Katlakivi ja kinnipõlenud õli eemaldamine
#1

Küsiks siis siinsetelt inimestelt infot, mis oleks parim vahend eemaldamiseks katlakivi ja kinnipõlenud õli. Nimelt oleks vaja puhastada tööstuslikke kütteseadmeid, millest osad on õli ja osad veega. Seadmeid lahti võtta ei soovi. Kui juba lammutama peab, siis on puhastusvahendiks igasugu pritsid (ala liivaprits), mis teevad töö kiiresti. Torud ise jms saab välja vahetada kui vaja. Vee/õli kogus süsteemis on üldiselt kuni 20L. Vee puhul oleme kasutanud äädikat. Olen mõelnud ka sidrunhappe peale. Või soovitavad siinsed asukad midagi muud? Õli puhul on tegu termoõliga, mis tihti on pikka aega vahetamata olnud ja tulemus on vaevu vaevu läbi käiv süsteem. Millega seda kõige parem lahustada oleks? Igasugu reklaamitud vahendeid on proovitud aga üldiselt on tulemus olnud olematu. Ehk mõni hape vms? Peaasi, et kummi, rahuda ja vaske kiiresti ära ei sööks.
Vasta
#2

Mu meelest oli soolhappe mingi % lahus see millega tööstuses puhastatakse neid asju, võin mingi aeg uue nädala alguses järgi küsida täpsemalt...

Taivo
55624799
Vasta
#3

Õli lahustamiseks sobivad erinevad aluselised ja happelised vedelikud.

Aluselised vedelikud sobivad vast rohkem, kuna on metallide suhtes leebemad ja lahustavad veega saja protsendiliselt.

http://www.wuerth.ee/public/files/katalo...x.html#232
http://www.wuerth.ee/public/files/katalo...x.html#234
http://www.wuerth.ee/public/files/katalo...x.html#236

Kui otsida, siis edasimüüjaid on kindlasti veel.

Ise kasutan viimasel lingil nähtavat metallipesu ainet - siiani on lahustanud kõik õlised asjad puhtaks - ainult aeg on küsimus.

Kui veel survekat ka kasutada pesemisel, siis on tulemus siiani olnud laitmatu. Kiidan - kuna minul pole kehva kogemust olnud...

Come to the dark side, we have cookies!
Vasta
#4

Katlakivile kindlasti sidrunhape, seda kasutavad küttesüsteemide hooldajad katelde ja soojusvahetite puhastamiseks.
Õlidele ja pigidele sobib aluseline puhastusaine, peab ainult tähele panema, et tsinki sisaldavad metallisulamid reageerivad alustega ka väga hästi. Mida kinnipõlenum pigi, seda kauem puhastamine kestab.

Do'nt panic
Vasta
#5

Kunagi panin pulli pärast traktori radikasse(MTZ-50) tuksiläinud õunaveini......ja tulemuseks oli jube tökat mis kõik kraanide lahtilaskmisel välja voolas. Tegin seda nalja mitmeid kordi ja see leotas lahti kõik tagi,mis süsteemis oli. Radikatorud läikisid ka seest kenasti. Traktoril oli nimet kunagi peal mõraga plokikaan ja see tatistas radika õli ja muu kraamiga pikka aega seestpoolt täis.... Tasuks proovida,kui on mida kallata.... hooaeg ju alles algas ja ega kõik veinid ei õnnestu.
Vasta
#6

Untsu läinud vein on äädikas ja seda on proovitud. Toimib, kuid alati võiks paremini/kiiremini mõjuda. Üldse kust tekib idee kallata untsu läinud vein radikasse? Big Grin Ilmselt ikka teadsid natuke, mis keemia seal tekib.
Vasta
#7

http://www.kiehl-group.com/en/cleaning_industry/index.php?cp=products_detail&p=30

Õlise ja rasvase mustuse eemaldamiseks. Eestis saadaval Wink
Katlakivile peale happe ei aita miski.
Vasta
#8

Puhastama peaks kahe erineva asjaga. Katlakivi jaoks hape, õli jaoks näiteks Pexu. Kõigepealt Plexuga õlist puhtaks, siis loputus ja siis mis iganes katlakivi eemaldaja.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#9

(02-11-2013, 14:54 PM)laplander Kirjutas:  Untsu läinud vein on äädikas ja seda on proovitud. Toimib, kuid alati võiks paremini/kiiremini mõjuda. Üldse kust tekib idee kallata untsu läinud vein radikasse? Big Grin Ilmselt ikka teadsid natuke, mis keemia seal tekib.
No kahtlustasin....ja mujale polnud eriti kallata kah.....Big Grin
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne