Kivi sisse auku vaja....
#1

Oleks ühe tundmatu kivi sisse vaja auku läbimõõduga umbes 3-4mm ,kivi ise on ümmargune läbimõõt umbes 30mm ja paksus 5mm. On kellelgi ideid ,kõik suuremad teemantpuurimisega tegelevad firmad teevad alates 12mm auke.
Vasta
#2

Kas ise ei saa lööktrelli ja pobediitpuuriga? 5 milli on ju nii vähe, et \"pehmemat\" kivi saab isegi tavalise rauapuuriga lasta
Teine võimalus, minna hambaarsti juurde.
mõnel vedeleb ehk kodus veneaegne hambapuurmasin
Vasta
#3

Löökdrelli võimalust kaalusin,aga juhul kui kivi puurimisel puruneb võetaks mind supilt ja k.... mahaSad
Vasta
#4

Küsi juudi käest abi. Juveliirilt siis..., see müüb sulle kindlasti häämeelega õhku, mida auk ju on... Big Grin
Onkud kes vääriskividest vidinaid teevad, oskavad tõenäoliselt nendega hellalt ümber käia.

loll on loll olla.
Vasta
#5

Kuna mingi aeg sai ka ise kivitööga tegeldud, siis mõned omapoolsed tähelepanekud siia kirja. Kõigepealt kivi värv:
pruun-hästi kõva, töödelda hästi halb, löökidel ja põrutusel annab hästi kilde.
hall- natsa pehmem aga kilde pillub löömisel samuti.
must- ,,pehme,, kivi, töödelda saab hästi ja killud hoiab ka oma küljes kinni. Mida mustem ja tumedam seda ,,pehmem,,.
3-4mm kõvasulam puure peaks ka eraldi müügil olema, maksavad max.30 raha.
Nüüd siis tehnoloogia juurde. Saan ma õigesti aru, et kivisse on auku vaja selleks, et see hiljem ehtena kaela või kuhugi mujale riputada? Kivi on kõige parem puurida vees, nii et kivi ülemine serv on umbes 5mm vee all. Vesi jahutab ja samas ka peseb puuri. Kivile võiks alla panna mõne tugevama svammi, et toetaks pinda ühtlaselt. Puurimist alusta algul perforaatoriga(löögiga), kui oled jõudnud 1/3 läbi puurida võta löök maha ja lase kuni poole kivini ilma edasi. Siis keera kivi ringi ja alusta puurimist teiselt poolt vastu. Algul löögiga ja pärast ilma. Puuri pöörded võiks olla väiksed ja nelja jalaga ära ka drelli otsa roni.
Terv.Jaanus
Vasta
#6

Värv värviks, omaduste selgitamisel peaks vast alustama kivimi määratlemisest, antud juhul pole sedagi välja öeldud. Graniit, dolomiit või teemant- kivid on nad ju kõik ja erinevates toonides leidub ka, siiski igaühel erinev iseloom, sõltumata värvusestSmile

Terv. Ivar@lihtsalt targutab

loll on loll olla.
Vasta
#7

volvo Kirjutas:Oleks ühe tundmatu kivi sisse vaja auku läbimõõduga umbes 3-4mm ,kivi ise on ümmargune läbimõõt umbes 30mm ja paksus 5mm. On kellelgi ideid ,kõik suuremad teemantpuurimisega tegelevad firmad teevad alates 12mm auke.

Mis asi see on ja mis Sa tast teha tahad ning mis rolli hakkab mängima plaanitav auk? Siis oskaks ehk soovitada? Ja kõigepealt oleks siiski ehk mõistlik identifitseerida kivi materjal ja koostis.

Kui ise ei soovi jännata, siis ma arvan, et ehtekunstnikud/juveliirid on vast kõige õigem valik. Igatahes 3 cm läbimõõduka kivikesele ei soovita ma kindlasti lööktrelli/kivipuuriga läheneda.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#8

Tänud nõuannete eest. Ma siis õhtul puurima,saab näha mis tulemus on.............
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne