Info otsimine...vanad põllutööriistad.
#1

Selline lugu.. Mul on kodus paar vana hobuse järelveetavat põllutöömasinat. Mis masinat, väike ader, ja S piidega äke. Tahtsin hakata nendest midagi kaasaegset tegema, liikuvat grilli või nii, ja jäin mõttesse, et äkki on neil mingit väärtust , ajaloolist või tahab kegi selliseid lihtsalt omada, koguda?????? see on küsimus, oskab keegi mingit infot anda või teab kohta, kuhu pöörduda. Muidu teen asjad valmis ja inimestel paha pärast vaadata, nii hea asja lõhkusid ära....
Vasta
#2

No mis grilli Sa tost adrast ikke saad? Pealegi on osa endisaegseid põlluriistu nii kuradima sitkest terasest, et teda vägagi ebamugav töödelda on. Siis lõigata ja puurida jne. Endal kogemus kunagi u. 15a. tagasi vene traktori- ja miski rootsi hobuniidumasina ristamisest. Tahtsin hobusemasina latti ja vikatit traktoriniiduki külge aretada aga latil poldiaugud väiksevõitu. Egas, kui latt kaenlasse ja töökotta puurpingi alla. Tunnijagu jantisin, siis tegin masina vastavatesse aukudesse puksid sisse. Ei suutnud mina vene puuriga rootsi terasesse auku saada.
Sedasi siis. Pane see ader parem kuskile õue peale põllupidamise mälestusmärgiks, mis Sa tühjast niisama pilad. Ja kui see nähtaval on, leidub mingi aja jooksul kindlasti keegi, kes nisukesest asjast huvitub.

Terv. Ivar

loll on loll olla.
Vasta
#3

Kui ise ei taha neid välja panna, võid mõnele turismitalule pakkuda. Vanad põllutööriistad oleks turistidele heaks atraktsiooniks, eriti veel kui keegi oskab neile hobuse ette panna ja põllu peal näidata, milleks need mõeldud on.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta
#4

Minulgi maal paar hobureha vedelemas, ja mingi rootsi või saksa niiduk. Nii kõva raud, et isegi rooste ei hakka peale Cool

Grilli jaoks otsi mingi autovrakk, või ainult esiosa. Kapotist saab tõstetav kaan, kapoti all aga küpsetad Big Grin Võid kasvõi scoobi peale ehitada ja näiteks esilaternatesse 220 pirnid jne jne Big Grin
Vasta
#5

Ma kohe pean vastama... tegelikult on héa, et inimesed on erinevad, muidu ma siia ju ei kirjutaks. ühesõnaga, asja mõte on selles, et kui nad minu jaoks ei oma mingit väärtust, siis äkki on kedagi, kelle jaoks on, nüüd ja praegu. kui neid ei ole, siis edasi tean ma juba ise, mis nendega peale hakata, ja kus lõpeb pila jne. kuid ühes olen kindel, et neid , kes koguvad õuepeale mingit jama, et keegi kunagi tuleb ja selle ära ostab, neid on minutagi küll. mulle meeldib funktsionalsus, seega tyhi seismine on lõppenud tema. aga hoidjatele, jõudu!!!!
Vasta
#6

endalgi õuepeal hobuader.Ikkagi sepa tehtud...väga hea grilli saab teha vanast boilerist ja raudratastest,jne.Jällegi mul õuepeal olemas,kunagi saab ka ehk pilte selle kohta näidata,näeb välja nagu auruvedur.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne