Mis marki jalgratas?
#1

Mis marki jalgrattaga võiks tegu olla raami nr.4784 Sildi aukude vahe 6,7cm Tagaratas hetkel alt puudu, rummuks on torpedo ja aasta oli peal 38


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
                                           
Vasta
#2

Eks ta üks Riga naistekas ole. Mul samasugune kuuris, kuid sadula nahk on puudu.
Vasta
#3

(03-04-2012, 11:21 AM)urmet48 Kirjutas:  Eks ta üks Riga naistekas ole. Mul samasugune kuuris, kuid sadula nahk on puudu.

Tore, et on huvilisi ja vastajaid! Natuke kehvem on, et ksf! Urmetil on peale sadulanaha veel mõni asi puudu! Sad Aga tõesti, üks "naistekas" see on küll, 99,9% tõenäosusega. Pigem küll eesti naistekas, aga mina täpsemalt pakkuda ei julge, ei taha "urmetit teha"! Las spetsialistid pakuvad!

Vasta
#4

Keskjooks, tagaporikas, sadul ja pakiraam on 1:1 samad. Raam küll mul ühe vahepulgaga ja esihark on kaa erinev. Vbl pole Riga naistekas.

Kass, selleasemel, et iroonitseda, paranda parem vähem teadjaid. Muidu järgmine kord kirjutan sulle ühe kassiluuletuse Toungue
Vasta
#5

(03-04-2012, 16:42 PM)urmet48 Kirjutas:  Keskjooks, tagaporikas, sadul ja pakiraam on 1:1 samad.

???


Suur Kombinaator
www.tsiklitall.ee
Vasta
#6

(03-04-2012, 16:42 PM)urmet48 Kirjutas:  Keskjooks, tagaporikas, sadul ja pakiraam on 1:1 samad. Raam küll mul ühe vahepulgaga ja esihark on kaa erinev. Vbl pole Riga naistekas.

Kass, selleasemel, et iroonitseda, paranda parem vähem teadjaid. Muidu järgmine kord kirjutan sulle ühe kassiluuletuse Toungue

Igaüks teeb seda, mida oskab! Kes ironiseerib, kes luuletab! Smile
Iseenesest oledki juba üht-teist ise juurde õppinud. Vaat see "kaa erinev" ongi tegelikult oluline, laias laastus on nad kõik ühte tegu ja nägu, "lohuga naistekad" nagu üks spetsialist ostas kirjutas. Riia tehase naistekatel ongi selline nõks, et kahe kõvera toru vahel on üks ühendav pulk või toru, see on juba ennesõja läti Erenpreisi mudelilt pärit iseloomulik detail. (kasutasid sellist ühepulga värki ka mõned teised tootjad aga üldjuhul (st enamuses) oli neid ikka 2 tk. Sadul ja pakiraam ei näita sageli midagi, paljud tootjad kasutasid teiste (sadulategijate) sadulaid, mõnikord oli nahale pressitud jalgrattatootja logo või nimetus, taga metallsildil aga sadulavalmistaja enda nimetus. Antud teema rattal on suure sadulavalmistaja Lepperi sadul mida kasutasid sajad jalgrattavalmistajad. Pakiraam enamusel juhtudel põhivarustusse üldse ei kuulunud. Ketirattad olid ka sageli teiste firmade tooted ja kaselline "lumehelves" oli "ülimasslevinud"...

Vasta
#7

Ma päris kindel üldpiltide järgi pole ei ole, aga kaldun arvama, et tegu on isendiga ETK rattatehase toodangust. Numbriraudade šrift, ketiratas, porilauaprofiil, tagakahvli eripärad, tagahelkuri kuju ja asend, leistangiprofiil jm detailid toetavad seda.

Võrdleme neid jäänuseid nt minu 1939. aasta ETK Original'iga - http://forum.automoto.ee/showthread.php?...#pid247632

Sadul on küll teine, aga need jäänused võivad kuuluda mitte Originalile, vaid Etekale, Olympiale vm ETK mudelile; või ka Originali mingile teisele alam-mudelile. Millisele täpselt, seda peab hakkama uurima eripärade põhjal.
(03-04-2012, 16:42 PM)urmet48 Kirjutas:  Keskjooks, tagaporikas, sadul ja pakiraam on 1:1 samad.

Riga pole ta kindlalt. Täielikult välistan, kuna oman piisavat kollektsiooni Riga naisteratastest Riga-20 ja Riga-26 (st nende eri modifikatsioonidest) - kokku umbes nii 5-6 eri ajastu isendit pluss osad/jäänused.

Riga ei teinud keskjookse õlitusnipliga. Vähemalt peale 1940ndate lõppu mitte. Pedaalid on sel rattal tüüpilised 1930ndate teise poole Saksa Unioni pedaalid.

Tagaporikas on Riga omast PALJU erinev. Nii Riga vanemast (Rossija-Leitneri-Erenpreisi) profiilist kui ka Riga uuemast, keskelt kõrgendusega profiilist. Kõikidel ETKdel, mida ma kohanud olen, on sellised porilauad.

Riga ei teinud sõja järel topeltvedrudega sadulaid - vedrud olid tavalised survevedrud, kas lihtsast või punud traadist (varasemad versioonid). Lisaks on sadula alusraam ja sadulatoru kinnitus Rigadel pildil nähtust täiesti erinev.

Pariraam meenutab vaid esmasel vaatamisel veidi Riga 16/26 pakiraami. Torude vahelised vaheliistud on teised ja toruotsad jooksevad küll üles, kuid mitte sadulapoldi alla (nagu uuematel Rigadel). ETKdel, muide, oli pakiraam enamikel lisaseade (kuigi olid ka pressitud ETK kirjadega pakiraamid).




Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#8

Tjah, teagi nüüd keda uskuda, Urmeti sõna valdo oma vastu? Rolleyes
Ehk keegi pakub veel midagi?
Või võtame näiteks Valdo ETK Originali.... ja mõõdaks tal need "kassiaugu vahed" (või kuidas siin irooniamehed on hakanud neid nimetama Smile ) ja näeme, et Originali sildi kinnituste vahe on ca 6,3 cm. Lenksu pöördepiduri mutter on ka justkui rohkem "saarelik" aga muidu on üsna ETK toodangu nägu jah. LUX-il teatavasti on augud horisontaalselt, keegi siin millalgi (vist eile?) mõõtis OLYMPIA auke...
Vasta
#9

Meie kassil ruutus silmad.
Istus toolil arvuti ees.
Supler oli käes ja komm oli suus.
Kutsus foorumlasi jalgratast tuvastama.
Kes ei mõistnud tuvastada,
see sai kassile luuletada.
Kes aga tuvastas, aru sai,
Sellele kass andis kommi!

ToungueToungueToungue
Vasta
#10

(03-04-2012, 20:56 PM)urmet48 Kirjutas:  Meie kassil ruutus silmad.
Istus toolil arvuti ees.
Supler oli käes ja komm oli suus.
Kutsus foorumlasi jalgratast tuvastama.
Kes ei mõistnud tuvastada,
see sai kassile luuletada.
Kes aga tuvastas, aru sai,
Sellele kass andis kommi!

ToungueToungueToungue

Päris hea, elust enesest!
http://i42.tinypic.com/f2iw6h.jpg

Aga kui teemasse, siis ilmselt on Eteka mudel? Valdo küll vist ostis juba Olympia pähe ära? Rolleyes

Vasta
#11

(03-04-2012, 21:03 PM)kass Kirjutas:  Aga kui teemasse, siis ilmselt on Eteka mudel? Valdo küll vist ostis juba Olympia pähe ära? Rolleyes

Näib olevat siiski Eteka.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#12

(03-04-2012, 20:56 PM)urmet48 Kirjutas:  Meie kassil ruutus silmad.
Istus toolil arvuti ees.
Supler oli käes ja komm oli suus.
Kutsus foorumlasi jalgratast tuvastama.
Kes ei mõistnud tuvastada,
see sai kassile luuletada.
Kes aga tuvastas, aru sai,
Sellele kass andis kommi!

ToungueToungueToungue

Sellega pandi vähe mööda, et vaevalt siin nüüd kommid mängu tulevad. Pigem midagi 3-liitrisest purgist ja mitte palderjani.

Vasta
#13

(03-04-2012, 23:54 PM)Soobel Kirjutas:  Sellega pandi vähe mööda, et vaevalt siin nüüd kommid mängu tulevad. Pigem midagi 3-liitrisest purgist ja mitte palderjani.

Jah, seda tõesti! Kodumaa tunneb oma kangelasi! Toungue Aga nagu olen varemaltki rõhutanud - on elutõde ja on kunstitõde...ja need ei ole alati päris ühed tõed!

Ja jätkaks oma igaval kuid visal moel - keski võiks mõõta Eteka sildi kinnituste vahe, oleks väääga huvitav ja õpetlik teada!


Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne