhtmeid?
Akust masslülitisse on.
Kabiini küljest Käigukasti külge on.
Esitule pirnipesast tulekorpusse on.
Rohkem nagu polegi?
On need ühendused kellelgi massiliselt oksüdeerunud või?
Mul küll ei ole.
Kui siit edasi oletada, siis talupojamõistusega ma oletan, et elektrit võiks teha ikka teadmiste mitte oletuste baasil.
See kirjatükk pole ärapanemine vaid soovitus, mida võib aga ei pea arvestama.


RE: Belarus traktorid. - jancs - 12-12-2014

Mul MTZ 1025 ja terve armatuuri alune on miinusjuhtmeid täis. Lisaks on neid veel kojamehemootoritel ja ka lisatuled on mul täielikult miinusjuhtmetega massi saavad. Siiamaani pole küll miinusjuhtmed mingeid probleeme põhjustanud. 
Küll on aga terve elektrisüsteem minu meelest täiesti läbikukkunud. Anomaalsed lühised, põlenud klemmid juhtmeotsades ja sulavad lülitid on täiesti igapäevane nähtus. Ja seda olukorras, kus genekas ei suuda isegi kõiki tulesid korraga toita.
Leiaks piisavalt aega, roogiksin kõik puhtaks ja veaks täiesti uued juhtmed. 
Seni tuleb aga iga paari päeva töö järel lüliteid ja klemme vahetada.


RE: Belarus traktorid. - deeremees - 12-12-2014

Sai ka mtz 82 nullist peale terve elekter üles ehitatud. Vedasin ainult hädavajalikud juhtmed. Põhituled, töötuled, suuna ja parktuled, tagatuled. Lisaks veel signaal, käiviti ja muidugi lülitid. Uus kaitsmeplokk kus 4 kaitset.


RE: Belarus traktorid. - maisalup - 12-12-2014

Need uued plastikust lülitid kärssavad ära jah ei kannata pikalt voolu all olekut, abiks on releede vahele panek ja lüliteid läbiva vooluhulga alandamine...
Uuematel väljamaa traktoritel enamus asju toimetab läbi relee mite otse lüliti all
Ja hea kui keegi lollustele vahepeal piiri paneb ja harib ka, kui meie arusaam asjade toimimisest on väär


RE: Belarus traktorid. - deeremees - 12-12-2014

Kas tehnoülevaatusel kontrollitakse ka märgulampide olemasolu armatuurlaual traktoril. Mina neid enam ei paigaldanud, panin lülitid asemele. 


RE: Belarus traktorid. - Tehnikamees - 12-12-2014

Ilmselt peaks ikka tulede ümberlüliti tuli(sinine) ja suunatulede märguandetuli(roheline) olema. Samas ma ei tea ka, pole nende nõuetega tutvunud Smile 


RE: Belarus traktorid. - Tehnikamees - 12-12-2014

Näiteks sellised, ise paigaldaks vähemalt need ikka. Sellised täitsa saadaval pmkaubamajas ja tunduvad et täitsa sobivadki nõuka-aegsete masinate armartuuri Smile

Sinine tulede ümberlüliti 
[attachment=51372]

ja roheline suunatulede jaoks
[attachment=51373]


RE: Belarus traktorid. - maisalup - 13-12-2014

Nii palju kui mina nende traktoritega ülevaatusel olen käinud, pole veel ükski ülevaataja kabiini roninud Big Grin


RE: Belarus traktorid. - CORRADOg60 - 13-12-2014

(13-12-2014, 07:01 AM)maisalup Kirjutas:  Nii palju kui mina nende traktoritega ülevaatusel olen käinud, pole veel ükski ülevaataja kabiini roninud Big Grin

Ütleme nii, et on erandeid ja äärmusi.
Ja masinamehel endal ka toimuvast(või mitte toimivast) parem ülevaade, kui elementaarsed signaallambikesed toimivad on. Enda viimane venelane(tõsi küll, mitte MTZ) raporteeris lisaks laadimisele, suunatuledele ja kaugtuledele ka madalast õli, kütuse ja suruõhu rõhust, ka käigukastil oli õlirõhu lambikene lisaks kellale.
Endal saanud ülevaatusel omal ajal vene tehnikaga ikka pulli küll;
-T-150K-ga ülevaatusele. Tuled kontrollitud, laskub ülevaataja esiratta ja raami vahele kükakile ja nõuab et ma järsku rooli liigutaksin. No tellimise peale tegin siis nii järsku kui suutsin. Sell oli ülehelikiirusel masinast mitme meetri kaugusel, läheneb siis ebalevalt ja küsib vaikselt;
- Kas SEE keerab keskelt? 
Kinnitasin ta kahtlusi, mille peale asjapulk ülevaatuse läbituks luges, kõik muu kontrollimatta jättes. 
See siis üks äärmus.
Teine, vanem härrasmees ronis ise kabiini uksele ja kontrollis nii signaallampe, suruõhu näite, kui ka käigukasti käivitusblokeeringut. Samuti uuris, miks puudub turvavöö.
Jutt siis eelmisest aastakümnest.


RE: Belarus traktorid. - deeremees - 14-12-2014

Kui paigaldada mtz 82 mootorile pihusti ( pihustid) mille pihustiotstel on 6 ava, kas see hakkab ka mootori tööd mõjutama. Tavaliselt on neil 4 avaga vist. 


RE: Belarus traktorid. - tamburiin - 14-12-2014

Vene lehtedel väidetakse, et tulemus on positiivne- väheneb kütusekulu ja suitsemine.


RE: Belarus traktorid. - v126 - 14-12-2014

6 augulist pole oma silmaga näinud aga 5 augulisega on väike vahe sees küll, jõudu rohkem ja töötab pehmemalt.


RE: Belarus traktorid. - deeremees - 05-01-2015

Kas see on normaalne  kui äsja remonditud mtz 82 mootori (D 240) häälest on kuulda teravat kloppimist.