K: GAZ 69 küljepeeglid?
#1

Kas GAZ 69-l on küljepeeglid? või ilma tavaliselt tehasest? kui jah siis mis oringaal...näidake mulle pilti kuna tahaksin näha

Marty
+3725021581 ainult SMS

GAZ 69 1965a
ZAZ 968M invaauto 1987a
Vasta
#2

(02-03-2010, 23:46 PM)Marty Kirjutas:  Kas GAZ 69-l on küljepeeglid? või ilma tavaliselt tehasest?

Tehasest tulid ilma.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#3

kas tehnoülevaatus lubab GAZ 69-l pole küljepeeglid?

(02-03-2010, 23:54 PM)valdo Kirjutas:  
(02-03-2010, 23:46 PM)Marty Kirjutas:  Kas GAZ 69-l on küljepeeglid? või ilma tavaliselt tehasest?

Tehasest tulid ilma.

Marty
+3725021581 ainult SMS

GAZ 69 1965a
ZAZ 968M invaauto 1987a
Vasta
#4

(03-03-2010, 00:10 AM)Marty Kirjutas:  kas tehnoülevaatus lubab GAZ 69-l pole küljepeeglid?

Uunikumistaatuses auto peab vastama valmistajatehase nõuetele. Kui peegleid ei olnud tehases pandud, ei saa neid seal nõuda (a la 69, Pobi). Kui suunatulesid ei olnud sõidukile tehases pandud (a la GAZ-AA, Alma-Mosse), ei saa neid nõuda. Jne...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#5

(03-03-2010, 01:15 AM)valdo Kirjutas:  
(03-03-2010, 00:10 AM)Marty Kirjutas:  kas tehnoülevaatus lubab GAZ 69-l pole küljepeeglid?

Uunikumistaatuses auto peab vastama valmistajatehase nõuetele. Kui peegleid ei olnud tehases pandud, ei saa neid seal nõuda (a la 69, Pobi). Kui suunatulesid ei olnud sõidukile tehases pandud (a la GAZ-AA, Alma-Mosse), ei saa neid nõuda. Jne...
Sõidad ülevaatuspunkti väravast välja,peeglist ei näe ,suunda pole .Kolaki ja vaatad ,kellegi suunakad ja peegel on pookind ennast vägisi sinu auto külge. BMW omanik ja kindlustus hakkavad kohe arvutama.... Odavam on paigaldada sellised vajalikud lisad nii ,et on võimalik kergesti eemaldada .Sinu kahjud on kindlalt suuremad kui tänapäevase omad.

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta
#6

Jurka, kas Su jalgrattal on suunatuled ja peegel? Kas enamusel vanadel tsiklitel on suunad-peeglid?

Täpselt nii on ka autoga: käemärguanded ja iseenda mõistus-hoolikus.
Näiteks meie "ralli"Opel on ühe, vasakpoolse, küljepeegliga. Sellevõrra on küll raskem tagurdada hoovi aga oled veel hoolikam. Suunatuled ja küljepeeglid on vaid mugavusvarustus, liiklusohutuse seisukohalt peaaegu tähtususetud (ok, pimedas on tuli ikka paremini nähtav) Big Grin Jube tüütu on ju enne iga pööret akent alla vändata jne.

PS: mina sõitsin Valiandiga suvel kogu aeg sigar vasemas käes või hambus, aken lahti ja näitasin käega suunda. Kõik said aru, sest lõõskavas Päikeses ei ole ühestükis punane tagatuli üldse mitte arusaadav.... Ahjah, ka sel autol oli üks välispeegelBig Grin

Ära tee traagigat täiesti mõttetu koha pealt. Kui Sina see "bemmimees" oled ja LE käemärguandeid ei tunne ning avarii uunikumiga tekitad, siis on see küll ju isiklik traagika. Üldiselt on siiani vanatehnikasõbrad tugevalt üle keskmise oskuseid näidanud ja pole kuulda olnud, et mõni vanatsikli entusiast oleks mõne "uue bemmi" alla jäänud...
Vasta
#7

Kui mootorrattur näitab suunda on see nähtav.Gaz 69-67 presendiga varjandil on märguannete nähtavus küsitav.
Mina olen seda meelt ,et parem karta kui kahetseda.Gaz ei ole nii rariteetne auto ,et enda turvalisuse pärast ei või talle "lisasi" külge panna.Tänapäeval peaks selleks olema võimalusi peale keevituse ja poltide küll.
Kuid see kõik on igaühe oma teha.

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta
#8

(04-03-2010, 13:03 PM)jurka Kirjutas:  Gaz 69-67 presendiga varjandil on märguannete nähtavus küsitav.

Isa rääkis, et tema näitas vasakut suunda uksega, kuigi liikluseeskiri seda ei näinud ette. Paremale pööramine niigi ohutum. Tollase liiklustiheduse juures....ilmselt variant. 50-ndatest aastatest jutt.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#9

Tõepoolest mäletan poisikesena, kuidas veoautojuhid vasakule pööramise eel ukse lahti tegid, seda põlvega toetades.

Tervitab Veteran.
Vasta
#10

Küll mitte peeglist.
Sõitsin autokraana järel GAZ tüüpi oli ilmselt ja minagi GAZ 52 roolis. Aasta vist 74. Vilgutas teine vasakut suunda, mis piduriga ühes ja punane. Võttis vasakule ja uskusin, et annab teed. Panin paremalt mööda ja nagu mul komme oli, et vaatan tagasi ka ja mis ma näen - too kraana keerab parajasti paremale. Ilmselt oli parem pirn läbi ja vasak pidurituli vilkus piduritrumli ekstsentrilisuse tõttu. Usun, et ma polnud ainus, kes sedasi petta sai, õnneks õnnega .

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#11

(04-03-2010, 22:21 PM)aavu Kirjutas:  Küll mitte peeglist.
Sõitsin autokraana järel GAZ tüüpi oli ilmselt ja minagi GAZ 52 roolis. Aasta vist 74. Vilgutas teine vasakut suunda, mis piduriga ühes ja punane. Võttis vasakule ja uskusin, et annab teed. Panin paremalt mööda ja nagu mul komme oli, et vaatan tagasi ka ja mis ma näen - too kraana keerab parajasti paremale. Ilmselt oli parem pirn läbi ja vasak pidurituli vilkus piduritrumli ekstsentrilisuse tõttu. Usun, et ma polnud ainus, kes sedasi petta sai, õnneks õnnega .

Üldjuhul kogenud-staasikas juht vaatab ikka peeglisse enne kui pööret sooritab,aga tagatuledes on jah see kamm,et ühe pirni läbipõledas või mõne juhtme oksudeerimise,jne,edasi tõttu hakkavad kõik tagatuled plinkima,aga mis puutub paremale pööramisse,siis peaaegu enamus suuremaid liikureid hoidub enne pööret vasakule,et kurv välja keerata.
Vasta
#12

Kui oma UAZ69ga ülevaatustel käin soovitatakse iga kord teisaldadavad küljepeeglid panna. Teeksin seda hea meelega kuid ei ole leidnud sobivaid. Ise kompunnima hakates ei oleks väljanägemine just kõige parem. Kõige enam meeldiksid sellised:
   

Priit Kuldsaar
priit@made.ee
+372 510 9332
www.vanaautod.eu- kollektsioon piltidel
Vasta
#13

(05-03-2010, 10:42 AM)pkuldsaar Kirjutas:  Kui oma UAZ69ga ülevaatustel käin soovitatakse iga kord teisaldadavad küljepeeglid panna.

Mina enda 69-ga olen viimased 5 (?) aastat erinevates ülevaatuspunktides käinud, minul pole kordagi millelegi sellisele tähelepanu juhitud. (Ülevaatuspunktide-onkudel - vastupidi - lähevad alati näod muhedaks, kui selline aparaat nende "boksi" sisse löristab.)
Küljepeeglite vajadust ei oska -hoolimata mitme aasta pikkusest 69 kasutamisest - isiklikult isegi kommenteerida - minu auto on kogu selle aja olnud "topless" (vihma korral tõmmatakse litsalt kiire liigutusega istme alt vett tõrjuv kuub ja sõit jätkub), ning selliselt - lahtiselt - sõites on nähtavus ette/taha/külgedele ja -üles ideaalne.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne