Tee ehitus masinate juhiload ja kus saaks neid teha?
#1

Oskab keegi öelda kas tee ehitus masinate juhilubasi saab teha kuskil autokoolis või peab tehnikumi teeehitus masinate eriala läbima nagu näiteks ekskavaatori juhiload, roomiktraktori juhiload ,teehöövli juhiload ,teerulli juhiload ja kraana juhiload .Ja kui keegi on nii tark kus saaks neid õppida
Vasta
#2

Usun, et teerullid jms. käivad traktorite alla. Mina sain juhiluba vahetades teada arsti(!) käest seda, et kui on olemas C kat. load, võid ka igasuguste traktoritega ringi sõita, ta nimelt märkis tervise tõendile need liikurid üles. Ei mäleta, et \'92 aastal C kat juhiluba traktoriga sõitmise õiguse andis.
Täpsema vastuse saad ilmselt LE-d uurides.
--
Väikese neti otsingu tulemusel leidsin sellise sätte:
http://www.autonet.ee/liiklusseadus/peatykk_5.php
--
Veel üks mõte tuli pähe. Lubasid on tarvis ainult nendele liikuritele, mis osalevad liikluses. Minu meelest paljudel teerullidel ei ole ARK-s registreeritud ja seega juhiluba ei vaja. Teine asi on muidugi nende liikuritega sõitmine, sest \"load\" ju iseenesest ei sõida.
Vasta
#3

Autojuhilubadega võib traktoriga sõita sellest ajast alates ,kui auto- ja traktoriregister ühte punti läksid. B kat lubab sõita juhitavate esiratastega traktoriga ning C kat ka keskliigendiga traktoriga (nagu näiteks Kirovets ja T-150K). Roomiktraktorid teedel ei liikle ning nende jaoks siis juskui polekski luba vaja. Teine teema on ,et kui tahad tööle asuda näiteks buldooserijuhina ,siis mingisugunegi traktoriluba tõendab ,et Sa mingilgi määral ikka traktorit lähedalt näinud kah oled.
Kellel juhiloa vahetus ees seisab ning olemas ka (ükstaspuha kui vana ,kasvõi aegunud) traktoriluba ,oleks mõistlik dokumente sisse viies ka viimatinimetatu kaasa võtta ,kuna sel juhul märgitakse uuele juhiloale ka traktoristiloa kategooriad.
Ise pidin täiendava koduskäigu tegema, kuna ei taibanud enda aegunud traktoristiluba kohe kaasa võtta.

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#4

Paide kutsekas saab teedeehitust õppida ja seal saab peaaegu kõik load ja T katekooria on liigendraamiga traktor
Vasta
#5

Isiklikult võiks täiendada, et ükski riiklik dokument ega juhiluba ei tee inimesest oskajat töömeest. "Ega load sõida", on autode puhul veel väike väide. Igatsugu töömasinad nõuavad normaalse tulemuse saamiseks palju enam harjutamist kui auto linnasõidueksam.

Ivar@töödand erisugu aparaatidega aastaid, esimesed autoload nõutas aga vaid paar aastat tagasi.

loll on loll olla.
Vasta
#6

Eks jah Paide kutsekast ssaksid need load jah.Mul endal see kool läbi käidud ja peale kombaini on kõik load taskus+B;C
Vasta
#7

Kui mujalt abi ei saa mine ARK-i nemad oskavad juhatada edasi.
Vasta
#8

Kui vaja traktorilube teha või mingit täiendkoolitust läbida, siis Tartus korraldab vastavaid kursusi mu isa.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne